Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

+52
Trandafir-rosu
alessia2007
emi
clara birau
dorina64
dienutzababy
rivka
calinmari
ancae84
tinap
bluetteblue
Angelica18
pufoi
cocav
lika
carcriv
marina40
kla78
cozma felicia
lennny
Serban Valentina
kitty_1973
gretty
lenus70
ramonac
danniela
myky7robc
samo99ro
oanapip
georgeta.prnic
dadina
firicel
europolis
gabyd
violetas
kmn
aisha
mariaz_09
mishou
cld
anasia
claudiana
delia1970
virginia
anca_22
romaya
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
dorinamisov
geo
crina68
GinaP
56 participanți

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de obanceacristina Joi 22 Mar 2012, 8:54 am

Buna dimineata,
Ajutati-ma si pe mine cu o diagrama pentru aceasta palarie. Am gasit niste modele superbe la capitolul "scheme" dar nici o diagrama. Am cautat pe net de ma doare capul dar nimic. Daca stie careva, please help!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

obanceacristina
obanceacristina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 11/12/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 9:01 am

lenus parca asa se vede un rand de picioruse unu langa altul;
in scheme nu arata si scaderea? mai da odata o trimitere catre scheme sau daca nu arata atunci ....cum sa zic eu....ori gasesti o schema cu model cat de cat cu al tau care arata scaderea (poate are cineva), ori...la fiecare rand te opresti cu 1-2 picioruse inainte de terminarea randului anterior si urmatorul rand il incepi cu 3 ochiuri de lant ridicate dar randul propriu zis il incepi cu 1-2 picioruse mai departe de margine. ...... nu stiu sa zic cu vorbe, dar sper ca ai inteles ceva, ceva din ce vreau sa zic. Poate stie altcineva sa zica mai bine ca mine wink
obanceacristina palariuta se lucrea din crestet , roata, se creste ca la orice alta cacila/palarie adica R1 dublezi numarul de ochiuri ,R2 cresti unul da unul nu, R3 cresti in al treilea ochi, si tot asa pana ajungi la circumferinta dorita apoi lucrezi fara sa cresti deloc pana ajungi la adancimea dorita si borul il faci crescand ca la inceputul palariutei pana ajungi la marimea pe care o vrei.
Sper sa te fi ajutat ce spun, ca nu am diagrama

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Joi 22 Mar 2012, 9:36 am

Kmnițo,mercic de superlative! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Joi 22 Mar 2012, 10:05 am

silvia, nu are la schema scaderea...inca nu am ajuns...atunci o sa vad exact cum fac... kiss ....sincer nu prea inteleg din vorbe...dar pana la urma trebuie sa iasa hug
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de roxy29 Joi 22 Mar 2012, 10:12 am

Este super palariuta, insa ma bag si eu ca musca in lapte, am impresia ca de pe la randul 5, de sus in jos, este lucrat un pic diferit, parca e lucrat pe bucati cateva randuri..sau am nevoie de ochelari? Smile
Mi-ar placea sa ii fac si eu fetitei mele...oricum la bor inmultesti in functie de material, anul trecut am facut una din lanica subtire si am inmultit cu cate 3 ochiuri, arata mult mai creata ca aceasta, noroc ca nu s-a pleostit wink
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de GinaP Joi 22 Mar 2012, 10:47 am

Muuult mai vorbiti fetelor, ca abia am apucat sa citesc numai la subiectul asta de unde am ramas in urma hug pupi Mi-a fost asa de dor de voi kiss Nu am apucat nici pe forum sa mai intru, nici sa lucrez...am uitat cum e la inceput de sarcina ametit
Crina, absolut superba si rochia albastra, si culoare si model si tot Merci si pune si tu poze cu teza terminata ca ma roade nerabdarea kiss
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de obanceacristina Joi 22 Mar 2012, 10:50 am

Multumesc de informatii.
Am gasit, in sfarsit, pe net o palarie asemanatoare, iar la descriere este cum a zis Silvia.
Am sa postez pozele, doar ca sunt explicate in engleza (ma descurc mai bine asa).Cine doreste pot sa-i traduc.
Sper sa ajute si altcuiva.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
obanceacristina
obanceacristina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 11/12/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de GinaP Joi 22 Mar 2012, 11:08 am

Cristina, uite AICI model de palarie care, zic eu, e foarte asemanatoare cu ce vrei tu
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Joi 22 Mar 2012, 11:08 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O schema care sa te ajute la palarie, numai ca nu trebuie sa faci un ochi simplu (0) ca sa iasa batuta.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Joi 22 Mar 2012, 11:15 am

Gino, fugi la rochii acolo este teza! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 3:09 pm

zid A postat cineva (cred ca lika) niste modele de costum de baie la care eu comentasem ca daca ma supar imi fac si eu . Era chiar si o poza cu o doamna nu tocmai tinerica si subtirica. eeee caut de 2 ceasuri si nu dau de poze ametit plange zid
Ajutaaaaati o cucoana nebunaaaaa suicid

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 22 Mar 2012, 6:18 pm

iti dai seama, silvia cand vei da de poze ce va fi de tine! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vai, da esti comica tare, nu stiu ce m-as face fara glumele tale.
asa esti si in viata de zi cu zi cu ai tai?, ca au febra la burta de atata ras! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Joi 22 Mar 2012, 6:40 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

silvia, asta e toata schema...

probabil scrie in chinezeste rade
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 22 Mar 2012, 6:44 pm

lenus, da silvia vrea pozele cu costume de baie, sau am inteles eu aiurea?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 6:55 pm

lenus vezi ca in schemuta mica de la modelul de la piept am tras eu o linie rosie. Incerci sa lucrezi pana la acea line. Trecerea de la un rand la altul nu stiu exact sa spun cum, dar lucrand te oriebtezi la fata locului sa iasa cat de cat o diagonala. Chiar daca nu e perfect dreapata nu are nimic pentru ca micile imperfectiuni se vor aranja cand faci bentita pe margine.
Poate are altcineva alta idee. eu.. atat ma duce capul la ora asta. wink Sunt convinsa ca te vei descurca (chiar daca mai desiri puuutin sigur o numeresti) hug
myky7robc cam asa sunt si in viata de zi cu zi . Cu ai mei .... nu chiar asa ca isi ia nasul la purtare dar asa sunt si ei. Ai vazut replici la fimiu cel mare dar nici cel mic nu e mai prejos si chiar nici M wink
Vreau si pozele alea dar lenus a postat la o discutie anterioara cererii mele wink pupi
edit:
ce tuta sunt ca am uitat sa pun poza rade dar intre timp am gasit ceva mai elocvent
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
iata si poza dsespre care vorbeam la inceput
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de roxy29 Joi 22 Mar 2012, 7:14 pm

GinaP a scris:Cristina, uite AICI model de palarie care, zic eu, e foarte asemanatoare cu ce vrei tu
M-am razgandit wink ..incerc sa fac una ca cele de aici, cred ca ar merge cu flavia nu?
Apropo puteti sa-mi spuneti si mie cu ce marime de croseta as putea lucra cu flavia? Am inceput cu o croseta de 1,75 mm, insa merge greu de tot, oare ar merge o caciulita de vara cu o marime mai mare si care?
P.S. scuze ca prima data am dat buzna fara macar sa salut Embarassed
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 22 Mar 2012, 7:15 pm

eu am lucrat flavia cu croseta tip tulip de 1,9 si mi-a placut cum iese.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de dadina Joi 22 Mar 2012, 7:20 pm

Lenus ,e posibil sa apara rand de picioare chestia e cum unesti partile adica daca faci un model pana la capat si apoi incepi pe celalalt Adica a modelul C termini cu randul de sus (cum e in schema) apoi incepi cu randul de jos din schema A deci rezulta cred 2 randuri.
De scazut nu e greu ,daca vrei v e mai simplu dar trebuie sa incerci sa fie regulat.Incerci sa vezi cum arata la primul rand nu continui sa faci patratul adica nu mai faci decat un ochi si apoi piciorul mare la randul urmator iar mai reduci ceva.trebuie sa fii atenta sa nu fie vrusc sa se vede urat adica sa nu apara ca o gaura si sa mergi constant ca altfel face burta.E de icercare -eroare ca e in functie de model.Poate poti sa sa scazi si mai mult.Masoara cam cat vrei sa ai la umar.si fa-ti un tipar cu V adica cat e jos si la ce vrei sa ajungi.Deci trebuie sa rezulte un fel de trapez cu baza mica sus.Si atunci pe tipar scazi si vezi daca e bine cum ti-am zis mai sus sau trebuie mai mult sau mai putin.

Atentie ca la partea cealalta e invers si trebuie sa le urmaresti pe ambele.
La rotund e altfel. La fel faci tipar si scazi f mult imediat si apoi putin cate putin la fiecare rand nu prea multe randuri si apoi mergi drept.

Sper ca e clar ideea e tiparul.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de roxy29 Joi 22 Mar 2012, 7:20 pm

Ahaaaa, tot tulip am si eu, una de 1,75 mm si una de 2,1 mm pe aceasta tocmai am cumparat-o astazi, insa nu am incercat-o inca.
Voi termina caciula baiatului si la a fetei voi incerca cu cealalta, mai am cateva randuri dar m-am saturat...si eu care visam o fusta din flavia Smile , poate pentru vara viitoare.
Multumesc de raspuns Merci
roxy29
roxy29
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 22 Mar 2012, 8:28 pm

eu chiar un costumas pt o fetita am lucrat cu flavia.
e intr-adevar de munca, dar aspectul este garantat.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 8:41 pm

lenuuusss uite in cautarile mele disperate de a gasi poza aceea care ma obsedeza pe mine am gasit o schema care te ajuta (sper) la scadere pe tine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Joi 22 Mar 2012, 10:41 pm

silvia, multumesc, o sa studiez ...imi place si bluzita asta pupi ...de fapt este perfecta pentru ca daca ar fi sa incep o bluza, am nevoie neaparat de scheme cu crestere pentru cupa mare hug Merci wink
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 23 Mar 2012, 7:49 am

Neața!!!!
Fiecare cu păsărica lui,eu,recunosc am un stol!
N-am mătasea(ce am eu ajunge de un maieu,vorba Firicicăi) dar tot fac rost până la urmă,așa că fac pașii următori:Likăi,i-am dat temă,Romayaaaaaaaaaaaaaaaaaa...dă-mi și mie un model pe stilul din poză,Gaby și tu cotrobăi pe sitteuri cu bijuuri,Valușca ți-am zis, fetelor,dacă vedeți modele ce vă plac și merg pe mătase,trimiteți-i și Crinei!
Vă pupă pe obrăjori,
Urzicata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și ca săfie pomana completă,nu uitați de schemeeeeeeeeeeeee( sunt și eu ca-n Creangă:Muieți îs posmagii? Merci Merci Merci

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Mar 2012, 7:54 am

Buna dimineata si aici, a voastra ca a mea nu e! Nu imi ies manecile zid Adica ies laaaaargi. Din cauza de evantaie, astea pornesc pe lant de 5. Cred ca am facut prea multe lanturi in ideea sa nu fie stransa marginea, dar evantaiele astea se largesc prea tare. Am stricat de 4 ori pana acum zid
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lenus70 Vin 23 Mar 2012, 8:45 am

dadina , multumesc mult, trebuie sa buchisesc ce mi ai scris...inca nu am ajuns,...cred ca ideea cu tiparul este foarte buna, la experienta mea ... pupi

danniela, ce bluza faci? Smile ...baba curioasa...

crina, spor la cautat , daca gasesc ceva iti spun... love
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB