Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

+67
annamaria26985
emmancita
Floren
anamaria79"
cory74
Admina
emi
tomari
MagdaMarin
Andata
letho
valentinadof
kmn
nancyrbd
piciul
Dionisia
ioana soare
Giobsy
mariaz_09
silvisor
cozma felicia
adrianas
blonzii2007
kittygreeneyed
ancush
Ana Maria
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
myky7robc
irish05
aisha
mihaelavama
albinlei
Rocco33
Cristache
Cristina Munteanu
Anusca
rucsy
Octa75
crina68
denis21
Copilarim
violetas
Serban Valentina
kitty_1973
lennny
Marry
bubu85
firicel
corina corina
danadea
aba
canadianca50
CCristinaC
geany
SilviaDumitrescu
Uca
samo99ro
rosita
ikuta
symos
Karina33
mimiady63
stoy
carmenco
solmizel
MihaelaT
71 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de lennny Mier 11 Mai 2011, 6:46 pm

corina mi-ai facut o multime de complimente, nici nu stiu daca le merit!...arat bine la corp? daca-i sti cat m-am straduit sa ies mai subtirica in poza rade ...eu vroiam sa va arat modelul bluzei cat mai in detaliu, fara sa va sperii prea mult! Oricum ma bucur ca-ti place lucratura mea, multumesc pentru urare!
canadianca multumesc frumos! Va pupi
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de corina corina Mier 11 Mai 2011, 7:17 pm

O sa fiu cam off topic , dar mie imi place cum arati .Eu sunt mai rotunda si mai mica , dar ma straduiesc . Poate te ajung in vreo cativa ani la subtiricime . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de lennny Mier 11 Mai 2011, 7:34 pm

corina daca-ai sti inaltimea si kilogramele mele... in mod sigur ai fugi de pe forum, mai bine ca nu le stii! rade
scuze de off topic
revenind la discutia despre pulover... as fi vrut sa iasa mai larg insa modelul cu torsade m-a pacalit si n-am mai avut curaj sa-l stric si sa o iau de la capat.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 12 Mai 2011, 1:01 am

Cosmina frumos boleroul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .La fel si Lennny ai lucrat o bluza foarte frumoasa.Sa le purtati cu placere si spor la [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Copilarim Dum 15 Mai 2011, 1:57 pm

Desi eu cu andrelele ma aveam bine (prin asta se intelege ca am lucrat intai cu andrele - nu mult dar aveam vreo 2 plovere la activ si esarfe..) in ultima perioada le-am cam tradat. Am facut insa de curand o vesta pentru Buni si o bluzita la care nu am insa poze...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de symos Dum 15 Mai 2011, 3:52 pm

fetelor felicitari:
geany super culoarea
cocmina sa-l porti cu placere

leny ........ai foarte multa rabdare cu atatea torsade si gaurici.......
copilarim .......frumos sa-l poarte buni sanatoasa
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de denis21 Dum 15 Mai 2011, 5:38 pm

Un bolero pt.Mălina

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



are dantela crosetata pe margine.
Multumesc lui Danadea pt.schema trimisa,care m-a ajutat pt.a face acest bolero. Merci kiss
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de danadea Dum 15 Mai 2011, 11:03 pm

Denis, foarte frumos a iesit; cred ca este incantata Malina

Flowers Flowers
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Mai 2011, 11:15 pm

Denis,superb boleroul!sa-l poarte sanatoasa Malinuta! pupi pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 16 Mai 2011, 12:07 am

Copilarim sa poarte buni vesta sanatoasa ,ca e frumoasa si rosie...
Denis e foarte frumos boleroul ,cred ca e incantata Malina de el.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Copilarim Lun 16 Mai 2011, 11:18 am

Merci multumesc mult!! si eu imi doresc sa se bucure de el:)!

denis21 de model nici nu mai spun pt ca este evident, dar culoarea este foarte frumoasa!!
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de violetas Mar 17 Mai 2011, 9:02 pm

sa va prezint noul meu pulover, inceput acum un an si , tare, credeam ca nu-l mai termin

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Mai 2011, 9:28 pm

Mama... ce activitate aici... Cosmina, Lenny, Copilarim, Denis felicitari, sunt frumoase foc creatiile voastre.
Violeta, frumos foc si puloverul tau! Bine ca l-ai terminat! Cunosc senzatia rade sa tot faci si sa ai impresia ca nu mai termini.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de firicel Mar 17 Mai 2011, 10:10 pm

Violetas,sa porti sanatoasa puloverul !este foarte frumos si lucrat si modelul si culoarea!Dar si tu esti frumoasa,sau ma rog,este frumos ce se vede din tine! wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de crina68 Mier 18 Mai 2011, 12:08 am

Violeta, ma deprimi, avem aceeasi varsta,dar ce silueta superba ai.....iar bluza e tare!Felicitari![url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ]


Prezint si eu cu umilinta un boleroul in curs de facere wink
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Octa75 Mier 18 Mai 2011, 12:13 am

Codruto, soro, dar asta e vorba ta, munca pentru ai cu doctoratu' in andrele...
Super tare! pupi
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de firicel Mier 18 Mai 2011, 12:36 am

Codru,ziceai ca nu ai timp,sau in tren spre .....ai avut lucrul cu tine? rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Mier 18 Mai 2011, 1:01 am

Violeta,felicitari ,e foarte frumos.Sa-l porti cu placere.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de lennny Mier 18 Mai 2011, 8:54 am

violetas foarte reusit puloverul, imi place modelul ce l-ai folosit la bordura. Ai folosit vreo schema ceva? Sa-l porti cu drag... si esti subtirica foc, bravo tie!
codruta astept sa vad boleroul terminat, interesant modelul.

Mult spor la tricotat fetelor! kiss
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de crina68 Mier 18 Mai 2011, 9:36 am

Boleroul este pentru copilu" propriu si personal, ma sacaie sa-l termin ,asa ca stau seara de la 20-23 h ma uit la TV sau la PC ,cert ca la filme( sunt cu Aly Macbeal) si dau din ele...... nu am fost cu trenul ,Firicica mea draga, dar sambata cand o mai tulim pe la munte, in autoturism, andrelesc Smile , ma destinde...Sincera sa fiu, habar n-am cum va iesi boleroul,dar ma bazez pe imaginatia de moment si pe modelele voastre, va pup hug
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de violetas Mier 18 Mai 2011, 9:45 am

Ma bucur ca v-a placut jacheta mea.
Modelul de la bordura e o combinatie de la vreo doua scheme
Taliuta e mostenire de familie, vreau sa mai pun vreo 2,3 kg, dar nu se prinde(sotul zice de rea ce sunt)
Codruta, abia asteptam sa vedem boleroul in toata splendoarea lui. Eu nu pot andreli in auto, si mi-e ciuda. rade
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de bubu85 Mier 18 Mai 2011, 10:06 am

violetas foarte frumoasa jachetica ta, ideala pt primavara
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de rucsy Mier 18 Mai 2011, 10:39 am

Violetas, foarte draguta jachetica ta. Sa o porti sanatoasa si sa-ti mai faci.
Codruta, in poza de la avatar ( dca esti tu ) nu pari grasa. Asteptam boleroul.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de firicel Mier 18 Mai 2011, 3:33 pm

Scuze de off topic!Nu stiu cine a zis ca este Codruta grasa!Fals!Este foarte frumoasa,arata bestial,se imbraca super mereu si arata cu cel putin 5-6 ani mai tanara decat varsta! off topic Codruta,da-i zor la andrelit ca vine caldura si nu mai poate imbraca boleroul copila din dotare! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 18 Mai 2011, 6:25 pm

Violetas imi place foarte mult ! la guler te-ai dus de sub brat circular cu punct lenes ? ai scazut raglan ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB