Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

+75
anamaria79"
europolis
Adelle23
mnarcisa
Miniona
alice07
olguta cusma
cory74
Dorulet
aisha
diblaru maria
rosita
duchess
Tache Marilena
symos
aurelia.c
danae
despina13cucli
Carmen43
marina40
ank93
elenatatiana86
otilia gergely
Panea Laura
oliviamar
fulguta28
myky7robc
elutzamicutza
aidil
clodi
anyrok
veronica.l
Marry
d_oana
violeta25
anc@
zahariaelouise
lika
aurishta
jade84
lennny
Motzu
pufoi
bibitu
smihaelaviorica
kabunta
marabr
kla78
elenaveronica
Admina
ismi3ismi
Uca
kitty_1973
Karina33
danabarbu2007
zylv
rivka
firicel
MihaelaT
LORIMAR
ancabanu
corina corina
luminita_khader
arielas
norelif
valentinadof
violetas
Gianina4ever
zsofia
Gabiuta
geany
diada
i.xell
aurahd
MagdaMarin
79 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Sam 03 Mar 2012, 11:42 am

luminita foarte frumos genti ai facut ,mai ales cu a doua imi place foarte mult,nici nu stiu de ce nu ai concurat ,cu una ce ai facut tru acum aici ai fii avut mare sanse,felicitari ,si spor la altele.
arielas asteptam si de la tine geanta din blugi,nu inteleg tu de ce nu ai avea curaj ,am vazut foarte multe lucruri frumoase de la tine,ai deja experienta,si o sa fii capabila sa faci si geanta foarte frumoasa,asa ca hai apucate cat mai repede wink te asteptam
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de corina corina Sam 03 Mar 2012, 1:52 pm

Foarte frumoasa geanta , Norelif ! Si destul de incapatoare ! Se cunoaste ca esti de meserie ! wink

Luminita , daca le-ar vedea fata mea ! hug Si la mine stau la rand cateva perechi de blugi .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Sam 03 Mar 2012, 2:40 pm

De ceva timp tot cochetez cu ideea de a avea o geanta multicolora..iar cum ceea ce gaseam nu era tocmai pe gustul meu mi-am realizat propria geanta. Este din bumbac 100% de buna calitate( cumparat de la ismi si zsofia), captusita, cu buzunar interior cu fermoar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de LORIMAR Sam 03 Mar 2012, 2:46 pm

woaw ce gentute faine,ce idee buna pt a folosi toate perechile de pantaloni ce le raman mici fetitelor mele mai ales ca nu eram niciodata hotarata ce gentute sa le iau din oras unde sunt ori prea scumpe ori prea...fara gust... scratch in felul asta sunt unicat bucurie
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 03 Mar 2012, 3:30 pm

Luminita, frumoase genti! Felicitari!
Anca, imi place mult multicolora ta. Bravo!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Sam 03 Mar 2012, 3:32 pm

anca foarte frumos ,mai ales cum ai combinat culorile,asa de multe genti frumoase ati inceput sa faceti,mai prindem si noi idee,si asa facem pe gustul nostru,si nici nu ne costa asa de scump,
felicitari,si spor la altele Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 03 Mar 2012, 6:26 pm

Feteloooorrrr...... bucurie aplauze aplauze aplauze ce frumuseti ati facut.Si cele din blugi imi plac mult-mult dar Anca tu facusi o frumusete de geanta!!!Bravo voua!!!!
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de firicel Sam 03 Mar 2012, 7:06 pm

Nore ,geanta facuta de tine e deosebita,ca de altfel tot ce faci tu! pupi
Luminita,buna idee si frumoase genti ai reusit! pupi
Anca,e frumoasa geanta ta!Eu o vad purtata mai la vara! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de luminita_khader Sam 03 Mar 2012, 8:14 pm

foarte frumoase sunt toate gentile si doresc ca fiecare dintre voi sa castige
am facut si eu vara trecuta dintr-o pereche de pantaloni care i-au ramas mici fetitei mele un saculet si o geanta pt ea iar pt mine dintr-o bermuda de blugi tot ai ei o geanta
sa vi le arat si voua dar tin sa mentionez faptul ca nu le postez pt concurs ci doar ca sa va inspir Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
luminita_khader
luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Posete,genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de rivka Sam 03 Mar 2012, 8:37 pm

luminita_khader foarte smechere rade asta au spus fetele cand au vazut gentile ...de ce oare ma uit pe forum cand fetele sunt langa mine zid mi-ai dat de lucru ,sunt inspirate gentile si nu-i tarziu sa te apuci sa faci una pt concurs wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 53
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zylv Dum 04 Mar 2012, 1:12 pm

Anca,e foarte frumoasa geanta colorata
Luminita,si gentile tale sunt dragute si usor de asortat la tinute sport
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Dum 04 Mar 2012, 3:50 pm

Fetelor, multumesc pentru incurajari!!! Sunt mandra de mine de ce am realizat si chiar nu credeam ca imi va iesi asa de bine!! Am primit multe incurajari sa continui ceea ce fac cu masina de cusut si imi pare foarte bine!! Inseamna ca ma pricep cat de cat dar mai am foarte multe de invatat!!


Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Dum 04 Mar 2012, 7:21 pm, editata de 1 ori
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 4:32 pm

Anca , geanta ta ma face sa zambesc ! E atat de vesela ! Sigur ca te pricepi ! Sa ai spor ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 05 Mar 2012, 9:03 am

Vin si eu cu o gentuta facuta sambata pentru concurs,dar pentru ca nu a iesit intocmai cum vroiam eu nu am avut cum sa o postez...mai am de invatat caci e prima provocare de genul acesta- nu am mai facut genti niciodata si mi-am prins rau urechile mai ales la atasarea captuselii, caci nu am croit-o bine de la inceput...asta mi-am dat seama dupa ce am stat cateva ore bune la masina si mi-am umflat bine picioarele. Ma rog...am descusut o geanta si i-am luat manerele -pentru ca imiplace lemnul la nebunie primavara..si culoarea lemnului in general apoi aveam niste stofa groasa crem si velur maroniu(am facut in toata casa numai scame...), am inserat niste cablu pe marginea gentii in materialpentru a-i da rezistenta ,am cautat niste broderii adecvate, niste snururi de prin casa....si iata!(mi-au venit in cap o multime de idei ,dar poate alta data dupa ce ma documentez mai bine cu tehnica asta!)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 43
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Karina33 Lun 05 Mar 2012, 9:09 am

Ce frumoasa e gentuta Dana! Pacat ca n-ai participat la concurs! Dupa mine este deasupra multora vazute acolo. Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 05 Mar 2012, 9:14 am

Abia acum am intrat pe topicul asta... felicitari pentru gentute, una mai frumoasa ca alta! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Uca Lun 05 Mar 2012, 9:16 am

Dana, îmi place! Ai compus-o foarte frumos! Păcat că nu ai participat cu ea la concurs! Merita expusă acolo! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 05 Mar 2012, 9:18 am

Multumesc! Insa pe interior am croit captusala fara insertia laterala si acolo m-am pierdut... nu am ami stiut cum sa o atasez de fata, ca sa se aseze bine... si mai era o chestie -cum eu fac totul pe ultima suta de m nu aveam timp sa ma documentez mai bine,plus ca ma doare spatele de statul pe scaun la masina ..asa ca vor mai exista si alte ocazii.
Sper sa am rabdare intr-o zi sa o desfac si sa o refac asa cum trebuie ca mi-ar parea rau sa nu o folosesc fiind prima....da mai vedem...
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 43
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de valentinadof Lun 05 Mar 2012, 9:27 am

Dana foarte frumoasa,deosebita!N-ai participat la concurs dar asta trece iar geanta o ai si cu siguranta vei fi admirata!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de i.xell Lun 05 Mar 2012, 1:18 pm

Dana felicitari!
Mie una imi place, si merita pusa la concurs........oricum tu stii mai bine. Tinand cont ca e prima ta gentuta, eu zic ca e de nota 10.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 05 Mar 2012, 4:13 pm

daaa,trebuia sa participi!! ce pierdeai,daca o inscriai in concurs?e foarte frumoasa,cu atat mai mult ca e si prima!!esti foarte priceputa.felicitari! love
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de luminita_khader Mar 06 Mar 2012, 7:55 am

multumesc si spor la treaba RIVKA fa si tu pentru fetele tale dama
luminita_khader
luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Mar 06 Mar 2012, 4:21 pm

Dana e foarte ingenioasa ganta!! Felicitari!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 06 Mar 2012, 5:20 pm

O s-o porti cu mindrie cind o sa -ti plimbi bebeloiul Smile ca merita sa fie vizionata de multa lume.E tare,tare frumusica asa ca s-o porti cu placere. Flowers
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Mier 07 Mar 2012, 7:22 pm

dana foarte interesant geanta ta,ti-a iesit minunat,sa o porti cu placere,felicitari Flowers
Acum am facut si eu doua gentute pentru fetite gemene,asa au vrut ele,mi-a adus si desen care sa fie brodat pe geanta ,acum cand o sa primeasca sper sa se bucure de genti,tare mult imi place si mie decoratiunea eceasta.[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB