Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 22 din 25 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Ian 2013, 9:50 pm

Julie, far`de maio, desi poti cumpara din aia dietetica, insa nu prea mi se pare ca merge misto ca gust la vinete...
Eu in general nu ma simt ok fara cei doi mici, si mergem peste tot impreuna, insa o bauta/dantuiala ar merge, asa de o seara cu dormit si relaxare a doua zi Smile...vise
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 10 Ian 2013, 10:12 pm

ana_bela a scris:La Multi Ani!!!!

Si eu sunt pe aici.
Noi am fost plecati la Viena dn 27 pana in 30. Abia in 31 am ajuns acasa.
Am avut noroc ca mi-a gatit mama ciorba de perisoare si friptura.

De Craciun am facut curcan umplut cu portocale, ciorba de vita si tort de fructe. Data viitoare curcanu o sa fie ori cu ananas ori cu mango, portocalele s-au amarat putin. Bine ca n-a venit soacra, cica-i suparata pe mine. Tot ea. zid

Cum ziceam si pe fb, mi-ar fi placut o noapte nebuna intr-un club, cu muzica buna, fara manele, dar barbatu nu e fan dans, de fapt nu danseaza deloc si eu ma simt ca o idioata la orice petrecere. Am renuntat demult la dans, din pacate. Sad


Lista nu am pe anul asta si nici nu indraznesc sa-mi fac una.
O sa iau fiecare eveniment asa cum vine. Smile
Nu renunta la dans ! Nici sotul meu nu danseaza, nu joaca pe muzica populara, dar asta nu inseamna ca eu nu dansez.Din contra,stau la masa doar cat sa iau o inghititura de apa sau sa mananc ceva si mai stau dace este muzica lenta si chiar el nu vrea sa danseze maca un blues. M-am obisnuit ,de 20 de ani incoace, sa dansez in grup cu prietenii si ei deja stiu ca el nu este dansator.
Asa ca nu renunta la micile placeri!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 13 Ian 2013, 9:21 pm

salutare fetelor!

la noi,iar raceala, tuse, nas cu muci..imi vine acru .sa se termine iarna ca nu mai rezist.
aa..in plus in mass e stare de urgenta din cauza gripei.i-am facut annei prima doza din vaccinul antigripal.
in rest nimic..ieri am fost la conferinta aia, a trecut..si astept vacanta din februarie si apoi pe cea din aprilie si apoi pe cea din iulie si apoi pe cea din decembrei, din ro.
am luat-o raznaaaaaaaaaa.

cris, voi ce mai faceti??cum e andrei?tu ai trecut la dieta?
eu de cind e anna racita, iar m-am lasta de sport;((
pe celelealte fete nu le intreb ca nu mai dau pe aci...Sad(

o saptamina buna,sa treaca repede si sa fim cu totii si toatele sanatosi.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Dum 13 Ian 2013, 9:59 pm

Salutare juliennej !
Multa sanatate si putere sa infrunti orice !
Eu sunt la dieta si fac si sport acasa .Pilates e chiar un vrajitor . Smile
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Ian 2013, 1:02 am

Hello
Julie, Andrei e si el iar cu muci.
Mi-a bulit si tastatura de la laptop, cu a lingura a scos juma de taste in 30 sec/
Saptamana asta a avut si o zi cu voma, putin febril vreo2 zile....
De azi is la dieta, ca am 56 de kg si m-am saturat, vreau sa ma mai stabilizez un pic, mai ales pt ziua mea,petrecerea firmei....
Fug, Andrei e e scartait din cauza mucilor,iar tastaturama omoara
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 14 Ian 2013, 1:27 am

of aiurea si la voi, cris.
il duci la gradi cind e cu febra?
sau stati unul din voi acasa?
giorgi, multumim de urari. spor cu dieta si sportul.
mie nu-mi arde de nimic cind stiu ca ebolnava giza asta.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Lun 14 Ian 2013, 7:59 am

juliennej ,imi aduc aminte cum e,am trecut si eu prin asta.
Gazele male au zburat ,le duc grija si dorul de departe.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Ian 2013, 9:39 am

Neata chiccas
Aseara am fugit ca nu respira bine Andrei si s-a tot foit.
Julie, regula la gradi este sa nu-l aducem daca e pe antibiotic sau intr-o stare f proasta, vomita, febra mare, etc...
Desi nu e cea mai buna regula ca nu toate bolile contagioase sunt pe antibiotic, si unele boli sunt transmisibile desi sunt usoare aparent.
Il ducem la gradi cand sunt doar niste muculeti si el se simte ok.
I-am dus apa de mare pt nasuc si sirop sinupret, sa ii dea doza de amiaza.
In mare e destul de ok, a stranutat azi dimineata de 4 ori si si-a curatat tare bine nasucul.
La voi cum e regula? Chiar sunt curioasa pt America....
O saptamana usoara!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 14 Ian 2013, 1:06 pm

Hello
Eu va citesc, dar mai greu cu postatul.
Multumesc lui Dumnezeu ca ai mei prunci is ok. Am fost la schi. Pe Edy l-am dat la instructor si cu Iannis s-a dat un prieten de-al nostru. Si eu m-am urcat pe schiuri, cu instructor, bineinteles. M-am cam prins cum ii cu schiul. Cred ca mai am nevoie de vreo 2 ore si o sa fiu capabila sa cobor cu succes partia. Smile Cred ca o sa mergem iar sambata.

Eu nu duc pruncii la scoala, gradi cand au febra, da cand numa tusesc si au muci ii duc.

Nici eu stau grozav cu kg-le. Am cam 66 sper sa reusesc sa scap de 6 pana la vara.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 14 Ian 2013, 5:01 pm

salutare

aici e asa: daca e copilul la scoala si are febra de 100 F sun parintii sa vina sa-l ia.la fel daca vomita sau are diaree.cind e cu febra nu are voie in scoala 24 de ore.

ana, stai bine cu kg.n-am mai fost la ski de un secol.nici nu cred ca mai stiu..fain de voi.
anna mea, doar tuseste. s-a trezit la 3.30 si mi-a zis ca -i all done sleeping . a adormit la 5 iar,pina la 6 jumate. sint zombie azi.

saptamina buna , fetelor si sanatate lui andrei si annei:))
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Ian 2013, 9:39 pm

Smile santate soriceilor.
Andrei pare multmai bine, vad ca a evoluat ok.
Moama, ce oboseala e lunea, pe bune, nu ma vad.... cafea
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 17 Ian 2013, 8:49 pm

salutare

cris, cum stai cu dieta?
tot cu sb esti tu,nu?
pe mine m-au apucat poftele ieri din cauza vizitatorilor.am uitat sa va zic ca nu am mai mincat cioco sau desert din nov.

eu sint racita, anna a fost acasa 2 zile .luni am luat-o de aici cu febra mare, aproape 40 C. 102,7 F.am dus-o la dr , una din urechi e putin rosie si are si un pic de lichid.acu e mai bine,nu are febra si cu tusea e mai putina.
la dr s-a urcat pe un scaun si vroia sa inchida lumina.i-am zis ca nu poate, si ea cica, walk away mama.dr ma intreaba de unde stie ea asa cuvinte.asa le zic eductoarele la sc sa le spuna copiilor care ii deranjeaza si ea acu le foloseste si cu noi.


astept weekendul.luni nu lucram deci e bineee.
seara buna sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 17 Ian 2013, 9:22 pm

Vai Julie, stau naspa, n-am slabit, m-am deprmat si de foame m-am lasat.
Da nu m-am infipt naspa in mancare, macar atat.
Deci nush de de sa ma apuc, ca sa slabesc in 2 sapt Sad.
Greu maica de la o varsta....
Julie, invata de peste tot, am remarcat ca Andrei retine f mult din desenele care-i plac, de acolo de raspunde: nici gand! si fetito!
BTW, ne-am luat masina de facut paine, ma duc sa vad cum a iesit tura asta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 17 Ian 2013, 9:36 pm

vai cris, ti-ai facut rau cu mina ta cu masina de piine.Smile)
iese buuuuuuuna! eu nu ma prea pot abtine cind e vb de piine proaspata facuta.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Joi 17 Ian 2013, 10:01 pm

uaaai !!!Pana aici a venit mirosul de paine calda! bucatar
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 20 Ian 2013, 10:22 pm

salutare fete!

iar liniste pe aci...Sad
cris,cum ti-a iesit piinea? cum stai cu dieta?
andrei ce face?

noi sintem si miine liberi de ziua lui luther king..e rece ,dar nu e zapda..
in rest nimic..azi am facut jm o ora.

fetelor, unde sinteti???
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Ian 2013, 10:51 pm

Hello
Taman ce ma pregateam de un mesaj Smile.
Julie, dupa ceva incercari fara extraordinar de mult succes,ne-a iesit o paine geniala, si asta pt ca ne-am luat cantar de bucatarie, si nu ne-am mai dat cu parerea pe cantitati. (aaa,geniala, da eu n-am mancat, is prea disperata cu kg....)
A programat sotul masina si ne-am trezit in miros de paine,,,,,doar ca io nu pot manca ca-s la dieta si mi-am facut si mancaruri, plus ca am slabit cateva sute de grame si nu ma las Smile.
Saptamana trecuta am tinut 3 zile cu 0 rezultate si m-am demoralizat.
M-am gandit ca o fi din cauza ca luam si niste vitamine. Ieri am inceput iar.
Vreau sa ajung macar la 53.5 kg, si ma tin de treaba zid .
Aveam vreo 56.5,acum am vreo 55.8.
Deci tot e bine. Problema e ca nu stiu daca voi reusi sa intretin, m-am obisnuit sa mananc multe porcarii, mai ales seara, ufffff.
Azi am gatit toata dimineata si amiaza, dupa amiaza am iesit cu Andrei, l-am dus la un loc de joaca, ca e innebunit, si acuma tre sa pun mana sa ma apuc de pregateli pt maine, ca deh, gata weekend-ul.
Spor fetelor!!! Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 21 Ian 2013, 12:15 am

cris ce ai facut de mincare?
eu m-am ingrasat...in ciuda faptului ca maninc ok si fac sport.poate pt ca am mincat niste chestii sarate..?
noapte buna si spor la trebi, cris.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 26 Ian 2013, 3:58 pm

Hello chiccas
Julie, la mine e ok, am slabit, dar sa stii ca am cam facut foamea seara.
De data asta sunt motivata ca s-ar putea sa merg la petrecerea firmei si nu as vrea sa fiu deprimata.
Am reusit sa ajung la 54.2, deja ma bucur de cum arat si nu mai fac pretentii. Stiu ca 52 e ideal pt mine da nu mai fac pretentii.
Julie,da-mi un sfat.
L-am dus azi pe Andrei prima oara la inot. I-am spus de saptamana trecuta si incepea sa planga ca vrea sa mearga mai repede. Ne-a spus povesti, a fost entuziasmat. Azi am ajuns acolo f devreme, ca ne-am luat mega avans din cauza zapezilor si a avizului dermatologic si a vazut copiii in piscina cu instructorul si nu mai avea rabdare, ca el vrea sa intre.
Cand a venit tura lui, era reticent sa coboare scarile, l-a luat instructorul, l-a plimbat in brate prin piscina si l-a dus sa se tina de bara. Atunci s-asperiat si nu a vrut sa mai intre Sad.
Am fost asaaaaa suparata. Mie mi-e frica de apa si vreau pe el sa il ajut sa nu aiba probleme din astea...
Cum sa fac ca sa-l conving. Una din variante ar fi sa intre alex cu el, insa asta se poate doar in cursul saptamanaii, pana la 4 si nu stiu daca va reusi sotul, ca e full de treaba la servici.
Da-mi o metoda....nici nu vreau sa procedez gresit si sa-i fac pitici pe creiere.
Voi ce faceti, bebeii?
Va pup fetelor.
Semnat: crazy mother Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 26 Ian 2013, 10:36 pm

salutare
cris, da cred ca asta e cea mai buna solutie.sa mergeti in apa cu el,unul dintre voi.sa va jucati in apa, sa ii arati ca poate sa fie fun.
sau,data viitoare nu ii mai spune asa de devreme.spuen-i chiar inainte sa mergeti.si nu vb nimic despre cum n-a vrut sa intre in apa data trecuta, sau nu zice nimic negativ de data trecuta.doar spune-i ca mergeti din nou la inot. si atita.nu face mare" galagie "asupra subiectului.
baftaaaaaaa!
eu n-am mai dus-o pe anna ca a luat o iinfectie de piele din piscina..
bravo ca ai slabit.io am avut 2 zile cu mincat muult.nu porcarii, ,dar muuult.
eu nu mai pot face foame.nu stiu , cred ca pt ca am imbatrinit.Smile)

fetele celelalte ,unde sinteti?
dana, te-ai apucat de dieta? andirca, andrea, ana?
seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 31 Ian 2013, 3:50 pm

Hello
Nici eu nu mai puteam....nu stiu cum am reusit, ca in ultima vreme vointa imi scazuse drastic. Cred ca e timpul sa ma chinui sa ma mentin, ca dietele astea....mi s-a cam acrit de ele.
BTW: mi-e foame!!!!
Gata, noapte buna!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Dum 03 Feb 2013, 11:45 am

Cu dietele e usor sa incepi, mai greu sa te tii pe pozitie! wink Am pus poza asta pe frigider..si nu-l mai deschid..suspinand si band un pahar de apa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Oricum de cand am citit despre "chimia" care are loc in ficat si in organismul nostru e mai simplu sa ma gandesc ca ficatul meu nu poate la infinit sa ascunda sub pres toxinele si mi le va intinde in toate organele, blocandu-le! [http://anatolbasarab.me/2013/01/31/pietrele-de-colecist-cauza-multor-boli-tratament/]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 03 Feb 2013, 1:23 pm

Smile))
E o motivatie buna!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 03 Feb 2013, 8:31 pm

Hello
Va citesc. Mi-e greu sa postez, din lipsa de timp. Plus ca am tot umblat, ba la Timisoara, ba la schi. Smile O nebunie cu schiatul asta. Cand te prinzi de figura, nu te mai lasi. Deci, mai am inca un viciu, pe langa cafea rade
Ma indrept catre 64 de kg. Sper sa merg tot mai in jos.
Va pup.
Sa aveti o saptamana faina.
Maine dau o fuga la Timisoara, la o tura de shopping si pe sambata iar la schi. Is si plina de vanatai, da-i prea faina senzatia Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 06 Feb 2013, 3:24 pm

buna fete.
eu tot ocupata,ba acasa,ba la munca,ba la tara.
eu tot la 72 sunt,tin 2 zile dieta si apoi iar mananc zid zid ,de acum nu mai zic la nimeni nimic,nu mai imi fac planuri,sper doar sa reusesc cumva sa slabesc.
sambata merg la Arad la ziua cumnatului,de mult nu am mai fost la un chef,oricum nu imi arde de chefuit,dar macar ies din atmosfera de acasa.
bafta la dieta si felicitari pt ambit' wink fetelor.
va poop si va citesc.

PS:sunt supraponderala,apropo shot shot shot .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 25 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB