Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-5

+59
anna_sandu
codryna
mlizeta
orhapetru
Steluzza
mady89
raluca29
ancuta_ancuta
adina_lg
claudine
dorina narita
Vox
danniela
scoobbyy
Butterfly_Amalia
carmensz
nela12
tiana
otilia gergely
oana_007
Teima
nicole24
manuela29
diada
Carmen T
Karrinne
aidil
clodi
violeta25
aisha
fulguta28
elutzamicutza
ANCA ECATERINA
aurelia.c
marry_a19
-iulia-
alice07
danabarbu2007
barbin
ancabanu
Samarineanca
Admina
myky_mgm25
Panea Laura
geo
aurishta
annamaria26985
mariucamariuca
missgyulyana
MagdaMarin
tomari
Mickey
CarmenClaudia
piciul
Karina33
emmancita
arielas
rosita
valentinadof
63 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de orhapetru Lun 06 Ian 2014, 5:44 pm

mady89 a scris:probabil vorbiti d eun numar de februarie mai vechi...
eu chiar azi am achizitionat burda pe ianuarie Smile
multe blanite :P pt doritaore :)si au aparut si tiparele pt brabati... camasa si sacou :D

Mady89 sunt Petru.......am scris aici caci este ultima ta postare pe forum.cred ca ai setat sa nu primesti mesaje private....incerc sa iti trimit raspuns la mesajul tau dar nu reusesc sa ti-l trimit . sper sa nu ma certe vre-un moderator...am sa sterg postarea daca iti pot trimite mesaj pe privat. zid 
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Lun 06 Ian 2014, 6:05 pm

orhapetru a scris:am scris aici caci este ultima ta postare pe forum. 
 
Moama, Petru, suna cam... terminator  Shocked . De ce e ultima ei postare?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de orhapetru Lun 06 Ian 2014, 6:16 pm

rosita a scris:
 
Moama, Petru, suna cam... terminator  Shocked . De ce e ultima ei postare?

este ultima postare astazi pe forum............mi-a trimis un mesaj privat si datele ce le vrea sunt tot "private" , nu pot sa scriu aici pe forumul general anumite  chestii, nu fac reclama la magazine ca nu ne iasa nimic............( daca ar da si ei acolo 10 ace sa le punem ca si premiu as scrie despre toate magazinele de unde ma aprovizionez ) dar asa....vorba unui stomatolog : gratis nu exista, ieftin nu rezista !!!
 off topic  sper sa nu ma "spurce" adminele sau moderatorii....nu stiu cum sa dau de mady89 altfel....e complicat ca se poate intelege in 100 de feluri, dar nu la felul ala ma refeream...... shot
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Lun 06 Ian 2014, 7:53 pm

Lol, Petru, la cat esti tu de baiat dragut, ma gandeam eu ca nu dai ultimatumuri pe forum, dar n-am putut sa ma abtin rade

Sper sa te contacteze Mady in curand!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de mady89 Mar 07 Ian 2014, 9:26 am

Am contactat am contactat.
scuze, nu am fost atenta la setarile facute.
de acum pot primi si mesaje private.
mersi inca o data Smile
mady89
mady89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Joi 09 Ian 2014, 12:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ati vazut ultimul numar Burda? Mie mi se pare minunat, si rochii si fuste si jachete faine.
E si o fusta gen jeans, de care s-a chinuit Rosita sa.- si faca tipar din pantaloni Laughing 
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Joi 09 Ian 2014, 12:36 pm

Chiar m-am uitat si eu azi dimineata pe ea. De doua zile o vanez pe saitul .ru si nu apareau pozele. Da, si eu cred ca sunt modele frumoase, dar m-am straduit sa le judec din pdv-ul nevoilor mele, si multe nu mi se potrivesc ca stil sau mod de viata. Mi-am propus sa fiu mai realista cand cumpar tipare, si sa ma gandesc mai bine daca chiar voi purta modelele care imi plac. In consecinta, incepand cu anul trecut, am cumparat mult mai putine tipare wink 
Am remarcat si eu fustica gen jeans, si cred ca daca nu adaptam tiparul acela anul trecut, as fi cumparat revista (Geo, ce te razi asa de stradania mea cu tiparul ala? Eeee Smile ).
Ma intreb, la fusta asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cutele din fata mascheaza burta sau o scoate in evidenta?
De la bluze imi place modelul asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dar nu se incadreaza cerintelor mele Smile.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Joi 09 Ian 2014, 12:50 pm

Nu stiu ce sa zic de fusta, imi place modelul ar cu platca simlla, fara cute. Mie mi se potrivesc multe, sigur as purta urmatoarele  Laughing 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ramane de vazut ce reusesc sa fac. Eu m.am mutat de curand si nu am colectia de burzi cu mine. De 3 luni astept sa apara un numar de doamneajuta
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de carmensz Joi 16 Ian 2014, 5:55 pm

Preview Burda pe martie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de dorina narita Joi 16 Ian 2014, 8:20 pm

Multumim Carmen, sunt cateva modele ce mi s-ar potrivi.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Joi 16 Ian 2014, 9:36 pm

Wow, nici n-a aparut nunerul de feb si avem preview pentru martie. Mersi, Carmen!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de barbin Dum 26 Ian 2014, 1:34 pm

Foarte frumos numarul din martie. Pe ala o sa mi-l iau..
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Sam 08 Feb 2014, 9:37 pm

Vad ca rusoaica a publicat si schitele tehnice pentru martie pe blogul ei: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Imi plac pantalonii astia, dar fiind asa slim, nu mi s-ar potrivi. dar imi plac, totusi Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place gulerasul asta, restul bluzei nu prea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place fusta asta, dar nu vad rolul cusaturilor diagonale de pe laturi. Chiar mi-ar placea o fusta asa, si chiar din boucle:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si astia-mi plac, ca par lejeri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am fost surprinsa sa vad ca modelul asta este o rochie, ma gandeam ca e deux-piece (dupies wink). Nu as face-o, ca nu e stilul meu, doar remarcam Smile:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place fusta de la rochia asta, de nu mai pot! Colturile alea de la bodice, nu asa de mult:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Feb 2014, 9:54 am

Rosita, multumesc! Nu am cumparat Burda de nu stiu cand..de fapt de cand alte prioritati au fost in familia mea...dar vreau sa-mi croiesc si eu ceva asa ca multumesc inca odata de informatii!


Ultima editare efectuata de catre piciul in Dum 09 Feb 2014, 11:12 am, editata de 1 ori
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 09 Feb 2014, 11:08 am

Interesanta Burda martie, am sa o cumpa si eu, sunt cateva modele care imi plac.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Mar 11 Feb 2014, 1:18 am

Hmm, pe mine nu ma tenteaza nimic. Poate in full preview sa vad ceva, dar nu cred ca am s-o iau. Pe aia de februarie am cumparat-o si ma plimb cu ea in geanta poate poate ajung la un magazin de materiale si trebuie sa fiu pregatita Laughing
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de valentinadof Mar 11 Feb 2014, 9:13 am

Mie chiar imi plac mai multe modele! love 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de mlizeta Mar 11 Feb 2014, 10:31 am

Rosita multumesc pentru pozele din Burda pe martie. Îmi place foarte mult ultima rochie. Cred că voi prinde curaj şi o să încep să croiesc şi eu.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Feb 2014, 10:43 am

Fetelor, ma bucur ca va place, sau nu va place, dupa caz Smile) (Geo, din cauza ca umbli cu numarul de februarie in geanta, cred ca te-ai atasat prea tare de el, si de aia nu mai ai ochi pentru alte numere rade).

mlizeta, intra si pe linkul pe care l-am pus, ca sunt mai multe poze decat am postat eu. Din pacate pozele din postarea mea sunt cam mari si nu se vad in intregime.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de geo Mar 11 Feb 2014, 11:13 am

Cred ca ai dreptate. Acum ca ma uit din nou la poze, cred ca o pereche de pantaloni ca cei din prima poza nu strica nimanui Smile
Si mai sunt si niste modele dragute la copii - pantaloni si pelerina de ploaie.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Mar 25 Feb 2014, 9:11 pm

Preview la aprilie pe blogul rusoaicei. La prima vedere mi-au placut doar niste modele de la marimile plus.

Stiind cat de greu de descifrat sunt instructiunile din revista chiar si pentru cele mai simple modele, ma intreb oare cum suna ele pentru rochia asta, care pare cam elaborata, dupa parerea mea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de piciul Mar 25 Feb 2014, 10:52 pm

Dar burda pe martie a aparut la chiosc?!...nu de alta dar chiar as dori sa o cumpar si eu. O sa intreb maine la chiosc!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Mier 26 Feb 2014, 8:44 am

Piciule, inca n-a aparut martie. Parca aparea in ultima joi din luna. oricum, ieri n-am vazut-o pe la chioscuri, ca m-am uitat, iar azi inca n-am iesit, dar ma voi uita si azi, ca cine stie, poate apare mai repede Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de codryna Mier 26 Feb 2014, 2:05 pm

Am iesit eu azi pana la chioscul de ziare si nu a aparut Burda (inca aveau nr vechi si am intrebat daca nu au primit pt ca uneori mai "uita" sa scoata nr noi dar m-a asigurat ca nu a venit azi si mi-a zis ca poate maine...)
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 08 Mar 2014, 9:30 pm

Da, faina Burda pe martie. Mi-am luat deja material pentru pantalonii strech si acel fals deux-pieces albastru. Sa termin geanta de piele pentru aparatul foto si abia astept sa ma apuc! Si rochia de pe coperta e superba, dar ma intreb daca as avea curaj s-o port pe undeva...

Din aprilie imi plac multe modele! Apare iar un sacou barbatesc, poate de data asta ma incumet sa il fac, eventual fara captuseala.

 bine
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB