Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling-arta de a rula hartia(4)

+32
gty
MADy
cris69
adelina24
Giobsy
Dana.G
Uca
alexandrina84
Maci
Steluzza
vmir
stephanya
Cloreta
firicel
Lucia.BlueFlower
Cacharel
ariadna_dreams
aurora12
monica_sorescu
AlinaJ.Bijoux
anca1820
elababy130481
natasaSV
firimitura
aba
diana-s
costi_iacob
MoniKozi
tantelu01
europolis
Cameleonic
MihaelaT
36 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Mar 02 Noi 2010, 12:11 pm

Foarte frumos suportul. aplauze Imi place vernilul pe care l-ai folosit.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 03 Noi 2010, 3:02 pm

Iubirea mea: floarea soarelui:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Akinom in Mier 03 Noi 2010, 8:39 pm, editata de 1 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 03 Noi 2010, 3:45 pm

Ahaaaa, tot la soare te trage inima, Monika!!!! Smile
Fetelor, mi-am facut un desen pentru executarea unui sablon cu gauri pentru quiiling, asa cum am vazut la instrumente. Am gasit pe cineva dispul sa il execute si acum, intr-un final glorios, am si eu unul. Daca nu stiti despre ce e vorba, pun o poza luata de net.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca vrea cineva, pot intreba daca vrea sa mai faca si la ce costuri. La mine a fost cu ... "obligatie" si de aceea nu stiu de pret.
Este mult mai usor de lucrat cu el, ies piesele egale, le las in asteptare la uscat.... Daca vreti, sa imi spuneti.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 03 Noi 2010, 3:47 pm

tantelu01 a scris:Ahaaaa, tot la soare te trage inima, Monika!!!! Smile
Fetelor, mi-am facut un desen pentru executarea unui sablon cu gauri pentru quiiling, asa cum am vazut la instrumente. Am gasit pe cineva dispus sa il execute identic si acum, intr-un final glorios, am si eu unul din forex si l-am lipit pe o placa din pluta. Daca nu stiti despre ce e vorba, pun o poza luata de pe net dupa care am facut desenul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca vrea cineva, pot intreba daca mai face si la ce costuri. La mine a fost cu ... "obligatie" si de aceea nu stiu de pret.
Este mult mai usor de lucrat cu el, ies piesele egale, le las in asteptare la uscat.... Daca vreti, sa imi spuneti.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cloreta Mier 03 Noi 2010, 5:34 pm

Se numeste "cercar" si se gaseste la librarie. Este un sablon clasic dealtfel.
Cloreta
Cloreta
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : internet
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 03 Noi 2010, 5:50 pm

Ce spui tu este altceva, este pentru desenul tehnic. Am din acela insa nu e prea util, fiecare cerc avand alta dimensiune. Sablonul pentru quilling are cate 6 cercuri cu acelasi diametru si poti face in acelasi timp piese de diferite dimensiuni, le lasi sa se desfaca la dimensiunea dorita fara sa mai masori.
Ai mai multa rapiditate cand faci aceeasi operatie de mai multe ori decat atunci cand rasucesti, lipesti, iar rasucesti, iar lipesti.... Acum le rasucesc pe toate, le las in asteptare pe rand si la urma le lipesc pe toate. In fine, eu l-am dorit si vad ca este cu adevarat mai util decat celalat. In zona libera, pe pluta, se pot monta usor piesele cu ajutorul acelor cu gamalie.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 03 Noi 2010, 8:59 pm

Deh.. tantelu... e frumos la caldurica... dar intre timp m-am apucat si de felicitari de sezon mai rece... iaca ce am executat pana acum. Nu e doar quilling, ci si decupaj (la care m-a ajutat putin fiul meu). Oricum, nimic nu e original; toate sunt inspirate/copiate/plagiate Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 04 Noi 2010, 10:00 am

Da stiu ca ai muncit, nu gluma Smile !!!! Dar, daca ai si asa ajutor.... sigur ca ai spor. Foarte frumoase lucrarile tale. Sper ca pana maine sa mai postez si eu ceva felicitari terminate aseara, chit ca le fac poze cu telefonul. Eu inca nu am facut nimic pentru iarna dar dupa targul din weekend o sa ma apuc si eu.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Joi 04 Noi 2010, 11:50 am

Akimon sunt superbe. aplauze Pot sa fur ideile pentru braduti? Ca si eu ma inspir/copiez. pupi


Ultima editare efectuata de catre aba in Joi 04 Noi 2010, 11:51 am, editata de 1 ori (Motiv : mancat litere)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cloreta Joi 04 Noi 2010, 12:43 pm

Da, corect Tantelu, sunt mai multe de aceeasi dimensiune si ai mai mult spor.
Succes la targ! ura
Cloreta
Cloreta
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : internet
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 04 Noi 2010, 12:57 pm

Multumesc mult Cloreta. Daca e cineva care vrea sa participe la targul din Buc.(sa imparta cu noi standul) avem loc ptr. inca o persoana. E platita taxa pentru amandoua targurile, 5-6 nov. si 4-5 dec. Eram 4 pers. ca sa ne revina costuri mai mici, insa una din fete s-a dovedit neserioasa pe ultima suta de metri si nu o mai dorim nici la urmatorul targ. Deci, daca aveti produse numai handmade si vreti la targ sau mai vreti detalii ..... lasati mesaj. Daca e doritoare cineva din provincie, pentru sambata noaptea ofer un pat pentru dormit, fara obligatii Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 04 Noi 2010, 1:53 pm

tantelu01 a scris: pentru sambata noaptea ofer un pat pentru dormit, fara obligatii Smile
Daca incluzi si alte gratuitati..un masaj. dama..poate se ofera careva!Glumesc,desigur!Spor la vanzare!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 04 Noi 2010, 2:09 pm

rade ma gandesc, poate ma inscriu la un curs de masaj.
Multumesc, sper sa avem timp frumos si muuuuulti cumparatori. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 04 Noi 2010, 2:38 pm

tantelu va doresc sa aveti cumparatori de sa nu mai aveti ce vinde in ultima zi!!!! bafta multa!

Oricine se poate inspira din modele, daca vreti va pun la dispozitie si resursele, ca sunt mai explicite. Cereti si va trimit.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de monica_sorescu Joi 04 Noi 2010, 3:06 pm

Akinom io una vreau.
Si eu lucrez acum la fulgi de nea. Din pacate inca nu am fasii albe si nici nu pot face personal (o sarcina care nu ma lasa sa stau chiar in orice pozitie as vrea eu) insa mi-a promis sotzul ca ma ajuta in privinta asta. :D Asa ca ce am lucrat pana acum sunt colorati. Cand termin cu toti pun si poze. Sper ca maine. :D
Tantelu bafta la targ.
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 04 Noi 2010, 3:12 pm

Sa fieeeee!
Abia astept sa vad ce fulgisori faceti. Am adunat si eu modele dar, mai mult ca sigur, nu le voi respecta. Mereu zic ca fac si eu un model si pe parcurs incep cu modificari. Oricum, nu suntem asa de multe incat sa ne "incurcam" in modele. kiss
Sarcina usoara Monica!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 04 Noi 2010, 3:53 pm

monica, fie imi trimiti mesaj privat si imi indici modelul pe caer il vrei, fie imi zici aici pe forum si le pun aici. Nu as vrea sa incarc pagina si nici sa va pun sa cautati in toate alea. Asa pun exact ce model vrea fiecare.
Numai bine si sanatate!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Joi 04 Noi 2010, 8:21 pm

Akinom, floarea soarelui este si una dintre 'iubirile' mele Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 05 Noi 2010, 9:55 am

Eu am vrut sa fac una de cand am auzit prima data de quilling... dar nu am gasit culorile potrivite... abia acum am gasit si mi-am luat inima in dinti. Oricum, aia e facuta din capul meu, fara schema. Am gresit putin la atasarea frunzelor, ca trebuia sa le pun cu varful spre exterior, ca asa e frunza de floarea soarelui Smile dar fiind prima, cred ca se iarta...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 05 Noi 2010, 11:39 am

Intr-un final glorios, am si eu cateva poze la ultimele lucrari. Abia in poze am vazut ce inseamna daca sunt facute seara, cu ochii obositi. Aparatul foto (chiar daca acum e bolnav nitel si nu da tot ce poate) nu iarta greselile, le scoate in evidenta. O sa pun felicitarile, restul sunt pe blogul meu. Nu vreau sa acaparez mult spatiu aici. Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Vin 05 Noi 2010, 11:57 am, editata de 3 ori (Motiv : incercat inlocuit link cu poza)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Vin 05 Noi 2010, 11:41 am

aplauze Sunt super.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 05 Noi 2010, 11:44 am

Intradevar,superbe!Sper sa aprecieze si cumparatorii frumusetea lor si pe langa placerea de a le lucra sa iesi si bine din pct de vedere financiar!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 05 Noi 2010, 11:49 am

Nu stiu de ce doua poze nu vor sa apara decat ca link. O sa mai incerc sa modific.
Multumesc mult fetelor. Si eu sper sa le vand la targ.
Succes si voua si spor la lucru si inspiratie. hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de stephanya Vin 05 Noi 2010, 1:09 pm

Desi sunt inregistrata pe acest forum de ceva vreme, nu am avut curaj sa postez pana acum. Vreau sa va felicit pe toti .....sunt superbe toate lucrarile.
Va prezint si eu incercarile mele in acest domeniu:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa incercarile mele si sa nu iau batatie din prima, ca am incarcat prea mult forumul wink
Rog adminele sa modifice mesajul meu, daca considera ca este prea mare.
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Vin 05 Noi 2010, 1:33 pm

Ce frumoase sunt! Toate imi plac dar cutia m-a dat gata. Felicitari. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB