Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

+64
alexaaa08
katy51
Niculae Stefania
-iulia-
tomari
dorinacirstea
onuca28
manuela29
Maria B.
teisoara
alinachiri
afilimonb
moma
SilviaDumitrescu
nicoletanoni
corina armasu
doria
melaniecarla
Mickey
sergiu valentin
aurishta
Nina Constantin
emmancita
MihaelaT
valentinadof
ale_bebe
Cristache
Adela Ispas
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
aurelia.c
kla78
geo
barbin
diada
nicole24
Panea Laura
teisanu tatiana
Florina Radu
lacridrumas
vmir
coman lacramioara
clodi
fulguta28
rosita
geanina_scumpica
balanescugabriela
anacris
Karina33
pisi
Admina
elutzamicutza
oana_007
tiana
jderiuoana
MagdaMarin
ivanutamihaela
zylv
aidil
arielas
rozina
geany20062006
geany
carmenzoe
68 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Lun 12 Noi 2012, 9:36 am

Nicole, banuiesc ca vroiai sa primesti solutii pentru problema ta specifica, nu doar sa ne intrebi daca se pricepe lumea pe aici la lucrat cu tricoturi, nu? Daca da, cred ca ceva detalii despre problema ta ar fi fost de ajutor Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 12 Noi 2012, 9:06 pm

Mickey a scris:Mi-am cumparat si eu masina Pfaff de la LIDL,dar la noi in oras nu gasesc ata pt surfilat.Ajutati-ma,unde pot sa gasesc si ce fel de ata trebuie sa folosesc?
Multumesc frumos!

Poti folosi cu succes ata normala de cusut.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 19 Noi 2012, 8:35 pm

Dedicatie speciala pentru posesoarele noului triplock.
25 de minute video cu folosirea lui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar AICI
gasiti alt clip cu indicatii despre el aici gasiti si cum se foloseste acel carlig care blocheaza griferul superior.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de nicoletanoni Mar 20 Noi 2012, 9:25 am

Imi poate recomanda si mie o masina de surfilat buna. Caut de ceva timp si nu ma hotarasc.
nicoletanoni
nicoletanoni
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : constanta
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 20 Noi 2012, 9:31 am

Vezi cateva pagini in urma ,s-a tot vorbit despre oferta asta la triplock.Multe fete de aici si l-au luat.Si cred ca toate suntem multumite de achizitie. love

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 28 Noi 2012, 6:03 pm

am cusut, am dereglat si reglat, am rupt ace.....
la voi cum merge treaba?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Mickey Mier 28 Noi 2012, 6:36 pm

Am reusit sa surfilez un material ,am facut doar cusatura cu 1 ac si 3 fire si pot sa spun ca a mers struna.Toti care mi-au vazut masinuta au zis ca este foarte buna.
Eu m-am indragostit,ii tot spun cat de mult o iubesc rade
Sad pacat ca nu prea am timp sa lucrez.


Ultima editare efectuata de catre Mickey in Joi 29 Noi 2012, 2:30 pm, editata de 1 ori
Mickey
Mickey
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Slatina
Data de inscriere : 23/11/2010

http://autismcatalina.blogspot.com

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 28 Noi 2012, 6:49 pm

La mine merge perfect chiar mai bun decat Toyota 3314Sl pe care il aveam si pe care-l tin doar pentru sorjat.
Eu cos in 4 fire si e mult mai usor de reglat decat celalalt cu care coseam doar in 3 fire.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 28 Noi 2012, 7:13 pm

eu am cusut cu 4 fire si a mers bine
dar am incercat cu 3 fire, cu acele pe rand si am rupt acele pt ca vroiam sa taie ditamai reyerva
am rotit din butoane, dar nu ma pricep la butoanele de langa cutit
cel alb si cel negru
nu m/a lamurit cartea
ma luminati si pe mine?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Mier 28 Noi 2012, 7:44 pm

despina13cucli a scris:eu am cusut cu 4 fire si a mers bine
dar am incercat cu 3 fire, cu acele pe rand si am rupt acele pt ca vroiam sa taie ditamai reyerva
am rotit din butoane, dar nu ma pricep la butoanele de langa cutit
cel alb si cel negru
nu m/a lamurit cartea
ma luminati si pe mine?
Butonul negru muta cutitul si lasa rezerva care ramane dupa taiat mai mare sau mai mica.
Butonul alb este pentru setat latimea cusaturii. pentru materiale mai subtiri am vazut ca merge mai mult una cu latime mai mica.
In rest, a mers bine. Am surfilat o vesta, captuseala ei. A mers frumos.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 28 Noi 2012, 7:46 pm

multumesc babin
banuiam dupa citirea cartii tehnice dar mai doream o parere
imi plac rochiile si captuselile finisate acum
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Mier 28 Noi 2012, 7:49 pm

despina13cucli a scris:multumesc babin
banuiam dupa citirea cartii tehnice dar mai doream o parere
imi plac rochiile si captuselile finisate acum
Si eu la inceput faceam la fel. Citeam dar nu vedeam nicio diferenta. Smile
Oricum lucrezi frumos, mai ales acum... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 28 Noi 2012, 7:50 pm

Am surfilat si eu tot ce-am lucrat pana acum.Si cu 3 fire si cu 4.Am cartea langa mine si tensionez firele in functie de material.Ce pot sa spun:sunt multumita!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de tiana Joi 29 Noi 2012, 8:38 am

nicoletanoni ai pm!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Reglare masina surfilat

Mesaj Scris de onuca28 Joi 06 Dec 2012, 5:15 pm

Buna,

Am cumparat din Lidl masina de surfilat la oferta. Am citit mai demult recomandarile voastre si am cumparat-o. Am vazut cineva chiar a postat si niste fotografii, dra nu am mai gasit topicul.
Am o problema. Atunci cand surfilez, cu 3 ate sau 2, in partea din spate a materialului, cred greiferul, imi iese cusatura in spirala, adica la un moment dat este sus, apoi coboara lin, iar urca. Am sa postez niste fotografii ca sa vedeti ce se intampla.
Mi s-a zis ca nu am reglat bine tensiunea din ate, am fact experimente, dar nu sunt inca multumita de rezultat. Imi este frica sa nu fie stricata masina, sau greiferul sa nu fie bun.
As dori niste sugestii la ce pot sa analizez sau sa verific.

Multumes,
Ioana.
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de despina13cucli Mar 11 Dec 2012, 3:27 pm

si mie mi s-a intamplat
am reajustat si acum e ok
problema e ca nu stiu sa-ti spun ce am facut
astept si eu un raspuns autorizat

in alta ordine de idei, se pot schimba piciorusele la acest triplock
(am invatat totul de el si am ajuns la schimbarea picioruselor rade )
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de onuca28 Mar 11 Dec 2012, 3:40 pm

am reusit si eu in final sa tensionez atele, dar total diferit fata de ce scrie in cartea tehnica, asta pentru matase. Am marit si pasul de la 2 la 3 si mi se pare ca e mult mai ok. in concluzie, nu se compara cu o masina obisnuita si e f necesara daca vrea cineva sa faca un lucru de calitate.
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Dec 2012, 4:52 pm

Fetelor, da-ti-i sa coasa materiale elastice, pentru ca pentru asta e facuta, in special. Eu i-am dat jerse plin si apoi sandwich de polar cu tricot ajurat. Le-a luat fara alte ajustari, ca si Privilegul. Imi place cum coase, desi nu mi-a iesit frumos in 4 fire, a finisat bine in 3, cu ata obisnuita de poliester.
Onuca, pune poze, sa vedem despre ce e vorba. Din cate stiu, defectele de cusatura le reglezi din setari, tensiunea in ate si butonul de ajustare a cusaturii si a transportului diferential (din dreapta).
Am uitat sa zic ce nu-mi place. Cutitul si bara care-l misca... zid E foarte ciudat si incomodeaza, eu nu pot sa bag ata in ac de el. Mi se pare ciudat si ca nu poti desface capacul din stanga, de la graifar, ca sa inrifezi firele de jos. Ma rog, eu nici nu am deschis manualul, deci poate se rezolva simplu, dar nu am descoperit inca.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de dorinacirstea Vin 14 Dec 2012, 4:26 pm

Fetelor dragi, are cineva triplock si overlock 2 in 1. Puteti sa-mi dati niste sfaturi, va rog? Ce ar trebui sa am in vedere la achizitionarea unei astfel de masini?
Un weekend placut!
dorinacirstea
dorinacirstea
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/10/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Sam 15 Dec 2012, 2:47 pm

Dorina, din cate am inteles eu tot citind pe aici, triplok-ul si overlock-ul sunt cam una si aceeasi masina, overlockul fiind versiunea mai noua in domeniu si coase cu maxim 4 fire, fata de maxim 3 cate am dedus ca foloseste triplock-ul.
Daca ai vrut sa te referi la overlock si coverlock, versiunea 2 in 1, atunci e alta intrebare, la care nu-ti pot raspunde exact, dar tot pe forum am citit ca nu e chiar simpla trecerea, adica nu doar apesi pe un buton si gata, din overlock ai coverlock..
Sper sa te lamureasca fetele care au, sunt cateva ...
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de tomari Sam 15 Dec 2012, 5:27 pm

La coverlock avantajul ar fi ca ai doua masini "comprimate" in una iar marele dezavantaj este ca in cazul unei defectiuni atunci nu mai ai niciuna.
La firmele producatoare de masini de cusut din top, overlock si coverlock sunt produse "in Japan" (in cazul celei cumparate de tine Dorina); mai sunt si altele produse tot acolo Bernina, Husky si bineinteles Juki. De Brother sau Janome nu stiu asa ca las posesoarele de masini de cusut-surfilat sa se pronunte hug


Ultima editare efectuata de catre tomari in Sam 15 Dec 2012, 5:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : Completat idee)
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de dorinacirstea Sam 15 Dec 2012, 9:29 pm

Cand m-am dus sa ridic masina mea, era un triplock pe masa, dar n-am incercat-o. Acum regret. Nici nu m-am uitat unde este facuta.
Tot ce stiu sigur este ca masinile de cusut sunt facute in China. A mea Select 4 si cea de proba, Select 2. M-am uitat din prima pe eticheta.
Ca, intr-adevar sunt de foarte buna calitate, asta e altceva.
Sa inteleg ca la un overlock poti sa surfilezi?
dorinacirstea
dorinacirstea
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/10/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Dum 16 Dec 2012, 8:49 am

Dorina, overlockul surfileaza si incheie tricoturile (de ex. cusatura laterala de la tricouri), face un singur fel de cusatura (de la care sunt cateva alte variatii pe aceasi tema), dar in principiu face numai cusatura pe marginea materialului, daca te uiti cu atentie in pozele prezentate de dealeri, vei vedea ca overlockul nu are spatiu harpa; coverlockul este masina care face tivurile la tricouri si uneori ceva cusaturi deco dar f asemanatoare tivurilor, in principiu cusaturi cu aspect sportiv. Mai face si acea pretioasa cusatura lantisor, trainica si elastica. Ce n-am aflat eu e daca pot inlocui total cusatura liniara de la masina de cusut cu acea cusatura lantisor.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de dorinacirstea Lun 17 Dec 2012, 4:47 pm

Din ce am citit eu astazi, cusatura lant dubla se coase cu 2 fire (unul in ac si altul in graifar), 1 ac (mijloc) si 1 graifar.
Masina obisnuita, de cusut liniar, nu cred ca poate face aceasta cusatura. Banuiesc ca graifarul de la coverlock se misca diferit.

Ce am mai aflat despre o masina 2 in 1:
Modelul **** fiind prevazut cu 3 ace si 5 fire, executa 14 tipuri de cusaturi astfel: cu 1 ac si 2 fire realizeaza cusatura lant; cu 1/2 ace si 2/3/4/5 fire realizeaza cusaturi de surfilat (triplock); cu 2/3 ace si 3/4 fire realizeaza cusaturi de tiv (uberdeck), avind si posibilitatea executarii cusaturii de surfilat ingust (surje). Fiind produse de ultima generatie, aceste masini sunt prevazute cu multiple functiuni de reglare a tensionarii firelor, de activare sau anulare a functiei de taiere, de reglare a pasul si latimii cusaturii, sistem de infirare automata a greiferelor.






dorinacirstea
dorinacirstea
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/10/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Lun 17 Dec 2012, 5:11 pm

Da, asa este, cusatura lant o face doar coverlockul, la un moment ma batea gandul sa-mi iau unul si sa cos cu cover nu doar tivuri, ci si cusaturile de imbinare pe diverse materiale. Intre timp am renuntat la idee. E un capitol pe undeva pe aici despre coverlock sau uber parca ii mai spune. Da un search cu cele doua cuvinte, sigur il gasestisi si citeste, ca e interesant, poti afla multe ca si informatie.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB