Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

+40
Chirrox13
mami jeni
kristadesign
ionela stefan
carmen ileana
zahariaelouise
adelina24
Dodo-pui
vero50
Marry
emma90
Gianina4ever
Uca
Aditza
carmenco
Giobsy
denis21
AlinaJ.Bijoux
stoy
tantza_m
dandana
iuliana72
tomari
Lucia.BlueFlower
mykya
dorinamisov
Serban Valentina
Gabiuta
firicel
plapandika
aba
carmenfratila
julix_2007
corina corina
ladybird
mariaz_09
crochetedaccessories
danadea
lotus nufar
samo99ro
44 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de dandana Vin 11 Feb 2011, 9:17 pm

eu tot ca martisor wink dar care din cele 2? sau e si un altul?

iata ce am gasit Shocked

sunt toate de descarcat, zau!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de samo99ro Vin 11 Feb 2011, 9:44 pm

Cotton perle este foarte bun. E fin si e mercerizat. Iese foarte frumos. Eu n-am incercat inca flori 3D, dar o voi face in curand. Acum am altceva in lucru.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de mykya Vin 11 Feb 2011, 11:06 pm

Deci: Am facut un trandafiras 3D in ideea de martisor. Dar cred ca nu e o idee buna raport munca-pret. Dar modelul se preteaza foarte bine la cercei cu surub si inel asortate cu un colier cu un trandafir mai mare la baza gatului. Eu am facut (nu retin daca e primul sau al doilea link) dupa cel in italiana, Rosa 3D. Imi pare rau ca nu se vede in poza culoarea bine, nu este portocaliu ci un somon dragut. Marimea trandafirului este ca aceea a unei monede de 50 bani. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de dandana Sam 12 Feb 2011, 12:20 am

e foarte dragut! ce fir ai folosit? evident ca e perfect ca cercel sau inel, ca doar asta a fost ideea initiala, nu? dar mie mi-a cazut cu tronc!
ma asteptam sa iasa mai mare, ai facut 25 de inele, unul dupa altul, neprinse intre ele? ca eu nu am inteles nimic din ce spune italianca aia

eu nu ma gandesc sa vand nimic, vreau sa ofer ceva frumos, asa ca daca iese asa ca al tau e bine

avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de mykya Sam 12 Feb 2011, 12:36 am

Pai nici nu stiu cum sa iti explic pentru ca eu nu am respectat schema ci doar m-am inspirat din ea. Am folosit cotton perle, dar am pus firul in doua pentru ca era cam subtire pentru ce ac aveam la indemana. Am facut inele, la rand unul dupa altul, primele patru de opt puncte, apoi patru de 10 puncte, 4 de 13 puncte, 4 de 15 si 5 de 20 de puncte. Le-am prins intre ele, cele mici la al 2 lea punct iar cele de a3, 15, 20 de puncte la al 4 lea. Am strans bine la baza fiecarui inel, si se aseaza ele singure. Daca nu iti iese sau nu intelegi, maine incerc sa fac cateva fotografii in timpul lucrului. Ar fi iesit mai mare daca foloseam Flavia sau faceam un numar mai mare de anouri.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 12 Feb 2011, 10:32 am

Asa arata ultima mea piesa !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sant la ultima suta de .....intepaturi dar sant nerabdatoare sa va arat ce fac!!!! kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 12 Feb 2011, 10:36 am

Superb, Lotus. M-ar interesa si pe mine schema, daca e posibil. Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de ladybird Sam 12 Feb 2011, 10:41 am

Superb Lotus.Sper ca ti-ai tocit acul, sa nu mai primesti atatea intepaturi.
Eu inca ma mai joc cu trandafirii:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 12 Feb 2011, 10:44 am

m-ai omorat este superb!!!!! kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de samo99ro Sam 12 Feb 2011, 10:50 am

Mai, fetelor, ma faceti sa mor de invidie. doamne, ce frumoase sunt toate!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 12 Feb 2011, 10:52 am

acolo in nordul tarii se molipseste fantezia!!! bucurie
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de aba Sam 12 Feb 2011, 2:28 pm

Lotus, ladybird, sunt perfecte. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mykya e foarte frumos trandafirul. flower


Ultima editare efectuata de catre aba in Sam 12 Feb 2011, 2:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare cuvant)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de corina corina Sam 12 Feb 2011, 2:43 pm

Superbe , fetelor !Absolut superbe ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de dandana Sam 12 Feb 2011, 8:20 pm

Lotus, ladybird, sunt superbe

dar am abservat ca nu vreti sa ne spuneti ce schema folositi Sad

Mykya, mie imi place trandafirul tau, fa-i niste frati de un set wink

eu am incercat cu flavia si Sad nu a iesit nimic, e prea gros firul sau prea mici anourile, nu stiu, o sa incerc cu cerculete mai mari
si eu nici nu le-am prins, ca asa am inteles de la italianca

lasa ca incerc schema originala!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de mykya Sam 12 Feb 2011, 8:57 pm

dandana a scris:Lotus, ladybird, sunt superbe

eu am incercat cu flavia si Sad nu a iesit nimic, e prea gros firul sau prea mici anourile, nu stiu, o sa incerc cu cerculete mai mari
si eu nici nu le-am prins, ca asa am inteles de la italianca

lasa ca incerc schema originala!

Ma duc acum sa incerc cu Flavia, nu vad de ce sa nu iasa. Anourile trebuie marite pe masura ce avansezi. Hai ca pozez pe masura ce il fac si postez. Am fugit, revin peste vreo ora cu rezultaul. kiss

Revin dupa mai mult de o ora:

Am lucrat cu Flavia, a iesit frumos (zic eu). Uite, am inceput cu 10 puncte. Eu inteleg printr-un punct perechea de 2 ochiuri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am facut primul anou, iar pe al doilea l-am prins de primul la 3 puncte asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am facut asa: 3 anouri de 10 puncte, 6 de 15, 6 de 20 si 6 de 30 de puncte. Incepand cu cele de 15 le prindeam intre ele la ochiul al 5 lea. A iesit pe timpul lucrului cam asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa ce am facut cele 21 de anouri le-am format trandafiras si a iesit asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu zic ca merita sa incerci, iese forte bine cu Flavia! O sa-ti iasa pana la urma. flower
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de ladybird Dum 13 Feb 2011, 9:49 am

Si ce nu va iese fetelor?Mykya ai prins excelent totul.
Eu am mai lucrat asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de aba Dum 13 Feb 2011, 1:53 pm

Foarte frumos, firul pe care l-ai folosit imi place enorm. Felicitari. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de mykya Dum 13 Feb 2011, 3:42 pm

Imi place mult colierul Ladybird. Bravo. Eu nu mai reusesc sa imi fac timp pentru ca am atatea proiecte incepute si mai nimic terminat No
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de lotus nufar Mar 15 Feb 2011, 8:51 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ultimul venit!!!! wink
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de aba Mar 15 Feb 2011, 11:39 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] frumos colierul. O fi el ultimul venit dar sunt sigura ca o sa mai urmeze. Spor in continuare, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 15 Feb 2011, 2:23 pm

Mykya Felicitari! Foarte frumos si foarte finut ceea ce ne prezinti lucrat in tatting.
De altfel am intrat pe blogul tau si am vazut ceea ce stii sa faci.
Deosebit de frumos lucrate,atit cerceii,colierele si bratarile tale.
Cum pe deasupra esti si o fata generoasa,adica iti rupi din timpul tau pretios sa explici si sa incurajezi ai alte fete,iti urez multa bafta si mult noroc in vinzarea lor.
hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de dandana Mar 15 Feb 2011, 3:37 pm

dragelor, m-am dus plina de sperante la merceria de la gara sa-mi iau niste cotton perle in degrade si altceva bumbac pt .... joaca mea
Sad am gasit doar niste uratenii, nici nu stiu ce voi face cu ele! exclus degrade, blehh
nici macar flavia nu aveau!

dar am luat niste ace, 6 buc- 5 lei, din care cred ca pot sa folosesc 4, sunt destul de lungi si cu urechea aurita
cele de tapiserie erau doar fff scurte
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 15 Feb 2011, 5:10 pm

Dandana nu dispera ,fii perseverenta ca tu ai mai multe mercerii in Bucuresti.
Si eu am cautat de-am ametit bumbac mercerizat bobine dar in doua merceriipe care le am in acest orasel, ce sa gasesc mai intii.
Am scapat cu bine de cosmar cu ajutorul unei prietene .
Cum croseteaza cu bumbac bobine de mai multi ani se aprovizioneaza direct de la fabrica.
Vezi ca ti-am scris un PM. bucurie wink
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de tantza_m Mar 15 Feb 2011, 5:37 pm

lotus e superb colierul , m-am indragostit de el love
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de mykya Mar 15 Feb 2011, 6:25 pm

Serban Valentina a scris: Mykya Felicitari! Foarte frumos si foarte finut ceea ce ne prezinti lucrat in tatting.
De altfel am intrat pe blogul tau si am vazut ceea ce stii sa faci.
Deosebit de frumos lucrate,atit cerceii,colierele si bratarile tale.
Cum pe deasupra esti si o fata generoasa,adica iti rupi din timpul tau pretios sa explici si sa incurajezi ai alte fete,iti urez multa bafta si mult noroc in vinzarea lor.
hug hug

Multumesc mult pentru aprecieri, dar sa stii ca sunt fete aici care lucreaza mai mult si mai frumos ca mine. Eu din pacate nu prea am timp, sa le vand nu reusesc, asa ca mai mult le daruiesc. Si chiar imi place sa le daruiesc. Vreau de mult sa incerc niste modele dragute dar nu stiu cand o sa reusesc. kiss
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2 - Pagina 4 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB