Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(4)

+32
gty
MADy
cris69
adelina24
Giobsy
Dana.G
Uca
alexandrina84
Maci
Steluzza
vmir
stephanya
Cloreta
firicel
Lucia.BlueFlower
Cacharel
ariadna_dreams
aurora12
monica_sorescu
AlinaJ.Bijoux
anca1820
elababy130481
natasaSV
firimitura
aba
diana-s
costi_iacob
MoniKozi
tantelu01
europolis
Cameleonic
MihaelaT
36 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aurora12 Mar 19 Oct 2010, 11:28 pm

waw ! Ce minunatii faceti voi in tehnica quilling !Tocmai voiam sa postez si eu o floare in aceasta tehnica , dar cred ca s-ar ofili floricica mea in fata buchetelor voastre ; dar nu disper , voi continua caci mi-ati dat curaj in felul acesta
aurora12
aurora12
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 20 Oct 2010, 9:37 am

Foarte frumos tabloul, Cameleonic. Si eu am cateva flori facute prin franjurare dubla si astept sa-mi vina..... cheful sa finalizez cu ele un tablou comandat de o clienta. Cred ca toamana ma influenteaza si imi taie elanul de munca. In primavara era altceva.
Auroara, toate am fost incepatoare in quilling. Si eu ma consider incepatoare, nu lucrez decat de la jumatatea lui martie. Asa ca, bun venit si asteptam incercarile tale.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Mier 27 Oct 2010, 9:50 am

Buna fetele...am dat intamplator de forum-ul asta acuma cateva zile si am stat si l-am citit din scoarta in scoarta..si m-am gandit sa incerc si eu. am vazut prin pozele de aici un bradut frumos (sper sa nu se supere persoana respectiva)...si m-am gandit sa-l fac si eu..pun si pozele.. cand l-am finalizat am observat ca e cam indesat:)) dar asta e....ca prima "lucrare" eu zic ca a iesit destul de bine...voi ce ziceti?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Mier 27 Oct 2010, 9:53 am

oau!Dar e dragut... Smile
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 27 Oct 2010, 9:58 am

aplauze Bravo adriana!!!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Mier 27 Oct 2010, 10:21 am

wow. da ca prima lucrare e super... prima mea lucrarea arata destul de jalnic... a ta e tare frumoasa kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 27 Oct 2010, 10:49 am

ariadna_dreams felicitari pentru inceputul in quilling!
Acum, faptul ca te-ai inspirat dintr-o lucrare de pe acest forum, era frumos sa mentionezi numele persoanei (nu suntem foarte multe pe aici), macar asa ii multumeai pentru idee, chiar daca si ea la randul ei s-a inspirat din alta sursa, ca majoritatea dintre noi.
Bun venit si asteptam si alte lucrari. Incepatorii au mereu mai mult elan Smile
Mult succes!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Mier 27 Oct 2010, 11:05 am

stiu ca asa era frumos..da l-am vazut undeva ieri..si mi-a luat 2 zile sa citesc tot forumul..toate cele 4 capitole de la sectiunea asta...si sincer nu mai tin minte la cine l-am vazut...si pana-l gaseam iar..mai dura ceva timp..imi cer scuze fata de persoana respectiva...dar azi cand am pus pozele..chiar nu dispuneam de timpul necesar
multumesc pt aprecieri:)
ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 27 Oct 2010, 11:28 am

Cu putin noroc.... cred ca bradutul de la care te-ai inspirat e cel postat pe 8 dec. 2009 de Roxana L la capitolul 1, pag. 6. M-am gandit ca nu putea sa fie postat decat in preajma sarbatorilor Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Mier 27 Oct 2010, 11:34 am

daaaaa...asta e..ai dreptate....multumesc tantelu01 pt info si roxanei pt inspiratie
ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Mier 27 Oct 2010, 11:45 am

Si multumesc pt ca asa vad cum era originalul si o sa fac si eu,mai ales ursuletul... Smile De abia stept sa le duc la gradinita,mi se umple sufletul de bucurie cand ii aud pe copii cum exclama si se bucura de ceea ce le-am dus pana acuma!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cacharel Vin 29 Oct 2010, 2:05 am

buna fetelor,
imi pare bine sa gasesc un forum atat de activ pe tema quilling. sunt foarte noua in aceasta arta, de vreo 2luni mi-am descoperit aceasta pasiune si inca mai am foarte multe de invatat.
in cateva zile voi posta si eu cateva poze cu incercarile mele.

acum ma chinui sa fac o felicitare si am o nelamurire, poate imi puteti da cateva sfaturi. felicitarea o fac pe un carton verde inchis, iar in momentul cand lipesc floricele si tulpina raman urme de la lipici. cateodata nu reusesc sa pun floricica bine din prima si atunci cand o mut ramane semnul de la lipici si aceasta cu toate ca se usuca, tot raman urme pe carton mai ales ca este un verde foarte inchis si se vede orice pe el.
Folosesc un lipici lichid , transparent, pentru hartie de la BIC. normal cand rulez hartia si lipesc, nu se vede nimic, chiar este transparent cand se usuca si lipeste foarte bine. singura problema o am la "produsul final". vreun sfat ceva?? sper ca m-am facut inteleasa:)

va pup
hug
Cacharel
Cacharel
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/09/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 29 Oct 2010, 10:19 am

Bine ai venit in randul nostru, Cacharel!
Toate cred ca am avut, si avem acesta problema. Cu timpul o sa ai mai multa indemanare si mai putine urme de lipici. Smile Nu conteaza ce lipici folosesti, eu am incercat multe tipuri si toate au acelasi efect nedorit. Trebuie macar sa indepartezi imediat surplusul cu un betisor cu vata sau servetel, sfat primit de mine tot pe acest forum. Incearca sa pui pisele lucrarii la locul lor fara sa le lipesti, sa stabilesti exact locul fiecareia si apoi sa treci la lipit. Eu mi-am cumparat o trusa de pensete (din cele pentru electronisti-electricieni) care nu coasta mult, 2 - 4 lei, si ma ajuta sa fixez pisele mai bine. Dar, cea mai tare "solutie" este rabdarea la migaleala. rade
Mult succes!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 30 Oct 2010, 9:27 pm

Sunt foarte frumoase creatiile voastre. Am vazut niste cercei realizati prin tehnica asta si mi-au placut foarte mult. Daca nu o sa reusesc sa fac eu, poate apelez la voi
kiss
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Dum 31 Oct 2010, 11:45 am

Lucia te asteptam cu intrebari , sunt sigura ca fiecare din noi te vom ajuta in masura in care vom putea. kiss

iata si ultima mea lucrare : o felicitare pt ziua tatalui meu :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Dum 31 Oct 2010, 1:56 pm

Foarte frumoasa camasa firimitura. La Multi Ani tatalui tau. birthday Am facut si eu mici decoratii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta va sta pe geamul fiului meu in asteptarea mosulul. E mare, are 8 ani jumate dar mai crede in Mos Craciun. Nu ma lasa sufletul sa-i spun adevarul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Dum 31 Oct 2010, 2:06 pm

aba sunt sperbe ornamentele. sa nu mai zic de mesajul pt mosul.. super.
ms de aprecieri si de urari
nu spune copilului, lasa-l pe el sa descopere... e mai putin dureros pt el asa Smile kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 31 Oct 2010, 5:21 pm

firimitura a scris:aba sunt sperbe ornamentele. sa nu mai zic de mesajul pt mosul.. super.
ms de aprecieri si de urari
nu spune copilului, lasa-l pe el sa descopere... e mai putin dureros pt el asa Smile kiss

Ca bine zice Firmitura!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firicel Dum 31 Oct 2010, 5:58 pm

Aba, ce frumuseti ai realizat pentru Craciunul care se apropie Flowers Am citit si eu tot ce s-a postat despre aceasta metoda ,dar mi se pare ceva foarte greu de realizat ca si quilt-ul si bijuteriile din fimo(scz. de off topic )Va felicit fetelor pentru aceste minunate obiecte pe care le realizati primul Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Dum 31 Oct 2010, 7:46 pm

buna fetele
uau...superbe decoratiuni...mai ales imi place mesajul pt santa...abia astept sa ajunga si kinderul meu la o varsta sa inteleaga ca vine mosu`cu daruri....si clipele alea minunate cand il asteapta pe mosu` cu sufletul la gura...deocamdata..anul asta sarim peste venitu`mosului...ca aveam doar 8 luni...si o sa lase modul cadourile sub bradd:)
iata si cateva poze cu ce m-am indeletnicit eu in week-endul asta...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Dum 31 Oct 2010, 7:53 pm

ariadna super ceea ce ai creat tu. imi place tare si cum le-ai pozat kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Dum 31 Oct 2010, 9:28 pm

Ariadna sunt super. Multumesc tuturor pentru aprecieri, pupi Ariadna sa-ti creasca sanatos kinderul si mosu' sa-i aduca jucarii frumoase. Da, sunt clipe minunate cand asteapta mosu', face lista, scrie, sterge, inlocuieste, iar scrie ca prima data nu era scris ingrijit si poate mosu nu pricepe exact ce a vrut si cand deschide cadourile...., de aceea am tot amanat sa-i spun. O sa afle pana la urma, nu vreau sa ma gandesc ce dezamagit va fi. Cadouri de la noi primeste dar nu e la fel. Va pup si spor la lucru in continuare.


Ultima editare efectuata de catre aba in Dum 31 Oct 2010, 9:36 pm, editata de 1 ori
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Dum 31 Oct 2010, 9:33 pm

Firimitura, iti multumesc! Si 'La multi ani', tatalui tau!
Off, mai am de asteptat pana sa imi fac cercelusii...Mi-am dat seama ca nu am lac si nu pot sa-i fac si sa-i las asa nelacuiti, pt ca risc sa raman faca nimic in urechi Laughing Dar oare cum se comporta lacul de ungii pe hartie? nor
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de diana-s Lun 01 Noi 2010, 7:28 pm

incepem serios sa ne pregatim de craciun?
mi-a iesit si mie primul suport de lumanare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 02 Noi 2010, 9:53 am

Foarte dragute lucrarile voastre. Le-am vazut in fuga de cum le-ati postat, timp nu am avut sa va trimit si aprecierile mele. Eu inca nu am trecut la "articole" de iarna, mai avem un targ de toamna in acest week- end. Sper sa primesc azi poze cu ultimile doua lucrari facute si le postez. Dupa targul asta o ma apuc si eu sa fac decoratiuni de iarna.
Mult spor la toate!
P.S. cu scuze ptr. off topic
celor care au copilasi mici, nu le rapiti placerea crezului in Mos Craciun. Chiar daca altii le spun ca nu exista, tot pe voi va asculta, gasiti metode sa le dovediti ca "mosul" le asculta dorintele. E usor sa le influentezi dorintele, sa fie astfel puse incat sa le puteti realiza. hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB