Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

+60
ladybird
piciul
filipoidana
Gabica
macanetu
nicole24
geanina_scumpica
mlizeta
claudiana
elenaveronica
anka_gabi
valentinadof
Giorgi
danniela
corina corina
despina13cucli
mama4you
aalexander
Amalia T. Design
cillywilly
duchess
irinaroscacreations
vlad_mom
culea mirela
gabriela1554
carmendana
02gaviota
ARYANNA
Florina Radu
Dorulet
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
anca1820
Andata
Admina
babaubibi
ikuta
LYNDA
amoni
canadianca50
SilviaDumitrescu
Uca
Gabiuta
godeta
clodi
diana-s
anc@
TeoCanada
carmenco
bobitica
firicel
zsofia
chocolate
myky7robc
fiordaliso
pufoi
Gianina4ever
georgeta.prnic
kitty_1973
anacris
64 participanți

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 10 Ian 2012, 3:46 pm



Capitolele anterioare:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*******************************************************

ce scumpa esti rade nu mai am ce sa va arat...momentan si va rog,fara ..agresivitate rade ...ma gandeam eu ca nu aveti apatat,dar am zis totusi sa va arat,ca poate pe viitor o sa va cumparati wink paharul mare este de fapt...tot o vaza,acum...l am ciobit cand l am spalat si de ciuda l am...reconditionat rade pun tot flori in el. pup!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 21 Ian 2012, 10:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 10 Ian 2012, 4:02 pm

Felicitari Anacris! Am cautat masinaria pe net... cam scumpa pentru bugetul meu! zid Da' fluturasii tot ii incerc (sa ii fac... bineinteles). Sper ca nu te superi ca iti "ideea"! pupi
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 10 Ian 2012, 4:22 pm

Anacris,are dreptate Geanina,eu te admir mult!Acum cu ultimele poze, l-am chemat si pe sot sa-i arat,si sa ma laud , ce fete harnicute si destepte cunosc eu pe aici!FELICITARI! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 10 Ian 2012, 4:52 pm

Eh,nu stiu daca ne permitem asemenea aparat,poate sa caut despre el,ca nu stiu nici cum arata dar decoratiuni se pot face si din altceva in afara de sticla de aceea am zis ca te mai asteptam... wink
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 10 Ian 2012, 5:20 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cum sa ma supar,Doamne fereste!daca era altfel nu i mai puneam aici ,sa i vada toata lumea.ma bucur ca va plac ,uite si eu incerc,chiar acum sa fac o coronit...este pe aici pe undeva,din sulurile de la hartia igenica.pup,cu drag!
aparatul acela este intradevar cam scump,v am zis,eu am profitat ca l a cumparat sotul...si am zis sa profit si eu de el...altfel fac...spume decate ori da banii pe vre o ...scula [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]a cumparat si pistol din acela de lipit cu plastic si i am consumat eu toate rezervele,drept ...razbunare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mar 10 Ian 2012, 5:25 pm

Bravo Anacris! razbuna-te in continuare,dar arata-ne si noua ce-a iesit! Merci
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 10 Ian 2012, 5:33 pm

de cand ma chinui sa strang sulurile de hartie igenicaaa(pt coronita):lol:ma rugam [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dea o...cacastoare peste....iubi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sa reusesc sa strang mai repede [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]...daca m ar auzii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Mar 10 Ian 2012, 8:05 pm

Cred ca decoratiunile facute de sotul Anei sunt executate cu o unealta pe care o are si sotul meu. Iata o sticla decorata cu ustensila:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de myky7robc Mar 10 Ian 2012, 10:41 pm

anacris, vreau si eu situl cu aparatul asta de taie sticla minune.
imi plac mult lucrarile voastre.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 10 Ian 2012, 11:14 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]-decoratiunile sunt facute de mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,nu de sotul meu.....doar aparatul este al lui [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,se numeste proxon.sotul l a cumparat sa slefuiasca un geam de la un ceas care era zgariat .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - nu am un sait anume,aparatul se numeste proxon,cauta pe youtube,cu siguranta vei gasi ce te intereseaza,baga daca e,slefuire ,gravare sticla...incearca asa.eu am facut vazele acelea din proprie idee,mi a spus sotul ce accesoriu este pt slefuit sticla si gravat ,iar eu am incercat....cand nu era el acasa,sa ma streseze [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Mier 11 Ian 2012, 8:11 am

Aparatul sotului meu este de sablat, nu de gravat. Imaginea este imprimata prin sablare cu un praf special.
Din cate stiu eu, Proxon este o firma cere comercializeaza mai multe tipuri de aparate.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 11 Ian 2012, 3:46 pm

fiordaliso -probabil...nu ma pricep la detalii...tehnice,e un aparat la care se ataseaza diverse...chestii,ca niste burghie,daca vrei si cu fiecare poti face diferite operatiuni....asa se numeste,proxon,alte detalii nu stiu sa ti zic,se vede in prima poza sus,aparatul
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mier 11 Ian 2012, 3:59 pm


uite am gasit ceva,seamana cam 90% cu aparatul meu

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 11 Ian 2012, 4:29 pm

cat te-a costat un aparat din asta de gravat?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de chocolate Mier 11 Ian 2012, 4:52 pm

In sfarsit am si eu un bradut Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Mier 11 Ian 2012, 5:09 pm

chocolate e minunat bradutul tau!!! poti sa ne spui cum e facut,etapele?
din poza pare ca e facut din hartie!?
felicitari!!!! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de chocolate Joi 12 Ian 2012, 6:39 pm

Da, pufoi e din hartie, tehnica se numeste "paper cut" . Am gasit modelul pe un site rusesc [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] va trebui sa cauti ca nu am salvat pagina exacta, l-am scos la imprimanta, apoi am capsat o alta foaie A4 sub cea imprimata (ca sa stea fix) dupa care am inceput sa decupez cu cutterul. Mi s-a parut destul de solicitant si acuma am un deget imflamat dupa povestea asta, dar imi place, am sa mai incerc Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de pufoi Joi 12 Ian 2012, 7:52 pm

chocolate e tare frumos si multumesc de explicatii!!! Merci
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 17 Ian 2012, 9:10 pm

feteleee,am si eu nevoie de parerea voastra :)cum mai e putin si vine,vine...primavara si martisorul,ma luat cu friguri cand m-am gandit cati bani o sa cheltui iar pe ele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...si m-am gandit si mi a venit o idee...fara costuri prea mari,de fapt ...fara costuri...am facut cateva martisoare din peturi,bineinteles colorate cu un marker permanent si in loc de binecunoscuta punguta transparent ,am facut eu ceva care sa arate ca un plic sau ma rog...nu stiu cum sa i zic Smile...ce ziceti,pt colege la scoala ,la fi-miu...(ca acolo este grosu)cum vi se par???astept si eu un raspuns sa stiu daca mai fac.baiatului meu i-au placut mult,a zis ca nici nu se compara cu ce luam de la taraba,''sunt unicat mami'',mi-a zis Smile...dar totusi vreau si parerea...adultilor.pup pe toate!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aste mici mie nu prea imi plac....[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
m-am gandit ca pe ''pliculete''pot scrie si numele colegelor Smile
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 17 Ian 2012, 9:20 pm

Ele au iesit frumoase,mie imi plac....depinde si de colegele lui ce "pretentii" au...ar fi pacat sa le arunce la primul cos,asa ca tu stii mai bine poate...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de zsofia Mar 17 Ian 2012, 9:23 pm

Foarte frumoase,poti sa faci,o sa le placa si altora,sant interesante,si cele mici sant foarte frumoase sa faci si din acelea,felicitari Flowers deja doreste si fetita mea dar eu habar nu am cum ai facut ,dar nu am facut asa ceva niciodata sa ca ramane pe altadata.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de firicel Mar 17 Ian 2012, 9:29 pm

Anacris,mie imi plac foaret mult!Spor la lucru!Sunt unicat,sunt deosebite,asa ca ....viteza! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de bobitica Mar 17 Ian 2012, 9:37 pm

Anacris sunt supebe,mie alea mici imi plac si mai mult.Si daca asta ajuta si bugetul familiei e si mai si.Continua ca le faci frumoase(banuiesc ca e totusi migaleala sa colorezi fiecare petala,frunza)
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de anacris Mar 17 Ian 2012, 11:31 pm

multumesc,va pup cu drag si o sa va spun pe larg si voua cum le fac [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de carmenco Mier 18 Ian 2012, 2:43 pm

Si mie imi plac, chiar foarte mult. Interesanta metoda de a recicla. Sa le pui la martisoare, sa le vada toata lumea interesata.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3) Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB