Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda-5

+59
anna_sandu
codryna
mlizeta
orhapetru
Steluzza
mady89
raluca29
ancuta_ancuta
adina_lg
claudine
dorina narita
Vox
danniela
scoobbyy
Butterfly_Amalia
carmensz
nela12
tiana
otilia gergely
oana_007
Teima
nicole24
manuela29
diada
Carmen T
Karrinne
aidil
clodi
violeta25
aisha
fulguta28
elutzamicutza
ANCA ECATERINA
aurelia.c
marry_a19
-iulia-
alice07
danabarbu2007
barbin
ancabanu
Samarineanca
Admina
myky_mgm25
Panea Laura
geo
aurishta
annamaria26985
mariucamariuca
missgyulyana
MagdaMarin
tomari
Mickey
CarmenClaudia
piciul
Karina33
emmancita
arielas
rosita
valentinadof
63 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Mier 10 Apr 2013, 9:15 am

aidil a scris:
Karrinne a scris:Burda e o revista destul de buna pentru incepatori,insa ma deranjeaza ca la femei nu coincide partea fata si partea spate(spatele e mai mare cu o marime),in general sunt modele nu prea complicate pe care le poti face si fara aceasta revista.
Nu remarcasem.
Nici eu scratch
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Mier 10 Apr 2013, 10:04 am

Eu am o rochie facuta dupa un tipar din Burda si la gat la spate se arunca putin in afara. Motivul e ca spatele e mai mare decat fata Smile. Pe rochie e clar, dar nu am ajuns sa masor piesele de tipar, poate am taiat eu prost.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Mier 10 Apr 2013, 1:22 pm

Fetelor nu ma bagati mai in ceata decat sunt, tocmai ma pregatesc sa scot tiparul pentru jacheta barbateasac din ultimul numar, vreau sa-i fac sotului o surpriza. Adica pot sa am surpriza sa tai spatele mai mare? acum chiar sunt curioasa, ma duc sa-l scot.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Mier 10 Apr 2013, 8:26 pm

Centimetrul este de aur! Compara tiparul cu masurile lui ca sa fii sigura!Eu nu am observat vreodata asa o anomalie!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 10 Apr 2013, 9:02 pm

Am observat si eu chestia cu spatele la unele tipare din Burda (sau facute pe sistemul Burda). De exemplu la tiparul de rochie anii 50 din cartea Burdastyle Sewing Vintage Modern (care e scoasa de burdastyle.com care sunt parteneri Burda dar nu chiar Burda, insa tiparele sunt dupa sistemul Burda) am descoperit chestia asta, si am rezolvat f simplu punand rezerve de cusatura 2.5 cm in loc de 1.5 la cusatura pe centru spate. (cusatura pe centru spate nu exista in tiparul original, materialul se punea pe indoitura materialului dar eu am schimbat si am pus cusatura pe centru spate ca sa imi iasa spatele decoltat in V frumos. Deci am transformat "indoitura" in "linie de cusatura", am adaugat 1.5 cm rezerve de cusatura la tipar, dar cand am cusut, in loc sa cos la 1.5 cm distanta de marginea materialului, am cusut la 2.5 cm distanta). Sper ca am explicat bine, ca acum cand citesc nici eu nu mai inteleg ce am scris Smile).
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Mier 10 Apr 2013, 9:08 pm

Aurishta ai dreptate, doar ca si el e un pic intre marimi, normal, nu am un sot model rade .
O intrebare, a cusut cineva pantaloni barbatesti dupa tipar Burda? sunt bune tiparele? am un material vre-o 4m nu stiu cum se cheama si vreau sa-i fac jacheta si pantaloni ( desi nu a purtat sacou si pantaloni la dunga de cand ne-am casatorit) si alt tipar de pantaloni nu am.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Carmen T Mier 10 Apr 2013, 10:05 pm

ANCA ECATERINA a scris:Aurishta ai dreptate, doar ca si el e un pic intre marimi, normal, nu am un sot model rade .
O intrebare, a cusut cineva pantaloni barbatesti dupa tipar Burda? sunt bune tiparele? am un material vre-o 4m nu stiu cum se cheama si vreau sa-i fac jacheta si pantaloni ( desi nu a purtat sacou si pantaloni la dunga de cand ne-am casatorit) si alt tipar de pantaloni nu am.
Am facut eu odata.A fost surprinzator de bine.Foarte multumita de tipar si croi.Eu te incurajez sa incerci.
Carmen T
Carmen T
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aidil Joi 11 Apr 2013, 7:38 am

Fetelor, si eu am un mic surplus pe linia de mijloc a spatelui, dar doar in jumatatea de sus, si doar pe linia de mijloc. Umerii, rascroiala manecii si talia sunt ok la partea de spate a tiparului. Aceast surplus apare datorita formei spatelui meu, cu alt cuvinte, la spate sunt un pic mai mica decat masura standard de la burda pt spate, nicidecum ca ar fi marimi diferite fata si spatele.
Si Aura are dreptate, centimetrul e de aur!
Carmen, si eu vroiam sa incerc panalonii barbatesti din ultima burda, dar inca nu ma simt in stare sa fac ajustari pt barbati, asa ca o sa profit de o pereche mai veche scoasa din circulatie. Smile Multumesc de incurajari, poate la a doua pereche ma aventurez.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de clodi Joi 11 Apr 2013, 9:48 am

Am facut si eu pantaloni barbatesti dupa tipar burda si au iesit super bine. Anca te sfatuiesc sa ii faci si sa ne arati si noua!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de diada Joi 11 Apr 2013, 9:53 am

Si eu am facut pantaloni dupa tipar burda, si mie mi-au iesit, chiar trebuie sa mai fac unii. Eu am facut blugi si raiati.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Karrinne Joi 11 Apr 2013, 10:29 am

imbracamintea pentru barbati si copii iese exact cu trebuie,la femei este aceasta problema.

Si ma mai gindesc inca o deosebire la aceasta revista,eu sunt din chisinau si aici revista burda e in limba rusa,in Romania poate e altfel nustiu,posibil sa fie si asta problema dar nu prea cred.

Este interzisa postare de meseje succesive, exista functia de edit daca doresti sa adaugi text! Citeste regulamentul!!!


Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Joi 11 Apr 2013, 1:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : Mesaje succesive)
Karrinne
Karrinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 31
Localizare : Chisinau
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Joi 11 Apr 2013, 10:35 am

Cred ca depinde de conformatie!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de manuela29 Joi 11 Apr 2013, 10:36 am

Buna fetelor!
Intru si eu in discutia voastra pt ca-s" patita " recent cu un tipat de rochie din Burda.Am croit rochita, la proba mi s-a parut putin larguta la ceafa dar am zis ca daca-i pun si dublura de la gat care-i si intarita o sa se aseze mai bine.Gresita decizie!S-a asezat mai rau !La ceafa ziceai ca-si ia zborul.Am lasat-o deoparte pana ma mai calmez si s-o refac.
Dupa ce-am citit postarile voastre m-am dus de-am masurat tiparul fata cu spatele, sa vorbesc in cunostinta de cauza .
Geo, ai avut dreptate, fata este mai ingusta decat spatele.Cred ca la persoanele mai corpolente nu prea se sesizeaza dar la slabanoage de-alde mine imediat se vede.
Acum, la mine croitoria este hobby dar poate ne scoate din ceata o persoana la care"croitoria e bratara de aur" kiss
O zi buna va doresc!
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Joi 11 Apr 2013, 11:05 am

Fetelor multumesc de incurajari, sotul a marait un pic cand a vazut ca il masor, ca lui nu-i trebuie, ca nu poarta dar macar pentru a-mi incerca mie limitele si tot le fac, sper sa ma descurc.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de nicole24 Mier 08 Mai 2013, 3:21 pm

Buna fetelor , a aparut Burda pe luna mai ?
Am intrebat la cateva chioscuri si vanzatorii au ridicat din umeri.
Are cineva un preview ?

Multumesc anticipat.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Mier 08 Mai 2013, 4:41 pm

A aparut de vre-o 2 saptamani, cred ca nu mai este.
Eu am croit un top, modelul 101 foarte usor , astept sa-mi vina o masinuta pe care am comandat-o si apoi ii dau batai

modele New in Pattern Store sunt din numarul din mai [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de alice07 Mier 08 Mai 2013, 7:52 pm

nicole24, mai poti vedea preview aici: Burda mai. Eu ma mai uit si pe la noi la chioscuri, daca il gasesc si chiar il vrei, ti l-as putea trimite.
ANCA, si mie mi-a placut acel top, asteptam sa ni-l arati cand e gata. Sa ai spor cos
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Teima Mier 08 Mai 2013, 10:13 pm

Buna Anca! Eu am vazut chiar si azi in benzinarie la OMV numarul din mai. Pacat ca nu mai gasesc numarul din aprilie Sad(.

Te pup!
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de barbin Mier 08 Mai 2013, 11:04 pm

Eu mai vad uneori in Penny sau in Kaufland cate una uitata pe raft. Poate cand intri tragi cu ochiul si pe la raftul de reviste.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de nicole24 Joi 09 Mai 2013, 8:47 am

Multumesc frumos, merg azi sa vad pe la benzinariile din zona mea si daca nu gasesc voi apela din nou la ajutorul vostru.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de oana_007 Joi 09 Mai 2013, 7:47 pm

Preview luna iunie Smile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Frumusica rochita:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Vin 10 Mai 2013, 8:44 am

Multumim Oana, am vazut si eu vre-o 2-3 modele care imi plac, daca as face din fiecare numar cate ceva ce mi-a placut nu as mai avea loc in sifonier rade
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Vin 17 Mai 2013, 4:56 pm

In sfarsit, full preview la Burda 06/2013! Daca n-am facut scurta la mana apasand refresh la pagina aia rade.

Ultima Burda pe care am luat-o a fost cea de martie, si mai apoi am regretat ca am luat-o si pe aia.

Vad ca sunt cateva modele dragute in nr. asta, cateva mi se par a semana foarte tare cu modele aparute in numere relativ recente.

Bluza asta mi se pare draguta, dar cred ca e munca de chinez batran sa faci cutele alea in fata pe un material asa de delicat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In plus, dupa cum arata schita tehnica, cred ca are o lejeritate foarte mare, trebuie masurat bine tiparul la ea.

Modelul vintage nu-mi place deloc, bine, nu prea sunt eu genul vintage, dar mi se pare ciudata bluza care zici ca-i veston, pantalonul ar fi ok:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vazut ca e o rochie -camasa (shirt dress), si imi place cand le vad in revista, dar ma gandesc ca ar fi cam prea sobra pentru vara. Voi purtati rochie de genul asta?

Topul asta mi se pare de mare angajament, ascunde si plusurile si minusurile wink si cred ca e si rapid de facut:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai sunt modele dragute, cred ca e un numar ok Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Vin 17 Mai 2013, 5:46 pm

Mersi, Rosita! Si eu am dat refresh toata ziua, dar am renuntat acum vreo 2 ore rade .
Eu am o rochie camasa cumparata pe care am purtat-o destul de mult. A mea are fusta mult mai ampla, dar imi place si asta dreapta Smile. Mie mi-e groaza totusi de atatea butoniere. Am in plan si o camasa de multa vreme, dar o tot aman de frica butonierelor. Poate le fac de mana Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Vin 24 Mai 2013, 9:03 pm

Avem deja preview pentru Burda Iulie:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oare sub fusta asta e si un pantalon?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O fi si tiparul de sutien inclus?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu sunt la curent cu ce se poarta, dar se pare ca paietele pe plaja sunt IN
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB