Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

+75
anamaria79"
europolis
Adelle23
mnarcisa
Miniona
alice07
olguta cusma
cory74
Dorulet
aisha
diblaru maria
rosita
duchess
Tache Marilena
symos
aurelia.c
danae
despina13cucli
Carmen43
marina40
ank93
elenatatiana86
otilia gergely
Panea Laura
oliviamar
fulguta28
myky7robc
elutzamicutza
aidil
clodi
anyrok
veronica.l
Marry
d_oana
violeta25
anc@
zahariaelouise
lika
aurishta
jade84
lennny
Motzu
pufoi
bibitu
smihaelaviorica
kabunta
marabr
kla78
elenaveronica
Admina
ismi3ismi
Uca
kitty_1973
Karina33
danabarbu2007
zylv
rivka
firicel
MihaelaT
LORIMAR
ancabanu
corina corina
luminita_khader
arielas
norelif
valentinadof
violetas
Gianina4ever
zsofia
Gabiuta
geany
diada
i.xell
aurahd
MagdaMarin
79 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Uca Mier 07 Mar 2012, 7:36 pm

Uau, foarte haioase bufnițele! Impecabil lucrate, ca de obicei! Să le poarte cu drag! Flowers


Edit: cel puțin eu așa le vad, ca fiind bufnite! peace


Ultima editare efectuata de catre Uca in Mier 07 Mar 2012, 7:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Mier 07 Mar 2012, 8:10 pm

Multumesc Uca ai dreptate sant bufnite,nu aduceam aminte nici eu cum sa traduc,dar m-ai ajutat wink
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de firicel Mier 07 Mar 2012, 8:13 pm

Sofia,ai facut doua gentute deosebite!Bufnicioarele sunt haioase rau!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 07 Mar 2012, 8:21 pm

Subscriu la ce au zis fetele mai sus... kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Mar 2012, 8:34 pm

Zsofia super bufnitele. love Cum le aplici pe material? Pui materialul de aplicat cu desenul pe el, cosi cu zig zag marginile si apoi decupezi?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Mier 07 Mar 2012, 8:43 pm

primadata termocolez ,bucatiile de material fac desen pe o hartie pe care tai,dupa aceea desenez figurile si le tai dupa aceea asez pe material bucatiile taiate,le fixez cu o cusatura toate bucatiile si dupa aceea brodez cu zig zag,se poate broda si cu pasul de butoniere,sper ca am zis asa intr-un fel sa fie inteles,dar am sa refin si cu tutorial sa fie si de vazut ,si cei care nu au desene,sigur fiecare care au copii au carti de pictat si acolo multe figurine se poate desena ,si eu multe de acolo le scot.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de geany Mier 07 Mar 2012, 9:17 pm

Zsofia, chiar sunt haioase bufnitele, cu sigutranta fetele au foast foarte incantate! Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 07 Mar 2012, 11:00 pm

zsofia,foarte frumoasa si geanta cu bufnite,ca de obicei .felicitari.peretii gentii au vatelina inauntru sau sunt termoculati si ei,de sta asa bine geanta in picioare?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenaveronica Joi 08 Mar 2012, 6:39 am

superbe gentutele, iar ideea cu gentile-gemene ale gemenelor, este geniala si imi place cum se uita una in ochii alteia! in cartierul unde am copilarit erau foarte multi gemeni , fete sau baieti, iar ultimii ani s-a nascut chiar si niste tripleti, si toata lumea stie ca eu chiar doi baietei gemeni imi doresc prietenie
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 08 Mar 2012, 7:07 am

Smile ce nostime sunt gentutele....Felicitari si la cit mai multe!
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de kla78 Joi 08 Mar 2012, 8:40 am

foarte frumoase gentuele si sunt lucrate impecabil!felicitari!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de marabr Joi 08 Mar 2012, 9:37 am

wow, ce minunate sunt!perfect lucrate! hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Joi 08 Mar 2012, 9:37 am

Multumesc foarte mult , ismi nu are vatelina,este termocolat ,panza asta este foarte groasa,mai ales este si catusita.
elena iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca dorinta sa ai gemene,si eu ma uitam la ele cat wink de frumoase sant
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de kabunta Joi 08 Mar 2012, 2:26 pm

Daca tot a venit primavara si parca am mai capatat si eu ceva energie am facut pentru prietenele mele niste portfarduri simplute in loc de martisoare sau flori. Iata ce a iesit :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 08 Mar 2012, 2:29 pm

Ce dulci sunt love vreau si eu sa fiu prietena ta kiss Kabunta
imi plac , sunt dulci si cu floricele .
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de i.xell Joi 08 Mar 2012, 3:23 pm

Super super! dungulitele alea colorate si floricelele le scot din anonimat. Cel putin ala albastru e misto rau.
Bravo bine
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Joi 08 Mar 2012, 4:01 pm

Kabunta, foarte frumoase si vesele!!! Te pot intreba de unde ai cumparat materialul coral????Imi place la nebunie si nu gasesc.... hug
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de kabunta Joi 08 Mar 2012, 4:33 pm

Multumesc mult pentru aprecieri. Le-am cam grabit putin ca sa pot sa le termin la timp dar au iesit binisor si au fost foarte bine primite.

Materialul coral este tercot si e luat din obor de la stand mai din spate.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Joi 08 Mar 2012, 4:55 pm

Multumesc mult.....mai greu pentru mine cu Bucurestiul....speram sa il fi cumparat online sau de la fata de pe forum....
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 08 Mar 2012, 11:24 pm

Ce frumoasee sunt!Bravo!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenaveronica Vin 09 Mar 2012, 10:33 am

frumoase portfardurile si sunt sigura ac prietenele tale le vor folosi cu drag mult timp. si ma gandisem sa afc ceva similar, dar in casa am niste materiale unul mai urat decat altul, toate sunt de la dezmembrari si au niste imprimeuri odioase. banii nu am dau momentan afara din casa , ca in constanta vazusem niste bumbacel frumos imprimat, de o calitate slaba si era si 42 lei metrul!
pe facebook circula acum un concurs "fabrix", unde toate materialele sunt frumoase si sunt la 25 lei metrul, se cumpara online
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de norelif Vin 09 Mar 2012, 12:00 pm

Elenaveronica,nu cred ca este acela pretul!Pretul se refera la 1/2m!!Daca vrei sa comanzi,sa verifici pretul!
Kabunta,prietenele tale au primit martisoare frumoase!
Zsofia,foarte frumoase gentutele!Sigur au fost incantate gemenele!!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Vin 09 Mar 2012, 5:08 pm

Aceasta este poseta de primavara pentru concurs.Nu am avut cum sa o atasez dar acum va arat ce am lucrat!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de pufoi Vin 09 Mar 2012, 5:51 pm

Bibitu e tare frumoasa geanta ta!
rosie ca focul sa-ti surada norocul. wink
cred ca si proportiile sunt perfecte.adica, marimea gentii si toarta!
cred ca seamana cu geanta mov din concurs, care avea o proportie perfecta!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Vin 09 Mar 2012, 6:13 pm

da ,toarta pleaca de la bucatica mica pina in inel ,deci este proportionata cu marimea gentii
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB