Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

+28
Giobsy
culea mirela
laurin
ikuta
AlinaJ.Bijoux
Gianina4ever
pufoi
dorinamisov
SilviaDumitrescu
Lucia.BlueFlower
Dodo-pui
dandana
emmancita
ivanoiuadela9
ghita
Angelica18
gabyd
myky7robc
carmenco
Gabiuta
Dorulet
adelina24
crina68
firicel
corina corina
samo99ro
danniela
MagdaMarin
32 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 12 Mai 2012, 1:29 pm

Atat de fine... atat de frumoase....
Felicitari fetelor care lucrati asa fineturi!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Sam 12 Mai 2012, 1:52 pm

Merci Ma bucur ca va plac. Multam de aprecieri.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 13 Mai 2012, 8:54 am

Printre alte treburi,am mai facut un semn de carte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 13 Mai 2012, 2:13 pm

Stiam eu de ce nu am vrut sa intru pe aceasta rubrica !Vreau și eu!

Dorulet,Samo,FELICITARI!!!!!! Flowers flower Flowers
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 76
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Dum 13 Mai 2012, 3:02 pm

Eu va felicit pentru ceea ce faceti. Am incercat si eu dar nu am ajuns prea departe. Dupa prima bucla m-am blocat. Dar macar asta prima am reusit s-o fac frumoasa, bineinteles dupa cateva incercari. Acum sunt in pauza de incercari dar promit sa le reiau.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 13 Mai 2012, 9:18 pm

Carmen,capul sus si vei reusi!Nu e prea dificil,doar la inceput,pana prinzi miscarea.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Lun 14 Mai 2012, 9:18 am

Carmen, cu ce lucrezi? Cu ac sau cu naveta? Sa-ti fac trimiteri la video sa vezi cum se face. Dai pauza si faci si tu, apoi mergi mai departe.
Eu am gasit o serie de lectii cu naveta (100 pana acum) postate de o tipa. De la ea am invatat cu naveta. Tine altfel firele si face altfel miscarile. Mult mai usor. De aia am reusit. In plus, cand faci lant, eu nu imbarlig firul pe degetul mic. Il infasor, ca la crosetat, pe degetul aratator. La a doua jumatate a nodului (ca acolo aveam problema cu miscarea), bag naveta de la stanga la dreapta, pe deasupra firului de pe mana stanga, si o scot in partea dreapta pe dedesubt, prin bucla de pa partea dreapta. Foarte usor. O sa incerc sa fac niste poze sa puteti sa vedeti. Sa vad daca reusesc sa fac singura.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Lun 14 Mai 2012, 9:22 am

Multumesc pentru incurajari.
Mykya mi-a daruit o naveta si lectii Smile dar nu am reusit sa trec de prima bucla. O sa mai incerc. Nu mai stiu cum sa strang firul la a doua. Clar ca trebuie sa dau pauze peste pauze si poate prind miscarea.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Lun 14 Mai 2012, 9:50 am

Uite pozele pentru miscarile de la lant. Pentru inel o sa te trimit la lectiile tipei. Abia dupa ce am vizionat lectiile tipei asteia am fost in stare. O sa prinzi si tu, o sa vezi. Dar, miscarea marca "samo" mai intai:

1 - firul infasurat pe aratatorul stang. Daca e lantul mai lung, infasori de mai multe ori, ca sa stea bine intins:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2 - prima jumatate a nodului dublu: faci bucla pe deasupra si intri cu naveta pe sub fir, de jos in sus, prin bucla. Tii firul din dreapta intins pana se produce rasuceala si ai tras cu cel din stanga sa se aseze bine bucla pe firul de la naveta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3 - a doua jumatate a nodului dublu: faci bucla de jos (cu mana cu naveta), si introduci naveta cu coada, de sus in jos, prin bucla si apoi tii firul intins (cel cu naveta) si tragi usor cu cel de pe deget sa se formeze a doua jumatate a nodului dublu.

Ai sa vezi ca, dupa ce incerci de cateva ori, o sa poti sa-ti "dresezi" degetele sa stranga ochiurile egal. Important e sa faci - la inceput - miscarile foarte incet, ca sa vezi exact ce se intampla si sa intelegi miscarile. Apoi invata si degetele.

Acum sa te trimit la lectiile lui Karen Cabrera:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Are filmuletele si pe YouTube (daca ai un program de descarcat filmele de acolo), dar aici le ai puse in ordine. Au subtitrare si in engleza. Dar daca te uiti bine la degetele ei (nu la unghii, ca nu mai inveti nimic), inveti fara probleme.

Succes!

Revin: Un secret, ca sa-ti iasa frumos legatura dintre inel si lant: Inainte de a incepe sa faci nodurile duble, faci a doua jumatate a nodului dublu si tragi usor de fire, pana se creeaza frumos legatura dintre ele si nu mai ramane spatiu liber acolo. Sa vezi ce frumos iese... Am vazut intr-un video, dar n-am gasit nicaieri explicata chestia asta. Ori n-am dat eu de explicatie pana acum. Oricum, iese super.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Lun 14 Mai 2012, 10:09 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Lun 14 Mai 2012, 10:52 am

Sarut mana, samo! Cand o sa ajung acasa ma pun pe incercari Smile .
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Lun 14 Mai 2012, 11:17 am

Banuiesc ca deja te furnica degetele. wink
Astept vesti. Numai - inca o data - nu te grabi. Miscari lente pana ti se obisnuiesc degetele. Eu doar asa am reusit. Dar sa stii ca n-a durat mult.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Lun 14 Mai 2012, 3:18 pm

samo, esti o adevarata profesoara de tating Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Lun 14 Mai 2012, 8:25 pm

Prima incercare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu dati cu pietre rade

Am vazut si unde greseam, eu tineam tensionat firul din stanga si asezam nodurile pe el rade
Samo, sarut mana!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Lun 14 Mai 2012, 9:18 pm

Deci, se poate, da? Nu arata rau, dar evident se poate mai bine. Nu te grabi, insa. Vreo cateva zile doar joaca-te, fara sa-ti propui sa faci ceva cap-coada. Doar sa strici ceva ate. Daca nu ai un scop anume si te gandesti ca poti sa strici cat vrei tu si sa te opresti din ceva cand vrei tu, ca sa incepi altceva, nu ai nici un stres si, relaxata fiind, mana o sa-ti mearga din ce in ce mai usor. Mie mi-a luat cam 3 sau 4 zile pana cand am fost eu multumita de ce mi-a iesit din mana, fara insa sa am pretentia la viteza. Doar la realizare.


Azi, 15.05, mai pun un semn de carte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Mar 15 Mai 2012, 10:28 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat text si foto la mai putin de 24h)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 15 Mai 2012, 11:14 am

Samo ca de obicei faci minunatii.
Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Mar 15 Mai 2012, 11:16 am

Foarte frumos! hug

Eu las deocamdata incercarile ca sa termin jacheta fetei ca sa nu ma shot .
Dar abia astept sa fac iar.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Mar 15 Mai 2012, 11:21 am

E frumos si finut!
eu am zis ca e colier pana sa citesc ca e semn de carte!
asa cu margelute, si culoarea asta ,nu faci si un colier?
parca si vad marea!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Mar 15 Mai 2012, 11:32 am

Ma bucur ca va plac lucrusoarele facute de mine. Trebuie sa mai fac cate ceva. Prietena mea trebuie sa vina azi in Romania si vreau sa le am gata. N-o sa plece repede, dar...
Carmen, nu te impusca nimeni, fata mamii. Invatatul se face cand nu esti stresata. Asa ca vezi-ti de ce ai de terminat si te joci dupa aia.

Pufoi, am inceput un choker (nu stiu sa-i gasesc echivalent in romana; sta pe gat si e destul de lat), dar rosu, cu fir mai gros (Flavia). Insa asta nu e graba. O sa fie frumos. L-am mai facut acum un an si ceva (parca) pentru cineva dar i-a placut prietenei baiatului meu si m-am decis sa-i fac un set. Numai ca nu i-am dat un termen, mai ales ca i-am facut recent doua seturi (pe care le-am postat aici: negru si acel roz-lila). E super incantata si-i stau foarte bine.

Stai sa-l mai postez o data, ca sa stii despre ce vorbesc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Mar 15 Mai 2012, 11:38 am

Doamne cat e de frumos Samo!
Il si vad la o rochie neagra, mulata si foarte decoltata!
e superb!
felicitari maxime!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Mar 15 Mai 2012, 11:42 am

Mersi mult. O sa trebuiasca sa inventez si cerceii si bratara necesare, dar asta nu e o problema.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 15 Mai 2012, 3:22 pm

Foarte frumoase...si semnul si colierul...sa ai spor si inspiratie! kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mar 15 Mai 2012, 8:02 pm

Am mai terminat un semn de carte.(Nu lua in seama pagina de carte,ca imediat o pun la cura de slabire).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Mar 15 Mai 2012, 8:11 pm

Smo da' tu te intreci cu gluma! wink
e super frumos!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mier 16 Mai 2012, 4:03 pm

Am pus ibricul/ceainicul langa alt semn facut ieri.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de danniela Mier 16 Mai 2012, 4:09 pm

Ce finute si frumoase sunt!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB