Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyIeri la 09:51 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 09:43 Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:36 Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:32 Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:24 Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:21 Scris de mlizeta

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 09:59 Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:46 Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:41 Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:36 Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 16:11 Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:17 Scris de alesianicolau


Martisoare din diverse materiale III

+80
danniela
craluca
EuIrinuca
romaya
flaviana
aurahd
veronica.l
Andata
cretu_veronica22
fiordaliso
chocolate
mihamihaela
maddy13
bijouxnod
Aditza
obanceacristina
andarlidia
roxy29
cld
alessia2007
amoni
Dodo-pui
violetas
arielas
Gianina4ever
ancamm
zorzonica_z
gmiki1
nana_vulpe
betymi72
SilviaDumitrescu
infinityme
cristinica_70
Lorena1
ele
carmendana
LORIMAR
pufoi
LN
nancyrbd
oanapip
Nicoleta Irimescu
cookie
anigherman
ada85bejan
ivanutamihaela
monatibi
ghita
dienutzababy
stoy
clodi
Valentina-handmade
diana-s
piciul
Karina33
Serban Valentina
anasia
carmenco
Steluzza
danadea
CCristinaC
aba
AlinaJ.Bijoux
came_lia
etana
mariaz_09
Uca
samo99ro
Crissy86
symos
firicel
odrina
lotus nufar
europolis
diada
Gabiuta
ikuta
Admina
valentinadof
corina corina
84 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 15 Feb 2012, 19:02

Ikuta, da de ce nu iti mai plac? Mie una imi place ce vad!!! Cel mai mult imi plac fluturasii din panglici si inimioarele!!! Spor in continuaew!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de aurahd Mier 15 Feb 2012, 19:04

daca ar fi dupa mine as lua cate un martisor din fiecare ,toate sunt frumoase ,mai ales bratarile in mod deosebit.oricum fiecare in parte are povestea lui spor harnicutelor
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Mier 15 Feb 2012, 19:06

Nu stiu Alinuta.Dupa ce am batut netul o gramada de timp, dupa idei de martisoare, dupa ce am tot pigulit si bibilit la ele, azi am ajuns la concluzia ca nu prea sunt cine stie ce si sunt dezamagita de ce a iesit.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 15 Feb 2012, 19:16

Eu cred ca stand atat cu nasul in ele sa le faci atatea ... te-ai cam bolunzit la cap. Cu mici imperfectiuni la fluturii din piele, mie imi plac toate.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de flaviana Mier 15 Feb 2012, 19:24

frumoase Ikuta...spor...si mie mi se intampla sa nu-mi mai placa, dar cand vad ca sunt placute lucrusoarele mele, mai stau sa ma gandesc..
flaviana
flaviana
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Mier 15 Feb 2012, 19:38

silvioaro, sincera sa fiu, nu cred ca mai este ceva normal la capul meu, care sa mai poata bolunzi.Ma duc sa fac bratari.Acum fac un modelas frumusel (poate maine nu o sa-mi mai placa rade )dar care trebuie tot timpul sa tot intorc lucru pe mai multe laturi.Dupa ce termin voi posta sa-l vedeti
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de romaya Mier 15 Feb 2012, 19:47

ikuta a scris:silvioaro, sincera sa fiu, nu cred ca mai este ceva normal la capul meu, care sa mai poata bolunzi.

No, bine ca recunosti si tu evidenta .. rade
Si-amu' la munca ,sa mai faci ca-s foarte faine, vesele si cam putine .. pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Mier 15 Feb 2012, 19:55

Maya draga, sa stii ca intodeauna am recunoscut ca mi plin capul de p----, maturi, si oiegi de loampa.Dar nu fata de colegul de camera.De facut mai fac, ca am 320 si mi-am stabilit norma la 500.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 15 Feb 2012, 20:03

500? Shocked Shocked
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de EuIrinuca Mier 15 Feb 2012, 21:01

buna seara fetelor,
nu am mai trecut demult pe aici. M-am uitat cu drag la tot ce ai lucrat voi si toate imi sunt dragi. M-am oprit la martisoare , le admir si nu-mi vine sa cred cata imaginatie aveti, modele foarte multe si imbinate intr-un mod elegant , va felicit. Am lucrat si eu margele din hartie si din margele . Va arat acum cateva modele din margele, sper sa va placa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
EuIrinuca
EuIrinuca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 151
Varsta : 55
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 19/09/2010

http://lucru-de-mana.info/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Mier 15 Feb 2012, 21:13

Ikuta,m-ai dat gata cu martisoarele!Sunt foarte frumoase!Sa ai bafta la vanzare !
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de amoni Mier 15 Feb 2012, 21:26

IKuta, sunt superbe toate! eu in schimb mi-am pus in plan 400 sunt aproape gata, azi trebuia sa ma ajute a mea consoarta la ambalat dar sa ivit ceva si a plecat si nici pina acum nu a venit, acum eu sunt intr-o dilema maxima fiind primul an in care fac Martisoare trebui sa ma ajutati si pe mine cu un sfat cam cit se cere pe o palariuta o brose crosetata ca pe cela lante stiu eu cit sa cer dar pe astea sunt in pom. pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Joi 16 Feb 2012, 00:30

Amoni, trebuie sa ti cont cam in cat timp le-ai facut, ce martisoare mai sunt de vanzare, si nu in ultimul rand ce preturi au si ceilalti.Alinuta dece te miri?Ti se par multe sau putine 500?Am colegi de asociatie care fac mult mai multe.In 10 zile, cat tine targul trebuie sa am ce vinde
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de cld Joi 16 Feb 2012, 09:05

ikuta sunt frumoase toate! spor la vanzare!
bratarile cu ce fel de fire le faci?
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Joi 16 Feb 2012, 10:47

Cld, bratarile acestea le fac din Angelica.Firul fiind mai plin decat moulineul se aseaza foarte bine si merg cu mult spor.Multumesc pentru aprecieri si urari, eu le-am pus in cutii si pana duminica nu ma mai uit la ele.Sa vad atunci daca tot asa nasoale mi se vor parea
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Joi 16 Feb 2012, 11:22

Ikuta , Irinuca , sunteti niste harnicute ! Sa veti spor in continuare !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ikuta Joi 16 Feb 2012, 11:27

Multumesc, Corina.Tu cand ne arati ce ai lucrat?
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Joi 16 Feb 2012, 11:33

Azi ! Acum am bateriile la incarcat . Am pozat si ieri ceva , dar parca nu-mi mai ajung nici mainile nici timpul . Ma-ntorc ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de valentinadof Joi 16 Feb 2012, 12:43

Hai Corina! ura Si eu vreau sa vad ce-ai mai mesterit tu!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de craluca Joi 16 Feb 2012, 12:44

ikuta a scris:

si nu in ultimul rand bratari martisor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astea sunt gata la ora actuala dar nu mai imi plac.Sa speram ca modelele pe care le mai am de facut imi vor placea mai mult
f dragute sunt! cum sunt facute? imi poti explica, te rog??
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de danniela Joi 16 Feb 2012, 13:21

Ce frumoase bratari Ikuta!!!
Chiar din ce le-ai facut??
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de amoni Joi 16 Feb 2012, 14:01

iKuta pai imi iese o palariuta in 15 minute cam asa, iar martisoarele care vor fii la vanzare la cei lanti vanzatori vor fii din acelea cumparate , eu voi fii singura care o sa aiba martisoare hademade dasta intreb ca nu stiu .
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Joi 16 Feb 2012, 14:15

Am veniiit ! wink Am zis ca ma-ntorc si asa am si facut . M-am inzapezit un pic in gradina ce legume , de-asta am intarziat...
Sa o iau cu inceputul . Anul asta mi s-a cam taiat sporul de cateva ori , dar tot am facut cate ceva . Am crosetat flori , palarioare si bratarele . Am decupat si brose de vinilin dar nu am la gata .Sa vad cu cate bucati sunt gata pana pe 25-26 . Mai intai , din seria floricele alb cu rosu :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si un detaliu , doua :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La acestea alb cu rosu n-am folosit nici un model , nici o schema . Am luat croseta si am dat frau imaginatiei . La urmatoarele , pentru care m-a dotat mami a mea cu multe fire de PNA , m-am inspirat dintr-o poza mica , mica . Ulterior am primit o poza mare si o schema de la o fata draga mie , dar deja lucrasem foarte multe dupa propria mea schema si am continuat asa . Sper sa va placa ... culorile mele !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si acum , maci si panselute , din fir Flavia , lucratura dupa schema integral , plus cateva palarioare asa dupa ureche :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si in sfarsit bratarele si inele ! Am facut mai intai bratarele incheiate , dar am ajuns la concluzia ca oricate marimi as face nu le pot nimeri pe toate . Apoi le-am facut sa se incheie cu siret ca sa fie adaptabile . Cel mai mult mi-au placut cele din snur de macrame bordurate cu alb sau rosu . Se fac repede si parca sunt mai interesante decat celelalte cu trei randuri de picioruse oarbe .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si gata ! Imi pare rau ca am postat asa tarziu . Anul viitor am sa postez fiecare model in parte imediat ce lucrez cateva . Si mie imi place sa ma inspir de la voi si e mai bine cand ai modelul mai din timp . hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 16 Feb 2012, 14:21

floricele pe campiiiiiiii! iupiiiiii! bounce
sunt superbe!
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de aurahd Joi 16 Feb 2012, 14:25

corina foarte faine florile si brataricile o nebunie toate, sper sa ai succes cu ele la vanzare si spor
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 10 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB