Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii din fimo XIX

+34
irinaroscacreations
lotica
duchess
dia
firimitura
Dorulet
Lucia.BlueFlower
georgeta.prnic
vlad_mom
JuiCy
nana_vulpe
ancamm
ador.mita
Margelutza
Rica Mateiuc
Dragonfly
MoniKozi
Carmencyta
Adelaida
Handmade DEEA
jariel
maddy13
AlinaJ.Bijoux
Fran78cesca
andrabijoux
dianabv
carjanmonica
culea mirela
Artadar
Carmen's
darkpoke
czuky
Day
loriem77
38 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de maddy13 Mier 23 Mai 2012, 9:34 pm

Nana, matrita mi-am facut-o eu dintr-un fermoar ce l-am gasit prin casa.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de ador.mita Mier 23 Mai 2012, 10:44 pm

deci io is singura nebuna. batutincap
ca vreau sa-mi fac si eu un denim, sa vad de sunt in stare Smile si sa devin dependenta ca vad ca pe toate v-a luat flama. cum m-a dus capul? am luat o bucata de fimo, am framantat-o bine de tot si am presat-o pe blugii mei (pe care ii purtam in clipa aia). apoi am copt-o sa mi-o fac stampila.
dupa ce adoarme pruncul intentionez sa vad daca iese ceva Smile
de ce m-am chinuit sa imi fac stampila? cand puteam sa folosesc o bucata de material zid
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de maddy13 Mier 23 Mai 2012, 10:56 pm

ador.mita, s-ar putea sa nu iasa dungile prea pronuntat, nu stiu cum arata jeansii tai, dar daca tot ai facut ar fi frumos sa ne arati si noua ce a iesit.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de ador.mita Mier 23 Mai 2012, 10:59 pm

sper sa incerc in seara asta. am pruncul aproape adormit. si zici ca stie ca vreau sa fug de langa el Smile) ca e asa alert si sensibilos la miscare.
e clara treaba ca i-am dat din nerabdarea mea Smile
pe "stampila" se vede bine de tot textura. n-am reusit sa o presez pe fimo crud, nici macar asa cat sa vad de iese sau ba.


later edit: da, textura e cam dificil de facut cu stampila. asa arata piesa necoapta(poza facuta la veioza). am incercat sa fac cureluse de fimo sa fe mai country asa(nu mi-a iesit).
nu sunt nici pe departe multumita, dar stiu unde am gresit Smile si asta-i bine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de carjanmonica Joi 24 Mai 2012, 8:08 am

Adormita,,imi place modelul ales..si eu am incercat dar nu am fost prea multumita..dar acum datorita explicatiilor fetelor am sanse mai mari sa-mi iasa.... hug
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de JuiCy Joi 24 Mai 2012, 9:59 am

Ador.mita ti-a iesit foarte frumos ! Este super interesanta ideea de imitatie de blug, poate ma incumet si eu sa incerc! Smile
Intre timp am mai facut cate ceva :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

bucurie
JuiCy
JuiCy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 140
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de carjanmonica Joi 24 Mai 2012, 10:50 am

Juicy arata toate super!..desi..daca as alege..parca mai mult imi plac delfinii si setul cu floricele pupi ..nu ca bratara n-ar fi si ea frumoasa...
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 24 Mai 2012, 12:03 pm

Ce faina a iesit bratara!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de jariel Vin 25 Mai 2012, 10:37 pm

multumita explicatiilor georgetei.princ am incercat si eu sa fac floricele. Cam asta a iesit. Acum am vazut ca am asamblat cerceii cu babarute ca si juicy. Smile Nu a fost intentionat.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si o comanda de lingurite, cadou din partea cofetariei pentru miri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pe fata linguritei este numele mirilor, pe spate, numele cofetariei
jariel
jariel
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : hd
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de maddy13 Sam 26 Mai 2012, 5:38 pm

ador.mita, nu-ti fie frica! Te astept dincolo la provocare.
Juicy, super ce ai facut, primul set este preferatul meu.
jariel, linguritele tale sunt absolut adorabile, poate imi fac si eu una!

Si acum sa va arat cum mi-am mai indeplinit o dorinta. Ca tot vine vara si mi-e dor de mare, mi-am facut un set navy
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Sam 26 Mai 2012, 7:25 pm

Ce dragut!!!!! Colier ai, vremea se imbunatateste, ramane sa ajungi la mare!
Dragute foc si floricele, si buburuzele (eu cred ca nu stiu sa fac buburuze).
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de ador.mita Sam 26 Mai 2012, 7:37 pm

Maddy, adevaratul motov pentru care am facut eu "stampila" a fost ca n-aveam nicio pereche de blugi de la care sa pot smulge un petic Smile
dar nu ma las, pana la sfarsitul provocarii sigur revin (o sun pe mama, trebuie sa gaseasca ea ceva material care se potriveste).
Jariel vreau sa te intreb (daca ai idee), oare linguritele ar putea fi spalate in masina de spalat vase?
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Artadar Sam 26 Mai 2012, 10:04 pm

Aproape toata pagina asta e albastra, cu lucrusoare care mai de care mai frumoase ! aplauze aplauze aplauze aplauze
Na, ca vin eu cu contrast complementar, cu mult orange-auriu, dar si putin turcoaz veritabil Smile E clar...am hieroglife pe creier rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Imi pusesem pe masa geamul si tot ce-mi trebuie pentru modelul denim, dar le-am impins mai incolo si-am decorat un geam si-o piatra, tot cu egiptene...ieri am modelat toata ziua niste cartuse cu hieroglife, ce asteapta sa modelez si denimul...gata, trebuie sa caut blug-ul. In noaptea asta am ce face.

Am decorat si eu odata cu fimo niste lingurite...Dupa cateva folosiri, la cafea si mai multe spalari, s-au sfaramat toate manerele, desi erau destul de groase si bine coapte...Pacat de mokume-gane-ul ce era pe ele...
Au fost lacuite, dar s-a topit lacul si dupa aceea au inceput sa se fisureze si sa se desprinda usor de metal. Fimo nu adera pe metal, nici daca dai inainte cu fimo lichid.
Am pus niste fimo in discul unui inel, dupa ce unsesem cu fimo lichid si am copt. Cand sa slefuiesc, am scapat inelul pe jos si pastila a sarit din disc...asa ca am lipit-o cu E6000. Acum pun fimo in causul discului, coc, desprind pastila intarita si-o lipesc.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 26 Mai 2012, 10:13 pm

F. frumos egipteanul tau. Imi plac si restul bijutericilor de pe aceasta pagina, in special colierul tau Maddy!!! Flowers Flowers


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Sam 26 Mai 2012, 10:46 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de maddy13 Sam 26 Mai 2012, 10:30 pm

Artadar, tu stii ce scrii pe acele placute, adica inseamna ceva ce ai scris tu acolo?
Alina, multumesc pentru aprecieri!
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 27 Mai 2012, 2:43 am

Am avut de privit si citit cateva pagini!Ce de frumuseti!Cand am vazut cate postari sunt,am pus mana pe un servetel(ca-mi era la indemana) sa-mi notez,sa nu incurc sau sa nu uit...... Sad nu stiu ce-am facut cu el (asa este cand nu duci la bun sfarsit ce-ai inceput)....asa ca FELICITARI !tuturor fetelor.
Cu denim-ul in cap ma culc acum!
JuiCy,de bratara m-am indragostit love Ai copt toate trei straturile odata?Vreau sa incerc si eu una asa lata,dar simpla deocamdata!
Jariel,ma bucur mult ca EU am reusit sa ajut pe cineva cu explicatiile mele.Sunt foarte frumoase bine Eu ma simt ca un bebelus printre fetele de aici!
Maddy,super tare colierul!Eu iti marturisesc ca as cumpara din prima setul tau!Tare frumoasa combinatia...si grea(realizarea) wink
La egiptene,fara comentariu,ca ma uit ca mata in calendar rade sunt Shocked De la floricelele mele pana la asa ceva,cale lunga si batuta Embarassed
Felicitari,Artadar pentru talentul si munca ta!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de JuiCy Dum 27 Mai 2012, 9:17 am

Super setul navy, maddy !! Suntem gand pe gand, tocmai ceva de genul am si eu in tava, dar mai am ceva de lucru ! Smile
Jariel si mie-mi plac linguritele! Te intreb si eu, ai idee cum se comporta in timp? Rezista la spalat, etc? Am 2 nepotei pe care o sa-i vizitez in curand si ma gandeam ca ar fi un cadou frumos ! Smile
Artadar imi place maxim colierul ala, sunt convinsa ca daca as face numai o piesa cu motiv egiptean, nu m-as mai putea opri! Smile Doar ca nu am imprimanta, sa fac ce as avea eu in capusor, deci ma rezum la ale mele, momentan. Smile
Georgeta, in primul rand multumesc! Smile La bratara sunt de fapt doar 2 straturi : cel negru si cel albastru pe care am aplicat mozaicul. Dupa ce am facut foaia cu mozaicul, am pus-o peste foaia neagra si am "decupat". Initial am vrut sa fac si margini pentru bratara, dar mi-a placut mai mult cum se vede asa. Smile

kiss
JuiCy
JuiCy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 140
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Artadar Dum 27 Mai 2012, 11:58 am

multumesc fetelor !
Maddy, NORMAL ca stiu rade am zis ca am hieroglife pe creier....
Am cautat alfabetul simplu, ca mai sunt cu grupe 2-3 consoane...in total fiind vreo 700 de semne..l-am schitat pe-o hartie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si scriu cu un ac privind hartia. Pe colier am scris denumirea faraonului Tutankamon. Gasesti cartusele pe net.
De fapt acestea-s ce-am lucrat pana acum, fara cele montate deja. Cele aurite sunt deja coapte, dar n-am scris si literele O si E, ce le-am descoperit dupa aceea. In unele alfabete nu-s mentionate... Cartusele crude au cate-un prenume al unei persoane dragi. Le voi darui pe toate, cu exceptia celui unde am scris ARTADAR .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum lucrez la DENM
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si framant la cocolosul acela din care voi trage firele si inca un petec de "panza"
Nu ma indur sa mai tai din model si cred ca voi face o bratara. Chiar, n-am mai facut asa ceva pana acum : bratara lata dintr-o singura bucata.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Dum 27 Mai 2012, 12:30 pm

Eu rup sirul hieroglifelor (pentru ca nu ma pricep, nu de alta) si arat ceva ce am lucrat in urma cu cateva zile.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[/img]
Ultimul l-am postat si la provocare, dar parca azi imi place mai mult decat in ziua in care l-am facut.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de maddy13 Dum 27 Mai 2012, 1:58 pm

Artadar, nu am spus-o cu rautate, am vrut doar sa stiu daca inseamna ceva ce scrii tu acolo. Oricum, felicitari, ai multa rabdare!
Rica, foarte vesele bijuteriile tale, imi place in mod deosebit asimetria asamblarii margelutelor verzi. Le-ai facut cu sare sau cu zahar? Am in plan sa incerc si eu aceasta tehnica.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Dum 27 Mai 2012, 2:07 pm

Multumesc,maddy; le-am facut cu zahar.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 27 Mai 2012, 4:00 pm

Rica, si mie imi plac margelutele verzi!Dar si cele colorate,ca le poti asorta vara foarte bine,la rochite albe! aplauze pentru denim!
Multumesc de raspuns,JuiCy Merci pupi Intre cele doua foi,sa mai pun ceva,intaritura?Si fiind mai groasa sa o coc mai mult,sau este suficient timpul obisnuit de coacere?
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de jariel Dum 27 Mai 2012, 4:40 pm

sincer, nu stiu cum se comporta linguritele in timp. le-am facut pentru ca asa a vrut o colega, ca sa le dea cadou. are multi fini. la unii au rezistat, la altii nu. ( mai ales la cei care s-au pus pe ros coada linguritei).
ultimele 2 sunt cadou din partea cofetariei pentru mirii care au facut comanda de prajituri la ei. asa ca, sunt pentru decor, amintire. Nu stiu daca adera sau nu fimo la metal, dar lingurita e imbracata in fimo, nu are cum sa cada, cel putin la inceput. o sa incerc sa vad cat de tare trebuie sa o lovesc ca sa se sparga.
Nu am masina de spalat vase, nu stiu ce se inatampla cu ele acolo. eu le-am lacuit cu lac pentru aerografie, cu care lacuieste sotul masini, motoare, etc. Smile

ce lucrari faceti, de ma doare sufletul cand ma uit la ale mele. acum am intrat in mania floricelelor. vreau sa fac din toate culorile. am aproape o tava de ele gata si sper sa le coc azi. in ritmul asta, imi fac gradina. flower
jariel
jariel
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : hd
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de JuiCy Dum 27 Mai 2012, 6:27 pm

Georgeta, bratara a stat 30 de minute la cuptor + vreo 3-4 minute in plus si asta doar pentru ca eram prinsa in ceva la PC. Smile Nu i-am pus nici un fel de intaritura, este destul de grosuta si solida, nu s-ar rupe decat daca e trantita sau fortata. Am facut si bratarele subtiri, iar alea sunt destul de flexibile, elastice, iar asta, fiind mai grosuta, e mai dura. Incearca una de proba si vezi cum se comporta, daca-ti place, etc .. Eu una am manie pe bratari Smile

bucurie
JuiCy
JuiCy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 140
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 27 Mai 2012, 8:07 pm

Multumesc mult!O sa incerc,pentru ca si eu am manie la bratari,imi place modelul, si aici la mine ,se poarta genul asta foarte mult! pupi Merci
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIX - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo XIX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB