Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

+52
Trandafir-rosu
alessia2007
emi
clara birau
dorina64
dienutzababy
rivka
calinmari
ancae84
tinap
bluetteblue
Angelica18
pufoi
cocav
lika
carcriv
marina40
kla78
cozma felicia
lennny
Serban Valentina
kitty_1973
gretty
lenus70
ramonac
danniela
myky7robc
samo99ro
oanapip
georgeta.prnic
dadina
firicel
europolis
gabyd
violetas
kmn
aisha
mariaz_09
mishou
cld
anasia
claudiana
delia1970
virginia
anca_22
romaya
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
dorinamisov
geo
crina68
GinaP
56 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 8:50 am

Să trăiești,Lenușule! pupi
Dănuțo,pune soro,poza cu obectu!Să se edifice poporu*!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 9:03 am

Crinuto, nu am inteles ce cauti....azi sunt mai batuta-n cap zid .....am dormit doar vreo 2 ore si ale prost Sad
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de geo Vin 23 Mar 2012, 9:09 am

Danniela, inainte sa ma strici, masoara cat de lat e un eventai si masoara cat de larga trebuie sa fie maneca. Apoi vezi cate evantaie rebuie sa ai. Scuze daca ai facut deja asta, dar ai zis ca ai desirat de 4 ori si m-am gandit ca poate te ajut.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de dadina Vin 23 Mar 2012, 9:20 am

Lenus ,Nu e vorba de experienta.Bunica mea ce facea zeci de pulovere si bluze pe an la tot neamul lucra numai cu tipar.Asa era sigura de ce face .Ea era si croitoreasa si cu toate astea asa facea.Si eu incep acum o bluza si fac tiparul ei si al manecilor.Sigur ca o probz mereu ca lucrez simultan toate partile si daca ceva nu arata bine modific .Nu te teme e simplu de scazut .Pune mereu lucrul pe tine sa vezi cum arata si te orientezi pe parcurs.Pune ceva poze daca ai emotii.Daca erai ai aproape iti aratam.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Vin 23 Mar 2012, 9:34 am

dadina bucurie ...imi dai curaj ...conteaza foaaaaarte mult,,,,
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 9:38 am

ura galerie si de la mine Lenus.....curaj si sa vezi ca iese pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Mar 2012, 9:41 am

Geo , sincer nu am masurat ca nu lucrez cu esantioane, dar trebuie sa le masor la terminatie cred, si nu la radacina !!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aste e buza
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Vin 23 Mar 2012, 9:44 am

gaby bucurie

aaaaa...asta e bluza...foarte faina...baba curioasa poate sa plece la treaba kiss
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 10:20 am

Gabițu,rochie de mătase gen poze,poate și baby doll dar să intre mai puțin material! pupi Aaaaaaaaaaaa,pentru copilu* ,nu pentru moi! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 10:21 am

aaaaaaaaaaaaaa.....vezi ca eu deja am pus ceva la poze pt inspiratie.....dar pt tine rade
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 10:33 am

Dănuțo,citez din contemporani> Nu știu de astea!!!Nu le am cu evantaiele Sad

Gaby,poate vin la tine bataita ....hmmmm..postezi uscatele astea,de n-au nici fund nici ...mă rog,iar eu nu pot da 3 kile jos nici de grijanie....hmmmmm

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 23 Mar 2012, 10:38 am

Crina, în arhiva mea de modele am gasit bluzita asta. Începând de sus o faci cât vrei tu de lunga.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si diagrama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Continui cautarile hug
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 10:40 am

Nu știu cu asamblări....nu mă ucideți!!!!!! pupi Merci

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Vin 23 Mar 2012, 10:44 am

Buna dimineata , da unde-i coffee coffee ? eu nu vad, n-aud ..pana la a doua .. Smile
Crina, s-o luam metodic si de dimineata.. pupi :
schema rochiei gri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

o rochie de matase, simpla si de efect :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 23 Mar 2012, 10:51 am

Dar e mult mai usor decât îti poti imagina. Macar încearca. Motivele se unesc intre ele în 3 punct. Când ajungi la punctul de unire, lasi firul de pe croseta, introduci croseta prin bucla de la motivul facut si continui lucrul normal.
hug
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de rozsika Vin 23 Mar 2012, 10:54 am

buna sunt noua si as vrea ajutorul dumneavoastra .am doua fetite 13, 9 ani si as vrea sa fac pentru ei rochite fuste bolero ceva de genul asta pentru vara din ce fir recomandati si daca ati putea sa postati scheme poze pentru inspiratie as fi recunoscator.am vazut undeva ca este explicat si masurile dar nu mai gasesc Smile Merci
rozsika
rozsika
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : BORSEC
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 11:06 am

Romayaaaaaaaaaaaaaa,să nu râzi dar turbatei mele cea gri de jos(a doua i-a plăcut) de aseară a văzut-o și mi-a spus că simplă vrea ca asta rade
Este clar,mâna sorții!!!! Te pup!
Acum, o intra mai mult de 500g?Am luat o mătase scumpă rău de la coats,firul e mai subțire decât Flavia...
Virgi, promit că voi învăța și asamblarea gogoloaielor,iar tu vei fi profesoara!Clar nu mai scapi! pupi

Romaya,
Care diagramă e pentru bust și care pentru fustă;?
Oare diagrama 1 este de la fustă(adică văd o fustă și încă două volane) și e începută de jos?Că parcă se micșorează....
Diagrama 2 o fi bustul?Și picioarele din diagramă au 3 jeteuri?Sau 2?
Iartă-mă că te sâcâi! pupi


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Vin 23 Mar 2012, 11:32 am, editata de 1 ori

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Vin 23 Mar 2012, 11:16 am

ce frumoasa e rochia simpla gri...conteaza firul foarte mult...vezi daca ai fata...eu am facut iarna asta o caciula si un fular pe care tot zic ca le pun la tricotate ca sunt potrivite pentru adolescenti , au iesit faine si le a purtat...ai noroc ca n a ales o irlandeza ca te vedeaaaaaaaaaaaaaaaaam zid

eu vorbesc...sa ma chemati si pe mine la lectia de imbinat motive rade

kiss

bine ai venit rozica, pentru vara e de preferat bumbacul , zic eu..scheme si modele gasesti pe la paginile anterioare ca nu o sa stii de care sa te apuci Smile
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 11:28 am

Lenuș,nu râde că nu știi tot!
Codru m-a auzit vorbind de Romaya și i-a căutat rochiile ...indubitabil i-a descoperit irlandezele pe net...să vezi ifose pe fii-mea:Uite doamna Romaya cum știe să facă și tu nu????Superbe rochiiiii face !!!
Iar eu categorică i-am zis:Ori vrei ce știu să fac ori valea de aici!Pune și tu mîna pe croșetă și să vedem dacă știi să faci măcar lanț!
Șmecheră cum e,a schimbat placa:Hai mă Crinuța,nu te supăra!Am zis și eu așa!

E un pui de vulpe,mamă ,mamă!
Sorry de offtopic!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Vin 23 Mar 2012, 11:38 am

Crina, acuma am studiat-o mai bine si cred ca bustul e diagrama 1 dar se pare ca are trecut prin gaurele un fel de snur -panglica ,care panglica e atasata si pe marginea volanelor ..cred ..Restul pare a fi diagrama 2 . O poti adapta ,nu-i musai panglica ,oricum are captuseala ..iar marginile volanelor le "tivesti" cu picioruse dese ca sa se increteasca .. Eu as incepe din talie in jos -o parte mai lunga si 2 volane , apoi din talie in sus diagrama 1
kiss

P.S "Gand la gand cu bucurie " rade sau "vezi ce soacra perfecta o sa fiu?" si cuscra asemeni.. dama
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 12:06 pm

Unde n-ar avea norocul ăsta!Așa să-i dea Dumnezeu wink !Să mai crească nițel,că-i prea mică și îi dăm adresa de mess a unuia dintre cavalerii tăi!Că doar nu s-or însura prin Australia,flăcăii, așa repede rade rade

Sincer,îmi place panglica din talie și de la volane...are șarm...Tre să găsesc undeva dintr-un atlas ceva,poate și cu fin sclipici...
Deci,măsor talia turbatei(vezi ce o alint?! Smile )și fac cam 5 rânduri de piciorușe(cât ar fi lățimea panglicii)și o iau în sus și-n jos....în jos e bie,nu?
Ajung 500g?Piciorușul din diagrama 2 are 3 jeteuri,nu?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Vin 23 Mar 2012, 12:41 pm

No bun, afacerea fiind antamata rade sa trecem la practica ..
Daca mergi pe varianta cu panglica ,care-i shic ,o poti tzese si pe bust prin gaurele ..e foarte simplu ..la volane o cosi iar in talie mie mi se pare ca -i peste rochie..o panglica mai lata ca celelalte si-i faci si-o funda eventual Smile
In cazul asta incepi din talie in jos cu modelul plasa si cresti ..poti face si randuri de picioruse in talie ,cum ziceai tu si apoi plasa in jos si gaurelele in sus ..cu piciorus de 3 jeteuri -asa-i in schema..de aia ar fi bine umplute cu panglica ... wink Cred ca 500 gr ajunge fara probleme. Modelul plasa e bine sa fie mai largut pe corp pentru ca e elastic si se strange el unde are loc..
kiss

PS. in schema fusta rochiei e inceputa de jos si tot scazut , acuma..faci cum crezi ca ti-e mai usor Smile mie imi place mai mult cum pot controla cresterea ..intorci poza in cap si ai schema cresterii .. rade


Ultima editare efectuata de catre romaya in Vin 23 Mar 2012, 12:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 1:03 pm

Romaya, mercic! kiss
PS

Nu iese fain...parcă e prea lălâu, găurile-s mari....uffff Sad

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Mar 2012, 3:48 pm

Virginia, fasiile se fac in functie de cat ai nevoie. Lungimea o masori pe mijlocul fasiei. Nu se taie in nici un caz, cred ca ar fi greu de unit daca le tai. Eu greseam la unirea fasiilor, ca puneam alt fir, dar nu trebuie musai, poti sa unesti fasiile intre ele. Sau le faci margine cu croseta. Maine ma uit dupa scheme ca le am salvate pe undeva, nu maine, duminica!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Vin 23 Mar 2012, 3:52 pm

crina68 a scris:Dănuțo,citez din contemporani> Nu știu de astea!!!Nu le am cu evantaiele Sad

Gaby,poate vin la tine bataita ....hmmmm..postezi uscatele astea,de n-au nici fund nici ...mă rog,iar eu nu pot da 3 kile jos nici de grijanie....hmmmmm


Vai de mine....tu nu stii ca eu fug de bataie???????......le adaptezi draga.....dupa silueta ta pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB