Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

+74
ioana soare
feerya
vlad_mom
Samarineanca
barbin
bebelusha
valentinadof
ema
Marchioness
pisi
cosmina46
piciul
despina13cucli
adriuta
Gabica
sybex
emilia-elena
cleobejan
niki_miki1
orhapetru
Irinax3m
diblaru maria
scoobbyy
emmancita
AcidoR
ANCA ECATERINA
tomari
giorgianab
geanina_scumpica
Elspethalexia
CarmenClaudia
sim23200
loo.lory
oana.fiat
adrianastanciu
nicsitra
valentina_d1986
ancabanu
elenaveronica
mateia
Admina
amnro
Larisa
Rall_baby
anigherman
StMihaela
aurelia.c
SilviaDumitrescu
Karina33
ismi3ismi
minky
tinassyliliana
mnarcisa
rosita
Indra
ivanutamihaela
olympia
Uca
zylv
clodi
Steluzza
Buburuza
arielas
MagdaMarin
elenasimion_pl
daniama
norelif
aurishta
geany
firicel
pavady
moruna
vilcris
MihaelaT
78 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de amnro Sam 10 Sept 2011, 7:34 pm

larisa, eu am un manechin reglabil, a fost luat dela Frank textile, acum 5 ani a fost 400 EUR. Sincer nu prea am lucrat pe el, il folosesc mai mult pentru pozat rochiile.

Am mai vazut la emidale dar nu stiu preturile.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geany Sam 10 Sept 2011, 9:26 pm

Cand am cumparat manechinul de plastic, acesta imi fusese primul scop, sa pozez pe el, sa nu ma pozez pe mine pt. a posta in internet... si pana la urma, tot pe mine am ajuns sa ma pozez, (dar ma fac manechin fara cap) rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de arielas Dum 11 Sept 2011, 7:43 am

geany a scris: Manechinul este bine daca-l ai, dar la fel de bine si daca nu-l ai. Te acomodezi si-ti faci propriul stil de lucru.

Ai zis bine, numai ca eu am crezut ca-mi va fi mai usor sa lucrez pe el, pentru altii, dar eu nu sunt obisnuita sa lucrez asa si nu stiu cum sa fac. Parca mi se impleticesc mainile. Daca e cineva care sa-mi vanda ponturi cum sa o fac. Eu tot pe jos sau in mana aasamblez sau retusez. Amatoare.... Intr-adevar a fost foarte eficace la indreptat lungimea fustelor largi.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Dum 11 Sept 2011, 9:37 am

Arielas nici eu nu prea stiu cum sa lucrez pe el si mi-am comandat ace rotunjite de pe Merceria rade ca am zis ca poate ma ajuta la ceva, inca nu am incercat cu ele dar sper sa mearga, dupa calculele mele ar trebui sa mearga ca la operatie rade
Oricum daca e cineva care are indemana cum a zis si Arielas astept si eu sugestii mai multe. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de rosita Dum 11 Sept 2011, 6:12 pm

Eu imi folosesc manechinul. Nu pot sa zic ca depind de el, dar imi este de ajutor, in primul rand la tivurile de la rochii sau fuste. Nu stiu cum as fi putut sa fac tivurile drepte, neputand sa conving pe nimeni sa ma masoare de jur imprejur. Si mi-a fost de folos si cand a trebuit sa mai iau din cusaturi ca sa stramtez, am facut asta pe el, n-a mai fost nevoie sa ma imbrac/dezbrac de 10 ori. Nici manechinul meu nu este chiar copia mea fidela, adica nu as putea sa asamblez un produs exclusiv pe el si sa fiu sigura ca imi vine turnat, dar sunt momente cand imi e de folos Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Mier 21 Sept 2011, 10:34 am

Fetelor mi-am construit manechinul care vreau sa-l am pentru impluntat doar ca acum sunt la faza cand vreau sa-i pun un substrat de fetru si unul de panza, stiti cum sunt acele manechine vintage (de pe vremea lui bunica), aici aveti un exemplu: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Problema mea e ca nu stiu sa fac acele tipare pentru manechin ca sa-l pot imbraca in fetru si panza respectiva. M-am gandit sa incerc cu ceva tipare din burda de la sacou, dar nu stiu ce zic. Sad
Nu stiti cumva unde as putea sa gasesc astfel de tipare? Va rog mult sau daca aveti ceva idei, ar fi bine venite pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de arielas Mier 21 Sept 2011, 12:04 pm

Acum am si eu o intrebare: de unde ai luat fetru? Mie imi trebuie pentru broderie, am luat de pe mercerie dar nu e ce-mi trebuie.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Mier 21 Sept 2011, 1:43 pm

De pe mercerie am luat si eu, nici nu stiu unde sa-ti zic sa mai incerci, eventual la tine in oras, eu nu am gasit aici si vanzatoarele se uitau la mine ca la felul 15. rade scuze de off topic
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de arielas Mier 21 Sept 2011, 3:20 pm

Pai si la mine la fel, dar nu ti-a trebui o bucata mai mare de fetru? Ce-ai facut cu bucatele alea de 50 pe 50?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Mier 21 Sept 2011, 3:54 pm

Le-am unit prin cusaturi de zig zag, dar nici macar nu erau de 50 pe 50 ca erau mai putin, pe deasupra mai erau si taiate aiurea si a trebuit sa le indrept, Sad dar nah asta e, probabil asa vin de la furnizori. Asa ca le-am unit prin zig-zag si acum astept niste opinii cum sa fac bucatile acelea de tipare, sper sa primesc ceva sfaturi Smile
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Mier 05 Oct 2011, 7:58 pm

Fetelor stiti ca am povestit aici ca doresc un manechin sa-l pot implunta, am reusit pana la urma sa il improvizez dupa manechinul care il am din plastic si sa-l aduc in starea in care am vrut, partea grea a fost cea cu tiparul si croitul materialului care mi-au luat cateva zile pana le-am adus de la partea cu teste pana la cusutul in sine pentru menechin, mai trebuie doar sa-i fac o husa si e gata, dar nu am mai avut rabdare asa ca am incarcat o poza cu el. Smile Sper sa va placa. Mie tare-mi place cum a iesit. Un pic e descentrat in rest eu zic ca e ok, pe viitor, nu? pupi

[[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de rosita Mier 05 Oct 2011, 8:14 pm

Larisa, ce hotarata ai fost! Arata foarte bine. Hai ca tot citindu-te cu manechinul tau, am invatat un cuvant nou: a implunta Smile Pai ce husa sa-i mai faci, ca arata bine asa, impluntabilul Smile Gata, pune-l la treaba!
croit
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geany Mier 05 Oct 2011, 8:25 pm

Larisa a iesit foarte bine, la fel ca si Rosita spun si eu, chiar nu-i necesar sa-i mai faci husa, dar daca e piticul tau, atunci fa-i.

Rosita, la fel si eu cu acel cuvant, desi-mi suna cam ciudat Shocked
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Mier 05 Oct 2011, 10:00 pm

Ma gandesc sa-i fac husa pentru ca fetru fiind lana batuta de la forjare in timp se va scamosa si vreau sa evit treaba asta, imi place tare mult verdele acesta dar va arata si mai bine cu panza ce o sa o pun, are imprimeu floral Smile ma bucur tare mult ca va place si sper sa ma asculte bucurie rade pupi

P.S. Rosita la noi la ardeleni cuvantul acesta "a implunta" se foloseste in loc de "a impunge" si atunci mi-e mai usor sa vorbesc pe ardeleneste lol! pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de rosita Mier 05 Oct 2011, 10:44 pm

Larisa, eu as pune o husa uni in locul unei cu orice fel de imprimeu. Cred ca daca pui o bluza, sau ceva in curs de executie pe manechinul uni, iti va fi mai usor sa te orientezi pentru simetrie sau alte detalii de genul asta (ma gandesc la rascroiala manecilor, la decolteu, etc). Poate asta e si motivul pentru care nu cred ca am vazut manechin cu imprimeu, ma refer la cele din comert. Dar tu fa-l dupa imaginatia si dorinta ta Smile
Vei avea un impluntabil inflorat.

Cat despre cuvantul "a implunta" cred ca este o varianta a cuvantului:
ÎMPLÂNTÁ, împlấnt, vb. I. Tranz. și refl. A (se) înfige, a (se) vârî. ♦️ Tranz. (Rar) A fixa, a așeza. – Lat. implantare.

Sursa: DEX '98 |
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Oct 2011, 8:47 am

Larisa a scris:Fetelor stiti ca am povestit aici ca doresc un manechin sa-l pot implunta, am reusit pana la urma sa il improvizez dupa manechinul care il am din plastic si sa-l aduc in starea in care am vrut, partea grea a fost cea cu tiparul si croitul materialului care mi-au luat cateva zile pana le-am adus de la partea cu teste pana la cusutul in sine pentru menechin, mai trebuie doar sa-i fac o husa si e gata, dar nu am mai avut rabdare asa ca am incarcat o poza cu el. Smile Sper sa va placa. Mie tare-mi place cum a iesit. Un pic e descentrat in rest eu zic ca e ok, pe viitor, nu? pupi

[[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Larisa, deci ai avut manechin de plastic si ce i-ai facut sa-l aduci la dimensiunile tale? Am si eu unul si vroiam sa-i pun suport. Apropo, ce e suportul? Trepied, de unde? Si ce faci daca trebuie redus intr-o zona a corpului (bust, in cazul meu, ca manechinul stas are vreo 90 si daca mai adaug fetru bate suta zid )?
Arata foarte bine, imi place si mie, asa cum e. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Larisa Vin 07 Oct 2011, 8:48 pm

Buna Admina, scuze ca am intarziat cu raspunsurile. Am manechin de plastic reglabil care l-am reglat pentru bust la 91,5, talie 71 si sold 96, am vrut cumva sa ma apropii de marimile din burda dar am realizat ca sunt cam irelevante din cauza ca eu in tabelele lor am marimea 42 dar pentru marimile normale de la noi eu port 40 sau marimea M.

In fine...deci am reglat manechinul de plastic la circumferintele de mai sus, nu am vrut neaparat dupa mine sa fie masurile pentru ca acum sunt in crestere (sunt insarcinata) si masura mea acum nu mai e cea fost, dar am vrut sa fac un manechin mai mare pentru ca acum invat sa fac haine, vreau sa fac si rochii si le fac pentru mine deocamdata pana voi debuta Laughing ...sper ca pe viitor sa le pot purta daca acum nu mai pot rade

Am stiut de la inceput ca punandu-i stratul de scotch si stratul de fetru va creste in circumferinta de aceea l-am lasat mai mic de la inceput, acum, asa cu fetrul pus a ajuns la bust 97 cm, talie 75 cm, sold 100, deci a crescut cam cu 4 cm si a ajuns sa se apropie de marimea mea ce e drept Smile .

Suportul e de la un reflector de lumina, sotul meu a cumparat mai demult un kit pentru studio si mi-a dat trepiedul.

Daca trebuie sa reduc o zona a corpului nu prea am ce face, nu stiu, m-am gandit daca voi avea nevoie mare pe viitor ori o sa mai improvizez unul cu masuri mici ori...habar nu am, dar gasesc eu ceva ma descurc, oricum deocamdata vreau sa invat pe el dupa cum am mai spus.

Eu zic ca daca te gandesti sa-ti improvizezi unul, scazi un 4-5 cm ca sa ajungi la masurile tale, sau este acel filmulet pe net care pune scotch direct pe tine si il taie in spate, eu practic de acolo m-am inspirat, doar ca nu l-am facut pe mine ca deja am burtica si sa nu fac ceva si l-am facut pe manechin.

Am facut si poze cu pasii de improvizare (nu toti ca am uitat pe final, am fost foarte concentrata la tiparul fetrului si mi-a scapat), eventual am sa pun si pozele respective sa vezi sau sa vedeti asa ca un mic tutorial.

Sper ca te-am lamurit cu intrebarile si daca mai aveti ma puteti intreba ca va raspund cu placere. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geany Mar 20 Dec 2011, 10:21 pm

Am tot comentat pe tema manechinilor reglabili, ca-s asa si pe dincolo, acum am si eu rade Sunt fericita ca-l am, ma ajuta mult sa lucrez si marimi diferite, dar nu-mi place deloc cum se prezinta produsul pe el (optic)...
Este reglabil intre marimile 34-42

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de mateia Lun 06 Feb 2012, 1:47 pm

am cumparat un bust din plastic pa care vreau sa-l aduc la marimea mea. imi dati o parere cum asi putea sa-l fac? va rooogggg....
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenaveronica Mar 07 Feb 2012, 12:19 pm

am si eu aceeasi problema si am rezolvat-o astfel-am pus pe el straturi de maieuri elastice si ca sa ajunga la amrimea mea, l-am infofolit bine- m-am gandit ca astfel pot sa adaug sau sa scot, daca vreau sa lucrez si unei alte persoane- dar sa fii atenta la lungimea corpului si unde plasezi pensele de la bust
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de mateia Mier 08 Feb 2012, 9:21 am

e o idee buna
l-ai adus la marimea ta? bustul pe care l-am cumparat are marimea 34-36 in talie iar la sani are cam dimensiunea pt mar 38-40. eu port mar 40.
eu ma gandeam sa-i lipesc ceva in zona taliei si apoi sa-l imbrac intr-o helancuta. Ce zici?
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 08 Feb 2012, 3:37 pm

si eu port cam 40-spre 42 in zona soldurilor si acolo am infasurat un esarfa, sa fie mai voluminos
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de mateia Joi 09 Feb 2012, 11:01 am

multumesc elena
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 09 Feb 2012, 11:08 am

As avea si eu nevoie de un astfel de manechin pentru ca e destul de aiurea sa ma tot dezbrac si sa probez, sa recitific sau sa ajustez si apoi iar ma imbrac, dezbrac... zid
cred ca voi cauta pe aici sa vad cam pe unde se gasesc.....
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de valentina_d1986 Sam 11 Feb 2012, 10:24 am

e super idea cu scotch...dar eu pur si simplu numai am unde sa-l pun prin casa....asa ca tot imbrac si dezbrca..si e groznic sa tot insailez si sa desfac pt ca nu-mi pot potrivi hainele calumea pe mine...nu prea are cine sa ma ajute prin casa Sad
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 5 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB