Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Targuri hand-made IV - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Targuri hand-made IV

+60
alina_satena_2006
dianabv
astrid04
cristinadumitru1977
mihastef
monatibi
cristinica_xri
Alania
alinadriana
CCristinaC
andrabijoux
minola
gabi34_cat
cristinica_70
mokatoka
magazinulboieresc
Aghata
Margelutza
ake007
Margot_
mamidebubu
ionela stefan
hutancarmenm
adrina
Gabiuta
Teodor Coca
smihaelaviorica
clau bijoux
Day Lily
mykya
letho
diana-s
AndreaIsfan
margelutamea
AlinaJ.Bijoux
Savu Ramona
ladybug
lucianemil
roxanabacila
lori16ro
camellia
andarlidia
firimitura
geo
tantelu01
ismi3ismi
felix_79
ikuta
Kristina
OananaShop
darkpoke
Admina
Andata
mickyta
Day
SilviaDumitrescu
lorellay
crinutza77777
MoniKozi
MagdaMarin
64 participanți

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de diana-s Vin 08 Iul 2011, 12:52 pm

ismi3ismi a scris:International Media Events va invita sa participati la targul de accesorii, bijuterii, vintage si handmade “Gifts For Girls” .
Acesta va avea loc in perioada 9 - 10 iulie, in elegantul cadru al Margo Lounge, pe strada Lipscani 29-33 .
Programul targului va fi in ambele zile 11.00 – 19.00, iar costul de participare este 300 Lei, cost
in care este inclus un bon valoric de 60 Lei - consumatie la restaurant.

Evenimentul va beneficia o promovare in Sapte Seri, online in peste 20 dintre cele mai importante site-uri de evenimente si pentru femei,
200 de afise in centrul vechi si in alte zone de trafic, 5000 de flyere.

Astept cu interes un raspuns din partea dumneavoastra.

Toate cele bune

George VINTU

Events Manager
International Media Events
Telefon: 0729 729 384
Email: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

doar ce am fost sunata pentru acest targ

si la asa pret de expunere banuiesc ca nu au suficienti expozanti, ca altfel nu ma sunau pe mine din constanta cu o zi inainte de targ
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 08 Iul 2011, 2:54 pm

ismi3ismi a scris:International Media Events va invita sa participati la targul de accesorii, bijuterii, vintage si handmade “Gifts For Girls” .
Acesta va avea loc in perioada 9 - 10 iulie, in elegantul cadru al Margo Lounge, pe strada Lipscani 29-33 .
Programul targului va fi in ambele zile 11.00 – 19.00, iar costul de participare este 300 Lei, cost
in care este inclus un bon valoric de 60 Lei - consumatie la restaurant
.

Evenimentul va beneficia o promovare in Sapte Seri, online in peste 20 dintre cele mai importante site-uri de evenimente si pentru femei, 200 de afise in centrul vechi si in alte zone de trafic, 5000 de flyere.

Astia chiar s-au pus sa faca avere pe spinarea noastra? 300 lei pe doua zile? Sunt mai tari si decat cei de la Pic cu pic. Am fost acum doua seri in Centrul vechi si am vazut o fata asezata cu niste panouri pline de bijuterii (nu toate handmade, clar) chiar langa Barrel, unde am fost ademenite cu ceva timp in urma. In balamucul de nedescris care era, ma uitam ca nimeni nu se oprea macar sa arunce o privire (cel putin atat cat am zabovit eu in cele doua treceri pe acolo). Lumea merge acolo sa bea, sa manance...
S-au dus vremurile cand Liscaniul era vad comercial, acum e vadul barurilor.
Nu s-a scos profit mare nici la 60 lei taxa, dar la 300!!!????
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Kristina Vin 08 Iul 2011, 4:00 pm

Cati euro vine 300 lei?
noi aici platim 7,5 euro pentru o zi! maine merg iar la un targ ,langa o plaja foarte cunoscuta si zona de restaurante si baruri! daca nu ma insel este chiar plaja unde a filmat Inna-Amazing Smile poate maine imi merge mai bine!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 08 Iul 2011, 4:09 pm

Pai la 4,21lei/euro cat e azi cursul....mie mi-au iesit 71,26 euro. Se compara cu ~32 lei (cat platesti tu acolo) cu 300 lei aici? Nesimtire cat casa la acesti "pesti" de handmade.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de mickyta Lun 11 Iul 2011, 3:56 pm

ASOCIATIA HANDMADE ROMANIA anunta intreg calendarul evenimentului LA VIE EN ROSE EVENT.


Le prezentam in ordine calendaristica :

VAMA VECHE

- 22 / 24 IULIE

Taxa de participare pt membri AHMR :150 Ron
Taxa de participare pt non membri AHMR : 200 Ron


MAMAIA - CAZINO
- 30 - 31 Iulie

Taxa de participare pt membri AHMR :120 Ron

Taxa de participare pt non membri AHMR : 150 Ron

CONSTANTA - MUZEUL DE ARHEOLOGIE - PIATA OVIDIU

- 14 - 15 AUGUST

Taxa de participare pt membri AHMR :150 Ron

Taxa de participare pt non membri AHMR : 200 Ron

VAMA VECHE

- 26 - 28 AUGUST

Taxa de participare pt membri AHMR :150 Ron

Taxa de participare pt non membri AHMR : 200 Ron

Pentru relatii si inscrieri va stam cu mare placere la dispozitie.

ASOCIATIA HANDMADE ROMANIA
Blv. Ferdinand nr. 30 Constanta

tel./fax 0341445378
tel.0341445377

Pers. de contact:
Mihaela Piecu - coordonator proiect


mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 12 Iul 2011, 9:50 am

Buna ziua,

International Media Events va invita joi si vineri, pe 14 si 15 iulie, la targul de produse vintage, handmade si cadouri - “Gifts For Girls”.
Acesta va avea loc la Embassy Hanul cu Tei, pe Str Lipscani 63 – 65 .

“ Gifts for Girls” va fi primul targ din Bucuresti deschis atunci cand centrul vechi al orasului este cel mai animat.
Astfel, programul targului este intre orele 17.00 si 23.00, iar accesul vizitatorilor este gratuit.

Taxa de participare pentru expozanti este 250 Lei pentru ambele zile,
iar spatiul fiecarui expozant este de 4 mp si include o masa si doua scaune.

Partenerii care sustin acest eveniment sunt :
Sapte Seri, Time Out, OK Magazine, metropotam.ro, tonight.eu, 121.ro, hotcity.ro, port.ro, ele.ro, anyplace.ro, feminis.ro.

Toate cele bune

George VINTU

Events Manager
International Media Events
Telefon: 0729 729 384
Email: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 12 Iul 2011, 9:56 am

A fost cineva la cel de saptamana trecuta? Eu stiu sigur ca nu dau atatia bani pe asa targ dar.... macar sa stim ce experienta au avut participantii la un astfel de eveniment. A mers cineva pe 9-10 iulie la Margo Lounge, pe strada Lipscani 29-33? Cum a fost? Merci
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de darkpoke Mar 12 Iul 2011, 12:29 pm

iar la Margo Lounge?
eu am fost...in martie la un targ acolo..primul meu targ si total fiasco
sunt curioasa si eu sa stiu cum a fost acesta Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de diana-s Mar 12 Iul 2011, 1:15 pm

am gasit recordul absolut la pret de targ...de pana acum , cel putin Laughing

Gradina cu Artisti se muta la mare!

A 4-a editie a evenimentului Gradina cu Artisti se va tine in perioada 28 – 31 iulie in Constanta la City Park Mall.

Pentru inscrieri trimiteti un mail la adresa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

Mai multe detalii despre inscrieri gasiti la pagina de inscrieri.


**** iar pagina de inscrieri zice asa:

Inscrierile pentru expozanti si artisti incep din data de 9 iulie 2011 si se vor face pe adresa de mail [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

Participantii vor completa un formular de inscriere la achitarea taxei de participare la sediul organizatorilor pana in data de 24 iulie (pentru detalii sunati la 0722446772 – Catalin Padurariu) .

Participarea va fi confirmata decat dupa completarea formularului si achitarea taxei.

Taxa de participare pentru cele patru zile este de 650 de lei si contine mobilier (2x masa, scaun si fata de masa).
Atentie! Suprafata de expunere pe verticala (panouri, sevalete, etc) nu trebuie sa depaseasca 1 metru 40 (cerinta impusa de conducerea locatiei evenimentului)

Locurile standurilor vor fi alese de catre expozanti la achitarea taxei.

Marime stand expozant: 2 x 2 metri.

cine doreste link catre blogul de unde am asta, il dau pe mesaj privat, parca nu tin sa=i fac trafic Laughing
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Day Mar 12 Iul 2011, 1:43 pm

rade Diana,acum il gasisem si eu!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 12 Iul 2011, 3:35 pm

Postasem si eu un comentariu ref. la "oferta" generoasa gasita de diana-s. Vad ca a disparut in neant, s-au s-a evaporat in apa marii??!! Sad Spuneam ca este inadmisibil sa se profite atat de mult de pe urma unor oameni care, in marea lor majoritate, lucreaza din pasiune, in timpul lor liber. Chiar si pentru cei/cele care incearca sa traiasca practicand aceasta indeletnicire, sunt peste masura de mari astfel de costuri. Acesti "organizatori" care s-au inmultit ca ciupercile dupa ploaie, vor sa obtina peste noapte niste venituri substantiale fara sa se gandeasca daca cei care dau banii au cea mai mica sansa sa-i recupereze si sa mai obtina si un profit. Dar, sper ca piata sa isi spuna cuvantul si acesti profitori sa-si reduca tarifele daca vor sa existe. Depinde si de noi, daca suntem unite si nu acceptam astfel de tarife. Poate invata de la cei de la ILHM sau AHMR cum poti organiza un targ fara sa jupoi expozantii.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de letho Mar 12 Iul 2011, 5:39 pm

mickyta a scris:
ASOCIATIA HANDMADE ROMANIA, cauta colaboratori pt magazinul Handmade Land din Constanta. Fac precizarea ca, lucram cu bon de consignatie cu comision de 20 % si atat. Cei interesati ne pot scrie pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru detalii suplimentare.
mickyta, spune-mi te rog daca mai este valabil, deoarece ti-am scris si pm, am trimis si mail inca de cand ai postat anuntul si n-am primit nici un raspuns. M-ar interesa cateva detalii, ca de exemplu:
- cine stabileste pretul final? Adica produsul se vinde la pretul meu si magazinul ia comisionul de 20% sau primiti produsele si-i aplicati un adaos de 20%?
- daca nu am firma imi primiti lucrurile?
- e obligatoriu sa fiu membru in asociatie?
- mai exista si alte taxe in afara de comisionul de 20%?
Ar mai fi si altele legate de ambalare, etichete...
Sa fac si o mentiune, nu sunt deocamdata interesata de o colaborare pe termen lung gen asociere, taxe lunare etc, mi-au ramas cateva bijuuri, nu multe, pe care as incerca sa le dau, daca se vand bine, daca nu... asta e, le voi purta eu Smile
Multumesc anticipat pupi .. tie sau oricui se indura sa lamureasca o insistenta ca mine hug

Citind tot ce scrieti aici si dincolo pe la surse de venit sau pe la bijuterii.... cred ca am luat o decizie inteleapta cand m-am hotarat sa renunt la indeletnicirea asta adica sa raman la stadiul de hobby, probabil voi mai lucra pentru mine si prieteni mai ales ca am adunat furnituri multe (sau poate ma hotarasc sa le vand sa-mi strang bani de hobby-uri noi rade . Eu n-am fost la targuri dar am avut destule experiente cu persoane care vor sa castige cu mult mai mult decat cel care produce... Nu zic ca nu am vandut, mi-am castigat banii pentru furnituri noi dar lacomia unora mi-a lasat mult gust amar. Probabil asta o stiti mai bine ca mine hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Kristina Joi 14 Iul 2011, 1:03 pm

MoniKozi a scris:
Kristina a scris: Eu am decis sa iau o pauza, am fost sambata iar la un targ si am ramas si mai dezamagita, deci lumea nici nu se oprea sa priveasca dar sa si mai cumpere!? kiss

Kristina, îmi pare rău să aud că nici ție nu ți-a prea mers la târg (uri). Ti-ai scris impresiile undeva? Aș fi vrut să aflu amănunte. Eu am concluzionat că mărgelele astea mici nu se cauta, oricat de furmos ar fi modelul, oricat de curat ar fi lucrate. Se cauta chestii masive, mari, insirate in fir drept (plictisitor) la care elementul esential sunt margelele in sine (sa fie cat mai altfel). Spre ex, la târgul la care am participat eu, abia am scos taxa de participare (am fost super multumita că măcar atât am reușit), lumea se uita și nu prea. Mai multă trecere au avut produsele făcute mai în serie. Sper că nu supîr pe nimeni. Nu vreau să spun că acelea nu sunt muncite. Lucrul manual e migălos, de orice fel ar fi. Însă clienții nu sunt interesați de marfa din care văd câte o singură piesă de un fel. Dacă ai cel puțin 2-3 din același model, cu siguranță va atrage privirea.
În altă ordine de idei: am primit următorul feed-back de la o potențială clientă. La același târg era cineva cu piese din mărgele foarte fine, tot o Toho si-o Delica., cu prețuri pe măsura muncii și a materialelor. Insa clientul zice așa: cum să dai peste 100 lei pe ceva făcut din mărgele. La peste 100 lei iei deja argint si semipretioase. Eu am argumentat cu calitatea mărgelelor și munca depusă. Iar răspunsul a venit ca un trasnet: Despre calitatea mărgelelor doar TU și cine le-a făcut știe. Eu văd prețul.
Nu e ceea ce vrem să auzim, însă asta e realitatea. Eu am făcut acolo pe loc câteva perechi de cercei: trei pietricele cubice fiecare pe cate un ac cu capăt de lungimi diferite, făcută câte o buclă la fiecare și prinse la un loc, gata cercelul. Și încă un model, o pietricică colorată de formă nedefinită înfășurată puțin în sârmă. Nimic complicat. I-am vândut la 5 lei. Taxa de participare a fost 100 lei. Am vândut cercei de 90 lei.

Ăștia sunt cerceii care mi-au scos taxa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și așa a fost tot standul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cred că imaginile spun tot.

Scuze de off topic. Rog un admin, daca consideră că am călcat pe bec, să mute postarea pe alt topic mai potrivit. Dar vroiam să mă leg de răspunsul Kristinei. Mulțumesc.

Monika, ai mare dreptate, se prefera chestiile masive, snururi de piele, metale! desi stiu ca peste ceva timp de inegresc , cojesc etc.
Desi am avut putine produse de margelute, celelalte chiar nu au atras atentia.
Imi place enorm lucrul manual si ma gandesc cu jale ce as putea face pentru a castiga ceva pentru materiale, nu mai vorbesc de profit, aici fimo este la pamant, cred ca voi incerca asta!
banca mea de la primul targ, ignorati chestii aia mare din spatele panoului!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Day Joi 14 Iul 2011, 1:33 pm

Ce ,masina? pupi Am ignorat-o,si tare mult imi place standul tau.Curat,elegant,organizat.Sper ca ti-a mers macar binisor,daca nu foarte bine!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de firimitura Joi 14 Iul 2011, 1:45 pm

si mie imi plac standurile voastre. Lumea acuma nu mai pune pret pe lucru manual, lucrul manual la noi inca e vazut ca ceva ce poate face toata lumea, deci automat e musai sa fie ieftin, desi porcariile facute pe banda sunt mai scumpe.
Poate ne mai arata si alte fete standurile lor. pe mine una m-ar ajuta sa imi imbunatatesc imaginea standului, ca al meu mereu e cam urat (d.p.m.d.v)
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 2:37 pm

Fetelor, eu zic ca trebuie sa facem front comun si sa sabotam (reclamam) foarte serios produsele care nu sunt facute personal de cel care le vinde. Ma rog, le poate vinde o ruda, cineva apropiat dar de a carui prezenta e avizat organizatorul. La un targ strict de handmade nu au ce cauta produse cumparate din engrou-ri si revandute. Spre tristetea mea si a Laurei, in Doraly am vazut produse ce se vindeau chiar in targul ILHM si de care puteam sa jur ca le fac cei care le vindeau. NU, NU... erau made "doraly", la un leu bucata, care erau revandute cu 10lei. Sincer, am ramas siderate dar si cu o mare dezamagire in suflet. Cum sa faci concurenta unor astfel de precupeti, ca altfel nu le pot spune? Imi pare rau ca nu am timpul necesar sa fac inventarul produselor "handmade" aflate in en-gros si sa ii depistez pe "artizanii" de la targ. Ceva, ceva am retinut si ....o sa vedem la urmatorul targ. Cine mai depisteaza asa ceva e bine sa aduca la cunostinta "colegilor" dar si organizatorilor.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 14 Iul 2011, 5:43 pm

Asta ar trebui sa fie treaba organizatorilor...,nu?Dar ,crezi tu ca renunta ei la o persoana de la care iau bani?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de firimitura Joi 14 Iul 2011, 5:51 pm

daca organizatorul targului doreste sa promoveze intr-adevar hand-madel atunci acela va lua masura, daca urmareste numai banul ce ii intra in buzunar , atunci nu va face nimica in privinta asta.

Oricum e o idee ca atunci cand vedem un astfel de comerciant in targurile exclusiv handmade , sa tragem un mic semnal catre organizatorii evenimentului in cauza.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 6:23 pm

Eu una asa am facut si organizatorii au atras atentie persoanei. Dar trebuie sa-i ajutam si pe ei. Este greu sa acoperi o arie asa mare de produse iar daca ii ajutam ne ajutam si pe noi. Pupici si o seara frumoasa!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 18 Iul 2011, 8:02 pm

poate e cineva interesat - eu am primit pe mail
*************************************************************
Week-end handmade Pitesti
De data aceasta va fi un eveniment cu o durata de 3 zile (interval 13-15 august 2011), care va avea loc in aceeasi locatie .
Locatia – Pitesti Centru intre magazinul Fortuna si Trivale Shopping Center
Perioada – sambata 13, duminica 14 si luni 15 august 2011
Program – intre orele 10 si 20
Conditii de participare – produse lucrate manual (nu se fac exceptii)
Facilitati – se asigura pavilion 3x3 m, 4 locuri sub pavilion (1 loc are suprafata de 2,25 mp cu expunere de 1,5 ml ).
Locurile sunt limitate. Nu se asigura mobilier. Nu se asigura paza pe timpul noptii.
Expozantii vor primi 2 l apa /zi, pahare de unica folosinta, saci menajeri si scrumiere.
Taxa de participare - 120 lei/loc. Contravaloarea taxei se achita anticipat si nu se fractioneaza.
Detalii plata – cei interesati de participare sunt rugati sa trimita in prealabil datele de facturare (numele complet, CNP, adresa completa- pentru persoane fizice, sau datele societatii comerciale) in baza carora vor primi factura proforma pentru efectuarea platii.
Organizatorul(AlinDesignEvents S.R.L.) nu isi asuma raspunderea pentru formele legale ale participantilor
Daca sunt nelamuriri, sau intrebari suplimentare, va vom raspunde promt.
Va multumesc,

Alin Bratu
****************************************************************

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de mykya Lun 18 Iul 2011, 8:54 pm

Postasem si eu aceeasi chestie la Targuri si expozitii. Acum am vazut postarea ta, deci am sters-o pe a mea Neutral .
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ikuta Lun 18 Iul 2011, 9:29 pm

Hai sa va arat si standul nostru de la Viisoara-Bistrita.Am spus de o saptamanal de zilele municipiului Bistrita, si asociatia noastra a fost invitata sa participe.La noi este cam aglomerat standul deoarece am expus 3 persoane la un stand.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa nu se inteleaga gresit asa am vrut noi sa expunem toti 3 la un stand, sa mergem doar o persoana sa vindem.Zilele astea voi face poza si la standul pe care il avem acum ca targ, dar numai dupa ce mai fac produse, ca la ora actuala mi rusine cu numarul mic de produse pe care il am kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 18 Iul 2011, 10:58 pm

Ikuta imi place ce ne arati din toate punctele de vedere. Si ca aranjament al stadului dar si ca aranjare a standurilor, ca si locatie unde e amplasat targul. Se potriveste cu lucru de mana . Nu ciment, nu asfalt...... frumoase mesele cu umbrelute..... frumos! Totul imi place!
Sa ai spor sa faci repede marfa si vanzare sa ai ca sa fie sporul cu folos hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ikuta Lun 18 Iul 2011, 11:09 pm

Toti din asociatie avem mese la fel cu copertina pe care scrie Asociatia mesterilor populari asa cum se va in imagine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aici se vede standul nostru la alt targ (zilele Clujului) dar nu se prea vede marfa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu ne lasa cu altfel de standuri,toate trebuie sa fie tip
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 18 Iul 2011, 11:30 pm

Ikuta e frumos asa cu standuri la fel. Standurile sunt frumoase...... marfa pe ele frumoasa... cumparatori sa dea Domnul !

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 5 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB