Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(5)

+33
MihaelaT
carmendana
bibidesign
casagravor
dianabv
chocolate
Lucia.BlueFlower
Adelaida
Giobsy
dia
GabitzaMami
greieras
Ginet
Uca
anka_gabi
Leutz
danabarbu2007
Steluzza
anca56
vmir
pelinarivasile
artbaby
firimitura
firicel
diana-s
AlinaJ.Bijoux
ionela stefan
Dana.G
MoniKozi
tantelu01
gty
anca1820
aba
37 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 19 Ian 2011, 11:46 am

Ma faci invidioasa Diana Smile Mare sau mica filozofie, cred ca lucrand cu ea ai mult mai mult spor si castigi timp. Ai comandat pe internet sau a venit cineva cu ea? Am vazut ca sunt doua modele, una care taie numai la unghi de 90 si alta care taie si la 45. Daca o aduci la targ o sa ii facem mai multe poze si eventual o sa aduc "mesterul" sa isi dea cu parerea daca se poate face si manufacturier.
Monica, nu te-am uitat cu sablonul dar e plecat omul din oras si revine cam dupa doua saptamani. Intre timp m-am mai gandit si eu la ce sabloane ar mai merge facute din forex sa imi ajute la lucru sa ii dau mai mult de mesterit. rade

Am mai cautat si eu placi de taiat si am gasit ceva mai ieftin aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Diana, nu sunt cumva din Brasov? Totusi, la pretul asta nu cred ca sunt din acelea care se refac zonele cu taieturi. Sau da?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de dianabv Mier 19 Ian 2011, 1:37 pm

mai, de revenit nu isi revin dar nu se fac foarte usor... adica la a mea desi o folosesc de luni bune, pe ea tai si cu trimmerul, si cu cutter-ul, nu are urme decat la linia de 15 cm ca acolo tai in doua coala a4 pentru felicitari, si se pare ca am taiat cam multe...
de acolo o am si eu, dar nu am dat link ca nu stiam cum e cu reclama...

cu masinuta, cred ca nu am reusit eu sa o reglez bine, dar imi lasa partea necrestata f mica, cam 1 mm, si de aici e f fragila fasia. mai incerc, oricum. si la mine era un vis de mult timp, mi-a luat-o o prietena de pe ebay cu 45 dolari in care intra si transportul. si taie numai la 90 de grade.

avatar
dianabv
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : brasov
Data de inscriere : 04/03/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 19 Ian 2011, 1:45 pm

Din filmuletele gasite pe net, cam asa zic si ei ca trebuie sa ramana nefranjurata hartia, 1-1,5 mm. Dar cred ca si asta se regleaza. La forfecuta lasi un pic mai mult ca siguranta, sa nu o tai de tot rade
Daca zici ca placa e rezistenta, o sa vad daca mai au ceva de interes pe site-ul lor ca sa o comand si eu, asta daca nu ma pun sa cumpar de cine stie ce suma.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Ian 2011, 1:56 pm

Tantelu, uite si aici un link: mercerie.
Sunt mai mari ca dimensiune blaturile, dar calitatea e buna. Eu folosesc si s-a comportat bine.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 19 Ian 2011, 2:08 pm

Multumesc mult ucabesty. pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Ian 2011, 2:10 pm

Eu tai piele si textile( cu lama bine ascutita) si isi revin taieturile.
Cu timpul am invatat sa imi dozez si forta de apasare, sa nu apas mai mult decat nu trebuie.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 19 Ian 2011, 2:28 pm

Tu ai cumparat placa de la cei cu merceria?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Ian 2011, 2:31 pm

Da, de la merceria forumului. E marca Milword.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 19 Ian 2011, 6:01 pm

Am profitat de ocazie ca a plecat seful si am facut cativa ghiocei si eu. Atata pofta mi-ati facut!!!! Nu va asteptati la minuni, am facut cu ce am putut gasi prin birou, nu stiu ce vor deveni. I-am pus in scaner si vad ca poza a iesit mai bine decat cu telefonul (e de tinut minte) . wink
Deci, ca un omagiu adus harnicutelor de pe acest forum, cateva modeste floricele de primavara, ca sa uitam ca suntem in miezul iernii. hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 19 Ian 2011, 7:25 pm

Deci asa, f. dragiti ghiocei dar si lacramioara!!!Chiar m-au facut sa uit ca afara inca nu e primavara si ca iarna inca bate in usa!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de casagravor Mier 19 Ian 2011, 7:31 pm

tantzelu... tu deja te joci..... kiss ai mana formata si totul merge de la sine....
felicitari.....
casagravor
casagravor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 57
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Mier 19 Ian 2011, 8:21 pm

Multumim pentru flori tantelu, nu sunt modeste deloc. Lacramioara imi place cel mai mult dar si ghioceii ti-au iesit frumosi. La mine e aproape primavara, m-au mancat degetele si in ultimele 2 zile am sadit flori. Daca nu le prinde vreun inghet si ies, fac poze si va arat. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 19 Ian 2011, 8:38 pm

Oooo, Aba, abea astep floricelele tale!!! S-a anuntat ceva ninsoare la tv dar, spram sa treaca repede!!!! Si eu am "umplut" casa de gloricele, chiar acum am cateva pe birou care asteapta cuminti sa fie lipite pe o felicitare!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 20 Ian 2011, 9:45 am

Multumesc si eu fetelor pentru....laude (nu asa de mult meritate) Merci
Aba, din cate am inteles de prin mesajele mai vechi, tu esti cam departicel de tara si clima poate te ajuta sa ne oferi cat mai repede niste floricele din gradina ta. E mare incantare sa ai macar un petecut de gradina.
Casagravor, pana acum nu m-am mai jucat cu mesteritul floricelelor pe sub birou rade , este si asta un inceput. Cum in proiectare volumul de munca este fluctuant, cred ca voi mai incerca experienta.
Va doresc mult spor la martisoare! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de casagravor Joi 20 Ian 2011, 9:50 am

tantelu, esti totala, numai sa nu te prinda careva.....
ai sa mergi cu ele de valentine sau martisor sa le vinzi?
bucurie
casagravor
casagravor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 57
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 20 Ian 2011, 9:59 am

De Valentine day am primit invitatie de participare doar de la Romexpo, unde taxa este exorbitanta si ar trebui sa ne adunam multe fete sa fie rentabil. Perioada este 10-13 febr. Ptr. martisor abia se fac selectiile si inca nu stim cate targuri se organizeaza si la cere voi putea merge. Avand in vedere ca momentan nu am conditii de lucru, deci nu prea am marfa suficienta de targ.... Voi vedea ce pot face pe ultima suta de metri. Oricum, nu imi place sa lucrez decat in tihna, sa nu fac la repezeala. O sa iau la servici mostrele de martisoare si sa vad daca merg scanate. Asta ca sa nu zic ca nu pun si eu un martisor aici. rade
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de bibidesign Joi 20 Ian 2011, 1:00 pm

tantelu01 a scris:Am profitat de ocazie ca a plecat seful si am facut cativa ghiocei si eu. Atata pofta mi-ati facut!!!! Nu va asteptati la minuni, am facut cu ce am putut gasi prin birou, nu stiu ce vor deveni. I-am pus in scaner si vad ca poza a iesit mai bine decat cu telefonul (e de tinut minte) . wink
Deci, ca un omagiu adus harnicutelor de pe acest forum, cateva modeste floricele de primavara, ca sa uitam ca suntem in miezul iernii. hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sunt superbi ghioceii tai...
parca miros a primavara love
daca i-ai facut la serviciu inseamna ca nu-i asa de complicat... eu ma gandeam ca ai nevoie de scule speciale, de fapt am vazut ceva despre o "trusa de quilling", da n-am aflat inca ce e aia wink
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 20 Ian 2011, 1:10 pm

bibidesign, dupa ce te-ai "contaminat" rau cu acest microb numit quilling....lucrezi cu orice. Trebuie sa recunosc ca in micuta trusa de manichiura pe care o port in geanta sau rucsac, acum nu imi lipseste nici micutul ac imprivizat de mine. Sculele bune nu le scot la plimbare rade
De incercat poti incerca cu hartia simpla rasucita pe o scobitoare crestata la un cap cam 5mm pe lung. Mai vorbim dupa ce vezi cate poti face wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de greieras Joi 20 Ian 2011, 2:38 pm

draga Tanteluo1 vad ca esti din Bucuresti .in ce cartier stai? poate te-as putea ajuta,mi-ar face placere sa-ti fiu un fel de ucenic...daca si tu ai vrea.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 20 Ian 2011, 4:43 pm

greieras, eu stau aproape de Big Berceni, pe Obregia. Ucenici nu cred ca e cazul sa am, ma consider eu ucenica in tehnica asta, dar sigur mi-ar face placere sa facem schimb de experienta. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Leutz Joi 20 Ian 2011, 8:35 pm

buna dinou...nu am mai intrat zilelea astea ca am fost cu scoala, medii. mi-au venit materialele de quilling si ma apuc sa fac motocicleta pt prietenul meu...abea astept sa vad ce iese kiss
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de greieras Joi 20 Ian 2011, 9:33 pm

tantelu multumesc pentru raspuns.ce schimb de experienta ...pai eu sint cu inima si sufletul artizana ca voi ca din miini nu imi iese nimic caci incep de toate si nimic nu termin iar la tehnica asta care imi place la nebunie nici macar nu am acul acela fermecat am rasucit pe o andrea niste carton A4 colorat -rosu, galben, verde si bleu . asa ca mai dureaza dar am citit azi ca -i recomandai cuiva cu o scobitoare crestata si o sa incerc asa., miine o sa-mi cumpar si carton verde si sa vedem dupa aceea....
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Joi 20 Ian 2011, 10:57 pm

Eu nu am ustensile, lucrez cu scobitoarea crestata si penseta de sprancene. M-am obisnuit atat de tare cu ele ca nu ma gandesc sa le schimb. Leutz, pot sa te rog sa ne arati si noua motocicleta cand e gata? I-as face lui fiu-meu. pupi pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 21 Ian 2011, 12:02 pm

Dragele mele, am nevoie de părerile voastre (normal că sincere) Smile

Mi-a ieşit şi mie din mână tablouaşul de mai jos. Am văzut şi eu acum la ce se referea Tantelu când zicea despre aparatul foto care e neiertător şi arată toate urmele de lipici, care cu ochiul liber nici măcar nu sunt vizibile. Deci nu la astea mă refer. Vreau să vă daţi cu părerea ce nu e bine sau ce lipseşte aici... Violetul trebuie să rămână.
Nu vă spun ce vreau să reprezinte, ca să vă dacă destinatara îşi va da seama. Copilul meu şi-a dat seama, deci cred că doar mintea mea complică prea mult lucrurile care în fond sunt extrem de simple.
O poză e cu bliţ, cealaltă fără.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vă mulţumesc anticipat pentru păreri şi mai ales pentru sinceritate şi deschidere.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 21 Ian 2011, 12:20 pm

Monica, tu ne aburesti cu cafelute aburinde??!!! Sau vrei sa ne duci cu zaharelul!!!! rade Chiar daca nu se vede tabloul intreg, (cel putin la mine nu se vede) eu vad doua cesti cu cafea aburinda, cu o lingurita care a imprastiat boabe de cafea si cubulete de zahar. Deci.... cred e foarte sugestiv tabloul, daca destinatara e si iubitoare de cafea, sigur o sa fie bucuroasa. Referitor la model, eu as pune piesa de la baza cestii invers, cu partea curbata in sus, ca un picior la ceasca. E doar o parere, cam asa as vedea eu ceasca. Smile
Fara blitz sunt mai frumoase culorile.
Daca tot nu a mai postat nimeni completez eu cu o idee de cescuta facuta la repezeala cu ce mai am prin sertar. Nu am stat sa potrivesc perfect piesele si nu am avut sa pun nici cafea in ea, am baut-o dimineata Smile am mai pus si niste floricele si ceva insecte, ca sa nu fie cescuta singura. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB