Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Targuri hand-made IV

+60
alina_satena_2006
dianabv
astrid04
cristinadumitru1977
mihastef
monatibi
cristinica_xri
Alania
alinadriana
CCristinaC
andrabijoux
minola
gabi34_cat
cristinica_70
mokatoka
magazinulboieresc
Aghata
Margelutza
ake007
Margot_
mamidebubu
ionela stefan
hutancarmenm
adrina
Gabiuta
Teodor Coca
smihaelaviorica
clau bijoux
Day Lily
mykya
letho
diana-s
AndreaIsfan
margelutamea
AlinaJ.Bijoux
Savu Ramona
ladybug
lucianemil
roxanabacila
lori16ro
camellia
andarlidia
firimitura
geo
tantelu01
ismi3ismi
felix_79
ikuta
Kristina
OananaShop
darkpoke
Admina
Andata
mickyta
Day
SilviaDumitrescu
lorellay
crinutza77777
MoniKozi
MagdaMarin
64 participanți

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de camellia Mier 22 Iun 2011, 4:57 pm

Ok de acord cu tine, dar daca vine itm-ul in control si gaseste la vanzare pe una dintre noi care nu are acel pfa?faptul ca ai in consignatie bagate niste produse nu iti da dreptul legal de a sta si la vanzare.....si in consecinta cine plateste amenda?cred ca este cam 3000 ron pt o singura persoana fara forme legale de angajare;
daca mergi pe varianta "perioada de proba" oricum tb sa ai un contract de munca incheiat si transmis la itm si platesti aceleasi dari la stat ca la un contract de munca permanent;
daca mergi pe varianta "zilier"nici asa nu se poate pt ca meseria de vanzator nu intra in categoria celor acceptate ca fiind munca ziliera;
deci cum faci ca cel de la vanzare sa presteze munca in conditii legale fara sa stai cu frica ca iti vine itm-ul in control????
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 22 Iun 2011, 5:28 pm

Daca eu vreau sa stau gratis, de ce ar avea ITM-ul de obiectat? Nu iau si nu dau nimic. Scriu pe geam: "magazin fara vanzator, doar cu producatori". Pentru produse expuse am contract si platesc cat trebuie, impozit sau ce trebuie. Bugetarii asta au invatat de la inaintasii lor, sa vina in controale dupa spaga. Aia mari, dau fara sa cracneasca ca au de unde. La amarasteni ca noi, ce sa ia? Pielea de pe noi, poate.
Scuze, dar ma enerveaza sa dau niste bani unora care nu fac nimic pentru mine, care umbla dupa spaga si jecmanesc pe oricine vrea sa faca ceva constructiv si util. Acum, gata, ma calmez. rade
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 22 Iun 2011, 5:40 pm

Ma bag si eu in vorba ca musca'n lapte (ca sa nu zic pe aia cu calul)
Eu vad asa treburile: un spatiu amejat ca un targ. la dimensiuni fooarte reduse. Fiecare cu masa lui si produsele lui. Frumos si la vedere afisat numele celei a carei este masa, eventual si un numar de telefon la care poate fi gasita persoana. La vanzare vine cine vrea cand vrea wink cu conditia ca in fiecare zi sa fie cineva, pentru ca ar trebui sa existe un program care musai trebuie respectat, asta prin intelegere intre colocatarele acelui spatiu wink.Marfa expusa a tuturor colocatarelor ca sa arate spatiul aranjat tot timpul, iar cine este la vanzare poate vinde si de la colegelele care nu sunt in ziua respectiva . ca nu-mi inchipui ca o sa fie o vanzare personala incat sa nu poata vinde un cercel si de la colega wink, si tot odata este atenta si la marfa colegelor care sun sunt sa nu se fure. Adica sa se comporte ca si cum ar fi vanzatoare pe tot spatiul numai ca la un control sa se poata face dovada ca marfa este a mai multor persoane. Ma mai gandesc ca aceste colocatare cum le-am numit eu aici sa fie mesteri populari, sa aibe o forma de organizare... (II, PFA...)nu stiu exact cum sa zic dar la un control sa poata da socoteala de marfa respectiva. Asa fiecare isi pune pretul pe care il doreste, poate scade sau creste acest pret fara a da socoteala cuiva in functie de cerinta pietei, Mai ramane in discutie inchirierea spatiului care poate fi facuta de o persoana si contribuie toate celelate. Concluzia (ca m-am lungit cu vorba) ar fi functionarea ca un mini targ putin modernizat.
Astept urecheala daca am vorbit prostii.
adaug ca s-a nervozat tantelu wink - "legea e facut pentru a fi incalcata", "daca vrei poti" (fiecare intelege ce vrea wink ) rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 22 Iun 2011, 5:51 pm

Bravo Silvia! Asta am mai dezbatut si cu ceva timp in urma, la forma asta de organizare ne gandeam. Daca ne tot temem de drobul de sare (ITM, ANAF sau alte asemenea institutii bugetare) nu mai miscam un deget. Trebuie mentionat totusi ca, fiecare stand trebuie sa aiba casa de marcat sau, una singura care sa aiba soft ptr. introducerea codului fiecarei fete (cum te intreaba la casa de la alimentara: ce marfa ai? lactate, mezeluri"). Sa nu radeti, am vrut sa fiu sigura ca se intelege. Asa, fiecare are si evidenta vanzarilor facute si o ajuta la registrul de casa.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 22 Iun 2011, 6:01 pm

Eu zic ca mergand pe varianta " targ modernizat" normal ar fi ca fiecare sa aibe totul al ei incluzand si casa de marcat daca este strict neceara . Nu stiu cum zice legea pentru targurile ..targuri aste de prin parcuri si gradini. Pentru ca daca e o casa de marcat comuna....apoi... hai se mai ne comunim si la aia... si la aia... si se face rahat amestecat si pute a... si nu e bine wink Cand nu este persoana in persoana la vanzare nu se bate pe casa de marcat de colega se noteaza pe o hartiuta si isi bate ea cand e la vanzare .Se mai procedeaza asa si pe la magazine mai cu vanzare. Si apoi... fie vorba intre noi.... treaba cu legea am zis mai sus wink
Parerea mea! wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de camellia Mier 22 Iun 2011, 6:08 pm

Tantelu ,de acord cu tine :nu te enerva! eu consider ca discutiile noastre sunt constructive si poate impreuna gasim niste solutii mai eficiente de a iesi si noi in castig cu produsele noastre.
In privinta faptului ca stai la vanzare pe gratis iti spun sigur ca aceasta explicatie nu tine cu cei de la itm si iti spun asta din experienta firmelor la care tin contabilitatea.Si daca tu esti suparata pe cei care vin in control dupa spaga, eu sunt satula de atatea controale si de faptul ca suntem considerati din start niste infractori.
Silvia,ceea ce spui tu este ok, dar asta inseamna ca toate colocatarele sa aiba pfa sau ii , adica sa-si plateasca fiecare ce are de platit la stat:impozit,cas-uri,etc; dar chiria va fi platita doar de catre o singura persoana.Ideea este ca daca am un pfa si ma aflu in spatiul respectiv cu o masuta atunci tb sa il declar la fisc si reg comertului ca punct de lucru ,iar ca sa fac asta tb sa am la baza un contract de inchiriere sau comodat; in consecinta ar trebui sa avem toate un punct de lucru acolo.
Eu am sustinut ideea cu regimul de consignatie si cu persoana la vanzare pt ca :
-nu mai tb sa imi infiintez un pfa si deci nu mai am grija actelor si declaratiilor
-nu mai platesc darile pt pfa :impozit,cas , dar platesc cota parte din salariul vanzatoarei
-persoana care are pfa-ul are contractul de inchiriere, deci are cadrul legal de a vinde si produsele celorlalte fete :bonul de consignatie.
Casa de marcat este fiscalizata pe fiecare pfa in parte, deci daca toate fetele au pfa-uri,atunci ar trebui sa aiba cate o casa de marcat.
In privinta 'drobului de sare' , chiar nu este de glumit cu controalele:de ex daca nu ai casa de marcat amenda este de 8000 ron.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 22 Iun 2011, 6:16 pm

Acum, cu aparatele astea moderne, mergi cu casa de marcat la brau. Am vazut mai nou si pe la terase, iti scoate bonul instant la masa.
Cami, m-am enervat (si ma enervez de fiecare data cand e vorba de dat bani la stai) pe situatia in sine, pe faptul ca nimeni nu te ajuta dar toti vor sa iti dea in cap. Eu sunt de principiu ca mai bine imi tin eu evidenta contabila si, daca nu merge treaba, pa, decat sa am grija unui angajat, care are si el drepturi.
Eiiii.....trebuie sa plec musai. Continui maine ideea. O seara frumoasa tuturor! pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 22 Iun 2011, 6:24 pm

camelia inteleg ca esti in domeniu si stii ce vorbesti tocmai de aceea indraznesc sa intreb:
- pentru participare la targuri trebuie ceva?
- dupa stiinta mea se pot infiinta II-uri sau PFA-uri cu vanzare ambulanta si deci nu trebuie deschis punct de lucru- corect?
- iar pentru plata darilor catre stat.... acum dupa cum vrea statul si daca respiri e musai sa platesti taxa. Iar daca fetele participa la targuri ma gandesc ca au ceva, si pentru care nu au cred ca exista o posibiliate sa vanda din moment ce organizatorii le accepta fara sa le ceara autorizatie de functionare si alte minuni wink
Si gata ma opresc pentru ca nu sunt direct implicata si cred ca vorbesc in plus wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de lori16ro Mier 22 Iun 2011, 6:54 pm

eu sunt pentru.......Eu am sustinut ideea cu regimul de consignatie si cu persoana la vanzare pt ca :
-nu mai tb sa imi infiintez un pfa si deci nu mai am grija actelor si declaratiilor
-nu mai platesc darile pt pfa :impozit,cas , dar platesc cota parte din salariul vanzatoarei
-persoana care are pfa-ul are contractul de inchiriere, deci are cadrul legal de a vinde si


nu merge i ti iei lucrurile si pleci
iar in privinta targurilor pe organizatori ii intereseaza sa le platesti taxa in rest 'fiecare pe cont propriu" dar daca e sa aplici legea trebuie casa de marcat si tot ce decurge din treaba asta
lori16ro
lori16ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 55
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de camellia Mier 22 Iun 2011, 7:02 pm

Silvia, eu nu am participat la nici un targ pana in prezent, dar pot sa iti spun teoria:
-tb sa ai o forma legala de a vinde : pfa sau i.i. sau firma-srl
-tb sa ai casa de marcat ( in trecut acum ceva ani producatorii nu erau obligati sa aiba casa de marcat , dar a picat facilitatea asta ; )
-tb sa ai un aviz de insotire a marfii pe durata targului si pe durata transportului; ca sa faci dovada ca marfa este licita ; in aviz se trec toate produsele cu care vii la targ; este documentul prin care faci dovada ca nu vinzi marfa adusa la negru.
-tb sa ai in obiectul de activitate (in codul caen) pe langa cel de confectionare a bijuteriilor si pe cel de vanzare prin targuri si piete; pt ca altfel la un control ti se poate confisca marfa si?sau veniturile din vanzare.
-dupa cum am mai vazut in anunturile de organizare a targurilor organizatorii nu isi asuma raspunderea pt cei care nu au forme legale de functionare, deci fiecare merge pe raspunderea lui.
- da , pfa-ul poate avea ca obiect de activitate comertul prin standuri si piete si atunci nu tb sa-si deschida pct de lucru; dar in versiunea prezentata de tantelu cu spatiul amenajat ca un targ la dimens mai mici , atunci acel spatiu chiar tb sa fie o piata sau un targ ca noi celelalte sa spunem ca vindem la targ;daca spatiul respectiv nu este un targ atunci tb sa ne deschidem pct de lucru;ca sa nu mai vb de faptul ca pfa-ul care are spatiul tb sa aiba in obiectul de activitate : ceva legat de organizare targuri si pe aceasta baza sa-ti taie factura si chitanta .
Chiar daca la prima vedere pare simplu, birocratia la noi in tara este tare stufoasa si tare ne mai incurca.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 22 Iun 2011, 7:12 pm

ooofff incurcate sunt caile Domnului, dar si mai incurcate legile noastre wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de lucianemil Mier 22 Iun 2011, 8:15 pm

pentru ca nu am gasit alt subiect mai pe tema care ma intereseaza , am sa intreb aici.
e vorba de handmade.
ma intereseaza daca cineva a avut experienta sa colaboreze cu vreun comerciant, in sensul ca eu ca persoana produc de exemplu 50 de articole pe luna si nu ma intereseaza sa ma ocup de nici un act.
doar produc si le dau comerciantului sa le vanda.
e treaba lui sa le bage in evidenta sa , asa cum de exemplu se intampla si cu produsele din complexul Europa.

ce marja comerciala poate sa practice un comerciant in acest gen de colaborare, in cazul in care acel produs handmade se vinde cu 30 de ron pe bucata la client?
lucianemil
lucianemil
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 43
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/05/2010

https://www.facebook.com/pages/Cute-last-minute-gift-ideas/33984

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Week-end handmade Pitesti 16-17 iulie 2011

Mesaj Scris de lorellay Joi 23 Iun 2011, 8:22 pm

Week-end handmade Pitesti

Primul eveniment a trecut, si asa cum am promis…vom continua, drept pentru care va informam astazi despre urmatorul eveniment care va avea loc in perioada 16 -17 iulie 2011, in aceeasi locatie.

Acum putem sa va si aratam cum a fost la evenimentul anterior :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Locatia – Pitesti Centru intre magazinul Fortuna si Trivale Shopping Center
Perioada – sambata 16 si duminica 17 iulie 2011
Program – intre orele 9 si 21
Conditii de participare – produse lucrate manual (nu se fac exceptii)
Facilitati – se asigura pavilion 3x3 m, 4 locuri sub pavilion (1 loc are suprafata de 2,25 mp cu expunere de 1,5 ml ).

Locurile sunt limitate.

Edit Marinmagda18
Daca vrei sa pui poze ,pune poze nu trimitere catre blog


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 24 Iun 2011, 7:00 am, editata de 2 ori (Motiv : Sters adresa blog, mutat si unit subiect)
lorellay
lorellay
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : v
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 23 Iun 2011, 9:35 pm

lorellay nu era nevoie sa deschizi topic separat pentru ca avem sectiune speciala pentru targuri iar despre acest targ chiar s-a vorbit acolo

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ladybug Vin 24 Iun 2011, 8:22 pm

hey! sper ca pun intrebarea unde trebuie: stie cineva un targ handmade in iulie la iasi?sau chiar spre sfarsitul lui iunie...
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Mier 29 Iun 2011, 10:02 am

Am primit si eu o invitatie la acest targ(postez aici pentru cele interesate): 15, 16, 17 iulie.

TARGUL BOIERULUI

Tema acestei editii: FETE de PROVENCE ( intelegeti dumneavoastra...)


Date tehnico-financiare:
- Locatie: Muzeul Taranului Roman ( Kiseleff 3 )
- Program: vineri: orele 14 - 18
sambata: orele 09 - 18
duminica: orele 09 - 18
- Intrarea libera
- Mobilier oferit: masa si bancuta tip berarie
- Taxa de participare: 190 ron. Se va plati in zilele de 29, 30 si 1 ( miercuri, joi si vineri ) pe terasa Clubului Taranului din incinta muzeului intre orele 11 si 14.

Auspiciile sub care se va desfasura acest eveniment ne ofera prilejul de a sarbatori si a ne bucura alaturi de comunitatea franceza din Romania.

Sa regasim un crampei din Franta in inima Micului Paris!


Pentru detalii,

Coordonator proiect,
Calin Jantea
0766885252
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 10:22 am

Multumim Ramona. Am primit si eu invitatia pe e-mail si tel. Partea rea este ca se suprapune si cu targul celor de la ILHM, la Sutu. Nu stiu nici acolo cati vizitatori or sa fie. Au inceput concediile, vacanta... La MTR mai ai sperante la cei care ies la plimbare spre sosea, spre parc.
Fiind doar la o saptamana inaintea targului din Vama.... Mergem la targ cu dorinta sa vindem dar..... cand sa mai lucrezi ptr. urmatorul???
In Bucuresti cred ca o sa mearga iar targurile de prin septembrie. Oricum, bafta si vanzari maxime cui va merge!! hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Kristina Joi 30 Iun 2011, 5:51 pm

Fetelor mi-am facut un expozitor pentru bratari, a iesit un pic stramb, sper sa nu se observe prea tare, ce zice-ti pot sa- l folosesc?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 30 Iun 2011, 6:10 pm

Mie personal imi place cum arata. Se vad frumos si bratarile pe el.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 30 Iun 2011, 9:50 pm

Normal ca poti sa-l foloseste. Mai intrebi? Mie imi place cum ti-a iesit!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de margelutamea Vin 01 Iul 2011, 11:22 am

Da, e f frumos...desi cu asemenea minunatii de bratari, nici nu-l prea observi kiss
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 01 Iul 2011, 12:19 pm

International Media Events va invita sa participati la targul de accesorii, bijuterii, vintage si handmade “Gifts For Girls” .
Acesta va avea loc in perioada 9 - 10 iulie, in elegantul cadru al Margo Lounge, pe strada Lipscani 29-33 .
Programul targului va fi in ambele zile 11.00 – 19.00, iar costul de participare este 300 Lei, cost
in care este inclus un bon valoric de 60 Lei - consumatie la restaurant.

Evenimentul va beneficia o promovare in Sapte Seri, online in peste 20 dintre cele mai importante site-uri de evenimente si pentru femei,
200 de afise in centrul vechi si in alte zone de trafic, 5000 de flyere.

Astept cu interes un raspuns din partea dumneavoastra.

Toate cele bune

George VINTU

Events Manager
International Media Events
Telefon: 0729 729 384
Email: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de AndreaIsfan Mar 05 Iul 2011, 11:53 am

Kristina - foarte fain suportul, iar bijuteriile sunt minunate! Flowers
AndreaIsfan
AndreaIsfan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/12/2010

http://buchetdemargele.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Kristina Mar 05 Iul 2011, 12:51 pm

tantelu, Alina, Klavinia, Andreea multumesc mult!

Deci am fost la targ, a mers destul de prost, lume super putina si cei prezenti nici nu sau obosit sa observe produsele expuse.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de ikuta Vin 08 Iul 2011, 11:27 am

Fetelor, sunteti careva din Bistrita?Azi, maine si poimaine sunt zilele orasului Bistrita, si am fost invitati la targ.Asi fi vrut cateva informatii
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Targuri hand-made IV - Pagina 4 Empty Re: Targuri hand-made IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB