Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina mea... de apartament(2)

+53
carmenfratila
katyP
ragazza
geo
Uca
clodi
lennny
elenaxx
carmenco
aba
scumpy_nensy
lilianna
julix_2007
micheline
Adelaida
CCristinaC
gty
rosita
dorina64
cld
corina corina
ioncica
arielas
Gianina4ever
victoriacus
lotus nufar
mariucamariuca
stoy
violeta_10
Gabiuta
AlinaJ.Bijoux
Steluzza
amoni
MagdaMarin
irish05
SilviaDumitrescu
mnarcisa
diada
canadianca50
Karina33
firicel
came_lia
Floren
catallinag
claudia_mami
maryd
silvisor
mimmi
rivka
mikybt
Roxanne
amnro
antonina
57 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 16 Feb 2011, 11:43 am

Ce floare frumoasa ai Firicel,cred ca esti superfericita. wink
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Mier 16 Feb 2011, 3:40 pm

Sunt incantata ,Mariana Claudia ,ca iubesc foarte tare florile si in spcial acesta floare!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de rivka Sam 26 Feb 2011, 5:43 pm

firicel acuma trebuie so imultesti sa imparti si tu la alti ..... rade
ca poate si noua ni s-a uscat floarea cu pricina...... rade dama
acuma o urare sa creasca mare si frumoasa...... pacat ca nu ma auzi cum ii cant dama
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Sam 26 Feb 2011, 6:02 pm

Rivka daca imi spui versurile cantecului,melodia o intuiesc wink Si daca e nevoie,o inmultesc si eu si impart cu altii ca si eu primesc flori de la apropiatii mei wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de came_lia Sam 26 Feb 2011, 6:28 pm

La munca am foarte multe flori- au rezistat iarna in apropierea caloriferelor, abia astept sa vina primavara.
Am un gazon enorm- ar trebui sa fac un aranjament pe gazon, eventual cu buturugi luate din padure- ma mai gandesc. As putea si cu piatra, mai ales ca sunt langa o cariera de piatra alba, frumoasa....
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Dum 27 Feb 2011, 2:21 pm

Esti tare departe de mine , Rivka ! N-ai si tu o soacra , o ruda ceva prin Moldova ? Asa ai trece pe la mine sa-ti dau si tie o floare de care iti pofteste inima .Desi n-ar fi exclus cand se face mai cald sa o pun intr-un colet . Pentru mine e mai mare bucuria sa dau cuiva o floare care-i e draga , decat sa o am eu . Asa ca subiectul ramane deschis ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Sam 05 Mar 2011, 3:22 pm

Azi mi-am facut de lucru pe terasa la flori, am mai pus ceva bulbi de zambile si am sa ma apuc sa pun si semintele de muscate care imi plac foarte mult.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Sam 05 Mar 2011, 7:23 pm

La mine leandrul alb a inflorit , dar n-am ajuns sa-i fac si lui o poza pentru voi . Poate maine !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 05 Mar 2011, 7:32 pm

Sa va arat una din florile primite de martisor. O primula superba.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Abia astept sa vad leandrul tau, Corina.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 05 Mar 2011, 7:43 pm

Sa nu o tii in casa Cristina ca o sa moara.Se ofileste.Pune-o pe balcon la racoare si ud-o o data pe zi fara sa balteasca apa.Sa-ti traiasca e foarte frumoasa!
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 05 Mar 2011, 7:47 pm

Gabiuta, saru'mina!
Doar am fotografiat-o in casa, dar florile mele stau in balcon, fie vara fie iarna. Am balconul inchis cu termopan si un calorifer pentru floricele. Smile
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Sam 05 Mar 2011, 8:14 pm

Ce frumoasa este primula CCris!Si eu am primit una galbena(culoarea mea preferata!)dar nu mi-a trecut prin minte sa-i fac poza batutincap
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 05 Mar 2011, 10:13 pm

Fa-i poza si pune-o aici a ne bucuram si noi de ea.
pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Sam 05 Mar 2011, 10:31 pm

.....maine ca acu' mi-e asa de lene pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 2:35 pm

Leandrul meu alb mai-mai sa se treaca pana m-am invrednicit eu sa ii fac poza . De obicei era taiat la data asta , dar iarna asta a apucat sa faca boboci inainte sa il tai si mi s-a facut mila. Stiu ca n-am facut bine , ca asa intarzie taierea , dar era prea frumos . Are vreo zece ani si 1,50m

.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si mai am o Kalanchoe portocalie care toata iarna a inflorit in felul asta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Au inflorit si cele galbene , roz si rosii , dar nu asa de mult .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de carmenco Lun 07 Mar 2011, 2:38 pm

Corina, o frumosete de flori! Sa te bucuri de ele, sa iti aduca primavara in casa!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 3:07 pm

Corina,kalanchoe,este denumita si sporul casei si intr-un singur an mi-a inflorit si mie una portocalie o frumusete in rest,toate,ca am avut,rosie,galbena,alba si cea portocalie,mi-au tinut florile doar cat au avut bobocii din nastere si anul urmator,adio flori si s-a vazut si sporul meu la bani rade .Anul urmator,vazand ca la mine nu au vrut sa mai infloreasca,le-am mutat cu catel cu purcel la vecina mea usa de usa,mare iubitore de flori si ea!si surprize-surprize:la ea sunt florile ca niste ciorchini dar si banii pe masura rade asa ca eu cred in denumirea acestei flori!
Am facut si eu poza primulei mele primita cadou de 1 Martie de la o prietena si astazi am primit de la nasul meu de cununie,care imi este si var de gardul I si vecin de bloc ,o preafrumoasa zambila alba cu un miros de a umplut toata casa![img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 07 Mar 2011, 3:20 pm

Zambila e f. frumoasa Firi si parca ii simt mirosul, numai uitandu-ma la poza!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de carmenco Lun 07 Mar 2011, 3:25 pm

Acum s-a incarcat si la mine poza cu zambila. Foarte frumoasa! Numai sa tina, eu am primit una de la copii de 1 martie si acum a inceput sa se ofileasca. Si am avut grija de ea!
Despre primule nu stiu ce sa zic, decat intr-un an mi-au rezistat... apoi au disparut definitiv.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 3:28 pm

Carmen si primulele si zambilele dupa ce se trec le las putin si le plantez in gradina la tara mea(la parinti) si la anul voi avea noi flori!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de carmenco Lun 07 Mar 2011, 3:34 pm

Da, eu le astept zambilele de anul trecut sa rasara.
Primulele plantate demult au rasarit anul urmator, apoi s-au topit. Mi-a parut rau de ele pentru ca erau multe si frumoase, toate culorile.
Iti doresc sa ai noroc si sa se prinda!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 07 Mar 2011, 3:34 pm

Firicel,ce flori frumoase ai...
O informatie iti dau,kalanchoe nu e sporul casei,Impatiens e sporul casei...sporul casei nu mai am nici eu,si cam asa e si cu banii,kalanchoe am doua culori,una in degrade.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 3:42 pm

stiu si de impatiens si ala daca esti atenta si ii aplici taieri(ruperi0ale varfurilor,obti o planta foarte bogata si cu multi bani rade dar si kalanchoei i se mai spune asa si nu doar in zona mea,am mai auzit si prin alte zone! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 07 Mar 2011, 3:47 pm

O fi in anumite zone,eu n-am auzit pana acum...o vreme am lucrat la o florarie...Mersi!Planta mi-a facut o boala si s-a dus cu totul,eu nu prea am unde sa le tin iarna.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 5:24 pm

Inseamna ca anul asta o sa produc ceva bani ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB