Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Decoratiuni interioare pt casa

+73
danae
Tache Marilena
teisoara
aba
Laila
magdaR
danniela
margot
ema
mnarcisa
Uca
Noemi
vilcris
vlad_mom
cata13lina
cory74
monica11
scamutza
cretu_veronica22
anaclina
doyna2004
amia
pisi
hope
MagdaMarin
adelina24
puffetta
Nicoleta Irimescu
stephanie
clodi
div
Alina.C
europolis
zorzica
Giobsy
tala
mady85
SilviaDumitrescu
darianamariana
dramon73
kerkyra
chocolate
LYNDA
anastasia2010
nicol
mdlupu
ancuta_ancuta
Karina33
nadina_b2005@yahoo.com
alexaaa08
Armeana
livia_iri
tomari
christel
ANURIM
oana_007
alexya
Clio_Ela
RalucaS
aisha
ioana soare
arime
zylv
andreeaX
loremunteanu
geany
aniri
Eva
duchess
MihaelaT
Admina
diada
Camy
77 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 26 Sept 2010, 9:21 pm

Am facut si eu un suport pentru baie la fel ca cel postat aici pentru telecomenzi Faianta e albastra si am cumparat material albastru si am facut la fel si perdeaua de la vana .in buzunarele facute poti ascunde .bigudiuri , tampoane , agrafe ...
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 27 Sept 2010, 8:25 am

pai eu vreau si poze! chiar mi-ar trebui si mie una in baie.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 27 Sept 2010, 7:43 pm

imi pare tare rau ca eu nu am aparat sa fac poze doar sa ma intrebati si sa va scriu cit pot eu mai bine .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de chocolate Mar 28 Sept 2010, 11:27 am

Am făcut o încercare de faţă de masă. În mare îmi place cum a ieşit Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Uca Mar 28 Sept 2010, 11:40 am

Chocolate, e frumoasa.
Vreau sa imi fac si eu dar terminatia sa fie in triunghiuri!
Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 1:00 am

Am fost TOATA ziua conectata pe forum si am citit, si am raspuns si....si am uitat ca am vrut sa va arat ce am terminat eu aseara.
Particip la un concurs, care se numeste " Accesorizeaza-ti viata". Si am ales sa fac o ceva careia mi-ar place sa-i spun "tapiterie", nu asa frumoasa si artistica cum sunt ale Cosminei, dar nu-i tapiterie, "tablou"? - hai sa fim seriosi, numai daca sunt in clasa a doua ( asa-i Mihaela?) care mai este si prima pe care am facut-o in viata mea...dar, deh! ma duc direct in competitie cu ea... batutincap Om vedea ce iese, va anunt, precis. Mai ales ca ce am chinuit eu acolo, am invatat de la voi. Asta e ce am realizat :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

si fara lumina, sa se vada detaliul

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

Fiti blande, e prima...
bibe

Va pupez,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de amnro Joi 30 Sept 2010, 1:22 am

dana, este extraordinar de frumoasa. nu stiu ce probleme ai tu, dar eu ti-as da un premiu.
ne spui mai multe amanunte despre cum ai facut "minunatia"? in mare am deslusit eu, dar nu-mi dau seama ce ai pus deasupra florilor. pietre?
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 1:50 am

Vai de mine!!! Cum sa nu va spun, va spun TOT!! De capul meu, n-am indraznit... Embarassed

Deci: Am cumparat "plastic canvas", e o foaie de plastic cu gaurele, destul de maleabil, cred ca are cam 3 mm grosime. L-am imbracat in muslin -deci, am folosit masina de cusut ( ca asa zice la regulamentul concursului) Apoi, am taiat patratele de resturi de saten, si le-am cusut pe margini zig-zag si am facut petale, apoi din petale, flori.
Le-am cusut de plastic, am adaugat si niste tul, cam cum am invatat de la fetele de aici Merci Am facut coditele din fundita verde. Pentru partea de jos, am folosit iarba din aia artificiala care se pune in cosurile de cadouri...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Partea interesanta vine acum... Pentru seminee, unii oameni folosesc cioburi de sticla colorata ca sa arate bine, sa ofere reflectii frumoase etc... mi-am comandat si eu, dar cum nu folosesc inca semineul ci le-am dat alta intrebuintare...asa ca am facut soarele, cerul, ceva pamant, apa, si ploaie cu ele, prin lipire de materialul textil. Uite, aici am un detaliu :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Cred ca am lucrat la el trei saptamani, fara weekend-uri, dupa servici. L-am uploadat aseara pe website-ul de concurs. Nu stiu ce au prezentat ceilalti concurenti, nu ne arata, numai dupa ce se decid castigatorii... Premiile sunt in card-uri la magazinul meu preferat de produse textile.

Cam atat Embarassed

Va pupez,
Dana

danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Sept 2010, 7:00 am

Bafta multa Dana sunt superbe. pupi

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Uca Joi 30 Sept 2010, 8:30 am

Bafta Dana, iti tin pumnii.
Mie imi place inclusiv cromatic cum e realizat.
Succes!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de betymi72 Joi 30 Sept 2010, 9:05 am

Bafta Dana!! E superb din punctul meu de vedere!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 30 Sept 2010, 9:19 am

Danabekk , foarte frumoase tablouri Asa ceva as vrea sa fac da sa fie flori de FLOAREA soarelui .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 3:44 pm

Multumesc, mult, Magda, Uca. Betty, Canadianca. Acum numai pot sa sper ca o sa placa si juriului..

Canadianca, mi-ar place sa folosesc floarea soarelui pentru decoratiuni interioare...nu cred ca stiu sa fac..? Vreo idee?

kiss tuturor!!
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 30 Sept 2010, 9:27 pm

Dana iti tin pumnii. Bafta multa!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 9:42 pm

Multumesc mult, Marilena!! Rezultatul vine dupa 30 Octombrie.. Fetele noastre jurizeaza trei concursuri intr-un timp asa de lung... rade Cand apar pozele cu toti competitorii, am sa va trimit link-ul. Deocamdata eu nu stiu nimic despre competitie, dar voi ati fost absolut fenomenale si va multumesc tuturor pentru galerie !! ura

Va pupez,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 01 Oct 2010, 3:50 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 12 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB