Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(5)

+33
MihaelaT
carmendana
bibidesign
casagravor
dianabv
chocolate
Lucia.BlueFlower
Adelaida
Giobsy
dia
GabitzaMami
greieras
Ginet
Uca
anka_gabi
Leutz
danabarbu2007
Steluzza
anca56
vmir
pelinarivasile
artbaby
firimitura
firicel
diana-s
AlinaJ.Bijoux
ionela stefan
Dana.G
MoniKozi
tantelu01
gty
anca1820
aba
37 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Dana.G Sam 22 Ian 2011, 9:32 pm

vad ca lumea se pregateste de V'day, martisor si alte cele. :P
eu intru direct in vara. ma gandesc la o "colectie" noua de cercei... :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Leutz Sam 22 Ian 2011, 9:56 pm

super felicitarile...si eu fac acum una tot de vl day :X
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Sam 22 Ian 2011, 10:29 pm

Se vede leutz, multumesc. Am gasit si eu una asemanatoare dar albastra. Acum sa vad pe care o aleg( desi el le vrea pe toate). Sa termin ce am inceput si ma apuc de masina. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 23 Ian 2011, 9:58 am

Referitor la filmuletul pus de Cameleonic (multumim): ce rol anume are creta aceea? e obligatorie? Nu prea imi dau seama... ma gandesc ca este pentru un aspect mai antichizat, mai uzat... sau?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Cameleonic Dum 23 Ian 2011, 12:49 pm

Nu e neaparat sa folositi creta,eu nu am folosit ,si in loc de capsele acelea care leaga petalele eu am folosit snur auriu cu noduri la ambele capete.

Dana G , foarte frumosi cerceii.Nu prea imi dau seama de marime,cam cum ar veni la ureche .Oricum foarte frumosi prin contrastul puternic negru-rosu :x
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Dana.G Dum 23 Ian 2011, 12:57 pm

Cameleonic a scris:
Dana G , foarte frumosi cerceii.Nu prea imi dau seama de marime,cam cum ar veni la ureche .Oricum foarte frumosi prin contrastul puternic negru-rosu :x

Multumesc! Smile
Dimensiuni: diamentru flori - 4,5 cm fiecare; lungimea toatala a cerceilor ajunge la 6,5 cm.
Din pacate camera nu a reusit sa redea culorile reale... nici macar in photoshop nu am reusit sa fac mare lucru. Am folosit gri, roz si visiniu.


Ultima editare efectuata de catre Dana.G in Dum 23 Ian 2011, 1:33 pm, editata de 1 ori
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Cameleonic Dum 23 Ian 2011, 1:30 pm

Aveam o poza cu cateva bijuterii din quilling,pentru inspiratie :*
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de ameliapetruta Dum 23 Ian 2011, 2:30 pm

Buna ziua! Azi am aflat despre site-ul asta si imi place foarte mult!
In legatura cu tehnica quilling, va pot da un pont! Eu am cumparat un aparat de tocat hartie (distrugator de hartie) e de 6 cm. Sau dc stiti pe cibeva la banca...poate au acolo! Merge mult mai usor decat sa stai sa tai fasii!
In curand , sper, sa afisez si eu lucrarile mele!
ameliapetruta
ameliapetruta
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Dana.G Dum 23 Ian 2011, 2:57 pm

Bine ai venit! Smile Asteptam cu nerabdare si lucrarile tale!
Eu una nu agreez tocatoarele (sau papershredder-ele), in primul rand ca nu taie perfect fasiile de hartie (le lasa "pufoase" pe margini), iar mai apoi ca nu le taie suficient de inguste. Cu cat sunt mai inguste fasiile, cu atat ies mai dragute licrarile. Am unul la birou, care intr-adevar taie la 4mm, dar ies "pufoase" fasiile....
De curand am primit o ghilotina... Inca ma imprietenesc cu ea. :D
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de vmir Dum 23 Ian 2011, 9:21 pm

Felicitari ! pentru realizari. Vin si eu cu cateva martisoare felicitari, produsul final. A venit nepotelul vineri si mi a zis ca el are 2 si 3 fetite in grupa si ca e tati care pune iorba (ciorba), ..care face paturi...incepuse sa imi zica tot personalul din gradinita. Eu l-am intrebat daca ii ajung 5 si 0 si tot imi explica ca ii trebuiesc multe.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de firicel Dum 23 Ian 2011, 9:25 pm

Vmir foarte de efect martisoare si felicitari ai mai facut!Frumoase si gingase! pupi Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Dum 23 Ian 2011, 10:27 pm

Vmir, toate sunt foarte frumoase, felicitari. Ghioceii sunt atat de gingasi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 23 Ian 2011, 11:57 pm

Ce de martisoare si felicitari frumoase!Bravo!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 24 Ian 2011, 8:12 am

vmir, dar stiu ca nu te joci... ai cam lucrat ceva.... unde mai punem ca e si frumos si ingrijit si mult si.... nu ma mir ca baietelul a vrut atatea... Smile

Cand o sa vedeti cu ce ma lupt eu de trei zile incoace, o sa cadeti in fund... mult timp consumat iar rezultatul nu pot spune ca este cel mai asteptat... o sa vedeti cat de curand...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Lun 24 Ian 2011, 11:37 am

Monikozi asteptam sa vedem. Si eu m-am luptat zilele astea cu ceva, fac poze azi si va arat. Nu e mare lucru dar mie imi place. Spor la lucru fetele, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 24 Ian 2011, 1:08 pm

Oauuuu, da stiu ca a fost activitate pe aici!!!! Reveniri la "rampa", o furnicuta noua... de lucrari ce sa mai spun... munciti nu va jucati. Cameleonic, ai revenit exact cu subiectul care se apropie, Valentaine Day. Pe aici, dupa cum vezi, se mesteresc de zor martisoare, felicitari de primavara. Cred ca motivatia este zapada care vrea sa ne convinga ca e mult pana la martisor si ghiocei in padure (ca la tiganci sunt deja )
rade
Chiar interesant tutorialul postat. De mare efect este sa pudrezi petalele cu tempera sidefata, asta daca reusesti sa gasesti la noi. Stiu ca am vazut un filmulet pe net si arata super.
Ameliapetruta, iti este foarte util daca parcurgi sectiunea asta a forumului de la primul capitol. Ai sa gasesti multe discutii despre "tocatul" hartiei mai amator sau ma "profi", constatari din experienta fiecareia care am debutat in aceasta minunata tehnica.
Moni.... Shocked ce mesteresti tu acolo???? Vrei sa ne pui pe jar, vad eu!!!
Abia astept sa postezi. Si tu aba, asemenea. Iar te-ai jucat cu miniaturi?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Lun 24 Ian 2011, 1:37 pm

Da, Embarassed Io-s cu florile. De data asta le-am adunat, sa nu stea pe rafturi, sa le pazesc sa nu cada.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de RamonaM Lun 24 Ian 2011, 1:40 pm

mirat2 am ramas fara cuvinte....supeeeeeeeeerrrrr! Felicitari Aba! Extraordinar oaaauuuuuuu
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 24 Ian 2011, 2:37 pm

Flowers Foarte frumos ansamblul!!!! Era bine sa pui si.... un nu stiu ce, ceva comun, ca sa se faca raportarea la dimensiunea acestor piese. Cei care ne viziteaza, dar nu sunt familiarizati cu aceasta tehnica, au impresia ca facem "bibelouri din hartie", adica in dimensiuni mari. "Cacarezele" noastre rade sunt atat de mici si delicate incat trebuie apreciata si dimensiunea piesei in sine.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de firimitura Lun 24 Ian 2011, 2:49 pm

affraid m-ai dat gata cu miniaturile. da stiu ca ai rabdare, nu gluma. superbe. kiss

vmir tare dragute martisoarele . kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Lun 24 Ian 2011, 3:03 pm

Multumesc fetele, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am rabdare cand ma joc cu hartia. Tantelu, am sa incerc data viitoare sa pun ceva sa se poata face comparatia. Florile le-am pozat in mana tocmai pentru a vedea fetele ca-s mici. Acum bibilesc la o felicitare pentru sora-mea, ziua ei de nastere e 1 Martie. Vreau sa fie si de martisor si personalizat. Sa vad ce iese. Am ceva in cap... dar de obicei incep ceva si termin altceva. Si o sa aiba un bebe in martie, deci vreau si ptr asa ceva felicitare. Dupa aia revin la miniaturi.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 24 Ian 2011, 4:50 pm

Wau, lipsesc si eu 2 zile de pe forum pt. ca nu m-am simtit bine si uite cate minunatii vad pe aici. Trebuie sa ma pun serios pe lucru ca mi-at luat-o inainte!!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Leutz Lun 24 Ian 2011, 5:51 pm

pot sa fur si eu modelele voastre de felicitari? si cele mai vechi...va roooog
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 24 Ian 2011, 6:07 pm

Din partea mea.... nu consider furt. Inspiratie poate, dar si noi ne-am inspirat la randul nostru de la cei mai avansati. In aceasta tehnica, oricat ai incerca, nu ies doua lucrari identice (si e foarte bine asa) chiar daca le faci tu. Ceva, ceva tot o sa difere. Atata timp cat postam lucrari si mentionam ca sunt reproduceri sau idei preluate, nu le prezentam ca lucrari originale, cred ca toata lumea poate sa se inspire din ce a vazut aici.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Cameleonic Lun 24 Ian 2011, 6:52 pm

Foarte frumos lucrate miniaturile...FELICITARI.
Chiar nu stiu de ce face lumea martisoare cand iarna nu vrea sa plece;))Vazand martisoarele mi-a venit asa o dorinta de cules ghiocei.Dar iarna nu prea e deacord cu mine Sad
Leutz,nu ai cum sa le furi ;) poate sa te inspri.Nu or sa iasa la fel 2 felicitari.
Esti libera sa te inspiri din modelele mele cel putin(ca sa nu vb in numele altora),poti schimba culorile,forma,numarul florilor ,mesajele si poti adauga si ceva original de la tine .Joaca-te cu ele ;))

__________________________________________________________________




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 24 Ian 2011, 8:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : despartit capitole)
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB