Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Lucrul de mana - sursa de venit-2

+72
7furnici
dorinamisov
dorinami
JuiCy
anyrok
Tache Marilena
veromada
GinaP
mym
Giobsy
Cristache
symos
ikuta
Serban Valentina
geany
rosita
emmancita
LORIMAR
Dorulet
RalucaS
Gabiuta
ARYANNA
Andata
Katerina
carmendana
smihaelaviorica
bijouxnod
Angelica18
Artadar
cillywilly
T_mihaela
lennny
anacris
Octa75
anasia
valentinadof
mykya
liean
AlinaJ.Bijoux
Karina33
Niki
michelinebeaulieu
myky7robc
TeoCanada
iriclau
diada
gmiki1
corilex
aurishta
dorina64
olympia
SilviaDumitrescu
mb09
maria_covacef
amoni
europolis
anca_22
corina corina
Clio_Ela
geo
danniela
Chirrox13
letho
Uca
firicel
kristadesign
ismi3ismi
Admina
romaya
mariaz_09
CCristinaC
amnro
76 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de anasia Lun 27 Feb 2012, 10:21 am

Silvia, sunt si in magazine lucruri f dragute si mai ieftine, dar...sunt lucrate la masini ( in mare parte)....super repede, cu costuri mici...de ex am vazt deca la c&a, tricotat, o chestie simpatica, era 100 lei...asta mi s-a parut scumpa;
sigur, cum a spus admina, depinde foarte mult si de fir/calitate;
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Octa75 Lun 27 Feb 2012, 2:42 pm

Fetele, ia sa ma ajutati voi cu o parere, va rog sa imi ziceti, cam cat ar face salul asta lucrat in punct secret:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

L-am facut acum ceva vreme dintr-un mohair fara eticheta luat de la SH.
Va multumesc!
kiss
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Lun 27 Feb 2012, 5:39 pm

cam 60-70 de lei
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de corina corina Lun 27 Feb 2012, 6:44 pm

Octa eu zic sa-l cantaresti , sa calculezi pretul materialului (dupa cum e la mercerie ) si apoi sa adaugi munca ta . N-am idee cat mohair intra la un asemenea sal , dar altadata s-ar putea sa-ti iei firele din mercerie si nu mai poti ridica pretul .
Mie la florile crosetate de exemplu (macii rosii sunt din Balea si miezul negru de Angelica ) , imi iese pretul firelor ori trei ( deci dublul firelor e profitul ) , dar nu stiu daca si la bluze , bolero-uri , saluri , merge socoteala asta .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Lun 27 Feb 2012, 6:49 pm

octa si eu mai cumpar fire de la second, dar numai daca sunt de calitate, iar la vanzarea produsului finit, eu pun ca si cum le-as fi cumparat din mercerie, ca vb corinei, daca alta data lucrezi asa?
cineva scrisese pe aici pe undeva ca se pune de 5 ori pretul materialelor, dar uneori iese cam mult, deci depinde de situatie.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de anacris Mar 20 Mar 2012, 1:48 pm

Buna fetelor,am si eu o intrebare:cat credeti ca mai este o manopera la o bluza de vara cu maneca scurta...am o clienta si pe net am gasit niste preturi de sta mana-n coada rade intre 85si 13o ron...mie mi se pare mult...m-am gandit la 50 depinde de cat de mult lucrez la ea,e din matasica f subtire si mai vrea una dintr-o fusta pe care tre' s-o desfac eu...aici muncesc mai mult ,sa desfac ,sa gandesc modelul,cum m-as incadra in petice... rade vre-o idee de pret??astept raspuns...
kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de lennny Mar 20 Mar 2012, 2:10 pm

myky7robc a scris:octa si eu mai cumpar fire de la second, dar numai daca sunt de calitate, ...


myky , spune-mi si mie pe unde gasesti fire second, la noi in oras.N-am mai fost de ani buni intr-un second dar pentru fire m-as duce, mai ales daca sunt de calitate.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de T_mihaela Mar 20 Mar 2012, 3:24 pm

La noi lcurul de mana se apreciaza asa: costul materiei prime dublat + transportul (.Nu se apreciaza la ora de munca in nici un caz altfel ar ajunge o pereche de sosete 200$.)
.Daca e ceva deosebit, un design nemaivazut nemaiauzit se mai adauga putin la pret dat nu mult.Lucrul de mana nu se vinde bine nicaieri, nimei nu poate trai din asta ,plati facturi etc.E asa un ban in plus pe langa jobul de zi cu zi.
Deci daca eu fac un fular cu 5$ fire tre sa-l vand cu 10 $ plus transport daca e model special mai pun vreo 2$.Nimeni nu da un ban pe modele intricate sau cat e de migalos lucrat asta numai tu stii ca artizan ,clientului nu-i pasa.
Eu cred ca daca vrei sa lucrezi pentru vanzare tre sa faci kestii de bebelusi ca acolo intervine factorul emotional si ai mai multe sanse sa vinzi.Eu am avut acum vreo doi ani prima si ultima tentativa de a vinde handmade, o paturica crosetats era frumoas aca o bombonica, corect lucrata ,blocata ,parea de magazin ,am primit feedback pozitiv, pe ebay am dat-o ,clientul a fost foarte incantat ...dar s-a meritat?Nu.A fost un experiment si a picat.Nu se merita sa stai ore in sir pe canapea sa faci hemoroizi sau alte boli asociate sedentarismului,e o ocupatie periculoasa ca te tine inert la pat ,o munca ce nu va fi niciodata platita ...doar daca vine iar razboiul, pica industria si doar noi cu doua maini dibace facem ce nu mai fac masinile . Smile
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de cillywilly Dum 01 Apr 2012, 3:53 pm

Am tot citit ce ati scris aici si va spun, ma speriati. noi avem un srl cu mai multe coduri. Dar ca sa pun in vanzare altceva decat zgadute, lese si jucarii pentru animalute, drept sa spun, ma mai gandesc. Am facut un calcul pentru o zgarda de caine cu circumferinta gatului, de 48 cm, deci lungimea zgarzii o fac de 55-57 cm. Intra 12 m de snur plus catarama si anou pentru lesa. prima sarja de snur am gasit-o cu 0,5 lei /m. Lucrez la un asa model cam 3-4 ore. Nu fac treaba asta de multa vreme ca sa am asa o dexteritate sa strang nodurile cu repeziciune si egal, asa ca acord mai multa atentie. In conditiile in care in petshop, o zgarda de piele costa 12-15 lei, a mea , daca o fac cu snur cumparat ulterior cu 0,2 lei/m, parca nu-si mai are rostul si nu-mi mai vine sa fac, si sa ma apuc de altceva. dar imi place tare mult cum ies si cat de frumos le sta...
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Artadar Dum 01 Apr 2012, 6:39 pm

Pentru mine lucrul de mana este singura sursa de venit. Sunt PFA din 2000, platesc taxe si impozite...
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 01 Apr 2012, 7:54 pm

Artadar a scris:Pentru mine lucrul de mana este singura sursa de venit. Sunt PFA din 2000, platesc taxe si impozite...

Si poti sa imi spui daca se merita sa ai un PFA? Ca si pe mine ma bate gandul sa imi fac pt. felicitariile si obiectele din hrtie pe care le realizez!!! Am si atestat de designer pt. ca am terminat liceul de Arte plastice in 2004!!! Si daca nu te superi poti sa imi spui si mie ce mesteresti (asa zic eu la lucrat) ca lucru de mana? kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Artadar Dum 01 Apr 2012, 10:46 pm

Se merita ori nu, eu am vrut sa activez si sa vand legal. Ai obligatii catre stat, dar si drepturi ce altele care nu-si inregistreaza activitatea nu le au.
Mi-am inregistrat mai multe activitati CAEN....vreo 10. Cand ma plictisesc de una, abordez alta, iar altele le tin de rezerva. De pilda organizarea de targuri si spectacole, desfasurarea de activitati artistice in public.
Pot lasa produse in magazin pe baza de factura, pot vinde legal pe net, pot participa la orice targ si nu mi-e teama ca-mi vor confisca marfa.
Am zis ca pot, dar inca nu fregventez targurile si de la magazinul unde am lasat acum 1 an niste lucrari nu s-a cumparat nimic...

Daca vrei sa vezi ce mesteresc cauta pe google dupa cuvantul "artadar".
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 01 Apr 2012, 11:04 pm

Mersi de raspuns si f. frumos ceea ce mesteresti tu!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de TeoCanada Lun 02 Apr 2012, 7:31 pm

Artadar, spune-mi te rog, ai 10 coduri CAEN la o singura PFA? Eu stiam ca la PFA si II se poate activa cu un singur cod.....si ca pentru mai multe este nevoie de SRL.....

Multumesc!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Lun 02 Apr 2012, 7:36 pm

intru si eu putin in discutie aici:am terminat setul de poncho si fes pe care le-am pus fiecare la locurile lor.Am cantarit si mi-au intrat fix 450 grame deci 9 bobine de Rosa lucrate cu croseta 4 respectiv andrele 3 la caiula.Deci pe fir am dat 45 lei.Cu cat ati fi vandut voi acest set?Este foarte batut p[oncho-ul ca sa-i tina de cald ,fapt pt. care a intrat si foarte mult fir,8 bobine.
Astept pareri!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Artadar Lun 02 Apr 2012, 8:23 pm

Da, am activitatea principala 9003 si inca 10 auxiliare, pentru care am platit taxe la Camera de Comert.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de TeoCanada Lun 02 Apr 2012, 8:31 pm

Intreb, pentru ca atunci cand sora mea si-a facut II, i s-a spus ca poate functiona numai cu un cod!!!
Cam asa am citi si eu peste tot pe internet....o sa ma uit si pe legislatie...

Mutumesc Teodora
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de dorina64 Lun 02 Apr 2012, 9:53 pm

Draga Firicel vad ca nu se incumeta nimeni sa spuna un pret,Risc eu Smile .Cred ca ai putea sa ceri 100 de lei. Acum sa vedem poate sparg gheata si mai sunt si alte pareri .
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Lun 02 Apr 2012, 9:54 pm

Dorina,multumesc frumos pentru raspuns! pupi
Astept in continuare idei!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 02 Apr 2012, 10:00 pm

Firi,draga,mi-as da cu placere parerea,dar nu mai lucrez de mult pentru bani ca nu merita,iar de la cooperativa,,Munca in zadar"mi-am dat demisia.Lucrez pentru mine si ai mei si uneori cate un cadou pentru cine merita.Eu va doresc la toate vanzare buna si sa fiti multumite de castig.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Lun 02 Apr 2012, 10:11 pm

Angi Merci si pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de europolis Lun 02 Apr 2012, 10:21 pm

Ma bag si eu ca sunt in dilema. Lucrez la un set pt o fetita de 3, 4 luni, eu m-am gandit sa i le fac un piculet mai mari ca e pacat sa lucrezi atat sa le poarte doar 1 luna.
Le postez dar nu sunt terminate, inca le mai dichisesc si chiar n-am idee cat sa cer pe ele. Nu am dat mult pe materiale dar am buchisit destul de mult desi...nu s-ar parea zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt aceeasi culoare, lumina e de vina.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Lun 02 Apr 2012, 10:27 pm

Firi, imi pare rau dar nici eu nu imi pot da cu parerea. Pentru ca nu mai stiu nici valoarea banilor. Eu am primit ca si cadou 2 farduri in 3 culori fiecare, un gel de baie si doua geluri de buze pentru care am dat si eu la randul meu o sapca crosetata. Am primit o pasta de dinti si am dat un fular facut din fir catifelat in solomon knot. Produsele sunt aloe vera o firma din US/Canada, care am inteles ca sunt scumpe. De asta am dat si eu cadou, ca mi s-au parut scumpe si am zis sa imi usurez. Persoana este fericita si m-a rugat sa ii fac o geanta tip sport in asorte cu sapca. Firul este eftin dar se lucreaza greu ca este bumbac rasucit. Pe undeva zic eu ca m-am scos, dar nu ma pot compara cu voi care aveti experienta. Cand o sa vand prima rochita sau fusta, atunci stam altfel de vorba love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Lun 02 Apr 2012, 10:31 pm

Ete Euro,ca nu iti raspund ca intai raspunde-mi tu mie! wink rade pupi
Danni,stiu si nu am pretentii de raspuns de la voi Smile pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de europolis Lun 02 Apr 2012, 10:37 pm

Nu pot Firi ca influentez parerile si o sa iasa o intreaga polemica wink pentru ca nu m-as limita la o suma si as explica ce inseamna pentru mine...
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB