Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Decoratiuni interioare pt casa

+73
danae
Tache Marilena
teisoara
aba
Laila
magdaR
danniela
margot
ema
mnarcisa
Uca
Noemi
vilcris
vlad_mom
cata13lina
cory74
monica11
scamutza
cretu_veronica22
anaclina
doyna2004
amia
pisi
hope
MagdaMarin
adelina24
puffetta
Nicoleta Irimescu
stephanie
clodi
div
Alina.C
europolis
zorzica
Giobsy
tala
mady85
SilviaDumitrescu
darianamariana
dramon73
kerkyra
chocolate
LYNDA
anastasia2010
nicol
mdlupu
ancuta_ancuta
Karina33
nadina_b2005@yahoo.com
alexaaa08
Armeana
livia_iri
tomari
christel
ANURIM
oana_007
alexya
Clio_Ela
RalucaS
aisha
ioana soare
arime
zylv
andreeaX
loremunteanu
geany
aniri
Eva
duchess
MihaelaT
Admina
diada
Camy
77 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de zylv Dum 29 Mar 2009, 9:51 pm

pt inelele acele(ocheti)trebuie un dispozitiv special.eu caut de inebunesc,dar cele care stati in bucuresti il puteti procura de la hornbach din militari,si tot de acolo va luati si ochetii.sunt la kg,si sunt foarte ieftini.eu chiar astazi am fost la hornbach in brasov si mi-am luat un pachet care contine 100 ocheti de 5mm si clestele special pt dimensiunea asta,cu numai 4 lei.o sa le folosesc la genti
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Dum 29 Mar 2009, 10:30 pm

Zylv, ma uimesti cu inventivitatea wink Am luat si eu o punga din aia, dar parca nu erau 100 bucati si nici 5mm nu aveau. Am unii de cort, mari, cam de 1,5cm-2cm si cu o presa de metal care sa le introduca. Aceia ar merge la genti, merci de idee, o sa revin cu poza. Altfel, tot la Hornbach au cleste pt ocheti mici, de corset/bluze, etc. la 35-40 lei si capse tot Prym la set, cam peste 10 lei vreo 20 bucati. Eu am luat din afara clestele si niste ocheti, sunt super bune, se prind perfect si arata love Cei la kg... nu stiu, nu am vazut.
Ochetii pt draperie sunt foarte mari, cam 10cm diametru si nu am vazut de cumparat. Fina mea a tot incercat sa gaseasca firme care fac la comanda perdele si draperii cu asa ceva, dar nu a prea gasit. Draperiile sunt de la Ikea, 145cm latime, 3m lungime si 2 bucati pe set la 100lei(parca). Sunt foarte de efect draperiile cu ocheti, clar wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de zylv Dum 29 Mar 2009, 11:03 pm

admina,in primul rand sa-mi spui de unde ai presa pt ochetii mari.clestele pt cei mici ,il am din setul cumparat azi.intr-adevar am vazut si clestele cel scump(40 lei)care era pt vreo trei dimensiuni(tot mici)si vreo trei preducele.cu ochetii mari am facut precum cel care si-a luat carul,dar cal pauza rade o sa gasesc eu pana la urma si cleste pt cei mari,dar eu cand imi pun in cap vreau imediat
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 30 Mar 2009, 12:03 am

ti-au iestit foarte frumos! love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de arime Lun 30 Mar 2009, 12:59 am

Flowers Fetelor felicitari pt. creatii si sa o tineti tot asa!
Trebuie sa cumpar ceva material pt. copii si poate ma risc sa -i fac albinutei o lenjerie de pat. Admina s-ar putea sa nu scapi de mine si sa te asteptam la noi in caz de nu-mi iese ceea ce-mi propun sa fac kiss ... dar mai intai de toate sa fac rost de material cos

Admina a scris:
Am mai lucrat saptamana asta, o draperie pt camera copilei, dintr-un material gros, gen doc. Merge de minune cu camera, cam lunga deoarece sta peste calorifer, dar mi-e drag materialul, nu as vrea sa o scurtez...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

uite Admina, poate te inspira draperia din camera Raisei, nu este facuta de mine, dar mi se pare geniala si tare haioasa. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Lun 30 Mar 2009, 10:11 am

Acum vreo doi ani si eu cautam peste tot inele asa mari pentru draperii, care sa gliseze direct pe galerie. Dupa multe cautari am gasit intr-un final la Picasso, insa la un pret foarte mare. Exista o rejansa speciala pentru ele, iar inelele sunt formate din doua bucati, ca doua capacele care intra unul intr-altul, asa ca nu este nevoie de cleste special pentru aplicatul lor. Dar pentru 6 m de draperie cat aveam, rejansa plus inelele imi ieseau la aproape 2 milioane, asa ca am renuntat, am zis ca nu merita atatia bani.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de geany Lun 30 Mar 2009, 10:31 am

Scris de ioana soare
Acum vreo doi ani si eu cautam peste tot inele asa mari pentru draperii, care sa gliseze direct pe galerie. Dupa multe cautari am gasit intr-un final la Picasso, insa la un pret foarte mare. Exista o rejansa speciala pentru ele, iar inelele sunt formate din doua bucati, ca doua capacele care intra unul intr-altul, asa ca nu este nevoie de cleste special pentru aplicatul lor. Dar pentru 6 m de draperie cat aveam, rejansa plus inelele imi ieseau la aproape 2 milioane, asa ca am renuntat, am zis ca nu merita atatia bani.
sunny
eu stiu exact ce spui,,,am cusut foarte multe perdele cu acea rejansa de care spui tu,,,,dar nu trebuie puse inelusele la fiecare cm.,se lasa o distanta stabilita dinainte(ca la inelele clasice) si perdeaua se poate incretii dupa preferinta cu ajutorul celor 2 ate din interiorul rejansei... pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Lun 30 Mar 2009, 10:48 am

nu, nu, acea rejansa era diferita de cea care se foloseste in mod curent la incretitul draperiilor si perdelelor. Se acoperea cu materialul draperiei pe ambele fete (la rejansa normala ramane rejansa vizibila pe dos, pentru a agata inelusele de plastic si calaretii). Nu era cu ate de incretit, pt ca ea nu se increteste. Avea deja gaurile date in ea, la o distanta de cca 8-10 cm, nu imi mai amintesc foarte bine, In dreptul acelor gauri din rejansa se decupeaza materialul draperiei si se aplica inelele, o jumatate prin dos si cealalta jumatate prin fata, si fac clic cand se introduc una intr-alta. Draperia se onduleaza pe galerie prin glisarea inelelor pe aceasta, mai apropiate sau mai departate unul de altul.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de geany Lun 30 Mar 2009, 10:51 am

aaaaa,,,atunci scuze ca am raspuns asa prompt pupi
pai la cat stres aveti voi cu perdelele,,,ma bucur ca eu nici macar nu am perdele la geamuri(le spal insa des) Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Lun 30 Mar 2009, 10:54 am

Cele de la Ikea nu au rejansa la vedere, sunt prinsi ochetii direct pe materialul pus in 2. Va pot face poza cu dosul draperiilor mele, daca gasiti pe undeva, dati de stire wink Oricum, cred ca trebuie gaurit si materialul, nu stiu daca cele 2 parti ale ochetului au forta sa strapunga doc pus in 2, si oricum trebuie presate, probabil ei au dispozitiv special, dar acasa ar merge batute cu ciocanul, macar. Am vazut ca sunt puse cam 3 inele in 50-55cm, deci merge facut un calcul, daca gasiti de cumparat.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Lun 30 Mar 2009, 11:01 am

da, inseamna ca nu erau 10 cm intre gauri, ci ceva mai mult. oricum foarte scump, de asta am renuntat si am cusut bride.
geany initial nu am inteles cum speli perdelele des, daca nu ai, pe urma m-am prins ca te refereai la geamuri ( ca geamurile le speli des) rade pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Lun 30 Mar 2009, 12:04 pm

mi-am improspatat putin memoria cu un telefon la picasso:)
Este putin diferit de ce am scris mai sus, prin faptul ca rejansa are deja alicate pe ea jumatatile de inele. Capacelul exterior al inelelor se aplica ulterior.
Deci 1 metru de rejansa are prevazute 8 gauri pentru inele (cu jumatatile montate pe ea) si costa 20 de lei.
Un capacel exterior de inel ( au auriu lucios/mat, argintiu lucios/mat si un grafit ) costa 4 lei.
Deci 1 metru complet ar ajunge la 52 RON
Asa cum spusesem, materialul draperiei se decupeaza in dreptul gaurii pentru inel, iar capacelul se aplica peste, facand clic cu cel montat deja pe rejansa. Nu este nevoie sa se bata, intra singure si sunt usor de montat.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Mar 2009, 12:56 pm

Am uitat sa pozez si ochetii de draperie zid Dar am facut la clestele Prym si accesoriile pt capse si ocheti:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ochetii mari, declarati pt cort dar merg bine si la genti. Sunt 12mm diametru, 25 bucati la set si impreuna cu dispozitivul de presare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de zylv Mar 31 Mar 2009, 8:51 pm

admina,"sculele" acestea le ai din exterior?
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Apr 2009, 10:56 am

Zylv, clestele e din Ungaria, dar pe vremea cand nu erau in tara, asa ca de aia l-am luat. Am vazut la Hornbach, acum vreo 2 luni, la 40 lei. Exact ca acesta, marca Prym; pretul a fost cam la fel si "in exterior". Ieri am incercat sa prind niste ocheti ieftini, cumparati din mercerie si au mers, cam greu, dar i-am prins si pe vinyl captusit, deci e bun clestele si cu accesorii "no name". Ochetii mari aurii si sistemul acela de presat, parca de la Praktiker sau Brico, este firma Buget care produce mai ieftin diverse si vand in unul dintre magazinele enumerate.
Daca vrei te trec pe lista de asteptare la cleste wink Am promis cuiva, de o luna sau mai mult, ca-i cumpar si nu am ajuns la Hornbach, dar nu am uitat. Cand ajung iau, sigur.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de zylv Mier 01 Apr 2009, 2:41 pm

clestele cu 40 l-am vazut ,dar este pt ocheti mici.eu vreau pt cei mari,dar o sa dau o tura pe la brico si practiker,si daca sunt o sa-mi iau.mersi love
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Dum 10 Mai 2009, 5:04 pm

asaaaaa, si acum sa va arat si eu perdelele pe care am reusit sa le fac la balcon, ieri taie

Materialul este minimat, nu stiu cate il stiti, este ieftin, eu am facut si fuste si pantaloni din el boo si acum am zis ca e perfect pentru perdele de balcon. Pentru ca eu stau la et 4 si sus nu am acoperis din beton, turnat, ne-am facut noi acoperisul si balconul cu o firma de temopane... in fine... nu sta conteaza... ideea e ca nu pot pune jaluzele verticale in balcon, si nici sarme de rufe (dar asta e alta discutie...) asa ca sotul meu a gasit alta solutie: niste tije din metal, usurele, de diferite dimensiuni care se prind in niste chestii care se lipesc pe termopan (daca intereseaza pe cineva le fac si lor poza).


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

lateralului i-am pus volan pentru ca e mai lung geamul deoarece sus e facut in panta de scurgere (nu stiu cat se vede in poza) ar trebui la toate sa le pun volan, ma mai gandesc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pozele sunt facute noaptea. Ultima este acum, ziua, dar nu se intelege mare lucru, eu am foarte mult soare in balcon.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 10 Mai 2009, 5:10 pm

sunt foarte frumoase, iar culoarea e minunata. Flowers
eu la balcon n-am niciun fel de perdea, dar n-am nici bloc in dreptul geamurilor mele. si n-am renuntat la geamurile de la camere care dau in balcon.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de ioana soare Dum 10 Mai 2009, 8:14 pm

Sunt foarte frumoase si arata bine asa cu volanas! Culoarea imi place mult de tot! bine

Noi avem balconul inchis in stil vechi si e tare uratel, dar deocamdata n-avem cum sa-l facem. L-am zugravit frumos si a tinut pana la primele ploi cand a inceput sa cada tot lavabilul si gletul, pentru ca nu e izolat bine deasupra. Sad Ar fi o idee sa acoperim cu perdelute, dar si asa nu prea avem lumina, ca bate soarele pe partea cealalta nu la noi, daca mai punem si perdelute cred ca aprindem si ziua lumina Smile Ai noroc ca ai soare, mie nu-mi rezista nici o plantuta, le-am dus pe toate la mama ca se chinuiau la noi.

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Dum 10 Mai 2009, 10:05 pm

Mersi fetele,

din cauza soarelui le-am facut si eu, soare puternic, nu poti sta ziua acolo, ca nici eu nu am bloc in fata si nici la usa de la camera nu am renuntat..., am stat pana acum fara perdele (de-aia imi infloreau cactusii asa wink ) dar acum se joaca copilul pe balcon si nu puteam sa-l las in soarele ala puternic. Chiar se simte mai "rece" pai mie mi se faceau 40-50 grade si cu geamurile deschise... dar acum sa vedem cum o sa fie la vara pe temperaturile alea mari!

L.E. Ioana te inteleg perfect, asa aveam si eu balconul inainte, de fapt si mai, era tot din cornier si sus geamuri (va dati seama ce caldura era atunci) si cand ploua sau ningea era fericire maxima... nici noi nu am avut banuti, dar daca vecinul a vrut, l-am facut, balcoanele sunt unite si degeaba facea dupa el ca ploua printre nou din nou... si o privire de ansamblu, exterior ca sa-ti dai seama despre ce vorbesc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Camy Dum 10 Mai 2009, 10:24 pm

DIADA sunt superbe si practice cu siguranta.mie imi plac asa cum vin,stai sa inteleg,ai facut si la balcon si la camera ,parca in ultima poza observ ca sunt lungi pana jos.Imi place si culoarea mult.sa le purtati sanatosi.

multi pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 10 Mai 2009, 10:29 pm

eu am crezut ca nu mai ai geam la camera, am vazut acolo o grinda si asta am crezut.
si eu am soare, dar pana pe la 2, apoi gata...
dar o sa infloreasca si cactusii ce i-ai trimis Dianei wink Multumim, inca o data!
kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 11 Mai 2009, 8:06 am

Camy a scris:ai facut si la balcon si la camera ,parca in ultima poza observ ca sunt lungi pana jos.

doar la balcon si sunt lungi cat geamul, adica 1,50m. Este facuta de-aproape poza pe soare puternic si de-asta se vede asa...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Admina Lun 11 Mai 2009, 8:22 am

Diada, sunt super perdelele, sa le stapanesti santoasa si sa le folosesti sanatoasa, daca-ti muti atelierul, acolo wink Mie mi-a inflorit cactusul si fara soare puternic, probabil a fost dat din toata inima love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de diada Lun 11 Mai 2009, 8:35 am

mersi fetele, si multumesc inca o data ca mi-ati luat florile si le-ati ferit un camin pupi Acum cu copilul nu mai era de tinut cactusi la nivelul lui, baga manuta in toate cele.... love

si bineinteles vrem poze cu floricelele wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB