Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 3

+32
pedra
ileana cosanzeana
mykya
StMihaela
Chirrox13
danniela
Eva
tomari
Ginet
symos
norelif
annamaria26985
letho
Karina33
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
valentinadof
corina corina
ghita
camic
Uca
mnarcisa
geany
diada
MagdaMarin
Gianina4ever
Admina
aurishta
elenaxx
Clio_Ela
anielle
cris_io_mat
36 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Joi 31 Mar 2011, 3:17 pm

Asa a fost si cu mine, am pierdut 5 kg in primele 2 sapt, iar dupa aceea, incet-incet! Nu-i bai, ca nu ma grabesc nicaieri, anul asta am renuntat sa particip la Miss World rade , asa ca timp am destul, iar de renuntat, nici gand! Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 351247
L.E. Si fiindca totusi slabesc prea repede scratch am tras putin frana si literalmente m-am indopat cu donuts pig
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de elenaxx Joi 31 Mar 2011, 6:33 pm

Baaaad girl, aurishta. De unde pot sa iau si eu exercitiile alea de care ziceai? Ca ma bate gandul sa ma gimnastichez si eu asa cate putin pe zi. pup.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Joi 31 Mar 2011, 7:16 pm

Eu le-am gasit pe torente, sunt faine de tot! Sunt si pe youtube!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Joi 31 Mar 2011, 8:19 pm

Aurishta, asa exemplu ne dai? foame
Eu am facut muuulte farfalle si le-am papat intr-o salata cu mii de alte nebunii. Si acum iar mi-e foameee....
Se pare ca am pus cantarul intr-un colt al baii care avea parchetul mai ridicat si... stupoare. Nu am schimbat prefixul, in jos. E tot acolo, dar ma indrept in directia aia.
Ieri dupa 12 noaptea m-am apucat de yoga si am avut o energie de zile mari si din prea mult exces de zel mi-am intins niste muschi.
Azi, cui pe cui se scoate, sper. Doar sa ma apuc mai devreme, ca de obicei ma relaxez si ma ia somnul, dar in ultima vreme imi da energie si stau cu ochii pe pereti, in loc sa dorm.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Joi 31 Mar 2011, 9:18 pm

N-as fi vrut sa va dau un exemplu intr-atat de negativ, mi-ar fi placut sa ma pot lauda cu o dieta impecabila, fara gres! Dar... zid Sunt chinuita, torturata in fel si chip de bunatatile pe care le vor copiii mei! Atata s-au rugat de mine sa le fac donuts incat le-am facut pe plac! Ma cam feresc sa pregatesc dulciuri, ca sa nu cad in ispita! Dar aseara am comis-o! Am mancat vreo cinci gogosi, iar azi vreo zece Embarassed Nu erau ele prea mari, dar totusi...
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de ghita Sam 02 Apr 2011, 8:17 am

Nu am mai trecut de mult pe la voi. Vad ca incercati sa va mentineti pe linia de plutire, daca pot sa spun asa. Si eu tot ca voi. Aurisha ai atita dreptate cu dulciurile. si baietii mei vor mereu dulciuri si mai ales seara, iar eu nici nu vreau sa aud. Saptamina trecuta ajunsesem la 66 kg, iar dupa o petrecere de weekend ma lupt iar cu 2 kg, care parca s-au lipit de mine cu superglue. Sper sa le dau mai repede jos si apoi sa ma duc si mai jos spre 64. Va sarut si va urez zile bune si spor la slabit
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Dum 03 Apr 2011, 12:13 am

Fetelor luati si voi un mar, o "duda", in loc de o gogoasa, seara. Stiu cum e, imi mai amintesc cum e sa ai familia pe cap si sa te pui la masa, ca de... copilul nu mananca singur. Dar macar sa respectati niste principii monti sau de gen. O salata e ok seara si depinde ce pui in ea, ca tine de foame. Eu mai rontai cate un Fibrobar, seara si chiar daca nu e monti, nu cred ca schimba acul cantarului.
Azi am mancat o linte "batuta", ceva bun de tot, dar cu ulei si cartofi. Si cu sfecla si hrean, pe langa,foame dar macar fara paine. Mai grav e ca mananc la 22-23... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Apr 2011, 9:49 am

Of, Admina, daca n-as sti, as mai avea o scuza! zid Ma tin tare toata ziua si seara ii apuca pe toti dulciurile! Asta e cel mai tare antrenament, sa ignor huzurul celorlalti!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de corina corina Sam 09 Apr 2011, 4:52 pm

Buuuuna , fetele !Doamne cat am avut de citit , dar acum am recuperat . O vreme n-am mai primit mesajele de la topicul asta si de-asta l-am scapat din vedere . Da' ia sa fi slabit eu vreo 10 kg ! Mama - mama ce-l mai cautam sa ma laud de zor . Da' de unde !Nici cantarul nu mai stiu pe unde e , insa nu cred ca m-am ingrasat .La sportul pe care il desfasor eu zilnic as merita macar sa ma mentin . Numai km pe care ii fac prin curte (90m lungime ;50 m latime ), plus genoflexiunile la adunat de verdeturi si fandarile peste brazda de 1,20m ar trebui sa ma mentina in forma . In meniu avem multa salata , ciorbe de loboda si stevie aproape zilnic , fasole ,mazare , pastai , ciuperci, mancarica de cartofi si cate o friptura in week-end . Adica tot ce se gateste mai repede si fuga in gradina . Acolo imi beau si cafeaua de vreo saptamana . De dulciuri n-am timp , iar cu apa m-am mutat direct la fantana ca e mai in drumul meu .
Asa ca vedeti voi fetelor ca nu v-am uitat . Va fac ura din tot sufletul si sper sa nu raman codasa la slabit .
Aurishta , te admir pentru perseverenta !
Clio_Ela , inceputul e mai greu , dar eu cred ca tu esti pe drumul cel bun . Ti-am mai spus , dar ma repet: te foarte invidiez pentru orele de latino . Cred ca asta ar fi singura chestie de care m-as tine serios din placere . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 10 Apr 2011, 11:45 pm

Corina, pai tu faci miscare, nu gluma Smile
Aurishta, dulciurile fac parte din placerile vietii. Eu una nu renunt la ele. Le reducem, dar de ce sa nu ne bucuram sufletelul cu cate o bucatica-doua? (asta cand putem sa ne rezumam la doar atata Smile si nu papam la tona )

Toata saptamana am tras chiulul de la sport.
Sambata trecuta a venit mama mea din Ro sa isi vada nepotii, a plecat ieri. Nu a fost timp mult, am stat de povesti, ne-am plimbat cu caruciorul ore intregi in fiecare zi, am reusit sa imi scurtez blugii si am facut 2 fuste de vara pT mama.
Cum e aproape oarba, nu am putut sa o las singura cu Leutzul, asa ca am sarit si peste orele de latino.
Dar am facut abdomene si ceva miscare acasica, nu pot spune ca am lenevit. Smile Plus muuuuulti km, nu m-am urcat la volan, ci am mers cu caruciorul si la cumparaturi de cateva ori pe zi...
Cel mai rau insa e ca nu am baut apa mai deloc, am uitat, pur si simplu. M-am simtit destul de rau ieri si alaltaieri, digestia a mers greu, si nici macar nu am realizat de ce.
De maine reintru la program normal Smile

E foarte cald, mi-am scos de la pastrare pantalonii trei sferturi si bluzitele de vara. ... o motivatie in plus sa ma tin de treaba cu sportul.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Lun 11 Apr 2011, 8:53 am

Bravo, Ela, ma bucur sa vad ca esti "pe felie", chiar daca ai luat o pauza. Nici eu n-am mai fost la sala de joi fiindca am avut copiii bolnavi si nu m-am indurat sa-i las cu mama, fie chiar si pentru alea doua ore. Sper ca , de maine, sa pot merge din nou, imi lipseste tare mult miscarea! Mai rau e ca mi s-a stricat masina de cusut si inca n-am gasit un mecanic, sa se uite ce are. De ciuda, insa, m-am apucat sa-i cos Angelei un pardesiu cu mana. Poate ca pana la toamna il termin rade Cu regimul sunt cam varza, m-au ametit copiii cu boala lor, caci au avut probleme digestive. Dar imi revin eu , cat de curand!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 12 Apr 2011, 2:48 am

Aurishta, ulta sanatate juniorilor tai!!!
Stii cum fac eu in momentul de fatza regim? Pazind cuptorul Smile Am o gramada de muffins, clar ca deja am gustat aluatul, plus primele 4-5 care s-au copt.
De dimineata merg in vizita la colegii de serviciu, cum nu e vacanta sunt acolo si studentele care lucrau cu mine, asa ca am o gramada de facut.
Noroc cu Geany, ca mi-a dat reteta de muffins de pe forum, altfel stateam si mai mult, daca faceam alte prajituri.
Dar pana se coace urmatoarea tura (ca nu am decat 2 tafvi, pt 12 buc.)-fac ceva abdomene.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mar 12 Apr 2011, 8:18 am

Sunt varza... am pus inapoi cele 2kg si ma dor toate articulatiile. Motivul, e omul meu acasa si am pus mancarea cu masura si sportul, in pom. Colac peste pupaza, mancand mult, am un ditamai burtoiul, pentru ca orice mananc se vede si mai mananc si numai legume... zid
Deci ne reauzim dupa. Nu stiu cum faceti voi de toate, cu un barbat si mai multi copii, pe cap. Sunteti de laudat. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de valentinadof Mar 12 Apr 2011, 8:52 am

stai linistita ca nu esti singura care se plange de kg in plus cand e barbatu* acasa!noi mancam de seara la 5 si mie mi-ar ajunge pana dimineata dar domnului i se face foame si pe la 21-22,si ma cheama la masa sa gust doar putin.uneori putinul ala e mai mult si mi-e o ciuda de mor!!!!
a fost plecat 2 sapt si uitam de mancare,de oale, cratite, etc,si-aveam o satisfactie imensa cand seara ma culcam putin flamanda!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Uca Mar 12 Apr 2011, 9:03 am

Ieri m-am cantarit, am 54,4 kg la 1,58 m ai mei ( cu tva cu tot rade ).Nu stiu daca e bine sau rau, ma simt relativ bine asa, in schimb ma simt cam amortita de la atata stat pe scaun, de cand cu vremea asta nici chef de sport nu mai am ( am facut doua zile si dupa am renuntat) .
Am sperat ca vine sotul si facem impreuna, dar si el e la fel de delasator in perioada asta ... trebuie sa trag eu de el... si eu nu am chef... ( desi de fel e mai constant in ceea ce isi propune)
Poate vine soarele si imi vine si mie cheful!
Cel putin, ma mentin constant cu apa, nu am ajuns inca la doi litrii pe zi dar tot am progresat de la aproape nimic.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mar 12 Apr 2011, 9:21 am

Eu zic ca esti super!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mar 12 Apr 2011, 9:32 am

Uca, eu te stiu din poze si zic ca e ok, sunt repartizate foarte bine. La mine sunt dispuse precum pe para si nu ma simt ok, la kg mai putine si inaltime ceva mai mare (tot cu tva, inclus) rade
Si mai conteaza si fibra, muschiul. Daca esti o persoana activa, ai conditie fizica buna, nu trebuie sa te iei dupa cantar. Muschii nu-i poti da jos cu diete si nici nu vrei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de corina corina Mar 12 Apr 2011, 6:00 pm

In concluzie , nimeni n-a mai slabit ! Unde esti tu Elena xx , responsabila cu apa si cu panditul de dupa colt sa vezi ce ''subtirele '' suntem ?
Lasati fetelor , ca nu e un capat de tara si vara vedeti ca nu se grabeste deloc .Asa ca mai avem pana la costumul de baie . Avem timp sa-l si crosetam daca vrem . Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 351247 Tineti ritmul , fetelor ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 12 Apr 2011, 6:18 pm

Sa ma bag si eu in vorba ca m-am enervat.
Pai nu-ti e rusine uca ca la inaltimea si la kg tale ca sa nu mai zic si la varsta ta sa ocupi locu aci? A?A?A? pai io ce sa mai zic tot la aceasi inaltime da cu 67,1kg dupa cantarul meu doar in chiloti si 69,7 kg dupa cantarul uneia de la o firma dasta de mancat naturist si echilibrat si ...( herba.....), imbracata dar dupa pareerea mea nu 2 kg si ceva hainele. Dar dupa cantarul meu eu cred ca am mai slabit vreo 0,500 kg . Am inceput sa beau 1 litru de ceai (de care imi pica in mana)/zi, painea aproape ca am scos-o (cam 2 felii de la painea neagra rotunda, feliata)/zi. ma straduiesc din rasputeri sa nu mai mananc la 12 noaptea cand ajung in casa si de cele mai multe ori am reusit (cu unele exceptii) wink . uuuhhh gata m-am laudat destul si mi-a trecut si nervii pe uca rade pupi (stii ca te iubesc nu?)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mar 12 Apr 2011, 6:32 pm

SilviaDumitrescu a scris:
Pai nu-ti e rusine uca ca la inaltimea si la kg tale ca sa nu mai zic si la varsta ta sa ocupi locu aci? A?A?A?
Asa gandeam si eu despre Admina! rade Abia astept sa ajung si eu la 80 de kile si dupa-aia sa incep sa dau cu smirghel, adica sa-mi fixez un nou plafon la 78, sa vreau sa scap de 0,5cm de pe coapse, sa ma privesc din profil si sa ma ingrijorez de o burta imaginara care, altadata, era doar un vis. Oricum, e bine ca sunt pe-aici si fetele astea subtirele si faine, sa ne impulsioneze si pe noi cand ne lasam pe tanjeala!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 12 Apr 2011, 8:33 pm

sa stii ca te poti"smirghelui"cu burete de luffa,este un burete natural pe care il poti folosi pt masaj la baie si este foarte eficient daca insisti pe anumite zone.Apa calda,gel de dus si masaj cu miscari circulare,sa vezi ce efect are!!!
la mine a functionat
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mar 12 Apr 2011, 10:07 pm

Bine draga... cantati-ne: Lasa-ne, lasa-ne... daca vreti sa ne puneti pe tusha! beat
Da, eu nu va las, nici de ma dati afara, na! Uite asa, m-am pus capusha aici, sa va oftic pe voi doo si care mai sunteti pe la Cure, diete si alergari/ pedalari.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Io gafai draga, daca am cateva kg in plus, deci polizez si smirgheluiesc de zor ca-mi stau pe bombeu si le car degeaba. Mama mea e la vreo 60, la aprox 1.60m. Si o tot tachinez ca a pus pe ea... wink

p.s.s.s.s. daca nu stiati oamenii ai draq sunt slabi, deci asta e secretul: mic si rau!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 12 Apr 2011, 10:21 pm

raspuns la p.s.s.s.s.s.s.s.-ul Adminei: aveti sarma la ghem daia nu va ingrasati inganfat

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mar 12 Apr 2011, 10:36 pm

Pai, Admina draga, la asa mama, asa fiica Flowers Mama mea are 106 kg la 1.65m zid Sper sa n-o ajung din urma! zid zid zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 12 Apr 2011, 11:17 pm

Admina, cand eram si eu tinerica si subtirica asa cum esti tu spuenam ca sunt grasa.

Azi mi-am reintrat in ritm, am fost la dans, am transpirat bine, cand m-am intors acasica am papat cateva briosae coapte azinoapte...
Na, hai sa va arat cum aratam eu cand avea Victor 4 ani, si cand ma plangeam ca am fundul mare Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cand vad pozele astea vine motivatia, imi doresc dau jos o treime din ce am pus de atunci Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB