Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 27 Apr 2010, 11:49 am

Buna fetelor Smile
Scuze, sunt mai pe fuga. Profit ca e maica-mea la mine ca sa mai fac cate una alta. Jale la mine in casa. Fuuuuug.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Mar 27 Apr 2010, 7:10 pm

Salut fetelor! Greu mai reusesc sa intru pe aici si vad ca si voi sunteti busy si intrati din ce in ce mai rar.

ANDREEA-ti se simte mult lipsa pe aici;sper ca esti bine.

RAMO,bafta multa cu SB si sa ai rezultatele asteptate.

ANA,pupici pt bebebi.Cum mai merge dieta,mai tii ceva?

CRIS,ma bucur ca ai putin mai mult timp liber si mai multa libertate;conteaza enorm pt psihic.N-am trecut inca prin asa ceva,dar sunt super informata de chestiile astea de la sora mea.

Eu am mai slabit 1 kil sapt trecuta,iar acum sunt pe stop.Am facut sport de 6 ori sapt trecuta si am fost 100% la SB1.

Pup toate fetele si-mi cer scuze ca va scriu asa pe scurt mereu.

prietenie
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de dana_mi16 Mar 27 Apr 2010, 8:09 pm

Hello fetele dragi,

Am citit asa repede ce ati scris si ma bucur pentru voi
Andreea- felicitari pentru job, sper sa fie ok si sa iti prelungeasca si sa fie numai bine
Ramo- felicitari pentru dieta
Jully - ce fain ca vii in Ro, felicitari
Alessia ma uitam la Eric si e un dulce
Cris- Andrei e asa mare fata de primele poze, iti vine sa il papi
Deiutza- spor la tot
Dana, Arime si sper sa nu uit pe nimeni va pup si pe toate va pup dulce!
Eu nu stiu ce sa va zic, sunt putin nostalgica asta seara, sunt ok cat de cat, la scarbici e bine si tot se indreapta spre bine.
Cu dieta mai putin bine, dar e bine ca nu mai pun ci doar mai scad cate putin.
va pup pe toate
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 27 Apr 2010, 8:51 pm

dana_mi16 a scris:Hello fetele dragi,

Am citit asa repede ce ati scris si ma bucur pentru voi
Andreea- felicitari pentru job, sper sa fie ok si sa iti prelungeasca si sa fie numai bine
Ramo- felicitari pentru dieta
Jully - ce fain ca vii in Ro, felicitari
Alessia ma uitam la Eric si e un dulce
Cris- Andrei e asa mare fata de primele poze, iti vine sa il papi
Deiutza- spor la tot
Dana, Arime si sper sa nu uit pe nimeni va pup si pe toate va pup dulce!
Eu nu stiu ce sa va zic, sunt putin nostalgica asta seara, sunt ok cat de cat, la scarbici e bine si tot se indreapta spre bine.
Cu dieta mai putin bine, dar e bine ca nu mai pun ci doar mai scad cate putin.
va pup pe toate

M-ai uitat pe mine. kiss Ma bucur ca e totul ok la tine. hug

Alessia, nu mai tin nici o dieta. Incerc sa nu pap seara. Nu prea imi iasa. Deocamdata m-am stabilizat la 69,5 - 70 kg. Acum, daca vine caldura poate ma ambitionez si eu sa mai scad si sa nu fiu big mama la vara.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Mar 27 Apr 2010, 9:40 pm

Seara buna fetelor

...toata lumea busy , cu treburi...important e ca nu uitam locul si venim cu placere de fiecare data cand avem un pic de timp....doar deh o "prietenie" de atatia ani nu se uita asa usor ,nu? lol! flower

Ramo e oki ce ai papat , chiar f bine , dar nu e cam putin totusi? In mos normal cat tre sa consumi sa nu te ingrasi / sa te mentii/ sa slabesti? Stii tu caluculele alea . LA SB parca e voie numai piept de pasare/curcan....dar sincer merge si pulpa fara piele si ficatei, parerea mea. Si parca si fetele au papat carnita de mai multe feluri.
Si sa stii ca ti-am citit raportul :p Nu ti-a fost foame?
Alessia felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii pt kg pierdut, Sa stii ca si sportul si-a spus cuvantul BRAVO Smile

Juli tu esti iar pe Rina? FF frumos ca veniti in tara, oricat ar costa, merita macar din cand in cand sa revii la locurile natale. DAr cu genunchiul ce ai? Sanatate Smile

Cris, ANdrei e un scump si arata ff bine pt 2 luni, pare "mare" :P Poop

Ana , daca tu esti big mama...eu ce mai sunt.......big gramma rade
Vad ca tare greu slabesc...si parca nu vor sa se duca.
DAna tu cum mai esti ?
Deiutza tu?????????? cum mai esti?
Ce am papat eu azi ( ma tot chinui sa trec pe SB...cam cat mai tin minte). Bine ca uneori vreau sa tin un Sb combinat cu disociat , in care sa am o zi pe sapt cu fructeeee multe, dar mai vad
- 2 felii mari sunca curcan (200 gr)
-crema branza facuta de mine cam 150 gr ( br vaci, ceapa verde, br topita, oregano etc)
- 200 gr ce ciupercute trase la tigaie cu patrunjel ceapa verde, leurda
si acasa: - 3 lg cu br si smantana + 3 lg mamaliga Sad
- un polonic de bors de pui , fara carne sau cartofi
Mai pe seara (7) o felie cam 100 ge de cas cu 3 guri de mamaliga rece
.....cam asta e.

Pe maine mi-am pregatiti mancarica de mazare si o tocanita cu ciupercute . DAr mai trebuie ceva pe langa astea, mai vad .
Voi papati leurda?

VA salut si sper sa intru mai des kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mier 28 Apr 2010, 12:34 am

Buna seara fetele kiss .
Multumesc de laude, dar azi am dat-o in bara Embarassed ... iar am fost pe la socrela si de fiecare data cand merg mananc porcarii zid .
Deci:
Pepene galben - 30 grame, 10.2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 lipide, 2.5 carbohidrati, 0.3 fibre
Boabe de naut fierte - 170 grame, 278.8 calorii, 15.1 proteine, 4.4 lipide, 46.6 carbohidrati, 12.9 fibre
Ceapa rosie - 17 grame, 6.6 calorii, 0.2 proteine, 0 lipide, 1.4 carbohidrati, 0.2 fibre
Ardei rosu gras - 16 grame, 5 calorii, 0.2 proteine, 0 lipide, 1 carbohidrati, 0.3 fibre
Castraveti - 55 grame, 6.6 calorii, 0.3 proteine, 0.1 lipide, 1.2 carbohidrati, 0.4 fibre
Rosii - 82 grame, 14.8 calorii, 0.7 proteine, 0.2 lipide, 3.2 carbohidrati, 1 fibre
Branza topita 13% Hochland Fitness - 34 grame, 64.3 calorii, 4.1 proteine, 4.4 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Ulei de masline - 5 grame, 41.2 calorii, 0 proteine, 5 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Jumari - 50 grame, 411.5 calorii, 6.1 proteine, 41.6 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Branza de vaca semi-grasa - 50 grame, 73.5 calorii, 8.1 proteine, 3.5 lipide, 1.9 carbohidrati, 0 fibre
Crema de branza cu iaurt Almette - 10 grame, 19.2 calorii, 0.7 proteine, 1.6 lipide, 0.5 carbohidrati, 0 fibre
Piept de pui gatit fara piele - 50 grame, 82.5 calorii, 15.5 proteine, 1.8 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Struguri - 225 grame, 155.3 calorii, 1.6 proteine, 0.5 lipide, 40.7 carbohidrati, 2 fibre
Clatite cu dulceata - 60 grame, 177 calorii, 0.9 proteine, 9 lipide, 21.6 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 854 grame, 1346.5 calorii, 53.7 proteine, 72.2 lipide, 120.6 carbohidrati, 17.1 fibre

Pup toate fetele si ma bucur ca sunteti bine hug .

DANA eu fac ciorba de leurda si mi se pare suuuuuuuper gustoasa pofta .

Noapte buna pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 28 Apr 2010, 10:03 am

Neatza la toata lumea.
Dana, eu nu ma simt bine deloc asa. Mi-am pierdut motivatia, dar sper sa o regasesc curand.
Va pup si va doresc o zi minunata.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mier 28 Apr 2010, 1:07 pm

Buna fetelor Smile
Tot pe fuga. Profit ca e mama aici si sunt mai flexibila la rezolvat treburi Smile.
Ana, nu te da batuta!!!! De luni m-am reapucat si eu de faza 2, ca ma simt jenanta deja...Si parca s-a mai dus juma de kil jos, da astept sa vad sigur, sa ma stabilizez. Ma simt naspa cand vad ca daca vreau sa imi cumpar ceva, nimic nu se aseaza cum vreau eu. Da sunt asa optimista acuma, sigur imi va iesi.....
Alinutza, sa pui poze, cred ca arati asa bine. Felicitari.
Fuuuuuuuuuuuuuug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mier 28 Apr 2010, 2:59 pm

ziua buna si de la mine!

dana-ma apucasem de rina ,din nou,da' m-am lasat...nu stiu de ce..adica stiu,de stres si de nepuptut controla mincatul...Sad

cris si cele innteresate-iaca ceve despre feedin si mealtime pt bebei
de am ceva greseli,iertati-le.am scris hirtoaba asta la 4 dimineata..


What an infant who is held and cuddled while taking his bottle is receiving verses the infant who is placed in a playpen with the bottle popped by a pillow. Do you feel “bottle popping is a practice that should be used in infants programs? Why or why not?
An infant should never be placed in a playpen with a bottle propped. The infant should be fed by a grown up all the times. The caregiver or the parent should take the time and feed the infant. When feeding the infant , bondage is made between the two of them. The grown up needs to make eye contact, to show love and respect, needs to communicate to the baby.
The infant receives attention, love, language, bondage when on to one feeding takes place. All of the infants senses are stimulated by the feeding one to one-hearing –by listening to the voice of the caregiver in different tones, seeing-by seeing the face from different angels, touching-the infant is hold and that gives security and comfort and he enjoys one on one cuddling, tasting and smelling-the infant has the bottle or the breast and his gustatory senses are stimulated by the breast milk or by the formula, balance sense is stimulated by having and feeding the baby in a rocking chair.
A quality center should allow an adult to feed the infant without having her to get up and take care of other babies.
Propping a bottle, placing an infant in a crib with a bottle propped so it is in his mouth ,it is not recommended for both, social and medical reasons. As we said ,the baby needs the one on to one attention and stimulation ,the skin to skin contact with the caring adults. Medically ,infants who go to sleep with a bottle risk to develop bottle mouth syndrome, characterized by a high rate of tooth decay. Even though teeth are not visible, they are there. Popping a bottle can also to ear infection if “bacterial growth in the pooled liquid travels from the infant’s mouth to the Eustachian tubes and into the ears”(“Infant and toddlers :development and curriculum planning”, page 586).
Feeding is essential not only for nutrition but like other routines it is important for the infant’s senses stimulations and for the developing the skills of self regulation. The adult structure feeding but it requires the infant ability to gain control of his body functions. He learns control, he learns to coordinate sucking , swallowing and breathing.
If the infant is in a day care center, one or the most, two caregivers should feed the him all the times. Like that bonding takes place ,comfort and security.
Feeding should be quality time for both, caregiver and infant.

Describe in detail how you would encourage or teach an infant how to use a spoon. At what age you begin encouraging the use of spoon?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 28 Apr 2010, 8:39 pm

Seara buna,

Am revenit si Ana te pup si imi pare tare rau, ca am uitat, te pupic dulce si pe cei mici la fel!
Eu ce sa va zic de slabit, nu prea am dat jos ca mananc seara cand vin de la scarbici si se duce naibi tot
Jully e interesant ce aiscris tu

Pup la voi.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 28 Apr 2010, 10:40 pm

Seara buna.
Juli, sa ne mai pui materiale, tot ce ai tu. Eu asta am gresit cu Edy ca ii mai dadeam cate odata jucarii la masa si acum nu mananca fara ele. Problema e ca ii distrag atentia de la mancare si eu tot trebuie sa ii spun: "Mananca, Edy, mananca, Edy" si el se enerveaza ca il bat la cap. Sper sa fiu mai atenta de data asta, nu de alta da o iau pe aratura daca si Iannis va fi tot asa. Smile
Dana_mi kiss Stiu ca nu ai facut-o intentionat si nu m-am suparat deloc. Mie mi-ar placea sa am 65 de kg, dar pana acolo mai am muuuuult de munca.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Joi 29 Apr 2010, 4:23 am

seara buna

ana si restul..contiunarea la care am uitat sa dau copy si paste dimineata...
At 6 months ,pediatricians recommend to start feeding solid foods to the infant. First finger foods are introduced. He can feed himself with finger foods. When spoon fed an infant , use a soft, round spoon, if possible the same as the parents at home. Involve the infant in the process and meet him half way.
This would be the first introduction to the spoon. Between 8 -12 months the infant can actually hold and use the spoon. They are developing finger and arm control, which helps in using the spoon with one hand and picking up food with the other hand. They want to get the food into their mouths and they will use any way to accomplish this task. They can also hold and drink form a cup.
You can teach an infant to use a spoon by modeling and by helping him from behind. Hold the spoon with the infant and spoon the food and bring it to his mouth.
Eating , mealtime should be an enjoyable time for the infant and for the adult. It should be a time to connect, to share , to bond.

Role modeling is one of the best ways to teach 2 years old acceptable eating habits. Describe the role modeling you would do with a 2 year old at meal time.

I would reinforce sitting down while eating, feet on the floor, plate in front of me, elbows not on the table. I would not speak while chewing and I will pay attention to every bite I take. I would use a spoon and a fork, depending on the food. I would reinforce chewing my food with my mouth closed.



plauri de lectie va intereseaza?cu ce materiale am eu in clasa?
noapte buna
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Joi 29 Apr 2010, 10:20 am

Daaaa, ne intereseaza, dar sa pui si poze ca sa pricepem despre ce e vorba. Nu stiu cum o sa gasesc materialele, dar sper sa reusesc. avem in chirie un tamplar si cred ca ma poate rezolva de cilindii de dimensiuni diferite, ca ma gandeam sa-i fac eu, dar nu stiu sa fac suportul in care se potrivesc. Sper ca ati inteles, ca sunt pe maaaare fuga. E soare si cald afara si mergem la plimbareala.
Va pupacesc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Apr 2010, 6:46 pm

Buna fetelor
Eu azi nitel sub 67 kg Smile. Desi aseara am dat-o in bara cu dieta ca am mers la nasi care au facut sucuri naturale si un cozonac caaaald proaspat supeeerb de la mama nasului.
Dar 3 zile de dieta m-au ajutat sa ajung putin sub 67. Asta inseamna ca am depasit blocajul ala de 68 de kg si cu nititca rabdare poate-poate merg spre mai bine. Daca ma vad la 62 pup pamantul de sub picioarele mele obosite de atatea kg [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Acuma serios, chiar ma dor genunchii. Asa imi dau seama constant cat de grasa sunt. Daaaar!!! NU forever, sunt convinsa.
Sper ca sunteti bine.
Ana bafta cu studiul.
Handrica la fel pt servici.
Si spor la dieta celelalte fete. Haideti ca incet incet slabim iara Smile. Ana, baga motivatie!!!
Julie, baga orice articole ai, stii ca citim. Eu am citit tot pana acum. Intr-adevar povestea cu introducerea mancarii solide...hmmmm, mi-e putin frica cum va fi. In rest la alaptat e faina partea cu comunicarea Smile. Si eu vb si il mangai pe cel mic dar trebuie f mult sa il gadil, misc, sa il stimulez sa nu adoarma la tzi. E un mare lenesuc la faza asta. Mereu tre sa ii tin gurita in priza, dar el se relaxeaza f tare la tziti.
E simpatic ca unori ma uit la tv si cand ma uit in jos la el vad 2 ocheani asa simpatici cum ma studiaza in timp ce papa. Asa ca ii vorbesc Smile.
Fuuuuug, mai am o zi de stat cu mama acasa si tre sa iesim la Carf.
PS; stabilit botez 3 iulie pana la urma. Gasit sala unde voiam si nasii la fel Smile.
Poate pana atunci o sa arat si eu omeneste :P.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Joi 29 Apr 2010, 10:00 pm

Seara buna
Cris f frumos ca s-au rezolvat toate cu botezul . wink Pana atunci o sa arati super

Juli pe mine ma intereseaza planuri de lectie . SA vad si eu unul mai altfel fata de ce faceam eu.

Fetelor pe unde mai umblati.

Eu azi am papat cam 70% oki ...am papat un fel de salata orientala cu maioneza , cateva lg bune.
In rest am papat:
- la 9 -un ou fiert, o felie cas, 2 felii sunca curcan , o rosie
- la 12- la fel - alt ou fiert , alta felie de cas si alte e felii de sunca
- la 16- un bol ciorba fasole, o portie de iahnie fasole cu gogosari in sos ....si mi-am bagat nasul in salata mai sus amintita
- la 19 alte cateva lg de salata

Paine ioc apa cam 1,5l sport 0
Sper sa scad si eu cat de cat ca nu ma mai suport, si parca nu mai dau nik jos.
VA pup , o seara frumoasa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 29 Apr 2010, 10:01 pm

hello :D am trecut si eu pe aici sa va kiss
la servici e bine, aglomerat acum (am inteles ca asa sunt mereu ultimele zile din luna) dar ma descurc Smile
de slabit tot n-am mai slabit ca n-am mancat de dieta dar macar m-am mentinut. poate de luni reusesc si eu sa trec la SB dar nu promit. desi ar cam fi cazul ca deja a cam venit caldura

azi am mancat: 2covrigi, un3in1, salata (rosii cheey, castravete, 3felii pastrama), 1fibrobar, 1mar, 1felie paine cu pate, 2felii toba, 1ridiche. Numai prostii zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Vin 30 Apr 2010, 2:28 am

Buna seara fetele dragi kiss .
ALINUTZA am uitat sa te felicit pt.ticker ... e tare sexos dama .
CRIS felicitari si tie pt.kg si ma bucur ca ati rezolvat cu botezul flower .
DANA tu cate kg ai acum?

Raport pe azi:
- 2 capsuni, 3 felii pepene galben (deja e SB + fructe rade )
- un bol ciorba de legume (ceapa, ardei gras, telina apio, conopida, gulii) cu piept de pui
- piure de conopida (facut cu putina branza alba, fara ulei sau alte grasimi), o pulpa superioara fara piele si grasime + o salata de castraveti, rosii, ridiche, ceapa verde.
- 30 g cioco Milka diet
- 3 felii sunca pui, almette cu iaurt, branza alba Winny
TOTAL: 1190 cal
Sport: 25 min Slim in 6, 20 min pe aparate in parc, 40 min plimbare in pas rapid. Toata sunt o febra musculara Merci .
Apa: 2150 ml

ANA, acum mi-am amintit wink ... am observat ca la branza alba cum ii zic eu, lumea ii mai spune si feta desi nu e acelasi lucru (parerea mea). La cea pe care o am eu ii zice Specialitatea Delisse de la Winny (marca ce se gaseste la Cora), dar mai este de la Akadia, Macromex ... sunt calupurile acelea foarte albe de langa telemea wink.

Noapte buna fetele pupi prietenie .

PS: Ce faceti de 1 Mai?
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Apr 2010, 2:35 am

seara buna

dana-uite aci un plan de lectie,la chestia de care va zisesem sa o faceti si voi-cea cu nasturi si cu o....chestia in care ai avut cafea:

Name of the activity: Posting with buttons

Age-1,5+years old

Preparation:transfering pumpkins,marbels

Aims: O C C I, learn to pass a button through a whole

Materials: tray,small basket with buttons,container with a lid and whole in it,table or rug

Presentation:1)invite the child to learn about this new activity
2)say to the child:”this is posting with buttons activity”
3)bring it to the table or the rug
4)sit on the sub dominant side of the child
5)take the first button out of the basket and slowly ,woth pincer grip movment pass through the whole
6)repeat step 5
7)when finished return the activity to its place

Points of interest:the colour and the shape of the cuttons
the sound that the button does once it is dropped in the empty container
the whole in the the lid

Control of error:if you don't pass the button through the whole,completley ,it's going to be stuck
if you don t pass it,you cant hear the sound it does when it dropps

Language:button,lid,whole,through

Variations:use a chain

OCCI-inseamna-order,coordination,concentration,independence
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Vin 30 Apr 2010, 7:37 pm

Buna fetelor Smile
Rapid trec sa va salut, al meu baietel e scartait ca i-am facut azi vaccin de 2 luni si il cam trece si burtica.
Dar maine vine o noua zi si va fi mai bine, ne plaimbam, alea alea....
Va pooop
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Vin 30 Apr 2010, 10:00 pm

Seara buna fetelor
Juli interesant, Cred ca OCCI sunt de fapt obiectivele urmarite, nu? Al meu acu trece usor butoni sau nasturi prin orice gaurica gaseste Laughing E mare.... Ce ma incanta acum e ca ma tot intreaba cum se scriu diverse cuvinte. " Mama cum crie "mama, david, televizor, suc...etc? Eu ii spun pe litere apoi pe silabe, Ma incanta ca-l vad interesat de litere. Daca vde scris ceva pe o bluzita ma intreaba ce litere sunt, sau oriunde, chiar pe strada..Ce crie acolo ?

Ramo sincer mi-e rusine sa recunosc cat am. La o saptamana dupa PAste aveam 79,4 nor pale pale Inainte de ziua sotului 77,4 iar acu vreau sa ma cantaresc duminica. Mi-e rusine ca primavara trecuta aveam 70.5 Sad Sad iar acu parca nu mai scad deloc sub 75 mor de nervi.
Azi am papat asa:
- salata de leurda cu iahnie fasole
- tocanita mazare cu 30 gr graham
- un bol ciorba facole
- juma de bol ciorba fasole
- acu rontai cateva seminte nesarate

VA pop si un wk cat mai frumos
...apropo de 1 MAI....eu lucrez Sad(( super , nu AVem de livrat ceva si nu reusim sa terminam in timp util.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Dum 02 Mai 2010, 11:01 am

sallutare!

vad ca inca ptreceti de 1 mai. aici nu se tine nimc,deci n-am sarbatorit nimic..am fost la curs,asa am sarbatorit..Sad
se cam alege prafu de subiectu' asta...Sad
m-am trezit de la 3 dimineata...avem o pasare,mockingbird, pe undeva prin apropiere si cinta frate, de scoala si mortii...
sper sa mai apareti pe aci...o duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 02 Mai 2010, 7:47 pm

hello hello fetelor.am avut ceva.....chestii(ca nu pot sa le zic probleme) in ultima vreme,niste stresuri si nu mi-a ars de nimic,acum nu ma mai gandesc la ele,sper sa se rezolve,nu e nimic grav,dar e ceva la care nu puteam sa nu ma gandesc.
in fine,acum totul e ok,nu s-au rezolvat,dar nici nu ma mai gandesc la asta.
am avut si ceva virusi,mi-am reinstalat windows-ul,a durat si asta ceva,nu mi-a mers apoi nici netul,bine ca s-a rezolvat.
de dieta ma tin,adica numar cal,am mai slabit sapt asta 1,1 kg pana acum,marti e cantarirea pt a 3-a sapt,sa vedem atunci ce va fi.
azi am niste pofte de numa numa,as manca,dar nu orice,numai anumite dulciuri,sper sa ma abtin.
am mancat in general cam de 1100-1200 cal/zi,am zile si cu mai putin de 1000 si zile cu 1500,depinde de nu stiu ce.
cu invatatul merge ok deocamdata,invat cam 4-5 zile/sapt,in ultimele luni poate voi invata in fiecare zi,dar acum mai iau si pauze.
va poop pe toate si de acum voi intra zilnic sau la 2 zile in caz ca mergem la tara.
va poop pe toate,sper si eu sa aparem cat mai multe.ROXY si ARIME vad ca ne-au parasit chiar de tot,sper sa revina cu vesti bune.paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Dum 02 Mai 2010, 10:22 pm

Salutare la toata lumea
Ei, se vede ca e primavara si toata lumea e pe afara. Eu stau mult afara cu pustii. Abia seara dupa ce il culc pe Iannis mai intru pe net.
Acum o sa intru si mai rar ca am referate si lucrarea.
De maine incerc si eu un SB. Sper sa si reusesc, ca tot asa zic de vreo 2 saptamani. Nici nu am curaj sa ma urc pe canta. Sper doar sa nu fi trecut de 72. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Dum 02 Mai 2010, 11:02 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Buna fetelor Smile
SI noi multa plimbare, mai ales in weekend.
In casa e mai greu, afara dormim mult [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Eu tot putin sub 67, taaare greu se duc sutele de grame, azi era asa frumos afara ca am cedat la o inghetata, atat.
Noapte buna si inceput fain de saptamana [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Lun 03 Mai 2010, 1:04 am

Buna fetele dragi kiss . Si noi am fost plecati zilele astea ... de maine SB I + fructe dimineata.
DEIUTZA felicitari ca te tii de dieta pupi si treci mai des pe aici wink .
JULLIE nu fi suparata ca uite azi au intrat fetele wink .
Va pup pe toate hug pupi prietenie ... o saptamana superba sa aveti si cu kg in minus Merci .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB