Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Dorulet Mar 27 Noi 2012, 2:17 pm

Am si eu fir pretricotat,dar stiam doar cu andrele(se lucreaza pe dos).
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SiminaR Mar 27 Noi 2012, 8:12 pm

Tot cautand tutoriale, am vazut unul in care esarfa se face cu andrele. Maine imi cumpar firul si voi vedea daca imi iese ceva. Macar incerc.
SiminaR
SiminaR
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 14/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anasia Mier 28 Noi 2012, 9:45 am

pufoi, salul l-am lucrat dupa aceasta schema; la primul am montat 100 de ochiuri (lana, acril cu croseta 3), al doliea 185 ochiuri (pt copil ar fi mers 150 f bine);
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

se monteaza ochiurile; se lucreaza fiecare jumatate pe rand de-o parte si de alta a ochiurilor montate; mergi cateva randuri ( 10 am mers eu) pe drept , apoi descrescator, un rand da, unul nu; lucrezi cu piciorus dublu cu 2 ochiuri de lant (sarind peste 2 ochiuri) terminatia la sfarsit dupa schema
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mimizami Mier 28 Noi 2012, 10:34 am

Va multumesc si scz -le de rigoare ptr postarea gresita hug
avatar
mimizami
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 66
Localizare : cernavoda
Data de inscriere : 24/01/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de pufoi Mier 28 Noi 2012, 12:16 pm

Anasia pupici pentru explicatii.
Am citit de cateva ori si stau cu crosetul in mana, ca nu stiu daca am inteles bine. Deci: se fac doua saluri pe care le prnidem intre ele, la spate, cand sunt gata amandoua sau punem ochii pentru intreg salul si apoi lucram pana la jumatate si ne intoarcem si facem prima parte si apoi, cealalta?
Scuze pentru atatea intrebari, dar ieri am lucrat o vesta si dai si dai, si dimineata am vazut ca trebuie sa stric. zid
Tu ai pus 150 de ochi pentru sal de copil?Ca eu as vrea sa fac salul pentru mine si nu stiu pe cati ochi sa incep.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Noi 2012, 12:36 pm

iar ma bag in seama desi am zis ca o sa las loc si altora sa posteza
Pufoi cred ca Anasia asa zis ca se lucreaza separat cele 2 jumatati dar mie mi se pare mai complicat asa. Daca pui ochiuri cat pentru latura dreapta a semicercului si lucrezi dus-intors scazand la inceput sfarsit de rand. Iar pentru ai da forma rotunda te orientezi la fata locului daca scazi la fiecare rand, la 2 . la 3 randuri in functie de cim se aseaza. daca te uiti pe diagrama ai locuri unde este scazut o patratica altele unde sunt scazute... sper ca nu te_am ametit (rau)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de pufoi Mier 28 Noi 2012, 12:52 pm

Silvia saru'mana ca,,te-ai bagat in seama''. love
Asa ma gandeam si eu sa fac, ca mi se pare mai simplu si termin tot odata.
In plus, vad si cum se aseaza lucrul.
Pupici, o cafea si bomboane cu visinata.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Noi 2012, 12:57 pm

pufico sau....
incepi de la jumatatea laturii drepte si cresti ca si cum ai incepe o caciula din crestet (ca sa intelegi ce vreau sa spun) fara sa cresti pe margine ca sa ramana dreapta. E drept ca la aceasta metoda e putin mai dificil cu modelul asta gauros wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de gretty Mier 28 Noi 2012, 12:58 pm

Daca mai suportati o parere, schema e pt capetele unui sal lung, restul, unde sunt........se lucreaza drept. Nu vad ce ar putea insemna in schema ca se lucreaza din 2 parti. De fapt graitoare e si schema lui de la Saluri...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 28 Noi 2012, 1:39 pm

Eu vad schema ca incepand din mijloc-dreapta cu ochiurile de lant pentru cele 15 gaurele si continuat cu scazutu' pentru capatul din dreapta schemei . Apoi de pe cele 15 gaurele se lucreaza drept (unde-s ....)cat vrei de lung si apoi scazi pentru celalalt capat
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Noi 2012, 1:50 pm

da Grety si Romaya aveti dreptate dar asa cum ziceti voi iese un sal lung cu colturi rotunjite si Anasia alucrat un sal in semicerc iar pufoi tot asa il vrea (cel putin asa am inteles eu) Iar pentru a iesi in semicerc adaptam schema fara sa iasa cusatura aceea inestetica pe mijlocul spatelui inestetica dupa parerea mea wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 28 Noi 2012, 2:00 pm

Da'asta nu-i semicerc ? sau nu mai vad bine rade
Si in varianta asta nu are cusatura -pentru ca nu faci partile separate ,partea dreapta o continui direct de pe cele 15 gaurele cu care ai inceput.
Sigur ca merge si varianta inceput cu marginea dreapta ..eu doar am interpretat schema Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de moma Mier 28 Noi 2012, 2:35 pm

NU AVETI SI O SCHITA LA CIUPICI DE CASA CRE SE LUCREAZA MAI INTAI TALPA? Smile

Edit SilviaDumitrescu Te rog sa nu mai scrii cu litere mari doarece asta inseamna ca ridici tonul si sa postezi la subiectul acre are legatura directa cu ce vrei tu (in cazul de fata cererea de ajutorI
moma
moma
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : botosani
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anasia Mier 28 Noi 2012, 3:01 pm

scuze...pufoi, nu faci 2 saluri; lantul de 185 ochiuri (care le-am considerat mijlocul, asa apar si pe schema) il lucrez de-o parte si de alta (separat), dar...piciorusele duble le pun pe acelasi lant
fiecare jum de semicerc separat, dus-intors, il scazi numai intro parte, n-are cusatura;
..asa cum a zis romaya
185 de ochiuri iese cam mare pt un copil , (pt noi iese bun), 100 mai mic, asa ca undeva pe la mijloc as zice...
lucrat asa, ii fixezi adancimea (largimea maxima) in functie de cate ochiuri montezi la inceput; daca nu vrei ca semicercul sa iasa alungit, scazi pe fiecare rand ; incepi sa scazi dupa ce ai lucrat cateva randuri ;
nu stiu daca intelegi.... Merci
am facut o poza, poate te ajuta...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mesaj Scris de virginia Mier 28 Noi 2012, 4:02 pm

Moma, am gasit un tutorial. Il postez la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kiss
Edit SilviaDumitrescu Postare mutata de la poze pentru inspiratie deoarece a fost mutata si postarea la care face referire


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 28 Noi 2012, 5:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare)
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty tutorial botosi copii

Mesaj Scris de virginia Mier 28 Noi 2012, 4:03 pm

Moma, iata tutorialul. Sper sa-ti fie de folos.

virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de pufoi Mier 28 Noi 2012, 5:25 pm

Fetelor multumesc frumos de explicatii. kiss
Anasia am inteles tot, dar ramane pentru urmatorul, pentru ca deja am inceput.
Am inceput pe 150 ochi , am lucrat cateva randuri si am inceput sa scad la capete.
Sa vedem ce prostie imi iese: dar... din fiecare greseala iese ceva. Asa ca, ce-o iesi o iesi, eu nu mai stric.
Astea fiind zise, dau innainte cu lucrul, fara sa inaintez prea mult, ca vad ca azi la mine e marti. toti vor cate ceva si eu sunt doar una.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Noi 2012, 5:34 pm

pufoi sper sa-ti iasa asa cum doresti ca sa nu te am pe constiinta ca te-am pus sa lucrezi ceva ce mi-a debitat mie neuronul.
Romaya cand am zis "cusatura" m-am exprimat gresit e drept dar ma refeream la randul ala care se vede acolo pe jumatate chiar daca nu e cusatura cu acul. wink Acum sa asteptam sa ne arate pufoi ce va iesi dupa ideea mea creata wink
hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de pufoi Mier 28 Noi 2012, 5:48 pm

Silviuta stai linistita, ca asa am gandit si eu. love
Oricum ceva trebuie sa iasa, ca nu mai stric.
Si dupa, mai fac si unul dupa celelalte explicatii, ca doar nu s-au chinuit degeaba fetele sa explice si trebuie sa mai scap si de fire, ca sa-mi iau altele. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de clara birau Joi 29 Noi 2012, 4:52 pm

Fetele care pot sa ma ajute pls.!!Silvioara esti pe aproape help!!daca stie cineva un site ii zice liveinternet .ru sau cum i-o zice l-am uitat si zau nu-l mai gasesc -este rusesc si are niste maci roz pe fundal, ce adresa are ca asta este cel pe care il caut de azi dimineata si n-am gatit si n-am spalat cred ca scriu pe usa de la bucatarie greva . Am luat resursele si am intrat in ele pana acum cand deja nu mai pot. D Merci aca stie cineva ii multumesc din stiti voi ce !!
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Joi 29 Noi 2012, 5:48 pm

nu sunt sigura dar parca asta avea maci acum vad ca s-a gatit de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 29 Noi 2012, 7:28 pm

Clara din pacate nu eram in zona la ora aia wink Spune mai bine ca anume cautai pe acel site Poate asa are cineva salvat wink
mari01 interesante rochii si pe asta pus de tine wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de clara birau Joi 29 Noi 2012, 7:50 pm

Silvia este un site rusesc cel cunoscut liveinternet.ro dar urmeaza ceva. . . (pe care arata cum se fac cresterile dupa un contur desenat la decolteu ma refer)si sa ma bata , mintea mea nu mai stie ce pacatelor mai scriam si aparea un fundal Roz cu maci si acolo aveam eu multe alte modele !!Un neuron mai am si ala e vai mama lui., asa ca vreau si eu ajutor .nu stiu daca am facut off topic . scuze!! zid
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty cum sa scazi la decolteu si maneca dupa un desen

Mesaj Scris de mari01 Joi 29 Noi 2012, 8:52 pm

te referi la astea?[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de clara birau Joi 29 Noi 2012, 11:37 pm

multumesc frumos Mari01 dar este un video cu felul in care se creste si/sau scade dupa un contur al decolteului acum l-am gasit estede pe un site rusesc care imi trimite mie mailluri se numeste Вязание. Блуза, крючок.si estetrimis de alia-m pupi
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB