Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

+60
ladybird
piciul
filipoidana
Gabica
macanetu
nicole24
geanina_scumpica
mlizeta
claudiana
elenaveronica
anka_gabi
valentinadof
Giorgi
danniela
corina corina
despina13cucli
mama4you
aalexander
Amalia T. Design
cillywilly
duchess
irinaroscacreations
vlad_mom
culea mirela
gabriela1554
carmendana
02gaviota
ARYANNA
Florina Radu
Dorulet
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
anca1820
Andata
Admina
babaubibi
ikuta
LYNDA
amoni
canadianca50
SilviaDumitrescu
Uca
Gabiuta
godeta
clodi
diana-s
anc@
TeoCanada
carmenco
bobitica
firicel
zsofia
chocolate
myky7robc
fiordaliso
pufoi
Gianina4ever
georgeta.prnic
kitty_1973
anacris
64 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de piciul Mar 28 Oct 2014, 9:03 pm

Vai Alina, asa se da acum copiilor de Sfantul Nicolae? Felicitari si sa-si gaseasca loc in cat mai multe ghetute, alaturi de ceva dulce si bun!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 28 Oct 2014, 9:10 pm

Da, asa se da. Am facut si anul trecut 20 si le-am dat pe toate asa ca mi-am zis sa fac anul acesta mai multe!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de macanetu Mar 28 Oct 2014, 9:50 pm

Faine tare Alina , spor la vanzari . Si eu i-am cumparat anul trecut baietelului meu . Sunt faine , mie imi place tot ce e legat de sarbatorile de iarna . Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 29 Oct 2014, 10:43 am

Mersi Macanetu. hug La fel si mie imi place tot ce e legat de sarbatorile de iarna. Iar anul acesta le voi vinde departe de casa, la 100 de km intr-o statiune unde merg cu ai mei la tratatment de fizioterapie. Eu merg doar asa sa nu stau singura acasa.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 27 Ian 2018, 12:35 pm

Gata cutia/veioza pentru papusa mea cu parul roz:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Practic am vrut sa fie si lumina ambientala si raft si sa protejeze de praf papusa si sa am acces la ea...si sa se incadreze pe noptiera deasupra ceasului.
Am folosit carton de legatorie pentru constructia cutiei si a usii, coala de plastic transparent, hirtie de orez cu insertii, vopsea pe baza de apa, balamale, incuietoare si fetru.....si bineinteles o instalatie de 20 leduri care functioneaza cu 3 baterii si are si temporizator pentru 6 ore de functionare (cutiuta cu bateriile este fixata sus pe spatele cutiei, asa incit butonul ajunge la marginea de sus. sa nu fie greu de ajuns la el).
Am gindit atita partea tehnica incit am pierdut inspiratia la decorare...si pina la urma am decis sa o fac mai neutra, nu personalizata pentru papusa asta...in caz ca ma razgindesc si vreau sa pun altceva la interior...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de ladybird Sam 27 Ian 2018, 1:04 pm

Merci Wow nu am cuvinte!
Este exceptionala. Si simplitatea i se potriveste foarte bine pozitiei corpului.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 28 Ian 2018, 7:12 am

O minunatie de idee,felicitari!Un popas al privirii odihnitor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de piciul Dum 28 Ian 2018, 8:07 am

Sa tot sune acum ceasul,  ca nu-ti mai vine sa-i dai una sa inceteze wink
Felicitari si spor, ca rabdare ai cat carul! primul
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 28 Ian 2018, 12:40 pm

Mulțam! Ceasul nu-l pun niciodată să sune, e doar pentru afișarea orei pe întuneric, ursulețul cel mic sta mereu în fața ceasului să acopere lumina cifrelor care ma deranjează. Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Iun 2018, 5:02 pm

Astea le-am făcut pentru aşezat pe masă/mese, la absolvirea celor de-a VIII-a.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un indicator dintr-o coadă de lopată, carton, coli colorate, un ghiveci şi ipsos...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi o ramă uriaşă să-şi facă fotografii.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta a făcut-o soţul meu din polistiren extrudat şi pe lateralele unde a îmbinat cele două coli a pus placaj ce se pune în spate la dulap, rămas de la un dulap ce mi l-a făcut la şcoală. Iniţial am îmbrăcat-o în hârtie pastel, dar apoi m-am gândit că se va rupe de la manevrare şi aveam un material albastru prin dulap şi l-am folosit.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Sam 09 Iun 2018, 11:08 am

Foarte frumoase si inspirate! Imi plac toate, dar mi s-au lipit ochii mai ales de indicator Smile
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 09 Iun 2018, 5:39 pm

Mulţumesc!
Tuturor le-a plăcut. bounce A fost o alegere inspirată, aş spune.
Tipul care filma, e de la o televiziune locală şi l-a tot filmat şi s-a folosi de săgeţi pentru primplan de-a lungul discuţiilor şi a prezentărilor din ora de dirigenţie.
Unei diriginte i-a plăcut aşa tare că l-a vrut şi-n curte la fersivitatea de premiere. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de LRodica Dum 10 Iun 2018, 9:10 am

MihaelaT, toate sunt foarte faine. Mie cel mai mult mi-a placut rama.
Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de raluk0182 Dum 10 Iun 2018, 11:22 pm

indicatorul e demential. clar nu mai arunc cozile de matura rade
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de diada Lun 11 Iun 2018, 8:32 am

Bravo Mihaela, foarte, foarte frumos gandite! Si traista in bat rade fantastic!

Felicitari!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Iun 2018, 9:24 pm

primul bucurie Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 656558278
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Mier 13 Iun 2018, 6:57 pm

Pun si eu asta aici, ca nu stiu unde si-ar afla locul. Dupa ce am tot vazut cescute suspendate peste tot a fost musai sa fac si eu una. O cescuta mica-mica, niste flori din hartiute ramase de cand am taiat pentru origami, si gata!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de LRodica Mier 13 Iun 2018, 8:01 pm

Fiordaliso, cescuta arata foarte bine. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Mier 13 Iun 2018, 10:05 pm

Multumesc!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de piciul Joi 14 Iun 2018, 6:18 am

Da, chiar arata bine! Sa te bucuri de ea!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de diada Joi 14 Iun 2018, 9:27 am

Super tare! si mie imi plac, le vad pe pinterest Smile

Felicitari!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 14 Iun 2018, 10:18 am

Faina tare! Ce ai folosit ca suport pentru cescuta?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 14 Iun 2018, 11:39 am

F. frumoase toate Mihaela! Abia avum am apucat sa le vad! Flowers Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Joi 14 Iun 2018, 2:20 pm

Multumesc fetelor! Am folosit ca suport o sarma groasa si foarte tare (am gasit cam un metru in gradina unei prietene care tocmai a terminat de construit casa) pe care am indoit-o in Z, pusa in 3. Si partea din mijloc, cea verticala, am ranforsat-o cu un betisor de frigarui rupt in 2. Am invelit totul in scoci, am lipit-o cu scoci de farfurie si am imbracat totul in mult silicon, iar dupa ce s-a intarit am suspendat si cescuta. Am tinut-o cu mana pana s-a intarit siliconul si pentru ca nu era foarte stabila am ascuns cateva pietricele printre flori sa fie baza mai grea.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 14 Iun 2018, 3:39 pm

Multam! Ai aranjat mult mai puternic decat cum tot vezi pe net cu furculita indoita in Z. Silicon la pistol electric sau silicon la rece?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB