Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua, impreuna!-9

+43
kitty_1973
Uca
mihaelavama
valentinadof
Karina33
silvia s
daiana25
adelina24
Adelaida
emafrumoasa47
violetas
Floren
betymi72
Steluzza
aurishta
amnro
Giobsy
Serban Valentina
bibitu
mnarcisa
emmancita
ivanoiuadela9
diada
AlinaJ.Bijoux
came_lia
melus
virus
firicel
MagdaMarin
cory74
amoni
veniciuc nicoleta
ema
zylv
Marry
Tache Marilena
arielas
europolis
leonutza69
MihaelaT
samo99ro
SilviaDumitrescu
CCristinaC
47 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 11:01 am

Pai sa ma lase pe mine sa apreciez daca imi permit sau nu mai ales ca unde am mers eu aveau mostre
Dar stii, altceva mi-a incretit nervii: au venit niste pitzipoance(se vedea de la o posta cu ce se ocupa) si cu alea au fost foarte amabile desi nu se cunosteau
Oricum, m-am dus si mi-am luat un Mousse matte de la Maybelline si e minunat: ieftin, nu irita, nu face puncte negre, nu se face masca pe fata, nu usuca, nu luceste, nu se ia si rezista bine chiar la 30 si ceva de grade
Pina la urma prostancele alea chiar mi-au facut un serviciu
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 11 Oct 2010, 11:14 am

Buna dimineata..si de la noi.Azi e soare si bine,si am o gramada de treaba.Zylv mai facut sa balesc la ceaiul tau...Apropos de vanzatoare sau supraveghetoare,eu urasc sa stea femeia respectiva sa-mi sufle-n ceafa...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 38
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Lun 11 Oct 2010, 11:29 am

ema a scris:Pai sa ma lase pe mine sa apreciez daca imi permit sau nu mai ales ca unde am mers eu aveau mostre
Dar stii, altceva mi-a incretit nervii: au venit niste pitzipoance(se vedea de la o posta cu ce se ocupa) si cu alea au fost foarte amabile desi nu se cunosteau
Oricum, m-am dus si mi-am luat un Mousse matte de la Maybelline si e minunat: ieftin, nu irita, nu face puncte negre, nu se face masca pe fata, nu usuca, nu luceste, nu se ia si rezista bine chiar la 30 si ceva de grade
Pina la urma prostancele alea chiar mi-au facut un serviciu
Eu mi-am luat Miracle Touch - Liquid Illusion Foundation de la Max Factor. Nu e foarte scump si se intinde foarte bine cu buretele din dotare. Foarte rezistent si, cel mai important, mat. Nu luceste. Am luat si unul inchis la culoare pe care il folosesc pe post de fard de obraz. Se imbina foarte bine cu restul.
Tot de la Max Factor folosesc, de multi ani de zile Lipfinity - ruj lichid. Eu am o problema - un pitic pe creier - cu urmele de ruj pe pahar, ceasca, etc. Le urasc. Si atunci, cand ma duc undeva unde mananc, beau cafea sau altceva, sau cand am musafiri la masa, imi dau cu ruj lichid. Se prinde foarte bine de buze si glossul care se aplica deasupra este foarte, foarte bun. Da si luciu, dar hidrateaza foarte bine buzele si le impiedica sa se usuce. Si nu lasa urme nici macar pe servetel. Si tine toata ziua (daca ai mancat ceva gras, un pic se duce de pe interiorul buzei, dar ramane pe exterior). Asta il dau jos seara cu un demachiant gras.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 11:50 am

O idee super cu cele doua nuante de fond de ten Multumesc
Iar cu rujul, il ador dar nu pot folosi Fac o alergie la rujuri: imi crapa buzele la singe si rujul se stringe Am incercat cu balsamuri dar e la fel Se aduna si mai rau
Mor de ciuda ca am vazut niste nuante super
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Lun 11 Oct 2010, 11:59 am

La un dermatolog ai fost? N-ar fi rau. E pacat ca nu poti folosi ruj. Mai ales asta. Eu sunt incantata de el. In rest, folosesc ruj persistent de la Avon. Tine si asta vreo 6-7 ore. Bineinteles, de cate ori nu am ruj pe buze, dau cu balsam. Imi merg foarte bine cele de la Oriflame.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 12:12 pm

Acum folosesc creioane in nuantele rujurilor si le colorez cu creionul Ramin mate dar cam maninc culoarea Parca nu crapa chiar asa Dar cind vad rujurile alea de-ti iau ochii......(nu imi plac sidefate)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Lun 11 Oct 2010, 12:15 pm

Nici mie nu-mi plac sidefate. Imi stau ca naiba. Nici nuantele de maro-bej nu-mi vin bine. Sunt stearsa rau cu ele. Chestie de ten. Am incercat, dar nu-mi plac.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 12:48 pm

Nuantele de bej maro parca iti fac buze de mort Imbatrinesc
Sunt atitea nuante de rosu...
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de amoni Lun 11 Oct 2010, 1:57 pm

Despre ce vb voi.... despre rujuri, eu nu ma dau cu nimic ca nu le suport mai bine spus le maninc si in urmatoarele 10 minute nu mai am nimic pe bot asa ca, cia mai buna culoare, nuanta e naturala fara nimic si daca imi crapa buzele ma dau cu miere sau cu ulei de masline kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 2:50 pm

buna fetele....eu m-am intors de la munca, azi mai am ceva liber ca de maine o iau cu ruptu'...munca de dimi, scoala de dupamiaza...plec dimineata la 7 si ma intorc seara la 7....acum fac un ceai verde....si ma dau sa pun de o ciorbitza....dupa care sper sa fac cat mai mult la sarafanul ala sa-l termin odata
zylv
mama-mama ce casting....20 fete...dar unde a sfarsit aia pe care o aveai....asta pentru ca am vazut-o si eu....te pup tare mult si bafta cu maga......poate te prind pe mes si vb un pic, salutari baietilor!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 11 Oct 2010, 3:00 pm

ia uite la leonuta ba ba ici ba pe colo cum mai sta la vorba . Si mai si spune ca are o gramada de treaba . Nu te-ai apucat inca de sarafan????? rade rade hug kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de zylv Lun 11 Oct 2010, 3:04 pm

no,ca te-am recuperat cu totul kiss individa vine la voi ca sa intareasca randul somerilor.am gasit o tipa care a lucrat intr-un magazin in spania.mi-a placut din prima pt faptul ca in cele doua ore nu a stat cu mainile in san.mi-a si aranjat doua vitrine de parca le-as fi facut eu.ramane de vazut cum va fi pe parcurs.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 3:22 pm

Esti norocoasa Bafta
Leonutza ce scoala faci?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de cory74 Lun 11 Oct 2010, 3:27 pm

Succes cu fata cea noua, Zylv! Iti doresc sa fie ceea ce cauti!
Si eu cautam de cateva luni o fata, ajutor in magazin-atelierul meu. La cum merg treburile, in general, era ideal sa stau numai eu... dar mi-ajunge!
De luni pana sambata, pana la 7 seara, mancare copii, calcat, croitorit (nu numai de placere, si de nevoie)am zis gata! Acum mai si tricotez..!
Bine ca am gasit o fata dornica sa invete meserie... la mine sunt foarte multe de invatat si ajuta foarte tare la cv chiar si dupa un an-doi de experienta, problema e ca nu prea sunt dornice sa invete, li se pare suficient sa invete cate ceva, sa aplice mecanic si gata.
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 50
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 3:34 pm

silvia ma urmaresti peste tot mama, nu mai poate omu' sa bea un ceai sa stea la o taclala...dar ai drepatte trebuie sa inchid tot, calc. televizor, dau drumul la radio si ma pun pe treaba ca altfel....
zylv no lasa ca n-ai pierdut prea mult...speram ca acum ai mai mult noroc, bafta si air bafta iti doresc ca meriti si tu si magazinul....mie inca mi-a ramas gandul la sandalele alea...care nu-mi erau bune! Recuperez la anul!
ema
a mers rau doi ani de zile cu munca, putina si putin platita asa ca am hotarat sa fac un curs de infirmiere...nu asistenta pentru ca acolo e nevoie de 3 ani de zile si scoala de dimineata pana seara si eu nu-mi permit sa las serviciul....deci cursul este de operator socio sanitar...ca meserie esti undeva sub asistente...dar pare ca e nevoie de asa ceva...ai asigurat un servici de 8 ore....cursul este de 9 luni se tine dupamiaza de la 14.30 pana la 18.30 deci eu 4 ore de dimineata pot sa merg la fabrica unde sant angajata...in decembrie fac practica 12 zile intr-un azil de batarni iar in iulie la anu' am o luna de practica in spital, dupa care examen....deci speram ca ma descurc...si ca la sfarsit nu am facut-o degeaba si gasesc si un alt servici, mai sigur....mai traim si mai vedem.A sa nu uit e un curs platit...ca doar nu pierd astia ocazia sa faca niste bani...1600 euro!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de cory74 Lun 11 Oct 2010, 3:39 pm

Suuper Leonutza, felicitari! Admir persoanele care accepta schimbari in viata si ideea de a invata. Iti doresc sa ai ambitia de a termina cu bine si mult succes! pupi
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 50
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 3:41 pm

Merci, Leonutza Stiu Si in Franta e la fel cu infirmierele Dar aici, infirmiera e asistenta de la noi Iar ce spui tu e incadrat la personal medical auxiliar
Sa-i ia dracu ca au atit de multe specializari de nici nu mai stii care si pentru ce este
Si eu am facut anul trecut, cu bani cursuri de secretar medical si lucrez in domeniu Macar ma ocup numai de hirtzoage
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 11 Oct 2010, 3:52 pm

De ce nu stai mai aproape Cory ca veneam eu. rade Mie chiar imi place lucrul de mana si sa invat.
Acum vin si eu din Ploiesti.E o circulatie naspa rau zid ca s-a inchis bulevardul de la catedrala in jos si tre'sa ocolesti mult sa ajungi unde ai nevoie(eu la Schuller).
Am stat la curentii pentru coloana mult zid ca era coada si aia de la gimnastica m-a programat la 11 30(cum ii convine ei).Speram si eu ca la 11.45 sa fiu acasa sa-mi pot lua baiatul de la gradinita.Se va duce soacra 2 saptamani.
Dupa ce am terminat cu terapia, alta belea, trebuia sa ocolesc bulevardul sa ajung la alt spital cu unchiu' pt un referat pt comisia de pensionare care o am luni(alta alergatura zid diminetata devreme comisia+ ajunsul la timp la fizioterapie)si ocoleste iar pana aproape de vest sa pot ajunge unde aveam treaba.
Plus ca trebuia sa duc la banca banii pe o asigurare si am uitat hartiile acasa zid,nici nu-i mai zic lui Vio ca am uitat ca ma shot,noroc ca maine ma duc iar in oras si ii duc.
la fosta maternitate am stat dupa un referat vre-o 2 ore,de am ajuns acasa la 2.30.
Fata nu a vrut sa manance,baiatul sa se schimbe si asa ca am venit ,am mancat si i-am luat in primire.Acum dorm amandoi linistiti ,fata pe picioare si baiatul langa mine.
Sunt si eu linistita cat dorm ei si-mi fac de cap pe net rade ,asa ca dati-mi o cafea mareee cu lapte sa-mi fac pofta si va dau si eu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 3:55 pm

multumesc fetelor...da asa e ema cum zici tu ...urmeaza dupa sa mai faci trei luni de...., doua luni de.... bineinteles platite de tine dac vrei sa schimbi calificarea....mai vedem ca eu am deja 22 de ani de munca...nu vreau sa fac cariera, vreau doar sa am servici....acum va pup ca ma cearta silvia dumitrescu...sa fac ciorba aia odata!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 11 Oct 2010, 4:01 pm

Twisted Evil boo rade ce-mi place postura sta de bau bau..... rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 4:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ....care latra nu musca!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 11 Oct 2010, 4:17 pm

eee nu ca-mi iau bilet de Spania pardon Italia ca nu se mai poate cu tine neascultatoare mai esti rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Oct 2010, 4:23 pm

Salutare! Vesele mai sunteti kiss
Eu timp ioc...de cand am venit de la scoala am mancat si m-am pus pe bagat la butoi, la murat si a iese si-un borcan, poate doua de ciolomada si sa bag aspiratorul ca apoi sa scot copila la joaca, iar cand vin sa-mi pregatesc pt maine la scoala, plus caietele.
Va pup si sper sa ajung mai pe noapte la cafea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 4:25 pm

acum , hai pa, ca am pus ciorba la foc, m-am si taiat un pic...sa fie ciorba cu carne...si am duc la cusut! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Lun 11 Oct 2010, 6:03 pm

Leonutza suntem de-o virsta si gindesc si eu ca tine Nu vreau o cariera Ma intereseaza doar sa lucrez Am vrut asistenti (ma rog, infirmiere) dar era prea lunga perioada de studii Am facut studii in Romania cind eram tinara si nu mi-au servit la nimic Macar acum imi place ce fac
bafta la cusut
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB