Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Martisoare din diverse materiale III

+80
danniela
craluca
EuIrinuca
romaya
flaviana
aurahd
veronica.l
Andata
cretu_veronica22
fiordaliso
chocolate
mihamihaela
maddy13
bijouxnod
Aditza
obanceacristina
andarlidia
roxy29
cld
alessia2007
amoni
Dodo-pui
violetas
arielas
Gianina4ever
ancamm
zorzonica_z
gmiki1
nana_vulpe
betymi72
SilviaDumitrescu
infinityme
cristinica_70
Lorena1
ele
carmendana
LORIMAR
pufoi
LN
nancyrbd
oanapip
Nicoleta Irimescu
cookie
anigherman
ada85bejan
ivanutamihaela
monatibi
ghita
dienutzababy
stoy
clodi
Valentina-handmade
diana-s
piciul
Karina33
Serban Valentina
anasia
carmenco
Steluzza
danadea
CCristinaC
aba
AlinaJ.Bijoux
came_lia
etana
mariaz_09
Uca
samo99ro
Crissy86
symos
firicel
odrina
lotus nufar
europolis
diada
Gabiuta
ikuta
Admina
valentinadof
corina corina
84 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de LN Sam 21 Ian 2012, 10:29 pm

Fetelor , multumesc pentru aprecieri; imi pare bine ca nu mi-am pierdut mîna fiindca sint f multi ani de cind nu am mai facut martisoare...
pe Crafty gasiti toate detaliile cu materiale folosite iar cine mai are intrebari ma puteti contacta pe privat.In principiu sint materiale foarte ieftine dar asocierea unuia cu altul face totul. Modelele mi le fac singura, ca pe vremea cind vindeam, acum 20 de ani; e o pasiune...
love
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de nana_vulpe Sam 21 Ian 2012, 11:10 pm

ele a scris:hello
am descoperit de curand pasta fimo si am decis sa fac niste martisoare pt. fii-mea la camin.
mai continui?
....
DAAAAAA!!!! Mai continui pentru ca esti talentata si e pacat sa te opresti! Vai ce faine ti-au iesit! kiss kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Dum 22 Ian 2012, 12:18 am

Superbe, martisoare.Carmen imi plac panselutele, sunt finute si foarte frumoase.LN foarte frumoase dar ma depaseste aparatura.Ele foarte dragalase, fa incontinuare nu te opri.Betymi si Nana m-ati dat gata cu cate martisoare aveti deja.Eu abia acum m-am decis ce sa fac si incep sa lucrez serios la ele.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de monatibi Dum 22 Ian 2012, 2:03 am

superbe martisoare,felicitari!
de fapt imi place tot ce am fazut pe aici ,faceti lucruri frumoase ,asa ca am dat fuga la magazin si mi-am cumparat o masina de taitei,urmeaza sa-mi iau pasta si sa dau drumul la treaba dar nu inainte sa ma documentez mai bine.inca sint in urma cu cititul la aceste capitole dar dau o fuga si pe la scoala de bijuterii si sper sa ma descurc si eu sa fac ceva.mi-am propus sa incep cu martisoare si ceva bilute ca tot vine vremea lor.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ele Dum 22 Ian 2012, 8:14 am

multumesc fetelor pt incurajari. continui ca incepe sa-mi placa
avatar
ele
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 44
Localizare : husi
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de came_lia Dum 22 Ian 2012, 8:37 am

nana_vulpe a scris:Iata si cateva din martisoarele mele. Unele nu am apucat inca sa le coc. Acum... eu merg mai mult pe culoare decat pe forma. Sper sa placa si sa se cumpere.


Ma duc sa-mi continui activitatea ca stau cam prost la cata cerere am! kiss kiss kiss
Foarte frumoase, Nana, mai ales inimioarele imi plac mult!

came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de betymi72 Dum 22 Ian 2012, 9:18 am

ce spuneam eu Nana???ale tale sunt mai frumoase!!! kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 22 Ian 2012, 3:34 pm

Toate sunt frumoase fetelor si unice in felul lor!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de nana_vulpe Dum 22 Ian 2012, 7:52 pm

Multumesc mult fetelor!
Vezi Bety... AlinaJ.Bijoux are dreptate! Fiecare martisor in parte isi are frumusetea lui, pentru ca isi are povestea lui.
Fiecare martisor, din cele pe care eu le fac pentru femeile dragi mie, spune o poveste despre ce simt eu pentru persoana respectiva. Le fac personalizate. Ce ati vazut voi aici sunt martisoarele care pleaca, la en-gross, la vanzare. De aia sunt impersonale!

@Ikuta Am fost la tine in blog si am vazut sfoara impletita. Poti sa-mi zici si mie, te rog frumos, pe unde caut tutoriale? Multumesc anticipat!
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de gmiki1 Lun 23 Ian 2012, 7:21 am

frumoase martisoare am vazut pe aici...felicitari fetelor...o intrebare daca nu e mare secret,unde vindeti en gros?
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de LN Lun 23 Ian 2012, 8:14 am

Nu e nici un secret, gasesti raspunsul putin mai sus, cel putin in ce ma priveste.
Da nana_vulpe, ai dreptate martisoarele sint in marea majoritate impersonale dar e un lucru voit; trebuie ca oricine sa se poata recunoaste in el. Sensibilitatile sint atit de diferite incit atunci cind vrei sa vinzi trebuie sa ti cont ca nu stii daca vei cadea numai pe presoane care apreciaza creatiile tale. Eu iubeam in mod deosebit vinzarea de martisoare, contactul cu oamenii si aprecierile care valorau citeodata mai mult decit banii fiindca iti incalzeau inima cind miinile si picioarele iti erau inchetate;poate din cauza asta iubesc micul meu magazin cu toate problemele pe care le poate cunoaste un comert in zilele noastre. In ultimul an cind am vindut efectiv martisoare, pe doua autorizatii , am dat peste 6000 de bucati. Acum o fac doar din pasiune, fara sa ma gindesc mai departe...
Oricum trebuie sa recunosc ca si martisoarele mele pentru cei dragi sint facute altfel,vin direct din gradina secreta e sufletului meu.
Deci , draga mea Nana_vulpe, ai dreptate, insa s-ar putea ca impersonalitatea sa nu fie totdauna un defect. prietenie
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Mier 25 Ian 2012, 5:23 pm

Foarte frumoase martisoarele facute de voi fetelor ! kiss Fiecare in parte cu dragalasenia lui te face sa-l placi .

Si eu am inceput sa crosetez martisoare si sa decupez , dar nu am ''la gata'' . Le mai trebuie ba o margica , ba un snurulet , dar am sa vin si eu cu poze curand .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de zorzonica_z Joi 26 Ian 2012, 9:37 am

Foarte frumos ce faceti voi fetelor! Va arat si o parte din martisoarele facute de mine si colega mea! Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de samo99ro Joi 26 Ian 2012, 10:40 am

Frumoaseeeee.... Bravo!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de zorzonica_z Joi 26 Ian 2012, 10:47 am

samo99ro a scris:Frumoaseeeee.... Bravo!

Multumesc pentru aprecieri, mai ales ca vin de la tine! Am urmarit pe aici ce faci si ies numai minunatii din mainile tale!
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ancamm Joi 26 Ian 2012, 4:55 pm

Superbe martisoare faceti fetelor. M-ati ambitionat si pe mine, asa ca m-am apucat de lucru. Am inceput cu Hello Kitty pentru colegele fiului meu:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cateva martisoare clasice, sa zic asa, mai micute:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si unele ce pot fi purtate ulterior ca si pandantive:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Comanda pentru snururi si cutiute nu a sosit deocamdata, asa ca va rog sa ma iertati ca vi le-am prezentat asa "golase"
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de monatibi Joi 26 Ian 2012, 6:25 pm

sint superbe,imi pace mult hello kitty
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ancamm Joi 26 Ian 2012, 6:42 pm

Multumesc frumos Monatibi
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 26 Ian 2012, 6:57 pm

Superbe toate Anca!!! Flowers Tare mi-ar placea sa primesc si eu un martisor hello kitty!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ancamm Joi 26 Ian 2012, 7:30 pm

Multumesc Alina. Scrie-mi adresa ta pe PM si se rezolva. pupi
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 26 Ian 2012, 8:50 pm

Foarte reusite aceste martisoare Anca.Felicitari!!! aplauze
Inteleg ca trimiti si in tara ...
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ancamm Joi 26 Ian 2012, 8:58 pm

Multumesc Gabiuta. Daca trimit in tara? Daca exista doritori... totul e posibil. Smile
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 26 Ian 2012, 9:00 pm

Vorbim pe PM. Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 26 Ian 2012, 9:52 pm

Anca,superbe martisoare,bravo!...si fetitei mele ii place Hello Kitty! Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ancamm Joi 26 Ian 2012, 9:57 pm

Multumesc Gianina.Oare este fetita careia sa nu-i placa?
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 6 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB