Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Targuri hand-made IV - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Targuri hand-made IV

+60
alina_satena_2006
dianabv
astrid04
cristinadumitru1977
mihastef
monatibi
cristinica_xri
Alania
alinadriana
CCristinaC
andrabijoux
minola
gabi34_cat
cristinica_70
mokatoka
magazinulboieresc
Aghata
Margelutza
ake007
Margot_
mamidebubu
ionela stefan
hutancarmenm
adrina
Gabiuta
Teodor Coca
smihaelaviorica
clau bijoux
Day Lily
mykya
letho
diana-s
AndreaIsfan
margelutamea
AlinaJ.Bijoux
Savu Ramona
ladybug
lucianemil
roxanabacila
lori16ro
camellia
andarlidia
firimitura
geo
tantelu01
ismi3ismi
felix_79
ikuta
Kristina
OananaShop
darkpoke
Admina
Andata
mickyta
Day
SilviaDumitrescu
lorellay
crinutza77777
MoniKozi
MagdaMarin
64 participanți

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ikuta Mar 19 Iul 2011, 12:07 am

Sa te auda Doamne, Doamne!
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Day Lily Mar 19 Iul 2011, 12:24 am

Peste "graffiti' ar fi putut pune proprietarul cladirii niste vopsea.
Day Lily
Day Lily
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ikuta Mar 19 Iul 2011, 11:19 am

Da, asa ar fi fost frumos, dar este cladirea unei scoli si stii cum este cu bugetul
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de clau bijoux Joi 21 Iul 2011, 10:07 pm

Buna fetelor,
Am si eu o intrebare: Stie cineva ceva informatii despre targul de pe strada Lapusneanu din Iasi?
Am citit pe undeva ca se face in fiecare saptamana de joi pana duminica. M-ar interesa cat e taxa.
va pup si spor la treba
clau bijoux
clau bijoux
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Galati
Data de inscriere : 04/07/2011

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Traguri hand-made

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 25 Iul 2011, 12:24 am

Mesaj 1

"Targ handmade de Sfanta Maria la Pitesti"
Editia din august a week-end-ului handmade de la Pitesti, vine cu o zi in plus.
De sambata 13 august si pana luni 15 august, ne gasiti in centrul Pitesti-ului, unde
puteti admira si cumpara o multitudine de cadouri si obiecte realizate manual!

Pentru cei interesati sa participe ca expozanti la targ pot contacta organizatorii , ( Alin si Sorana) la adresa de e-mail [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau accesand [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Va asteptam cu drag alaturi de noi !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


Pentru cine doreste sa vina la targ in Pitesti ,

Conditii de participare
Locatia – Pitesti Centru intre magazinul Fortuna si Trivale Shopping Center
Perioada – sambata 13, duminica 14 si luni 15 august 2011
Program – intre orele 10 si 20
Conditii de participare – produse lucrate manual (nu se fac exceptii)
Facilitati – se asigura pavilion 3x3 m, 4 locuri sub pavilion (1 loc are suprafata de 2,25 mp cu expunere de 1,5 ml ).
Locurile sunt limitate. Nu se asigura mobilier. Nu se asigura paza pe timpul noptii.
Expozantii vor primi 2 l apa /zi, pahare de unica folosinta, saci menajeri si scrumiere.
Taxa de participare - 120 lei/loc. Contravaloarea taxei se achita anticipat si nu se fractioneaza.
Promotie la inscrieri in perioada 26-31iulie 2011 !
Pentru cei care achita in acesta perioada, taxa de participare este de 100 lei !

Detalii plata – cei interesati de participare sunt rugati sa trimita in prealabil datele de facturare (numele complet, CNP, adresa completa- pentru persoane fizice, sau datele societatii comerciale) in baza carora vor primi factura proforma pentru efectuarea platii.
Organizatorul(AlinDesignEvents S.R.L.) nu isi asuma raspunderea pentru formele legale ale participantilor
Daca sunt nelamuriri, sau intrebari suplimentare, va vom raspunde promt.
Va multumesc,
Alin Bratu
Va asteptam cu drag alaturi de noi !

Edit marinmagda18
Citeste te rog Punctul 6 din Regulament
Multumesc


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 27 Iul 2011, 10:57 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ladybug Dum 31 Iul 2011, 8:11 pm

Pentru cei interesati de targul de pe Lapusneanu din Iasi...am fost eu azi si am vorbit cu o vanzatoare de la un stand...erau putine, am luat-o pe prima care mi-a iesit in cale.Am aflat ca targul are loc in fiecare saptamana, mi-a spus ca deobicei e aglomerat dar in perioada asta mai toti sunt in concediu..si e posibil sa mai gasesc loc disponibil.Cat despre taxa...e..20 lei(da, 20 lei!!) pentru un weekend si primesti masa si cred ca si scaun.(masa e sigur, scaunul nu stiu).Mi-a spus sa ma duc la anticariatul de acolo sa vb cu domnul Grumazescu despre inscriere. Duminica e inchis dar ma duc maine.Revin cu info. wink kiss ma duc sa lucrez, cine stie, daca sunt locuri sa am ce pune la stand.
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Teodor Coca Mar 02 Aug 2011, 8:53 pm

Buna! Nu stiu daca postez bine aici, daca nu, va rog sa mutati articolul unde trebuie... Multumesc!
Am citit undeva ca sunteti interesate de vanzarea minunilor voastre in regim de consignatie....
----------------------------------
edit betymi72:mutat la deschidere II sau PFA adica [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Multumim!
Teodor Coca
Teodor Coca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/12/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 07 Aug 2011, 7:36 pm

Azi am fost la Muzeul de Geologie in ideea vizitarii unei expozitii cu bijuuri peruane dar au fost mai mult romanesti intr-un tirg deschis in curtea muzeului.
Imagini aveti aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si apoi am ajuns si la targul care cred ca e saptaminal in fata Bancii Nationale.Targ care m-a dezamagit peste masura.In afara faptului ca era marfa din Europa/China Town sau cum s-o numi , expusa pe tarabe, multe din "creatii" erau de tot risul.
O rochie (doua cusaturi si un elastic ,din panza ordinara nici macar vopsita si o floricica) 90 de lei...
Prost e ala care cumpara,nu?Daca nu as stii mai ca m-ar pacali.
Si inca ceva:cind faci bijuterii nu le faci numai sa fie frumoase pe fata ci si dosul sa fie la fel de...curat si frumos executat.Rusine celor care expun lucruri facute de mantuiala fiindca strica bunul renume al breslei shot
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de adrina Dum 07 Aug 2011, 10:11 pm

referitor la targul de pe Lapusnenu din Iasi , m ar interesa si pe mine, eu sunt din Pascani, mi se pare foarte avantajos, poate mai reveniti cu detalii.
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de hutancarmenm Lun 08 Aug 2011, 11:26 am

adrina a scris:referitor la targul de pe Lapusnenu din Iasi , m ar interesa si pe mine, eu sunt din Pascani, mi se pare foarte avantajos, poate mai reveniti cu detalii.

Buna! Eu sunt din Iasi si am participat la targurile organizate pe Lapusneanu. Intr-adevar, e avantajos si merita sa participi, dar nu ti-as recomanda deloc perioada asta. E cam pustiu orasul (fara studenti si majoritatea populatiei e in concediu sau prea plictisita sau obosita ca sa iasa din casa), asa ca nu prea merge vanzarea in perioada asta. Parerea mea! Smile
hutancarmenm
hutancarmenm
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 09 Aug 2011, 10:46 am

Art Boutique – 20/21 august 2011 – Sibiu
Posted: 08 Aug 2011 03:30 AM PDT

ARTBOUTIQUE v.7 pune la dispoziție 50 locuri pentru participanti din întreaga țară.
Locul de desfășurare: Piața Mică
Perioada de desfășurare: 20-21 august 2011
Perioada de înscriere: 15 iulie – 15 august 2011
Program: 10:00 – 23:00
Taxa de participare: 150 lei/2 zile/expozant
Spațiul de expunere: 2,5 mp/expozant
Înainte de a trimite datele tale, te rugăm să citești cu atenție termenii și condițiile de înscriere!
Înscrierile se fac la adresa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vino la Gradina cu Artisti in Gradina Icoanei pe 27 si 28 August sa vezi cele mai dragute accesorii hand made si participa la cele mai interesante ateliere ale evenimentului.
Ne plimbam cu bicicletele in parc si le pictam cu aerograful, invatam sa facem accesorii hand made din materiale reciclate, pictam, ne jucam in lut si facem dansuri irlandeze. Te asteptam sa descoperi si celelalte surprize din gradina noastra!
Au inceput si inscrierile expozantilor - mai multe detalii la pagina de INSCRIERI ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ionela stefan Vin 19 Aug 2011, 6:36 pm

“In Bucuresti va avea loc Festivalului Balkanik, primul eveniment din România dedicat în totalitate muzicii si valorilor din Balcani.

Festivalul se va desfasura pe parcursul a doua zile: 23-24 septembrie 2011, în centrul orasului, la Gradina Uranus. Vor participa cele mai bune formatii ce cânta muzica balcanica, va fi mâncare traditionala din regiunea balcanica, vor fi produse traditionale lucrate manual, expozitii ce vor promova munca tinerilor artisti din regiune si evenimente ce vor reliefa spiritul balcanic, workshop-uri ce vor încuraja dialogul intercultural.”

Se cauta artisti dispusi sa dezvolte idei creative care au la baza tema festivalului.

Daca sunteti interesati, pentru mai multe detalii o puteti contacta pe Sabina Juncu (MetropolisFilm) la numarul de telefon 0726502781 sau pe mail: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ionela stefan Sam 27 Aug 2011, 10:24 am

Ofer juma' de loc la ilovehandmade din 10-11 septembrie.
Cineva?!
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de diana-s Lun 29 Aug 2011, 11:46 am

cu dedicatie pt tantelu01, intalnita la targul La vie en rose de la Vama Veche wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 29 Aug 2011, 11:54 am

aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze

Atentie la Punctul 4 din Regulament

Mea culpa! Flowers


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Mar 30 Aug 2011, 8:20 am, editata de 2 ori (Motiv : Regulament)
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de mamidebubu Lun 29 Aug 2011, 6:11 pm

buna,
as vrea eu sa vin la ilovehandmade.
cum facem?
avatar
mamidebubu
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ionela stefan Lun 29 Aug 2011, 6:18 pm

Ne vedem sau auzim in privat. Multumesc.
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 30 Aug 2011, 8:42 am

Despre Iarmarocul organizat la Sibiu in cadrul Festivalului Cetati Transilvane

Nu va recomand sub nici o forma.

1. In prezentare anuntau ca vor fi 24 de standuri: 10 casute si 14 tarabe. Vineri dimineata am numarat 96 de standuri (casute+tarabe). Vinde daca poti.

2. In prezentare anuntau ca nu se accepta produse kitsch, ci exclusiv produse veritabile, care sa aiba de-a face cu medievalul, produse manual. Cel putin jumatate din tarabe erau aprovizionate din complexe gen Europa. bratara mea pe 9 fire pe care intentionam s-o vand la 15 lei, la doua standuri mai incolo era la 5 lei (pe 12 fire). Vinde daca poti.

3. In prezentare se mentiona pretul de 400 lei pe taraba, iar cand am mers sa facem palta ni s-a spus ca de fapt e 500 (ca se pune si TVA), desi prezentarea nu mentiona nimic de TVA sau eventuale costuri suplimentare.

Apoi:
- organizatorii impuneau purtarea unui costum de tip medieval pe care il puneau la dispozitie. Cand am sunat sa intrebam cand se dau costumele, pentru ca nimeni nu venise sa anunte, au raspuns ca deja s-au dat, ca a fost cortul cu costume 3 ore. ma gandesc ca ori o fi fost un cort de pitici, ori... presupun ca cei care au mai participat in alti ani stiau care-i miscarea, si astfel au ajuns sa-si ia costum
- taraba pe care am primit-o era cam ca o trestie visatoare: se inclina dupa cum batea vantul, plus ca arata intr-un fel pe prezentare si in realitate erau 2 tipuri
- singura data cand un reprezentatnt al organizatorului a dat pe la stand a fost la sfarsitul targului cand se adunau costumele inchiriate
- inainte cu 2-3 zile de targ, cand am mai sunat pentru mici detalii (cum ar fi: unde si cand se dau costumele, la ce ora sa mergem sa preluam taraba, cum se face impartirea tarabelor etc) ni s-a raspuns cu iritare ca 'organizatorul' e prea ocupat sa mai tot raspunda la asemenea nimicuri si ni s-a inchis telefonul in nas.

Altfel, ce sa spun? Piata Mare a fost ticsita de oameni. probabil ca daca erau nu 24, ci hai sa zicem 50 de tarabe ca sa le iasa si lor de un cico, tot se vindea mai bine. dar deja la aproape 100...

Sa mai punem educatia clientului? sa mai vorbim despre capacitatea clientului de a deosebi intre un lucru veritabil manual si un naspa china? Nu cred ca are rost. Cativa (putini la numar) s-au oprit si au admirat realmente produsele. Si realizau singuri ca sunt facute manual. Dar am avut si intrebarea: "Cu cat dati gablonturile?" Ir la raspunsul "Gablonturile" astea sunt facute manual si sunt unicate, persoana s-a invartit pe calcai si s-a dus la naspa china.

Si astea in contextul in care cu o saptamana inainte, a avut loc Art Boutique in Piata Mica, iar de acolo nu am auzit pe nimeni sa plece nemultumit. Dar e drept ca au fost doar vreo 45 de tarabe.

Numai bine va doresc!

MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Margot_ Mar 30 Aug 2011, 10:12 am

Cedez loc targ Ilovehandmade pe 10-11 septembrie.Am locul 20.
Margot_
Margot_
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : google
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Day Mar 30 Aug 2011, 10:14 am

Of....imi pare rau pentru experienta asta a ta......cam astea sunt motivele pentru care eu nu mai merg decat in targuri exclusiv handmade,cu organizatori cunoscuti...
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 30 Aug 2011, 10:22 am

Day, nu ma asteptam la asa experienta. Adica la un asa nivel. Daca ar fi fost niste no-names undeva in fundul targului, ma duceam totusi in cunostinta de cauza, asumandu-mi riscul. Dar cand vine vorba de evenimente la nivel local de asemenea anvergura... te astepti la putina seriozitate. Oricum, dupa socul de la inceput, cu mare mare dezamagire am sunat la organizator sa il tragem de guler si ne-a raspuns flegmatic: "daca nu va convine, eliberati standul si va dau banii inapoi". Evident ca nu a venit nimeni cu nici un ban. Si cand mai pui si taxa uriasa... pentru ce au oferit... Adica seara, ne-am bazat pe cooperare la trasul curentului de la unul la altul, ca de asemenea nu a venit nimeni sa ne zica: de acolo trageti fire si bla-bla... Toaletele le-am gasit singuri...
De bine, de rau sunt din Sibiu si nu am avut de acoperit cheltuieli cu deplasarea. ca de veneam si din alta localitate sa am parte de asa ceva, nu stiu ce faceam...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Incepatoare targ

Mesaj Scris de ake007 Mar 30 Aug 2011, 3:05 pm

Buna. Nu am participat niciodata la un targ handmade si inca am ceva emotii cand ma gandesc sa incep si aceasta "activitate" . Eu sunt din Craiova si din cate stiu la noi nu prea se organizeaza astfel de targuri handmade. De zilele orasului insa se face un Targ al Mestesugarilor, asa cum probabil se intalneste in orice oras. Ma bate gandul sa incerc sa particip in acest an, dar nu stiu cam ce trebuie sa fac. Am inteles ca trebuie sa ma interesez undeva la primarie. Pentru un astfel de eveniment am nevoie si de pfa? De obicei zilele orasului se organizau undeva in octombrie, in jur de 20 octombrie, deci as avea timp sa ma pregatesc, dar mai bine ma interes dinainte. Ati participat la astfel de targuri?Ce ar trebui sa stiu inainte de a-mi face sperante? Neutral


ake007
ake007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 36
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/06/2010

http://www.happyart09.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 02 Sept 2011, 2:25 pm

Diana-s, multumesc mult pentru poze dar mai ales pentru vizita. Mi-a facut mare placere sa te cunosc.
Citind aici pataniile altora pe la targuri si din experiente personale,trag concluzia ca trebuie sa-i felicitam pe cei de la ILHM si de la La vie en rose pentru modul cum organizeaza targurile si se ocupa de participanti. A fost ok si cu cei de la Magazinul Boieresc (Targul boierului). Restul, sunt pusi doar pe imbogatit asa, peste noapte. Eu una, pe unde am fost si nu mi-a placut, am plecat si am cerut banii inapoi.
Ake, intai vezi cine organizeaza targul, ce profil are si cine mai sunt invitati sa participe. Daca nu este un targ de handmade, ci amestecat, vezi cum e configuratia locului, sa nu te trezesti amestecata cu cei care vand carnati si alte cele. Daca primaria este organizatoarea, se prea poate sa iti ceara sa ai acte de autorizare. Intereseaza-te la cine a mai fost in anii trecuti. Regulile difera de la un oras sau organizator la altul.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 02 Sept 2011, 2:49 pm

Constanta, asa e. Insa eu iti pot trimite (nu stiu sa postez aici, ca as pune aici) prezentarea pe care au facut-o cei de la targul din Sibiu. Si nu se apropie nici pe departe de ce a iesit.
Adica tot ce era interzis a fost prezent (ultra prezent) pe majoritatea tarabelor. Si pe cine sa intrebi despre alti participanti, cand nu ti se raspunde la intrebari direct legate de persoana ta ca particpant la targul lor? Unde mai pui, ca asemenea eveniment, iti da o oarecare siguranta.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 02 Sept 2011, 3:06 pm

Moni, am vazut si eu cum te pacalesc acesti organizatori. pentru a aduna multi participanti, promit marea cu sarea, spun ca locurile sunt limitate (ai mare noroc ca ai prins loc) ...etc. Daca mai cer si avans, e clar ca e ceva necurat. Ai vazut in Real cum a fost. A mai avut cineva tupeu sa ceara diferenta de bani cand am renuntat la participare? Tot noi am fost in pierdere, ca avansul nu l-am vazut inapoi. Din pacate, asta e, pana nu te frigi de cateva ori, nu inveti cum sa alegi locul. Dar... noi sa fim sanatoase, organizatorii bisnitari or sa primeasca si ei candva ceea ce merita.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB