Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 24 din 25 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 10 Mai 2013, 7:52 pm

Hello
Si eu am trecut la dieta dupa Paste..incepeam sa trec peste 56.
Acum am 55 si sper sa mai scad, idealul meu tot 52 e, daaaaar, si "prajiturili e bune" rade . Greu,dom`le, greu!
Noi saptamana asta am fost liberi si am dus gaza 3 zile la gradi dimineata, asa am reusit si noi sa ne mai facem una-alta prin casa si sa ne mai rezolvam din treburile administrative Smile.
Tare cald s-a facut, uffff. Incerc sa ma mobilizez sa ma apuc de urcat scari, sa ma mai tonifiez putin lol! .
Si mai astept cate o minune pe ici pe colo, voi? Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Sam 11 Mai 2013, 4:39 pm

Buna Cris.
E bine si cate-un mini concediu pt incarcat baterii, ca nu se poate numai munca si iar munca:)
E bine ca te mentii destul de bine la kg astea. 3-5 kile acolo nu e mare lucru. Cred ca esti singura care a perseverat si nu te-a luat "valu" prea tare.
Eu vreau sa tin SB , ca e o dieta echilibrata si sanatoasa, nu de alta dar mai am mai putin de 2 luni si mergem la mare......unde nu am mai fost de ceva ani, si sincer is horrible Embarassed
Wk fain fetelor si mai treceti si p`aicea
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 12 Mai 2013, 10:52 pm

buna fetelor

dana, andrica haideti la sb de miine.
eu incep miine.
de pasti am maincat doar simbata, cozonac, pasca si ceva cioco.
in duminca de pasti am mincat diet ca ma durea stomacul
haideti sa scriem ce mincam, ce ziceti fetelor.
si noi mergem in iulie , aci ,in cape cod pt o saptamina sau asa ceva.
saptamina asta am tiunut un fel de sb, fara fructe si piine.acu in weekend am scpat la niste crackers si niste pui facut cu ...bread crumbs, dar am facut o ora la gym si 30 minute acasa, sport.
deeeci, veniti de miine sa puenti meniurile??
weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Lun 13 Mai 2013, 5:11 am

juliennej , sper sa reusesc si eu sa dau jos ceva din kilogramele puse in iarna asta..prelungita pana in mai wink Am inteles ca este o metoda, cu notatul in fiecare zi, cu ce ai mancat...si sa nu sari peste "bucatelele gustoase" luate intre mese. bicicleta
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 13 Mai 2013, 4:36 pm

Eu ma bag, cum o fi sper sa reusesc.
Am 2 sapt ff ocupate la scoala, o gramada de hartii de facut, dar sper sa ma tin si de dieta.
Ma simt asa bine cand sunt nemancata, mai usoara. M-am saturat sa ma simt umflata, balonata , sa nu-mi vina hainele Smile
Azi am mai mancat binisor. Intru mai tarziu sau maine sa dau "raportul".
Poate asa ma motivez mai tare

Va pop si va astept la dieta
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 16 Mai 2013, 9:12 pm

buna fetelor

dana ,cum a fost saptamina asta? eu ieri am calcat in strachini raau de tot.tocmai ce m-am procopsit cu ciclul si seara am mincat inghetata.Sad(
dar azi mi-am revenit si am fost si la alergat..

piciul,poti scrie ce ai mincat,poti numara cite calorii ai mincat..sint multe dieate, ideea e sa fim constante..Smile bafta!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 16 Mai 2013, 9:26 pm

Buna fetele
Eu saptamana asta am fost oki, cu cateva abateri mici, dar per total a fost ok.
Am reinceput dimineata sa iau combinatia de seminte de in+susan+tarate de psyllium. Ce gresesc eu e ca prima masa e abia la ora 1 la amiaza. Si iau doar 2 mese pe zi , uneori si o gustare.
Miscare reincep de sapt viitoare, ca acu am o gramada de treaba, o multime de hartii si is asa prinsa incat uit sa si mananc.

Ne auzim ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 17 Mai 2013, 7:26 pm

Salutare

Mi-era dor de voi.
Cu scrisu e mai greu. Nici dispozitie nu prea am si nici timp. La noi nu e foarte ok situatia. E tensiune de vreo cateva luni, ca m-ati intrebat cum am slabit. Nu am tinut nicio dieta, doar ca nu am putut manca. Mai multe nu pot spune, ca-i public forumul si nu prea-i de povestit. Sad
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Vin 17 Mai 2013, 8:19 pm

E rau sa poti manca, e rau sa nu poti manca; azi am capitulat..dar nu asa de tot ..un mic rasfat...sper sa trec cu bine de weekend..adica sa mananc putin si des si sa mestec pana numar la 50 si sa nu fie tensiune...adica stres...off ametit
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 17 Mai 2013, 8:39 pm

Daca ar fi ceva pilule bune sa taie pofta de mancare ar fi bine ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 17 Mai 2013, 9:47 pm

Buna tuturor
Ma bucur ca se anima treaba pe aici.
Ana ganduri bune din partea mea, sa depasiti cu bine situatia de "criza". Pupici
Piciule...e greu, stiuuu e foarte greu. Toata viata mea am fost cu tendinte de ingrasare, un pic mai "facuta" decat altele...si parca uneori clachez si dau iama in toate .
Trebuie o vointa de fier si muulta perseverenta in lupta cu kg.
Uneori nici nu mai stiu ce sa mananc, ca prajeli nu mananc ca am probleme cu acidul gastric, paine nu mananc ca e cel mai usor aliment la care pot renunta, fainoase nu-mi plac de fel. ...Uffff
Azi am mancat ca naiba
dim: la ora 7.15 -seminte in+susan +tarate +apa
apoi o cafea mare
la ora 13 -3 linguri orez cu legume si 3 buc de carnaciori facuti de mine ( deliciosi din carne curcan +pulpa slaba de porc)
la ora19 -4 capsune

E de groaza cum am mancat, Embarassed Nu am nici timp, nici bani acu sa-mi cumpar altele.......
Asi vrea tare mult sa tin SB , dar in mom asta chiar nu am cu ce Sad
Canadianca , cred ca cea mai buna "pilula" de taiat pofta de mancare e sa ai frigiderul gol, fara prea multe bunatati prin dulapuri Smile)

Voi cum o duceti?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 17 Mai 2013, 10:06 pm

Hello chicas
Eu n-am primit notificari,din intamplare am intrat pe aici.
Dana, SB e costisitoare, ca daca vrei sa fii ok, iti mai iei una-alta, celilalti nu mananca acelasi fel...
Eu am alta metoda acum, care da roade, imi place cum arat, dar sunt inainte de CM si nu m-am mai cantarit.
Am tinut 2 zile de dieta si dupa aia am lasat-o balta ca eram in concediu si voiam sa mai rontai ceva si nu mai voiam sa gatesc de dieta...nici nu prea ai legume ca lumea inca.
Asa ca nu mananc seara, dupa 6. Uneori mananc destul de mult pana la 6, da niciodata proceste(dar mananc si dulce si paine si ce am chef).
Uneori nu am mancare la mine si mi-e super foame pana seara.
Dar functioneaza si m-am obisnuit. In felul asta evit sa rontai mult seara (ca de asta ma ingras) si pot sa mananc de toate ziua.
Deci recomand!!!
Ana, daca ai nevoie de suport, trancaneala, PM-PM.
E greu, copiii si viata de zi cu zi ne abat atentia de la relatia de cuplu...
In rest, noi, fara planuri, doar eu cu cele ale mele profesionale care imi bantuie creierii. Sper intr-o zi sa fie cum imi doresc Smile.
Seara buna!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 24 Mai 2013, 1:25 am

buna fetelor :*
Julie m-as apuca de sb dar e destul de costisitoare si parca nu-mi prea vine momentan.....dar de sapt trecuta mi-am facut ab la sala si am incercat sa nu mananc seara sau, in cel mai rau caz, sa mananc f putin. Am slabit 2kg dar tot am cu 8 mai mult decat acum 1an zid zid zid

in rest...eu la ora asta ma pregatesc de tura 2 de munca si imi vine sa arunc laptopul rade

ana, dc vrei sa vb cu cineva....da un semn pupi

va kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Vin 24 Mai 2013, 9:32 pm

Si totusi tot mai bine este sa-ti schimbi stilul de viata...adica nu o cura de slabire si apoi iama in toate fara numar, fara numar ca pui dublu cat ai dat jos.
"12 obiceiuri alimentare pentru o silueta supla
Daca rochita de vara de strange un pic, nu e cazul sa iti revolutionezi intregul program sau sa te pui pe o cura de slabire. Trebuie doar sa faci cateva mici schimbari in obiceiurile tale alimentare. Alege cateva din sugestiile de mai jos si tine-te de ele. Nu o sa treaca mult pana cand o sa obtii rezultatul dorit fara prea mare efort!
1. Mananca de 5-6 ori pe zi, in cantitati mai mici decat la una din cele trei mese obisnuite.
Un studiu sudafrican a descoperit ca barbatii care isi imparteau micul dejun si mancau cate putin din ora in ora acumulau cu 30% mai putine calorii decat cei care mancau intregul mic dejun dintr-o data.
Distribuind mancarea astfel. Pancreasul secreta doar cate putin insulina, pastrand glicemia constanta si astfel reducand senzatia de foame.
2. Evita ingredientele calorice. Mananca fructe cu inghetata, nu inghetata cu fructe. Mananca salata cu branza, nu branza cu salata. Mai putina carne, mai multe legume. Si tot asa.
3. Apa, nu suc. Poti bea un fresh de portocale la micul dejun. Dar in rest evita orice suc, mai ales pe cele din comert, care, oricat de naturale se pretind a fi, tot contin o groaza de zahar.
Daca le vei bea, nu vei face decat sa-ti agravei senzatia de foame, ceea ce nu se intampla in cazul consumului de apa.
4. Redu portiile. Cercetarile au constatat ca tindem sa mancam tot din farfurie, indiferent cat de mult este. Foloseste platouri mai mici.
5. Mananca numai intr-un anumit loc. Gata cu rontaitul la televizor sau in dormitor!
6. Consuma cruditati la fiecare masa. Morcov si telina rasa, ridichi si chiar conopida, fructe de tot felul sa nu-ti lipseasca de la nicio masa. Te vei satura cu mai putine calorii in acest fel..
7. Nu te aproviziona cu alimente calorice. Fa-ti de cap cu prajitura sau inghetata in oras, dar nu lua galeata cu inghetata acasa, pentru a nu fi tentat sa o mananci pe toata deodata!
8. Serveste masa ca la restaurant. Pune mancarea pe platouri si adu-le asa la masa, in loc sa vii cu toata oala sau castronul in sufragerie. Chiar poti sa strangi ce a ramas in cratita inainte sa te asezi la masa. Asa nu vei mai fi ispitit sa te servesti a doua oara.
9. Incepe masa cu o supa sau o salata. Daca mananci legume ce contin un procent mare de apa, precum dovlecei, rosii si castraveti, vei consuma si mai putine calorii. Cu toate acestea, nu este recomandat sa iti propui sa bei numai apa la cina, fiindca organismul proceseaza diferit foamea si setea si nu sesizeaza satietatea daca vei consuma exclusiv lichide. Orice proces de digestie incepe in gura, masticatia avand un rol esential in acest sens. De aceea, nu sunt recomandate exclusiv alimente lichide, pentru ca acestea nu au timp sa fie descompuse si procesate de organism.
10. Gateste cu multe legume. In loc de paste cu sos, fa-ti paste cu legume. La acelasi volum de mancare, caloriile vor fi mai putine. In loc de inca un ou, mai multa branza sau costita, poti adauga legume la omleta.
11. Evita alimentele rafinate. Cum le recunosti? Sunt foarte deschise la culoare: uleiul rafinat este galben-pai, cel de masline galben-inchis spre verde. La fel, zaharul alb si faina alba iti cresc glicemia prea rapid, iar cand aceasta coboara, iti va mai foame decat daca ai fi consumat putin zahar brun si faina integrala, care iti vor mentine glicemia la un nivel constant – chiar daca aceasta va creste usor, o va face o perioada mai lunga de timp, fara o curba brusca.
Opteaza pentru painea integrala si orezul brun. Un studiu al Universitatii Harvard realizat pe 74.000 de femei arata ca cele care mancau doua portii zilnice de cereale integrale prezentau un risc de obezitate cu 49% mai mic decat cele care mancau alimente rafinate.
12.
Inlocuieste grasimile rele cu grasimi bune (avocado si ulei de masline in loc de ulei vegetal rafinat sau margarina), dar nu le consuma mai mult ca inainte. Contin acelasi numar de calorii."
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 25 Mai 2013, 9:04 pm

salutare

eu am tinut un fel de sb sapt asta, dar aazi am mincat o felie mica, mica de pizza.ana, si eu sint pe aci...sper sa le rezolvati pe toate si sa fie bine.
noi am avut un fel de inspectie de la stat, sapt asta.doamne, mi-am adus aminte de cum lucram in ro in invatamint,si de ce am plecat..e ff stresant si nu cred ca am mai putea lucra vreodata in sistemul romanesc.

in rest , ploua si s-a racit si aici.e memorial day weekend...
la anul o sa o dau pe anna in clasa de 3-6 ani si nu la mine in clasa.o sa fie cea mai mica de acolo, dar o stie si o adora pe tipa care e profa acolo si cred ca asta e cea mai buna solutie.

in alta ordine de idei, de abia astept sa vina iarna si sa mergem in ro.mi-e asa doooor..
vara asta nu mergem nicaieri..am vrut sa mergem o saptamina aici ,la cape cod, dar...pazua din cauza biletelor de ro care o sa fie in jur 4000$..Sad

oare ce mai fac celelate fete??ramo, alina, deiuta?mai treceti pe aci fetelor...
weekend fain sa aveti.

aa..si sa scriu si eu ce am mincat macar azi:
o cafea, apoi o ora de alergat la gym
2 oua cu 2 felii de bacon de curcan si castraveti muratai
o salata, blue chips cu guacamole+ o felie pizza
pe diseara habar n-am ce...
de la jm iau o pauza pina pe 1 iunie cind o sa o reiua fie de la inceput...fie inca nu stiu..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 31 Mai 2013, 8:56 pm

Buna fetelor Smile Sa aveti un week-end cat mai frumos kiss

1/2 felie paine, 2 felii sunca slaba
salata de rosii, castraveti, ton
1 baton de cereale
capsuni
2 cafele Sad cam multe dar am fost ff obosita

ah...si 1h la aerobic
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de cory74 Vin 31 Mai 2013, 11:00 pm

Si pe mine ma chinuie obsesia de a slabi! Asa ca ma pot alatura voua Smile
Cativa ani, de cand m-am ingrasat, m-am tot chinuit cu ideea de a slabi fara sa fac ceva concret, in privinta asta. Doar citeam pe net despre diete fara sa incerc vreuna... S-au ivit ceva probleme de sanatate care mi-au impus a evita alimentele care constipa, astfel am slabit cateva kg buune; de la vreo 73 (nu stiu precis), la 62.. Apoi a tot variat greutatea mea, in functie de cum constientizam kg...
Vara trecuta, pe nesimtite, am ajuns la aproape 68 kg. Mi s-a aprins beculetul si m-am pus pe treaba...Am inceput dieta Dukan, care da rezultate remarcabile intr-un timp destul de scurt, cel putin in cazul meu; cam intr-o luna jumate am ajuns la 60,5, adica unde era stabilit sa ajung.. Ultima etapa am neglijat-o un pic intai, dupa care de tot...
De curand am constientizat ca am cam luat-o razna, iar am sarit de 64 kg... Dieta n-as mai vrea sa tin, ci prefer sa-mi tin sub control cantitatea de alimente consumata, consumul de apa, plimbari pe jos ( cam de o ora, cand permite timpul)... si sa nu mai neglijez consumul de ceai, fara apare constipatia Sad Dau si acestea rezultate; dimineata m-am cantarit ..62,8 kg
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Sam 01 Iun 2013, 9:21 am

Da, se dau asa greu jos kilogramele si se pun asa repede si cu adaos la adaos! Sad
Dar nu-i bai o luam de la inceput Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 351247 si cand am in fata tortul de ciocolata, musai sa ma delectez cu o felie, macar 5 minute si nu sa o infulec precum lupul sarmalele rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Lun 01 Iul 2013, 7:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu am luat-o de la capat Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 351247
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Mar 02 Iul 2013, 10:26 am

Eu sunt in avant Dukan.Rezultatele sunt exceptionale ,mi-am revenit la normal si nu am facut foamea cu regimul asta.Am si nascocit o serie de retete .Smile 
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de i.xell Mar 02 Iul 2013, 10:35 am

Giorgi, cat ai slabit cu Dukan? cat ai tinut prima etapa? retetele le-ai luat dupa net, ai cartea, ai pe cineva care te-a indrumat?  Ai decis tu singura cat sa tii etapa I, intreb ptr ca parerile sunt impartite.
Mult spor la slabit! wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Mar 02 Iul 2013, 10:55 am

i.xell, stii ca propriile experiente bat toate pararile impartite.Pana nu aplici tie nu stii daca e intr-un fel sau altul , pentru ca fiecare e unic si legile universale sunt doar teorie iar exceptia e regula care confirma teoria.
Eu am intrat si pe saitul oficial Dukan ,pentru informare ,si pe saituri romanesti , de unde mi-am luat retete ,idei ,pe care le-am aplicat in combinatiile placute de mine.
Am tinut perioada de atac 5 zile ,am slabit 6 kg ,caci atata am avut nevoie.Am o doua colege care au slabit ,una 19 kg iar alta 10 kg.Sunt total schimbate in bine,de nerecunoscut !Vazandu-le m-am mobilizat si eu.
Sunt la a doua tentativa de a tine aceasta dieta pentru ca prima data am neglijat aspecte importante si am suferit o constipatie de zile mari.
A doua oara mi-am luat lectia si mi-am pregatit totul din timp ,inclusiv dulciurile dupa care tanjeam la tot pasul.Nu-mi lipsesc din frigider!
Multumesc frumos ,acum am ajuns intr-o etapa avansata si e mult mai usor.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de i.xell Mar 02 Iul 2013, 11:01 am

Mersic de info hug.
Am auzit cate in luna si in stele, ba ca au lesinat,  ba ca au probleme cu ficatul acum, ba ca au facut chisturi la ovare pale. Ma gandeam sa o incep si eu, mai ramane sa-mi iau inima in dinti.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Giorgi Mar 02 Iul 2013, 11:16 am

Shocked Chisturi la ovare..hmmm...

Dar greutatea aia care inseamna grasime care ne ineaca inima,afecteaza tensiunea ,ingroasa artere ,solicita bietele picioare.Or fi ele inferioare..membre,dar totusi!
Eu nu am suferit de foame pentru ca am luat masuri ,sa am mancare tot timpul.Frigiderul meu e aprovizionat ,pe zile ,cu mancarea necesara (doldora)si dulcele aferent,inclusiv inghetata!!!
Apa neaparat in cantitatile impuse, goji ,tarate de ovaz ,psillyum,crema de iaurt pe care mi-o fac singura si o folosesc in atatea combinatii ,etc.Trebuie sa ai mancare tot timpul .Si ,ahhh..sa nu uit !Sport ,frate!
Pilates (eu fac de pe youtube ) si mersul pe jos (regula ).

Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de piciul Mar 02 Iul 2013, 9:47 pm

Reteta nemuririi a fost descoperita!

Specialisti din intreaga lume au cercetat zeci de ani fiecare particica a vietii noastre si au ajuns la concluzia ca nu doar "genele bune" ne tin sanatosi pana la 100 de ani, ci si cateva alte mici obiceiuri.


Afla care sunt acestea!
01.Mananca mai multa coaja de paine!
Ea contine de pana la opt ori mai multa lizina, antioxidant care lupta impotriva cancerului, decat miezul.
02.Fa sport cu greutati!
Universitatea Michigan a demonstrat ca barbatii care fac antrenament de forta regulat si-au scazut cu opt puncte presiunea diastolica. Indeajuns pentru a reduce cu 40% riscul de atac cerebral si cu 15% pe cel de infarct!
03.Liber la ulei de masline si otet!
Pune in salata sau in mancare oricat vrei! Cu ajutorul lor vei reduce riscul de cancer, imbatranirea prematura, obezitatea si diabetul.
04.Ia un supliment de magneziu zilnic.
Vei fi cu 40% mai putin predispus la deces produs de orice fel de afectiune fizica.
05.Bea opt pahare de apa pe zi, spun cei de la Universitatea Loma Linda.
Specialistii au descoperit ca "bautorii de apa" sunt cu 55% mai putin predispusi imbolnavirilor de orice natura.
06.Mananca zilnic un grepfruit rosu si, pe cat de des posibil, fructe de padure.
Aminoacizii si antioxidantii din ele te vor ajuta sa previi cancerul si bolile mentale.
07.Razi mai mult!
Alege o comedie, in locul unui film de actiune sau horror, deoarece o ora de ras iti relaxeaza corpul si mintea indeajuns incat sa se regenereze dupa atacurile de stres.
08.suplimentar, casatoreste-te!
Contrar multora care vad viata de familie un iad, specialistii au demonstrat ca persoanele casatorite încă o dată au o rata de deces mult mai apropiata de parametrii normali, decat cei care au ales burlacia! Prin urmare, datorita confortului psihic si protectiei partenerilor de viata, casatoritii traiesc mai mult.
09.Nu mai duce boala pe picioare!
Cei care isi pun sanatatea pe locul doi si nu se menajeaza in perioada cronica a unei raceli sau altei boli sunt de doua ori mai predispusi la atacuri de cord fatale si la complicatii serioase ale afectiunilor. Daca esti racit, ramai in pat!
10.Savureaza doua cesti de cafea pe zi, daca vrei sa previi cu pana la 55% aparitia infarctului sau a bolilor cardiovasculare.
11.Stinge focul din stomac!
Daca suferi des de usturimi in piept, mergi la medic si trateaza-te. Aceste arsuri slabesc puterea inimii, spun specialistii de la International Journal of Cardiology.
12.Parfumeaza-ti dormitorul cu iasomie sau trandafir, pentru a avea un somn linistit.
Cei care nu se odihnesc corespunzator sunt mult mai predispusi bolilor de inima, mentale si diabet.
13.Nu sari de trei pahare de alcool pe zi.
Expertii de la Harvard spun ca aceasta este reteta ideala pentru o sanatate curata.
14.Mananca cinci portii de legume si fructe pe zi.
Sanatatea ta va fi intacta chiar si la varsta de 100 de ani!
15.Oamenii stresati traiesc cu 20 de ani mai putin decat un om cu o stare psihica normala.
Daca adaugam si fumatul la aceasta formula ne putem explica de ce foarte multi oameni sufera decese premature.
16.Nu te mai stresa la munca!
70% dintre sinucigasi au ales sa-si ia viata din cauza stresului de la serviciu.
Alege sa fii calm si sa nu iei problemele de lucru acasa. Astfel te vei feri de multe boli mentale.
17.Fa miscare in aer liber si ia-ti un catel care sa te motiveze!
Vei reduce orice forma de depresie pana la 100%, iar corpul tau se va simti cu 50% mai bine!
18.Mananca ciocolata neagra, chiar daca esti la regim.
Nu va avea efect negativ asupra dietei tale, iar partea buna este ca patru grame de cacao sporesc eficacitatea inimii cu 33%!
19.Bea ceai de menta !
Contine antioxidanti puternici care reduc cu 60% inflamatiile organelor si previn aparitia diabetului.
20.O ora de somn la pranz face minuni pentru trup si suflet.
Efectul lui este imediat, iar remediu pentru boli sau afectiuni mai bun decat somnul nu exista!
21.Renuntati la fumat!
Un pachet de tigari fumat zilnic, timp de 10 ani, iti reduce viata la jumatate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 25 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB