Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(4)

+32
gty
MADy
cris69
adelina24
Giobsy
Dana.G
Uca
alexandrina84
Maci
Steluzza
vmir
stephanya
Cloreta
firicel
Lucia.BlueFlower
Cacharel
ariadna_dreams
aurora12
monica_sorescu
AlinaJ.Bijoux
anca1820
elababy130481
natasaSV
firimitura
aba
diana-s
costi_iacob
MoniKozi
tantelu01
europolis
Cameleonic
MihaelaT
36 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 05 Noi 2010, 1:59 pm

Sunt frumoase, stephanya. aplauze Te asteptam si cu cele mai noi, sigur ai mai mesterit tu ceva din martie pana acum. wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 05 Noi 2010, 3:04 pm

aba a scris:Ce frumoase sunt! Toate imi plac dar cutia m-a dat gata. Felicitari. Flowers
La fel si pe mine!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de monica_sorescu Vin 05 Noi 2010, 3:16 pm

Foarte frumoase toate felicitarile.
Iata si fulgii mei:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 05 Noi 2010, 3:46 pm

Foarte frumosi fulgii, si delicati ....
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de monica_sorescu Vin 05 Noi 2010, 3:47 pm

Multumesc de aprecieri tantelu. Si mie imi plac foarte mult. ;)
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Vin 05 Noi 2010, 3:53 pm

Frumosi fulgii, aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de stephanya Vin 05 Noi 2010, 3:57 pm

Felicitari monica_sorescu!
Multumesc tantelu, aba. De mesterit am mai mesterit dar nu numai quilling.
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 05 Noi 2010, 5:15 pm

monica te rog sa-mi permiti un joc de cuvinte: ti-au cam mers fulgii... foarte frumos si se vede ca sunt foarte ingrijit lucrati! felicitari din toata inima!
stephanya - foarte frumoase si lucrarile tale. la fel de ingrijite, curat si atent lucrate.
tantelu... nu mai are rost sa ma exprim: ca de obicei, minunat.
Va felicit pe toate pentru ceea ce realizati!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Vin 05 Noi 2010, 6:04 pm

Merci foarte frumos fetelor.se simte cum se apropie sarbatorile.
am mesterit si eu azi putin :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un mic proiect la care lucrez de ceva vreme, dar pe care inca nu il consider terminat. mai trebuie inramat si parca ar mai merge sa ii fac ceva
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 05 Noi 2010, 6:37 pm

E f f frumos,firimitura!
Cum ai lipit literele?
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 05 Noi 2010, 8:54 pm

Doamne ce frumos lucrati voi... ce fel de carton e acela, firimitura si monica? de cate grame e? sau sunt fasii cumparate gata taiate?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de stephanya Vin 05 Noi 2010, 9:02 pm

Felicitari firimitura! Akinom multumesc pupi
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Vin 05 Noi 2010, 11:21 pm

kiss multumesc de aprecieri.
Anca literele le-am lipit astfel : am taiat fasii fasii , am pus lipici pe baza fasiei, care urma sa fie pusa pe cartonul de baza. pe cartonul de baza am trasat usor cu un creion modelul dorit de litera, si astfel am asezat fasia dupa desen, dupa ce am pus lipiciul (un fel de aracet) pe fasie . sper ca m-am facut inteleasa.
Akinom, e carton de 160g. fasiile sunt facute de mine , cu cutterul. cartonul e luat de la librarie
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Sam 06 Noi 2010, 7:31 am

Multumesc.am inteles! Smile
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Dum 07 Noi 2010, 8:56 pm

buna ...sper ca ati avut un weekend superb..vad ca v-ati apucat de ornamente pt craciun ff serios..si va felicit ca ati facut nsite lucrari superbe..pun si eu cate ceva (sapt asta a fost mai linistita..cel mic s-a gandit sa nu ma mai alerge ca la ping-pong:)) dar mai intai o intrebare..ce fel de lac pt hartie recomandati?

un fluture
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si niste ornamente
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 07 Noi 2010, 9:23 pm

mama ce frumooos.... bravo!!!

cat despre lac... nu pot spune ca folosesc. o sa te indrume cele mai pricepute. eu in schimb pulverizez apret pentru tesaturi pe ambele parti ale formei si las de pe o zi pe alta sa se usuce. si cam atat. dar din nou: eu sunt undeva la genunchiul broastei cu quillingul, asa ca te sfatuiesc sa astepti sfaturi de la fetele noastre pricepute (ca sunt pe aici...)

Spor si imaginatie!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de monica_sorescu Lun 08 Noi 2010, 7:48 am

Fetelor va multumesc de aprecieri.
Akinom eu folosesc carton colorat pe care l-am gasit pe la toate librariile de prin oras. Cred ca e de 120 de g sau ceva de genul asta. Iar fasiile le fac eu cu cutterul sau cu cutitul acela special ptr arta.
Firimitura superbe lucrarile tale. Imi dai voie sa incerc si eu modelul tau de fulg, ca mi-a placut tare mult? :D
Ariadna_dreams eu pana acum nu am folosit lac ptr lucrari, desi la fulgi m-am gandit ca ar da bine sa luceasca putin. Am auzit ca unele fete folosesc lac de unghii, altele un lac de la Maimerii, altele alte lacuri etc.
Tantelu cum a fost la targ?
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Lun 08 Noi 2010, 9:55 am

ariadna_dreams m-ai dat gata. superb fluturele, foarte frumoase si celelalte decoratiuni. cam cate ore ai muncit la fluture?

monica_sorescu bineinteles ca poti sa folosesti modelul meu de fulg. daca nu voiam sa fie sursa de inspiratie si pt altii nu le mai postam. Iti multumesc de gest de a ma intreba
spor la treaba tuturor. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de ariadna_dreams Lun 08 Noi 2010, 10:11 am

multumesc Smile
la fluture...ehe...prima aripa a fost mai greu:) la a 2-a...am pus-o deasupra primeia..si a mers repede...mai greu a fost cu lipitul:) de asta e si cam..cu lipici pe el..ca nah...tehnica e ceva ce se imbunatateste in timp..ca si ore..poi..cred ca vreo 4-5...greu de estimat..ca l-am facut pe parcursul intregii saptamani, cate 1h sau pe acolo dupa ce adormea cel mic...si nici aripile nu-s chiar egale..da parca nu e asa sesizabila treaba
ariadna_dreams
ariadna_dreams
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 08 Noi 2010, 10:12 am

Fetelor dar vad ca in weekendul asta a fost activitate serioasa. Foarte frumoase lucrarile voastre, ma bucur ca incepe sa fie ca un fel de competitie, sa ne ambitionam sa facem lucrari cat mai frumoase si, in curand sa ne putem lauda cu lucrari cat mai personale, mai originale.
Va multumesc pentru urarile de targ, mi-au fost de folos. Am avut noroc de doua zile superbe, nesperat de calde si.... cumparatori. Sunt multumita ca mi-am scos taxa, inclusiv ptr. targul urmator, si ceva profit. Un lucru e clar, cel putin in Buc., lumea nu mai ofera felicitari. Cei mai de seama mea, mai invechiti, mai au aceste obiceiuri, in rest .... cica prefera SMS-ul. Sad
Asa ca, voi reduce nr. de felicitari si voi dezvolta ideea de tablouri sau 3D.
Ariadna, inainte de a da cu lac pe o lucrare, pozeaz-o si apoi sa faci comparatie cu ea dupa lacuire. Caldura materialului dispare, apare raceala luciului. Solutia lui Akinom e mult mai ok. Pentru sarbatori, daca vreti nitel luciu sau sclipire, mai bine tamponati cu un buretel marginile cu un fard sau praf de tempera sidefat argintiu. Se mai gasesc si niste creioane groase cu mina foarte moale si in culori metalice.
O saptamana frumoasa si cu spor! hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 08 Noi 2010, 10:33 am

Felicitari tuturor!
Tantelu,pt presupun ca si de Craciun te pregatesti sa iesi la vanzare cu ceva....
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 08 Noi 2010, 10:40 am

Ei...Anca...ma gandesc ce sa fac mai original, insa, ma pregatesc de expunere. Daca o sa iasa si vanzare....vedem. Smile Momentan imi iau o zi, doua, de pauza. Mai trebuie sa termin o pasare Phoenix, inceputa de ceva vreme si abandonata pe masa de lucru.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 08 Noi 2010, 10:52 am

Pai,ceva pt bradut,poate pt geam,dar mai putin,ca cine stie ce costuri ai avea,si poate nu se merita!
Spor in continuare!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 08 Noi 2010, 11:40 am

tantelu sincer ma bucur pentru tine ca ai reusit sa scoti macar taxele de participare. cu siguranta ai starnit si mult interes cu lucrarile tale. foarte multi habar nu au despre ce este quilling. si oricum, aceasta tehnica este cu totul speciala ca efect vizual. cel putin asa mi se pare mie. in plus, poate ai mai determinat pe unul - doi trecatori sa incerce si ei...
cat despre trimisul felicitarilor, din pacate, asa este: eu de fiecare pasti si craciun trimit cam 20. am inceput de o vreme sa mi le fac singura. mi se par mult mai calde si mai personale. nu pot spune ca primesc inapoi nici macar jumatate din cate trimit, dar primesc telefoane de multumire de la destinatari. macar nu se rezuma la sms Smile atata multumire am, ca mai aud pe cei dragi la telefon. unde mai pui ca in ultima vreme, cam de cand am inceput sa fac singura felicitarile, ca text includ cateva versuri din poezii de sezon. si cu asta, cam toata lumea se emotioneaza. nici poezie nu se mai citese. dar unii oameni chiar rezoneaza cand vad un lucru facut manual si insotit de cateva cuvinte care rimeaza. nu vreau sa sune a lauda, doar va impartasesc ideile mele.
spor la treaba si inspiratie!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 08 Noi 2010, 11:54 am

Da Akinom (ca sa revin la ID-ul tau de aici si sa nu fie confuzie cu cealalta Monica Smile ), chiar daca nu e vanzare, ai multumire cand vezi ca zabovesc si se minuneaza de ce faci. Desigur, toata lumea e uimita de rabdarea de a migalii. Apoi, am vazut si reactii diferite la mamele venite cu copii la targ, si anume: ori privesc si mama ii zice copilului ca uite, nu e mare lucru, poti sa faci si tu d'astea, ce sa dam bani.... naspa rau te simti;
sau varianta : uite, poti sa incerci si tu, unde nu reusesti o mai intrebi pe doamna la urmatorul targ, o rogi sa iti arate.... asta alta atitudine, mult mai ok.
Voi sunteti tinere, aveti copii pe care trebuie sa ii invatati sa arate respect fata de cei care fac handmade, chiar daca faceti si voi. Sunt sigura ca prichindeii crescuti de voi vor avea respect pentru munca voastra si a altora ca voi.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 5 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB