Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

+67
annamaria26985
emmancita
Floren
anamaria79"
cory74
Admina
emi
tomari
MagdaMarin
Andata
letho
valentinadof
kmn
nancyrbd
piciul
Dionisia
ioana soare
Giobsy
mariaz_09
silvisor
cozma felicia
adrianas
blonzii2007
kittygreeneyed
ancush
Ana Maria
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
myky7robc
irish05
aisha
mihaelavama
albinlei
Rocco33
Cristache
Cristina Munteanu
Anusca
rucsy
Octa75
crina68
denis21
Copilarim
violetas
Serban Valentina
kitty_1973
lennny
Marry
bubu85
firicel
corina corina
danadea
aba
canadianca50
CCristinaC
geany
SilviaDumitrescu
Uca
samo99ro
rosita
ikuta
symos
Karina33
mimiady63
stoy
carmenco
solmizel
MihaelaT
71 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de violetas Mier 18 Mai 2011, 6:41 pm

Canadianca, jacheta este inceputa de sus, platca fiind model ocol, dupa care am scos ochiuri si am impartit pt fata, spate si maneci, continuand metoda raglan prin inmultire.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 18 Mai 2011, 6:42 pm

multumesc e foarte frumoasa !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Marry Mier 18 Mai 2011, 8:01 pm

Violetaspulovarul e tare frumos atat executie cat si culoare .Sa-l porti cu placere ca-i muncit nu gluma pupi
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de crina68 Mier 18 Mai 2011, 11:02 pm

Firicico,esti o lady, ms de laude, m-ai terminat ,sunt in faras!Nu e chiar asa...in curand soseste bolerou" pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de solmizel Vin 20 Mai 2011, 8:02 am

violetas, foarte faina jacheta. Culoarea imi place maxim. Sa o porti cu placere
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Anusca Vin 20 Mai 2011, 10:19 am

Profesioniste nu gluma pe aici..minunate lucruri es di mainile voastre....ma minunezi si va "invidiezi" cata rabdare si indemanare avetzi....Merci
Am inceput si eu asta iarna tricot o vestutza simpla de tot, am reusit sa o termin dar vine vara deja lol! o sa o port la anu Smile Bineinteles nu sunt o profesionista dar ma mai chinuie talentul.... Rolling Eyes

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc4654m.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de violetas Vin 20 Mai 2011, 10:30 am

solmizel a scris:violetas, foarte faina jacheta. Culoarea imi place maxim. Sa o porti cu placere

Multumesc, Solmizel!
Anusca, e frumos modelul, iar culoarea iti vine foarte bine.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Vin 20 Mai 2011, 11:10 am

Va arat si eu unul din lucrurile tricotate de mine anul trecut din bumbac si care imi place foarte mult. Modelul este de pe site-ul garnstudio.
URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/862/dsc05014r.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Anusca Vin 20 Mai 2011, 11:44 am

Cristina frumos lucrat...sa il porti fericita..ai bibilit la el ceva...
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Vin 20 Mai 2011, 12:14 pm

Catava zile! Mie cand mi se pune pata nu ma opresc nici sa mananc! tricot
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristache Vin 20 Mai 2011, 1:14 pm

este superb. cateva zile? esti tare!
mie mi-ar lua cateva luni....
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de geany Vin 20 Mai 2011, 2:47 pm

Anusca, arati foarte bine si vestuta este superba. Felicitari!

Cristina, frumos model si ingrijit lucrat, sa-l porti cu placere.Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 20 Mai 2011, 4:13 pm

Anusca,Cristina,felicitari pentru lucrurile realizate si sa le purtati cu placere caci sunt frumoase.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Vin 20 Mai 2011, 6:15 pm

Si pentru ca azi le-am facut poze, sa va arat si bolerourile mele. Cel mov este din mohair, celalalt dintr-o jacheta de angora reciclata, pe care l-am calcat (mare greseala).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Wow

Mesaj Scris de Rocco33 Vin 20 Mai 2011, 10:47 pm

Anusca a scris:Profesioniste nu gluma pe aici..minunate lucruri es di mainile voastre....ma minunezi si va "invidiezi" cata rabdare si indemanare avetzi....Merci
Am inceput si eu asta iarna tricot o vestutza simpla de tot, am reusit sa o termin dar vine vara deja lol! o sa o port la anu Smile Bineinteles nu sunt o profesionista dar ma mai chinuie talentul.... Rolling Eyes

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc4654m.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Amo ti sei dimenticata di fare le maniche.

Ti Amo
Rocco33
Rocco33
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : brasow
Data de inscriere : 20/05/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de aba Sam 21 Mai 2011, 12:06 am

Fetele, nu stiu care imi place mai mult, toate sunt foarte frumoase. Felicitari si spor in continuare. prietenie
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Marry Sam 21 Mai 2011, 12:17 am

Anusca,Cristina frumoase lucruri a-ti tricotat. Flowers
Sa le purtati cu placere kiss
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Anusca Sam 21 Mai 2011, 12:23 am

Multumim, multumim... Merci Merci Merci
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Sam 21 Mai 2011, 1:56 am

Cristina Munteanu a scris:Si pentru ca azi le-am facut poze, sa va arat si bolerourile mele. Cel mov este din mohair, celalalt dintr-o jacheta de angora reciclata, pe care l-am calcat (mare greseala).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cristina,sunt foarte frumoase,sa le porti sanatoasa
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Sam 21 Mai 2011, 9:20 am

Va multumesc mult pentru aprecieri.
Acesta este ultimul lucru pe care l-am terminat (ca mai am doua incepute si neterminate):

URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/232/dsc05017t.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de violetas Sam 21 Mai 2011, 9:23 am

Foarte frumos lucrezi, Cristina!Sa fie purtate cu sanatate!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Sam 21 Mai 2011, 9:35 am

Multumesc, Violetas, sper ca intr-un viitor apropiat sa termin macar una din cele doua bluzite pe care le-am cam abandonat. M-am simtit incurajata de aprecierea voastra! prietenie
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Sam 21 Mai 2011, 10:15 am

Anusca, e super vesta ta. se aseaza frumos cu camasa.
Cristina, lucrezi foarte frumos. Imi place tot ce ai postat. Felicitari.
Eu am o problema cu ochiurile luate perpendicular pe lucru, nu reusesc sa le nimeresc. Mai exersez.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de aba Sam 21 Mai 2011, 10:20 am

Cristina, frumos hanoracul si ingrijit lucrat. aplauze


Ultima editare efectuata de catre aba in Sam 21 Mai 2011, 10:20 am, editata de 1 ori (Motiv : tastatura nu prinde toate literele.)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Sam 21 Mai 2011, 3:43 pm

Cristina e foarte frumos si hanoracul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB