Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii din fimo XIII

+38
rontzy78
eLLedan
Aditza
quinfrog
serenita
aliart
ador.mita
Lucia.BlueFlower
Rosedust
Aghata
ladybug
ancamm
rebel
chivucris
Day Lily
plapandika
nicky3128
zahariaelouise
nony
Dragonfly
clau bijoux
andrea.z style
Andata
dia
mihastef
firimitura
Day
tilincutza
Handmade DEEA
darkpoke
andrabijoux
betymi72
Carmen's
maddy13
felix_79
nana_vulpe
nanavulpe
MagdaMarin
42 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de betymi72 Mar 28 Iun 2011, 9:14 pm

nu se stie niciodata...eu una consider ca mereu am ceva de invatat de la majoritatea de pe forum... hug
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de maddy13 Mar 28 Iun 2011, 9:47 pm

Subscriu. Si eu am invatat multe de la voi si mai ales m-am ambitionat, ca am vazut ce lucruri frumoase faceti si am zis ca si eu pot si asa m-am apucat de lucru. Cel mai fascinant moment este cel in care scot de la cuptor "prajitura", cum zice mama mea.
Nana_vulpe, eu am fost anul trecut in Craiova si mi-a placut foarte mult, mai ales parcul si centrul orasului. E drept ca nu am cautat magazine de hobby. Aici avem 2 tipe care si-au deschis magazine de acest gen, una are chiar 2 magazine si aduc marfa din Ungaria si uneori chiar din Germania si e normal sa aiba accesorii deosebite insa au politica lor si mi se pare ca sunt si putin zgarcite. Am incercat sa le sugerez sa duc cateva din bijuteriile mele sa le vanda dar una dintre tipe face si ea bijuterii din margele si face si cursuri contra cost asa ca nu am nicio sansa. Deci nu sunt patroana si trebuie sa ma descurc cum pot. In ultima vreme mi-a mers destul de bine cu vanzarile, bijuteriile mele isi fac acum sejurul in Turcia, sunt curioasa la ce vor fi supuse. Am observat ca cele mai subtiri se inmoaie la soare. Nu exista riscul sa se rupa?
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Joi 30 Iun 2011, 11:48 pm

Din aprilie am descoperit pasta polimerica si m-am apucat "serios" de bijuterit; acest forum mi-a fost un ghid de mare ajutor si va multumesc, fetelor pe aceasta cale

iata primele bijuterici - setul smiley nu e prea reusit Sad
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de felix_79 Vin 01 Iul 2011, 12:53 pm

postez si eu un set de albastrele, realizat din fimo, perle de sticla si sarma argintata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

felix_79
felix_79
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 44
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 21/06/2009

http://bijouxunicat.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de maddy13 Vin 01 Iul 2011, 7:27 pm

Am incercat si eu un mozaic

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
si altele

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
ceva mokume gane

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
un crin

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
si ceva din resturi [img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] By maddy1376 at 2011-07-01[/img]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Sam 02 Iul 2011, 10:07 am

Maddy, mozaicul mi se pare foarte reusit; ai imbinat foarte bine culorile.
Va prezint ultima mea creatie, facuta ieri si care mi-e foarte, foarte draga. Am facut-o ieri dimineata pentru cineva care mi-a cerut un pandativ cu hello kitty.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Detalii - realizat din fimo si cernit cu funditza din organza si 2 cristale swarowsky biconice de 4 mm
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de maddy13 Sam 02 Iul 2011, 2:38 pm

Ce scumpica e! In locul tau eu nu as mai da-o sau mi-as face si mie una.
Ce fel de lac folosesti ca i-a dat o stralucire reusita?
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Sam 02 Iul 2011, 3:08 pm

maddy, sa stii ca nu-mi venea sa o dau, dar o promisesem demult cuiva si ma tot intreba de ea si fiind ocupata am tot amanat momentul...bine recunosc, nu chiar foarte ocupata, dar mie imi cam place sa fac ce vreau eu si cand imi vine cheful...din nefericire trebuie sa mai fac si la comanda, astfel imi mai recuperez din banutii investiti in materiale

Folosesc lacul de la darwy si am lacuit-o de vreo 3 ori; cred ca si din cauza ca folosesc cernit straluceste asa; mi se pare mie ca cernitul nu e asa de mat ca fimo.

Am si eu o intrebare...si o problema de fapt - cand lucrez cu fimo alb (partile albe le-am lucrat cu fimo) mi se murdareste foarte usor pasta in mana, desi ma spal foarte bine pe maini inainte sa o folosesc Sad Mai pateste cineva ca mine?
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de firimitura Sam 02 Iul 2011, 3:33 pm

Dia cred ca toata lumea se lupta cu problema asta. Solutia este sa te speli bine pe maini, sa te stergi cu servetele umede de bebelus ca alea curata cel mai bine, si tot cu alea sa stergi bine de tot si suprafata de lucru. cam asta e ce iti pot zice eu sa faci. daca fetele mai au si alte metode vreau si eu sa le stiu kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de maddy13 Sam 02 Iul 2011, 3:48 pm

Eu am o armata de servetele umede langa mine si de obicei daca lucrez cu alb fac ce am de facut prima data, inclusiv intind foaia prin masina si apoi cu celelalte culori. Ma batea si pe mine gandul sa folosesc cernit, am incercat la inceputurile mele intr-ale bijuteritului, dar nu mai retin cum arata. La noi aici prin magazinele de specialitate nu mai este cernit, doar fimo dar am vazut pe ceva site-uri
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de felix_79 Sam 02 Iul 2011, 4:13 pm

Maddy13 m-ai innebunit. superbe, toate!
Dia, la fel, scumpa foc hello kity! Felicitari tuturor!
felix_79
felix_79
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 44
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 21/06/2009

http://bijouxunicat.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Dum 03 Iul 2011, 10:05 am

Multumesc felix si multumesc fetelor pt raspunsuri. Eu am gasit cernit aici intr-o librarie, singura din piatra neamt unde se gasesc produse hobby si adusesera pt prima data; era foarte scump (9,9lei !) - Noroc de sfantul net :D desi m-am trezit tarziu sa caut prin magazinele virtuale; Cernitul alb e foarte moale si de aceea prefer fimo alb desi e doarte "dur " si framant mult la el pana il incalzesc; ideea e ca cernitul alb e asa de moale incat nu apuc sa-mi termin treaba cu el ca se deformeaza. Il folosesc la proiecte mici si simple; in rest toate nuantele de la cernit sunt foarte ok si cum spuneam, mi se pare ca dupa coacere are un aspect mai putin mat decat fimo; Tocmai mi-am procurat cernit translucent- l-am incercat de fapt, dar am uitat fluturasii in cuptor muuult prea mult si am scos o chestie neagra si umflata de atata coacere; aa si era sa uit: cernit sta mai putin la cuptor decat fimo; eu folosesc cuptorul de la aragaz si las produsele cam 3- 5 minute in functie de dimensiuni si grosime
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de Andata Dum 03 Iul 2011, 10:20 am

Dia, poti sa amesteci cernitul cu fimo si sa le framanti impreuna. Cred ca iti va fi mai usor sa amesteci "dur" cu "moale" si sa le modelezei dupa aceea. Ca timp de copt nu stiu, eu le lasam la cuptor cu usita intredeschisa cam 5-15 min dar cu verificare la cateva minute
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Dum 03 Iul 2011, 11:28 am

eu le coc cu usa inchisa; ar trebui sa o tin intredeschisa? nu am gasit asta scris in indicatiile producatorilor; le las asa de putin fiindca am avut si bijuterii carbonizate desi cuptorul era pe minim
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de betymi72 Dum 03 Iul 2011, 11:31 am

pai daca nu-ti arata temperatura ...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de Andata Dum 03 Iul 2011, 2:11 pm

In indicatiile producatorilor iti spune si temperatura... Cuptorul meu e normal, chestia cu lasatul usii intredeschise am citit-o si eu, nu mai stiu daca aici sau in alta parte si am aplicat-o. Daca e sa cauti sau sa citesti din urma, gasesti multe "secrete" impartasite atat de toate iubitoarele de pasta polimerica de pe forum cat si pe alte site-uri, secrete pe care nu ti le spune nici un producator.
Cernitul lasat foarte putin este si foarte casant, mie asa mi se pare, am lucrat si eu la inceputuri cu cernit. Piesele insa se rupeau foarte usor, de aceea prefer acum fimo.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de maddy13 Dum 03 Iul 2011, 8:18 pm

Dia, vezi ca cernit alb este de 2 feluri, uita-te in catalog pe net. Cel opac este mai tare cel cu efect de portelan este mai moale. Sa va spun cum procedez eu: aprind cuptorul, bag tava si las usa intredeschisa si le tin fix 20 min, cele mai groase. De obicei daca am si piese subtiri sau mici mai verific asa pe la vreo 15 minute, scot o piesa si o bag intr-un pahar cu apa rece, daca se intareste le scot pe cele subtiri si le mai las putin pe celelalte. Obligatoriu cu usa intredeschisa, eu deja imi cunosc cuptorul. Am patit si eu cu alb translucid ca s-a innegrit, am si acum piese ratate, nu stiu daca va mai amintiti setul acela cu cane cu floricele albastre.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de andrea.z style Lun 04 Iul 2011, 3:31 pm

Andata a scris:In indicatiile producatorilor iti spune si temperatura... Cuptorul meu e normal, chestia cu lasatul usii intredeschise am citit-o si eu, nu mai stiu daca aici sau in alta parte si am aplicat-o. Daca e sa cauti sau sa citesti din urma, gasesti multe "secrete" impartasite atat de toate iubitoarele de pasta polimerica de pe forum cat si pe alte site-uri, secrete pe care nu ti le spune nici un producator.
Cernitul lasat foarte putin este si foarte casant, mie asa mi se pare, am lucrat si eu la inceputuri cu cernit. Piesele insa se rupeau foarte usor, de aceea prefer acum fimo.


Cernitul este casant in cazul in care temperatura de coacere si timpul de coacere nu au fost suficiente. Piesele de Cernit bine coapte sunt mult mai rezistente decat Fimo.

avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Lun 04 Iul 2011, 4:35 pm

multumesc pt lamuririle pretioase love
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de felix_79 Mar 05 Iul 2011, 8:55 am

Superbe bijuterii ati realizat, de altfel voi mi-ati dat imboldul de a ma apuca si eu de margelit.Am realizat si eu un set din fimo si sarma argintata de 1,2mm cu 0,4mm.Aper sa va placa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

felix_79
felix_79
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 44
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 21/06/2009

http://bijouxunicat.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de betymi72 Mar 05 Iul 2011, 9:05 am

frumoase floricele!Bravo! love hug
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de felix_79 Mar 05 Iul 2011, 9:31 am

multumesc, betymi72
felix_79
felix_79
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 44
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 21/06/2009

http://bijouxunicat.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de dia Mar 05 Iul 2011, 12:53 pm

si mie imi plac, felix, mai ales pandativul; sa ai spor in continuare Smile
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de felix_79 Mar 05 Iul 2011, 4:34 pm

multumesc, dia!
felix_79
felix_79
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 44
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 21/06/2009

http://bijouxunicat.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de clau bijoux Mier 06 Iul 2011, 5:25 pm

Salutare tuturor. Am gasit forumul asta cautand informatii despre targuri prin tara. Am vazut toate postarile voastre si mi-au placut foarte tare.
Sa va spun cate ceva despre mine.
Lucrez de vre-o 2 ani cu sarma dar ma cam plictisisem. Am avut cateva tentative mai la inceputuri sa lucrez cu fimo dar au fost esuate. Acum vre-o cateva luni am gasit un curs despre fimo la Bucuresti si m-am inscris si eu.
Si ghiciti cine era trainerul? Day a voastra. Super tare, mi-a placut cursul si ceea ce am facut acolo si uite asha am inceput si eu cu fimo. Mi-am cumparat toate culorile posibile, o masina de paste si un cuptor electric.
Acum hai sa va arat si ceea ce am mai facut eu:

URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/dscn2348.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


-------------------------------------
edit Betymi72:bine ai venit dar te rog sa citesti regulamentul!nu ai voie sa postezi link catre blog decat in anumite conditii(no ofence!) incearca cu imageshack sau citeste[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
clau bijoux
clau bijoux
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Galati
Data de inscriere : 04/07/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB