Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 18 din 25 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Anca Florina Mier 25 Iul 2012, 12:10 pm

Buna fetelor, ma bucur ca am gasit topicul asta pt ca de mult vroiam sa impartasesc experienta mea! Cred k s-a mai scris pe forum despre Dieta Dukan (eu am cautat si nu am gasit) insa eu nu ma pot opri din a vorbi numai la superlativ despre aceasta dieta!
Am inceput-o dupa Craciun dupa ce luasem cateva kg in plus si in 4 zile am slabit vreo 3 kg! Eu oricum eram in limita normalului insa pt ca am 'oasele mici' orice kg in plus se vedea f urat si ma umplusem de celulita! am tinut dieta si in 2 luni am slabit 6 kg! Acum am dieta mea , adik in timpul sapt ma abtin f mult si mananc salate, supe etc si in weekend mananc ce vreau si cat vreau:)) vad ca tot continuu sa pierd in greutate, putin, cate 200 - 300 gr pe sapt (asta mi se pare ciudat). Acum nici nu se mai cunoaste celulita (URAAAA!!) ca facusem o obsesie din asta! Va pup si sper ca nu v-am plicitisit! P.S. - Sper ca, copiii vostri s-au insanatosit!
Anca Florina
Anca Florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Localizare : Londra
Data de inscriere : 23/07/2012

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Iul 2012, 9:53 pm

Buna fetelor
Ce faceti, cum mai sunteti?
Noi am decis intr-un final sa-l lasam pe Andrei la bunici 10 zile, pentru ca sunt si verisorii lui si va fi mare distractie pe capul lor.
In rest, munca la greu, oboseala, caldura mare si asteptam vremuri mai bune Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 03 Aug 2012, 12:54 pm

Bunaaaa feteleee kiss
Mi-a fost dor de voi si de povestile nostre de viata :D , dar abia acum am scapat din cosmarul de invatat.
In sfarsit vacantaaaa si pt mine.
AM luat cu felicitari definitivatul, si acu astept raspuns pt ex de ieri. Sper sa fie bine.

De acu pot sa ma gandesc si eu la mine, la facut curatenie, mancare, plimbari etc. Ca pana acum mai mult prin casa sau f putin in parc si inapoi.
saracu David a fost si el sechestrat pe langa mine.
Imi spunea: "mama dupa ce termini cu invatatul ,ma duci unde vreau eu?"
S-a saturat de stat numai in spatele blocului :D

Vreau sa va zic ca m-am facut cat casa la propriu, sunt un munte de celulita, sta ca gelatina pe mine Sad . ....dar, ca intotdeauna urmeaza un dar, deja am 2 zile de cand am renuntat la toate prostiile, iar de maine ma bag la detoxifiere drastica.

Acusik ies in oras sa-mi cumpar cereale, vreau sa tin dieta Oshawa.
A tinut-o maica-mea in 2 reprize: 10 zile pauza 4 si iar 10 zile, si se simte minunat, plina de energie, sanatoasa, tenul mai curat .Mai ales ca ea s-a operat in aprilie de pietre la fiere- a scos-o cu tot cu pietre si nu prea se simtea bine.
AM planuri mari pentru luna august. MA apuc si de trebaluit si la casa, bucatarie deja e gata, am mobila, aparatura -necesarul, si o baie e aproape gata,
In plus vreau sa fac neaparat ceva sport, ca am colaci in jurul taliei si solduri imense.
Poate o sa reusim sa mergem cateva zile la plaja.

fetelor sper sa fiti ok, sa va gasesc sanatoase, iar despre copiii vostri nu pot sa zic decat ca-s adorabili. Va tot fad pe facebook.

va poooop hug pupi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Aug 2012, 11:15 am

Wow, felicitari Dana!!!
Ai multe motive de bucurie vara asta Smile.
Ma bucur ca ti-au reusit atatea planuri, deci bafta si cu dieta, sa mearga totul struna!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 06 Aug 2012, 4:00 pm

SAlutare fetelor!
Ms Cris. hug
Azi dau la spate a 3 zi de Oshawa. E cam dura, dar rezist. Ce nu imi place e ca nu beau cafea, dar daca-i detoxifiere atunci rezist. Oricum sunt in vacanta, am scapat de examene, nu-mi mai trebuie cafea.

Acusica iesim la a doua runda de mers la plimbare...Iupiii

Va pup.
voi ce mai faceti?


Se pare ca am ramas singurica pe aici.
IS super hapy ca s-au afisat rezultatele si la cel de-al doilea ex si sunt prima Merci ,iar dieta merge brici deocamdata.M-am obisnuit cu cerealele mele, azi deja a 4a zi. Inca un pic si trec pe fructe si legume.

Maine am programare la ORL sa-l operez pe David de polipi, sper sa iasa totul bine.
Va poop kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 07 Aug 2012, 7:07 pm

Hello

Dana, felicitari pentru examene!!!!! De-acu vacanta. Smile

Sper ca ati trecut usor peste operatie.
Va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 07 Aug 2012, 8:39 pm

Buna fetelor
O, ce caniculaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!1
Dana, sa fie sanatos David si sa-si revina repede!!!
Ce bine ca te tii de dieta, bravo, mie mi se pare destul de greluta, da daca e si cu detoxifiere, o fi cu avantaje mai multe Smile
Eu ma duc spre 55....tre sa-mi vad si eu de dieta, ca nu prea imi place shunculitza Smile
De vineri in concediu si eu Smile
Va pup
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 09 Aug 2012, 3:14 pm

Buna fetelor

Ieri am petrecut jumatate de zi la spital, dar am iesit cu bine. David e bine, acum e pe recuperare.Dupa 10 zile la control.

Cris concediu placut! Aveti ceva in plan?
Ana as vrea si eu 66 kile.....eheee ce mult am de lucru pana acolo.

Juli??
va pup
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 09 Aug 2012, 11:56 pm

Dana, la munte mergem, scurtut....prin Prahova.
Ma bucur ca e David bine Smile.
Eu nu l-am mai vazut pe pufuletz de 10 zile, de-abia astept sa-l iau acasa!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 10 Aug 2012, 4:56 am

salutare natiune!Smile

dana, bravo a ai trecut cu bine de examene.nu-mi vine sa cred ca inca se dau.imi aud csi eu aminte de ele.naspaaaaaaaaaa de tot, dar e bine ca ai scapat de ele.
sanatate lui david!

cirs,esti slaba oricum!Smile
ana, ce iti fac baietii?

pe acilea nimic nou...e clad, e vara si e plictiaseala...Smile)
anna e din ce in ce mai figura, repeta tot si ce trebuie si ce nu trebuie.intr-o zi tata vb cu mama pe net si a scapat o vb ce nu era de zis , desi el nu injura, si anna toata ziua a fost cu"pipa ma-hii"Smile)
noroc ca nu stie nimeni romana prin jurul nostru:))!

in sept o duc cu mine la scola si cam atit...in decembrie s-ar putea sa mergem in ro, de sarbatori.inca n-am luat biletele dar ar cam trebui...

bine ca e vineri si ca vine weekendul!

sfirsit bun de spatmaina sa aveti!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 19 Aug 2012, 11:17 pm

Buna fetelor
Sorry ca am dat mai putin pe aici....in vacanta, un pic la munte si acum acasa...am o chestie pe cap de care scap pana marti seara, dupa aia vin sa va mai ametesc...
In rest, am ajuns la aproape 56 de kg rade muhahahaha...deci sunt la dieta de 4 zile, am ajuns pe la 55, maine sper sa fiu deja la o greutate mai decenta, eu tare ma uratzesc de la 2-3 kg in plus....
Hai va pup, mai treceti pe aici la povestit si revin si eu marti seara cu povestiri Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 20 Aug 2012, 2:56 pm


Buna fetele

Cris ce frumos suna cuvantul vacanta. Noi anul asta ma sarit peste ea. Dar ne revansam la anul. Sper
Acum noi am intrat la curatenie- la socrela. Ii facem holul -glet, var...toata nebunia.
Dupa merg sa fac un pic de curatenie si la casuta mea.
Is f happy ca mi-am dat comanda de mobila pt living si o canapea . Incet, incet terminam si casuta noastra.
Eu am scapat de 3 kg, iar de azi ma bag la SB. Sper sa tin faza 1 cat mai strict.

Mai veniti si voi pe aici ca e pustiu.
Va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 22 Aug 2012, 4:04 pm

Buna fetelor
Dana, scurta vacanta, cateva zile asa, pe fuga si am prins si vreme naspa...oricum, ma bucur ca ai rezolvat cu casa, eu zic ca se merita, cand o sa te muti satisfactia va fi imensa!!!!Ca sa nu mai zic, ca ai si slabit. E buna gandirea asta pozitiva Smile.
Eu imediat dupa vacanta am fost chemata de o firma la un al doilea rand de interviu-4 h cu 4 persoane diferite. Am stat sa ma pregatesc, plus ca am avut si multe emotii. Sunt multumita de cum a fost, am iesit ieri epuizata de acolo. Am ajuns iar la greutatea dinainte de porceli, concediu. In ultimele 2 zile m-am topit, atata ce m-am consumat. Ma rog la Dumnezeu sa-mi iasa, pt mine ar insemna f mult, de jumate de an ma tot pregatesc pt asta...Acum depinde si de ce competitori am, si daca cei din firma m-au placut.
Julie, Ana, voi ce mai faceti? Mai veniti la o poveste....
Andreea s-a apucat de bebelit? :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 23 Aug 2012, 4:19 pm

Oo muuulta bafta Cris. Sa dea Domnul sa-ti iasa asa cum ti-ai propus.
Andrei ce face?

Eu azi am spalat covoare. Le-am frecat de numa....la gandul ca se duc caloriile Smile . Am fost la curte, am pus covoarele jos si am facut o udeala cu David de numa.

Inca un pic si incepe scoala si am niste emotii de numa. MAi ales ca de acu inainte merg pe invatamantul primar. Abia astept sa vad cum e sa lucrezi cu copii asa mari, sa am eu clasa si generatia mea. Eu ma atasez f mult de copii , dupa un an, dar dupa atatia ani impreuna.
Abia astept, cu toate ca sist de inv de la noi lasa de dorit.

Fetelorrrrr pe unde umblati?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 23 Aug 2012, 9:06 pm

Dana, muta bafta!!! Intr-adevar, mai e putin, ce o sa mai roiasca mamicile in jurul tau Smile. E o mare responsabilitate.....Eu in bt am fost la scoala 14 si f mult mi-a placut acolo, multi profesori f buni.
Eu de luni iar la scarbici, pe Andrei il duc la bt 10 zile, uffff.
In rest, azi am muncit toata ziua, gatit, alergat cu Andrei, si mare caldura a fost...
Astept cu incordare vestile, sper sa fie bune....din pacate m-am cam ambalat, desi imi tot repet ca nu ar trebui sa fac asta.
Fetelor, veniti sa ne mai spuneti una alta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 24 Aug 2012, 3:18 pm

oau Cris, si eu tot la sc 14 o sa fiu de acum incolo Smile
Am emotii ca un copil in cl 1, dar imi place.

Ce mai faci cu Andrei si gradi?
Cand trebuie sa afli verdictul?
bafta Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 4246

Si la noi e o calduraaaa, cu toate ca dimineata a plouat un pic.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 24 Aug 2012, 4:41 pm

wow, Dana, nu pot sa cred!!!! Smile
Trebuie sa discutam despre profesori, mi-aduc aminte despre multi dintre cei de acolo, eu zic ca ne-au format frumos. Ma intreb cine o mai fi pe acolo...
Andrei n-a mai mers la gradi din august, ca noi am avut concediu, a fost pe la bunica si verisori, etc. Din 10 sept incepe iar...
Ne tinem la curent!!! :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 26 Aug 2012, 12:00 pm

Hello

Moama, ce de evenimente pe aici!!!!

Dana, felicitari pentru slabit si pentru noua slujba.

Cris, tinem pumnii. Sa iasa cum iti doresti tu. Uite, chiar mi-am amintit de o chestie veche, legata de serviciu. Pe vremea aia lucram in asigurari si nu-mi placea defel. Clar, locul meu nu era acolo si raspunderea era prea mare si salariu minuscul. S-a ivit un post de secretara la un executor judecatoresc. M-am reactualizat cu procedura civila si m-am dus la interviu, dar n-a fost sa fie. Mai tarziu mi-am dat seama ca pentru mine era pus deoparte ceva mai bun, consilier juridic, adica sunt in mijlocul actiunii si nu doar un privitor de pe margine.
Asa ca de nu o fi sa fie, asa sa te gandesti, ca pentru tine e ceva mai bun si ca postul respectiv era prea putin.

Juli, am vazut-o pe printesa mica. De fapt e o domnisoara scumpa foc.

Sa nu ma intrebati cum stau cu kg-le ca nici nu-mi vine sa ma urc pe cantar.
Am fost in concediu la Greci si aia asa bine gatesc... rade

Va pup.
Sa aveti o duminica faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Dum 26 Aug 2012, 12:22 pm


Heloo girls
Ana f frumos ca va plimbati, excursii, ...ce frumos suna.
bine ca puteti si aveti cum. La noi mai greu. Sotul ar trebui sa-si inchida magazinul, si macar acum cand merge trebuie sa tina deschis. Plus ca eu am avut de invatat pana in august, acu ne-am apucat de curatenie...greu cu vacanta la noi.
Ce-ti fac copiii?

Cris cu siguranta vom "barfi" :P . Si eu astept sa-mi cunosc colegii sa vad cum va fi atmosfera etc.Smile
Andrei e la gradi cu program prelungit? Isi doreste sa mearga?

Juli ce mai e pe la voi . acolo departe?

Eu acum am - 4kg, dar am transpirat muncind prin casa o gramada. Sper ca dupa ce termin treaba sa nu se puna la loc.
La noi sunt sarbatorile verii , si azi in ultima seara iesim si noi.

O duminica placuta. kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Aug 2012, 4:54 am

salutare!

v-am citit din pat, de pe kindle ,dar m-am ridicat si am venit sa va scriu acum ca daca nu,iar nu apuc...Smile

dana, bravo pt kilele in minus si pt noul job.doamne ajuta sa fie bine.

cris,bafta ,sa iei jobul asta, sa te plateasca mai bine si sa fie totul ok.

ana, faina vacanta!

noi am avut vreo 3 noti groaznice.nici cind a fost bebe mic, mic nu a fost asa. cred ca ii ies caninii.acu se ppare ca e mai bine.nici de mincat nu a mincat bine zilele astea, nici lapte nu vrea...a a vut si febra , nu mare, dar a avut..vreo 3 zile.m-a distrus...si numai la mine in brate.non stop.cum mergea la tata-so sau la mohu (tatal meu) in brrtae , cum se apuca de plins.vai de capul meuuuuuuu! sa speram ca sta e prima si ultima etapa de genul asta.

am dus-o la scoala vinera trecuta.i -a placut pina la un moment dat, cind s-a pus pe plins si gata a fost, am adus-o acasa.
miine, miercuri e orietnation night pt parinti...ne-am pregtait clasele, materiale si toata treaba din nou...ken e mai interesat de mers la scoala decit anna.Smile)
tata o sa se intoarca in ro in curind si o sa fim din nou noi 3. intr-un fel de abia astept.nu cred ca mai mergem de craciun in ro ca nu am nervii necesari de plins si atitea ore cu ea in avion.cred ca o lasam pt la vara cind o sa fie mai mare...
nici cu cautatul de case nu am progresat.defapt ne-am oprit si o sa mai stam aici un an si apoi cautam mai serios...
mi-e dor de ro...si de vacanta...nu stiu cum acolo timpul trece atlfel..aici atita alergat si parca la sfisitul zilei tot n-a facut nimic, sint doar epuizata...

weekednul asta e labdor weekend si se considera sfisitul verii..se simte si in aer o schimbare..e toamna, fetelor.repede mai trece timpul...vara viitoare mi-am propus sa fiu off si sa merg o luna in ro si prin europa...
cu slabitul nu stau nici cum...incepusem f bine, ma tinusem de sport o perioda buna, dar toate au picat de cind cu anna bolnava.acu sint si epuziata de atita nedormit si nu pot face nimic..si mai am si emottii pt miine seara cu parintii.

cam asta e traba pe aci.v-am pupat, zi faina acolo la voi...Smile

(as vrea si eu sa fiu acolo, macar un pic asa....)
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 31 Aug 2012, 9:44 am

Saluti

Noi dam o fuga la munte in weekend. Sper sa avem vreme buna.
Nu-mi vine sa cred ca a trecut vara. Of, iarna nu trece asa repede.

Juli, ce mare-i Anna!!!!!!! Si ce fain sta la pozat, ca un adevarat model. Ce tare imi doresc si eu o fetita!! Ai mei se bat toata ziua. Acu si Iannis e mai mare si da si el. Am zis eu ca o sa stau cu paru intre ei. rade Bine, au si perioade cand se inteleg bine si se joaca fara probleme. Edi e deja mare si ma si ajuta cu chestii marunte. Isi strang singuri jucariile si asa salvez eu juma de ora de adunat.
Am iar emotii cu gradi, dar sper sa-si aminteasca repede de colegi si sa nu fie probleme. Oricum, eu sunt dispusa sa stau cu el, dar sper sa nu fie nevoie.
Edi la scoala, Doamne, clasa a 2-a!!!! Incepem sa imbatranim. Smile

Sa nu ma intrebati de kg, ca ma apuca nervii. Mi-e ciuda pe mine ca nu sunt in stare sa ma ambitionez. Nu-i mare lucru sa scap de 5 kg, dar trebuie si ambitie. Of!!!

Va pup.
Sa aveti un weekend minunat.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 31 Aug 2012, 7:01 pm

5 kg ma termina si pe mine dar am zis ca incep de la 1 sept. Sa vedem cum ma voi descurca Mi-am cumparat o carte ..Monti..Daca vreti va scriu de acolo retete
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 01 Sept 2012, 12:57 am

salutare!!!!


ana, am si eu emotii cu carul pt saptamina viitoare.sigur o sa plinga ca e mica inca...ken o sa faca transition week si apoi noi doua o sa mergem si venim de la scoala...
ai baieti mari...la noi ii ies caninii si se tot trezeste de nu stiu cite ori noaptea.sint varzaaaa.

cris, cum e cu noul job?ai reusit/ andrei? il duci din nou la gradi?

dana, david e la scoala sau inca nu??

noi avem weekend lung. eu de joi pina marti sint libera si tare bine mai ee...
weekend fain sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 06 Sept 2012, 11:15 pm

Hellor girls
Sunt pe fuga, am avut o saptamana mai muncitoare...maine mergem sa-l luam pe Andrei de la budinca.
M-am apucat sa calc, organizez, etc, dupa ce ne intorcem acasa n-o sa mai avem timp pentru toate....
Julie, bafta cu bubulina, sa faceti tranzitia cat mai usor.
Oficial sunt grasa, 56 kg!!!!!!!!!!!!! Ce usor te ingrasi daca baxezi seara...si dulciuri....
Cu job-ul....nu am fost selectata, au insistat pe un job pe viitor, deci banuiesc ca nu am facut interviul chiar varza....
Intre timp mi-am revenit din suparare si merg mai departe...
Mi-e dor de kitzun si ma pregatesc pt un nou an scolar de luni Smile
Ana, hai amadoua la dieta!!!!
Dana, ai fost la scoala, ai cunoscut profesori, cum e?
Va pup!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 07 Sept 2012, 3:14 am

salutare fetelor!

cris, daca tu esti grasa , eu nu mai zic nimic...Smile)sint obeza atunci..Sad

nu stiu, de vreo 2 saptamini nu ma pot aduna deloc, nici cu mincatul nici cu sportul..tocmai ce am termina o inghetata si nici macar nu mi place inghetata ,dar am mincat...
saptamina asta a fost prima de tranzitie la anna...primele zile au fost ok, miine e insa marele challenge ca o sa fie singura pina la 11,30.
azi , am vaut -o de la mine din clasa, statea pe scaun minca snackul si se uita la ceilalti copii ce plingeau..n-avea treaba ..asta pina in momnetul cind a facut caca si au trebuit s-o schimbe.atunci a realzita ca nu-i nici mama, nici tata si nici mohu s-o schimbe si a incpeput showul..om vedea cum a fi miine...

ieri, adica miercuri, am avut un mic accident.am intart cu masina mea in alta, in spatele alteia. chestia e ca nu stiu de unde a apraut.pur si simplu n-am vazut-o..am vazut o masina rosie ce era oprita ca sa ia stinga si incetinisem cind dintr-o data masina maro in fata mea..
chestia e e ca era plina de negrii gheto care cind m-am dat jos din masina stateau cu figuri dramatice.nici o masina n-a fost stricata, nici macar zgiriata....dar au vrut sa cheme politia...si aci cind vine ploitia, vin si 2 sau 3 masini de pomipieri si ambulanta...asa ca scena a fost completa. tipul din masina rosie a tras si pe celalata parte si a zis ca nu e necesar, dar negrii au vrut politia...pina sa vina tot circul asta cu pol, ambulnata, toti s-au dat jos din masina, au umbltat, erau ok ...ei ,cind a aparut pol , una dintre fete a vrut sa mearga la spital..nu a avut nimic..un tip de la ambulnata mi-a zis ca sint toti" full of crap" dar asta nu stiu daca o sa ma ajute daca ma dau in judecata...Sad( sper ca nuuu...oricum am toate datele de la tipul din masina rosie si sint sigura ca ar veni de martor in caz de ceva...
oricum nu preau au de ce se plinge ca masina e ok, ei au fost ok...e doar o chestie pe care o fac ca sa ia bani de la asigurare..
nu mai zic cum ma simt eu pt ca n-am fost atenta...

mda..cam astea -s aventurile de pe acii...
mai venit la palavre...
zi buna, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 25 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB