Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

+54
Floren
Samarineanca
dorina narita
lacrisel
tantza_m
Danutzaaa
Day
Tache Marilena
elenaveronica
i.xell
duchess
irish05
dragan mirela
canadianca50
clodi
michelinebeaulieu
stejara
scoobbyy
sergiu valentin
barbin
tiana
katy51
Giorgiflor
Amaliamda
diada
Greteledelweiss
emmancita
danniela
gloriamix
MihaelaT
cory74
AlinaJ.Bijoux
letho
AcidoR
CCristinaC
iuliana72
piciul
SilviaDumitrescu
Dorulet
despina13cucli
victoriacus
CarmenClaudia
Gabica
MagdaMarin
Admina
marry_a19
Giorgi
bisisica bijuterii
Gianina4ever
arielas
valentinadof
Gabiuta
oanaraluca
Giobsy
58 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Mai 2013, 11:07 pm

Patrones am si eu vreo doua numere. Mi-au placut modelele, dar nu am incercat nimic din ea, spre rusinica mea. Ai incercat ceva, se potrivesc masurile? Si cea de copii arata super, imi plac rochitele. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de emmancita Lun 27 Mai 2013, 11:42 am

Am cusut o camasa pt o clienta, s-a potrivit foarte bine, am mai facut un sacou de fetita din raiat( tot din patrones) mi.a placut cum a iesit, si am mai scos un tipar de pantalon de acolo, dar pe acela l-am modificat destul de mult in sensul ca am vrut sa iasa...altfel! Cam atat am cusut din tot teancul de reviste! Din cea mica de copii inca nu am scos nimic, as vrea sa fac o rochita pt fata mea, ca tot mi-a ramas material din rochia de la concurs , sa vad cum stau cu timpul. kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 03 Iun 2013, 1:13 pm

Eu mi-am cumparat ieri o tableta si un ruter fara fir pt. internet. Acum pot sta seara linistita in pat si sa bantui internetul cat vreau. Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 03 Iun 2013, 9:56 pm

Din capitolul " Cu ce am mai plecat de la fratele meu"
un nou episod.

Un mini tv care ma ajuta sa pot viziona si eu stirile in pod sau la bucatarie.
Cutia de alaturi e pe post de antena. rade rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



O geanta incapatoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un portfard.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Niste sandale superbeeeeee.

Culmea este ca eu ieri cand le-am descoperit eram imbracata in rochie neagra si sacou galben,iar cum aveam si dress de lycra am incaput in ele de minune avand in vedere ca sunt cu un nr mai mic cred. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un material din satin asortat cu sandalele ,o sa-mi fac o fusta sau o rochie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si de cumparat in sfarsit mi-am luat conectorii doriti pentru a-mi repara pedaua defecta de la masina de cusut.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 03 Iun 2013, 11:46 pm

Magda,sa le folosesti sanatoasa...imi plac mult sandalele si materialul.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Dorulet Mar 04 Iun 2013, 10:34 am

Sa le porti/folosesti cu bucurie,Magda!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AcidoR Mar 04 Iun 2013, 4:04 pm

Magda, sa le stapanesti / porti sanatoasa si veseloasa (asa imi pari wink )!
Galbenul e si printre culorile preferate ale mele. love
Spor la lucrat ceva din material. cos
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Mar 04 Iun 2013, 4:13 pm

Magda, unde tine fratele tau cheia??? rade rade
Sa le porti sanatoasa, sandalele si materialul merg de minune!
Sa le porti cu drag si sa te folosesti de restul cu placere!
Eu sunt in criza finaciara, deci nu mai cumpar nimic. Isi face omul dintii, deja e la al treilea implant.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 04 Iun 2013, 4:26 pm

Magda, esti o norocoasa cu asa un frata. Smile
Daniela, ca zici de dinti si eu cam trebuie sa imi pun vreo 4 ca am 3 lipsa si inca o masea care trebuie scoasa candva ca a ramas doar un ciot.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 04 Iun 2013, 6:48 pm

Defapt ele sunt trimise de mama din Italia dar... fratele meu e distribuitorul avand in vedere ca in tara suntem 2 surori care putem beneficia de ce trimite mama.
Sunt lucruri primite de mama de la cunostintele ei,dar..... eu una sunt foarte multumita ca chiar purtate fiind sunt superbe si imi completeaza tinutele.
Noi suntem 5 frati si nu ne cumparau parintii haine asa la ultima fita cum se poarta acum asa ca eram tare fericiti cand in hainele primite gaseam ceva la moda si cere se purta atunci.
Asa si azi mie nu mi-e rusine sa spun ca sunt primite (de pomana) eu ma mandresc cu asta.
Daca eu pe strada sunt aranjata sunt cea mai fericita.
Nu scrie nicaieri ca nu le-am cumparat eu. wink

Si cum am avut ocazia sa primesc tot de pomana o "tona" de haine noi noute le-am impartit si eu cu cine am putut iar beneficiarele au fost foarte bucuroase. love

Va multumesc,abia astept sa le pot purta.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Mar 04 Iun 2013, 6:59 pm

Da' de ce trebuie sa iti fie rusine?? Eu as vrea sa primesc dar nu are cine imi da!!! Asa ca vrand nevrand imi cumpar.
Si cu SHurile astea, eu nu am timp sa umblu prin ele, aici se uita lumea de parca ai avea raie. Dar localnicii isi cumpara si sunt lucruri bune, de calitate.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de cory74 Mar 04 Iun 2013, 8:44 pm

Magda. si eu in copilaria mea, am purtat multe haine de la altii si ma bucuram cand venea mama cu ele ca de ceva nou, oricum nu faceam diferenta Smile
Sa le porti cu drag si sa mai trimita mama... wink

Mi-am cumparat azi masina de spalat, cea veche s-a stricat Sad speram sa mai functioneze o vreme...cateva luni..
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Mar 04 Iun 2013, 8:49 pm

Sa o stapanesti sanatoasa!
A mea inca mai rezista!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Lun 10 Iun 2013, 9:28 am

Magda, ce galbena esti draga. Sper ca nu de gelozie, doar in ton cu vara. wink Sa le porti fericita si sa-ti lucrezi ceva frumos din material.
Ai suflet mare Magda, asta se stie. hug Nici sa nu te gandesti ca e vreo problema ca a fost haina altcuiva inainte. Ce scrie mare pe spate? Si faptul ca le primesti gratis, cinste mamei tale ca se descurca. Uite eu dau bani pe hainele altora si zau daca regret. Am multe Esprit (o pereche de jeans in mall in afara costa 100$), Mango, Zara, Levi's, etc. Daca le luam noi, dupa un spalat gresit (cu temp. peste 60 grade), oricum aratau mai rau, decat fiind sh. Daca nu se vede ca sunt purtate, nici nu conteaza. Multi iau ceva si nu poarta, sunt ca noi. wink
La indemnurile ispitei mele, Diada, am aruncat un ochi pe un site cu electrocasnice reconditionate si mi-am luat un aparat de cafea care foloseste capsule. Nu credeam sa ma corupa cineva, aveam impresia ca sunt cu ness in ele, nu cu cafea naturala. S-a nimerit la fix, expressorul alor mei, un Krups, a dat ortul popii, de la prea mult calcar din apa, poate. Le-am dat Krups-ul meu, aproape la fel si eu m-am innoit cu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe acesta din urma l-am pus la treaba sambata si am fost foarte multumita de rezultat. Am facut orez cu bob lung si a iesit perfect, fiert al dente, cu boabele separate. Legumele puse langa orez, parca prea fierte pentru gustul meu, dar nu e bai, mai reducem timpul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Lun 10 Iun 2013, 9:51 am

Sa le porti sanatoasa, sau sa le folosesti sanatoasa, pe ultimul il am si eu, is eu lenesa ca aparatul e foarte ok.
Eu am vazut ca americanii nu au nici o problema psihologica pe motiv de haine second hand, asta cred ca vine de la mandria noastra prosteasca, saraci si fudui!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Lun 10 Iun 2013, 10:28 am

Nici la noi nu au probleme psiho multe domnisoare cochete, care au un stil de vis, retro-chic. Am vazut persoane foarte bine imbracate prin sh-urile bucurestene si in special tinere. E drept sunt si doamne spre varsta a treia care poate nu au bani de haine noi sau nu-si gasesc marimea lor in magazine, sunt si domni mai motorizati, de obicei, care cauta haine de piele, pantaloni. Hainele aduse in Romania sunt in special din Germania, ca dovada ca se gasesc multe haine traditionale din costumele lor populare. Chiar mi-am luat fuste de in negre si lungi, veste de piele, un taior tirolez, pacat ca mi-e mare. Si in America e si mai si, in general sunt haine mai putin purtate, doar ca sunt stilurile mai ciudate. Am gasit niste rochite foarte dragute, masuri mici, pe acolo. Chiar am sa pun poze la Stil, cu ceva haine sh, ca fapt divers.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de emmancita Lun 10 Iun 2013, 10:44 am

Sa va arat ce mi-am luat si eu, de mult imi doream un e-reader, cel mai mult citesc in tren spre munca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


mi-am descarcat cateva carti gratis si cateva le am de la colegi de munca. Am sa caut sa vad de unde pot descarca in romaneste carti, daca stiti site-uri va rog sa-mi spuneti! Merci
admina, sa le folosesti/folositi sanatosi bucurie Cafetiera noua mi-am luat si eu acum cateva luni, din cafegioaica hotarata sa nu bea decat cafea la ibric am ajuns sa beau de la cafetiera noua TREI cafele cu lapte pe zi!!Bunaaaa! pale
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Admina Lun 10 Iun 2013, 11:28 am

Sa-l folosesti cu placere. Din cate stiu nu are limba romana si cartile in romana au diacritice. Kindle nu le recunoaste si in loc de "ș" o sa scrie "?" sau "s," sau alte caractere. Cred ca stii la ce ma refer, am mai vazut pe net asa scris. E imposibil de citit, parerea mea. Totusi, trebuie cautat daca nu cumva poti descarca o aplicatie sa recunoasca si diacriticele si atunci e ok.
E super tare cafeaua asta. Nu-mi vine sa cred, dar am incercat una cu intensitate 3 din 5 si azi chiar una cu intensitate 1 din 5 si tot tare mi se pare. Oricum eu o mai rarisem cu cafelele, sper sa-mi treaca pasa asta, sa-l folosesc de cateva ori pe saptamana. Si mie imi place mult cafeaua, dar nu vreau sa abuzez. coffee

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de emmancita Lun 10 Iun 2013, 12:41 pm

Nu bei cafeaua cu lapte?? Inainte nici nu vroiam sa gust asa, dar acum ma incanta, mai ales ca beau mai multe pe zi.
Pt carte am si un programel, mi l-a dat un coleg,dar inca nu l-am folosit, nu am avut timp. Cu el pot descarca o carte in calculator si apoi s-o transform din format pdf in ...unul compatibil cu kindle.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Lun 10 Iun 2013, 4:09 pm

Emmancita, cat faci cu trenul??? Nu te-ai plictisit de naveta???
Sa il folosesti sanatoasa. Eu zic sa citesti in spaniola si daca le ai cu engleza da-i si cu asta, iti imbogatesti vocabularul si poti vorbi mai multe limbi.
Pe mine ma bazaie omul cu o masina de cafea din aia care merge cu pliculete cred, tipul iti da masina gratis si trebuie sa cumperi pliculetele de cafea de la el. Cred ca este singurul distribuitor ca am inteles ca daca nu cumperi de la el nici nu mai ai ce face cu masina. Personal , iubesc cafeaua la ibric, cea la aparatul de cafea nu imi place nici batuta, asta la msina de cafea italiana mi se pare tare.
Eu nu am apucat SH in Romania bine, dar o prietena care lucreaza la procuratura imi spunea ca mai toate judecatoarele de pe acolo erau dupa SH din cauza calitatii hainelor. Chiar si ea mergea ''in spate'' deci inainte de a se baga in magazine veneau ''cremele'' sau ''pilele'' alegeau si apoi se bagau la vanzare. E posibil nu stiu....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 10 Iun 2013, 4:24 pm

danniela a scris:Chiar si ea mergea ''in spate'' deci inainte de a se baga in magazine veneau ''cremele'' sau ''pilele'' alegeau si apoi se bagau la vanzare. E posibil nu stiu....
Asta se practică şi acum. wink De multe ori, cel puţin la noi în majoritatea SH-urilor, la vânzare rar ajunge câte o ţoală bună. De regulă, cele deschise de câţiva ani şi cu aceleaşi vânzătoare au clientela lor.
Eu mi-am găsit anul asta pantofi noi, de la Esprit mov Smile şi i-am prins şi la reducere. wink Noroc că trăiesc pe picior mare. rade Azi îmi zicea mama că erau o pereche de Adidas cu 50 lei cu eticheta pe ei la acelaşi SH. A crezut că-i păcăleală, dar când s-a dus înapoi că a zis să-i ia totuşi, nu mai erau...ghinion.
Eu iau fire şi mereu caut metraje. Uneori găsesc, alte ori sunt unele de nu am nevoie...
Admina, să le folosiţi sănătoşi şi să preparaţi cât mai multă hrană ok!
Emmancita, să-l foloseşti sănătoasă!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de gloriamix Lun 10 Iun 2013, 4:53 pm

Si cand te gandesti ca ce se pune la vanzare in SH in RO sunt de fapt donatii in alte tari, sa vezi cum stau containerele/tomberoane (nu de gunoi) in fiecare benzinarie, parcare, langa magazine, se duce omul si recicleaza tot ce nu-i mai trebuie din garderoba si din casa, numai ca sa nu ajunga la groapa de gunoi sau sa polueze planeta. Se vand si in tarile de origine insa banii sunt donati la diverse actiuni de caritate, prin RO sunt bagati in buzunarul patronului care umfla preturile de numa' numa'. Dar tot sunt mai bune decat chinezariile din targ...

Fetele, sa folositi cu drag si spor achizitiile!
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de emmancita Lun 10 Iun 2013, 4:53 pm

Multumesc!! hug
Danniela, nu ma plictisesc pe tren , fac 40 minute si de obicei citesc, am tot cumparat carti , am mai si imprumutat, dar acum mi le fac "stoc"! Si tot in spaniola citesc de ani buni, cartile romanesti sunt rare pe aici, eu ce mi-am adus le-am imprumutat la altii si s-au facut ca le-au pierdut!!Am si in engleza cateva , dar inca nu mi-am facut curaj sa le incep. kiss

Aaaa, editez, ca n-am scris despre SH: si aici se strang hainele si incaltamintea pt saraci, pt Africa, dar lumea le mai duce si la biserica sa le ia cei ce nu au. Se duc acolo si se distribuie. Imi spunea o bunicuta in parc ca e acolo un nene, roman, mai intai alege el ce e mai bun si apoi le dau drumul altora sa intre sa-si ia. Nenea asta are un SH in Ro si face bani buni cu ce ia de la biserica. wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de danniela Lun 10 Iun 2013, 5:37 pm

Ahhh, nu imi spuneti ca se trimit in Africa!!
Toata lumea spune asta, eu sunt aici si voi acolo. Voi vedeti ce se trimite, eu vad ce primesc!!!! NIMIC!!! Donatii vin doar daca vin grupuri de la biserica sau special pentru asta si dau cu mana lor la orfelinate sau spitale sau case de batrani (mai putine). In rest nu ajunge nimic!!!
Tot donatii fac localnicii, astea la fel, ajung, dar in nr mic!!
Ai mei copii duc la scoala si apoi merg cu clasele la case de copii si dau cu mana lor cu poze , presa si tv dupa ei. Darrrrr, inainte de asta profesoarele aleg ele ce mzungu, muhindi,mrabu or mafrica(cei bogati) doneaza!!! E urat dar adevarat!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de emmancita Lun 10 Iun 2013, 8:45 pm

Imi inchipui eu ca nu ajung acolo...dar copiii mei aduc de la scoala la fiecare cateva luni o punga speciala, scrie pe ea ca e pt Africa, punem acolo hainute si pantofi pt ei. Altedati le cer " 1kg/1 litru" , punem zahar, lapte, ulei, orez, fasole, fiecare ce are ...tot pt...Cred ca ajung la vecinii mei, tiganii de la parter!!! zid
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7 - Pagina 4 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB