Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

+60
ladybird
piciul
filipoidana
Gabica
macanetu
nicole24
geanina_scumpica
mlizeta
claudiana
elenaveronica
anka_gabi
valentinadof
Giorgi
danniela
corina corina
despina13cucli
mama4you
aalexander
Amalia T. Design
cillywilly
duchess
irinaroscacreations
vlad_mom
culea mirela
gabriela1554
carmendana
02gaviota
ARYANNA
Florina Radu
Dorulet
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
anca1820
Andata
Admina
babaubibi
ikuta
LYNDA
amoni
canadianca50
SilviaDumitrescu
Uca
Gabiuta
godeta
clodi
diana-s
anc@
TeoCanada
carmenco
bobitica
firicel
zsofia
chocolate
myky7robc
fiordaliso
pufoi
Gianina4ever
georgeta.prnic
kitty_1973
anacris
64 participanți

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de TeoCanada Mier 18 Ian 2012, 6:21 pm

Sunt frumoase, Anacris....abia astept sa ne explici cum le-ai facut, daca vrei wink
Eu am facut martisoare din Fimo anul trecut, dar as incerca si altceva....
Spor la treaba!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 18 Ian 2012, 9:19 pm

buna,haideti sa va explic asa fara poze,cum am facut martisoarele,sa vedem daca ne intelegem:mai intai am desenat o floricica pe o hartie(desenul sa fie putin mai mare dacat ati vrea sa arate martisorul in realitate...o sa vedeti de ce...)apoi tai o sticla pet,incolora,in patratele de 4 pe 4cm si pun bucatica de pet pe desen.cu marker permanent (fiecare ce culoare are si vrea)trasez conturul florii.decupez,apoi colorez floricica in totalitate si pe o parte si pe cealalta.acum urmeaza faza in care cu o bricheta care are flacara la minim,dam dejur in prejurul florii...aici trebuie putina dexteritate(inainte incercati fara sa colorati,pana va obisnuiti, o sa stricati cateva,poate) dupa ce ati dat cu grija conturul ,sa va crea o margie frumos finisata,mai retusati cu markerul pe unde mai e nevoie.apoi ,ca sa ii dati un aspect...sticlos,plasticului,tineti bricheta sub floricica pana ce plasticul se strange putin si isi ia o forma putin....ondulata(deaceea am zis sa fie floarea putin mai mare la inceput,pt ca ea se strange la aceasta operatiune )asa...,acum lipti in centru o biluta,stras,etc sau desenati ceva,fiecare cum vrea...frunzulita o veti face din sticla verde,nu mai e nevoie sa colorati.apoi cu un ac incins la lumanare dati gaurele finute si in floare i in frunza si le legati intre ele(eu am avut un soi de ...guta verde)totodata am legat si snurul .am facut acel ..pliculet di filtru vechi de cafea(am desenat si ceva pe ele,o sa revin cu poze curand sa va arat) capsez martisorul pe plic si gata!cam asta ar fi...sper sa intelegeti,daca nu astept sa ma intrebati ce anume nu ati inteles...poate nu am explicat prea bine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].vreau sa zic ca fimiu e tare incantat de ele .i-am aratat si unei prietene care mi-a zis ca nici nu vrea alt martisor de la mine ,ci doar de felul asta,unicat Smile si mie au inceput sa imi placa mult ,ma perfectionez pe zi ce trece ,cred ca nu mai cumpar deloc,o sa incerc sa mai facsi alte modele si scap de cheltuiala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] va pup,cu drag!
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de TeoCanada Mier 18 Ian 2012, 9:40 pm

Multumim, anacris! Nu pare a fi greu, dar banuiesc insa ca e vorba de indemanare, pe care o putem obtine doar prin practica!
O sa incerc cat de curand!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 18 Ian 2012, 9:42 pm

pupici si spor,nu e greu ,cu putin exercitiu reusesti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mier 18 Ian 2012, 11:02 pm

Anacris ti-am mai zis ca faci niste lucruri superbe!
eu una am inteles tot si cred ca ar merge facute multe lucruri dupa ideea ta.
am sa incerc si eu pe niste porumbei si fluturasi gata colorati si din plastic sa vad ce iese. as incerca si acum,dar nu am bricheta in casa, ca nu fumez! wink
oricum martisoarele tale sunt unicat!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Joi 19 Ian 2012, 2:32 pm

astept sa vad fluturasii si porumbeii,cat despre bricheta,nici eu nu fumez,dar fumeaza barbatul casei Smile iar acum mi-a cumparat un spray cu gaz si ma alimentez de acolo,e mai ieftin asa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] te pup!
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anc@ Dum 29 Ian 2012, 3:36 pm

Sunt foarte frumoase martisoarele Anacris,am incercat si eu o data dar nu prea mi-a reusit,acum cand le vad parca as incerca asa dupa cum ai explicat tu...
Am vazut ideea asta mai demult pe un site rusesc,mi-a placut si am incercat nu e chiar cine stie ce dar e de efect...am vazut facute si din paste diferite forme,nasturi,saibe,piulite,
Am lipit pe un borcan tot ce am gasit prin casa si nu trebuia,cheite,nasturi...apoi am vopsit cu un sprei culoarea crom...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-iar clestii se pot folosi in multe variante,de prins un carnetel,colturile la o fata de masa sa nu o ia vantul si altele...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de diana-s Dum 29 Ian 2012, 5:13 pm

foarte interesanta ideea borcanului, acum sa vad ce maruntisuri am prin casa siun recipient numai bun de ornat kiss
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Dum 29 Ian 2012, 11:21 pm

cat de tare este vaza...sau borcanul...misto rau,sincer imi place mult o sa fac si eu una ca am cheite stranse pt bratarile lui fimiu Smile si clestisorii...pe ce sunt pictati,pe pietricele?pe mine asa ma duce ...ochiul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]daca nu sunt pe pietricele,ce zici ,nu merg si asa? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anc@ Dum 29 Ian 2012, 11:51 pm

Ma bucur ca va plac...si astept sa vad si creatiile voastre.
La clesti,am pictat pietre si apoi le-am lipit...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de clodi Mar 31 Ian 2012, 11:52 pm

Ce imi place topicul acesta ca este plin de idei inovatoare Smile Ma inspira idee

Ultima traznaie... un ceas pe un disc de vinil... nu orice ceas si nu orice disc Laughing este un ceas matematic (ideea consoartei) si discul este cu tangouri love
Iata ce a iesit, important e ca arata ora corecta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mar 31 Ian 2012, 11:58 pm

clodi e super fain ceasul
chiar imi place! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de godeta Mier 01 Feb 2012, 8:07 am

Clodi, excelenta idee, precum si punere in aplicare! Sa-l stapaniti sanatosi, sa contorizeze numai bucurii:)
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 01 Feb 2012, 8:09 am

rade super tare ceasul....ideea cu orele este...BETON!!! Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 01 Feb 2012, 10:34 am

clodi, ai nota 1o cu felicitari si de la mine pt asa un ceas unic in lume.
super ideea cu matematica si cifra asta 9, care e asa de folosita si la preturi.
iar cadranul pe disc de vinil e f nimerit.
dar mecanismul, de unde l-ai luat si mai ales cum l-ai montat acolo in mijloc?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de clodi Mier 01 Feb 2012, 10:42 am

Multumesc! Ma bucur tare mult ca va place! Sotul ma tot intreba aseara dupa ce am postat daca va place ceasul Smile
Myky, mecanismul l-am comandat pe net de la galeria creativ din Brasov. De montat e super simplu: discul de vinil are o gaura in mijloc si mecanismul de ceas se potriveste in acea gaura (am mai razuit-o eu un mm cu lama de la foarfeca ca sa nu fortez mecanismul)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 01 Feb 2012, 11:42 am

super tare ceasul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]nota 10+10+10......o idee f stralucita [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si daca tot am intrat,o sa va arat si eu coronita mea,inspirata de aici,de pe forum...este putin diferita...sper sa va placa ...eu nu-s prea incantata de funda,ma gandesc sa mai fac niste floricele mai mici si sa mai aplic pe ici pe colo...nu stiu ,inca mai ...gandesc problema Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 01 Feb 2012, 12:07 pm

anacris, mie imi place mult cum ti-a iesit coronita, e f eleganta.
m-am apucat si eu sa strang tuburile de la h igienica tot pt asta.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 01 Feb 2012, 12:18 pm

spor Smile...las' ca le strangi repede Smile..sunt vremuri ...kkcioase [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de clodi Mier 01 Feb 2012, 1:09 pm

Multam Anacris! Imi place coronita, cel mai mult im plac floricelele atarnate. Cu funda iti dau dreptate, parca nu e locul ei acolo. Sa ne arati ce solutie ai gasit.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 01 Feb 2012, 2:17 pm

cu drag...cand ma loveste [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...creatia, o sa va arat numaidecat
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Uca Mier 01 Feb 2012, 2:42 pm

Clodi e suuuuuuuuuuuuper ceasul! E de nota 9 + 9 / 9 !!! wink

Felicitări!!! Aveţi idei foarte frumoase!

Ana, ai pus în aplicare foarte frumos ideea cu sulurile de la hârtie. Îmi place!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mier 01 Feb 2012, 2:59 pm

Pun si eu decoratiunea mea,terminata de craciun.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 01 Feb 2012, 3:04 pm

Eu am inceput sa adun intr-o cutie sulurile de la hartie si ai mei sunt foarte mirati si au inceput sa-si puna semne de intrebare asupra intregritatii mele mintale wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mier 01 Feb 2012, 3:08 pm

Ce tare Silvia!!!
eu astept sa se termine sulul meu,dar slabe sperante!
pe la vara,poate,ca e o rola maare!!! rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) - Pagina 2 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB