Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 17 Mar 2010, 9:02 pm

draga elena,

stii parerea mea : mie imi place f mult. e foarte dulce si se potriveste perfect fetitei tale.

rugam adminele sa ne ajute si sa transforme link-ul in poza.

draga raresuca,

ai incercat ? ia uite ce iese cu al doilea model.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si eu mai am putin. boleroul meu e foarte scurt, ca asa a fost comanda.

haideti, fetelor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de emi Joi 18 Mar 2010, 8:32 am

ancush a scris:la urmatorul proiect daca alegeti o jacheta de dama as vrea sa particip si eu
de mult am in proiect asa ceva
mi-ar placea ceva pana la genunchi gen pardesiu, elegant....â
ma gandisem la ceva fir grosut pe nuante de gri
oricum va urmaresc si va doresc sa aveti spor


La acesta m-as inscrie si eu. Chiar daca nu il voi termina odata cu voi... Am niste lana naturala, ecologica.

Legat de pozele cu bolerouri postate anterior, mi s-a parut ca m-ati inteles gresit. Marlen a explicat atatea modele, incat am crezut ca sunt binevenit mai multe modele. (si eu voi face un bolero si imi sunt de mare ajutor explicatiile ei. Multumesc din suflet, Marlen! Nicaieri nu am gasit explicatii mai amanuntite pentru astfel de tricotaje.)
Explicatii eu nu pot sa dau la ceea ce nu stiu, iar de timp e nevoie si pt poze. Voi explica cu placere ceea ce fac eu, cand va fi cazul.
Daca gresesc, imi asum raspunderea, nici o problema, dar am simtit o oarecare agresivitate in unele mesaje legat de asta ...
Imi cer iertare daca am suparat pe cineva.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 8:51 am

vin si eu cu boleroul


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Fata boleroului spatele boleroului

imi cer scuze de calitatea pozelor,

am lucrat cu fir aclil cu andrele de 7
exlicatiile lui merlen au fost excelente chiar si pe intelesul meu, ca eu sunt mai batuta in cap si totusi am inteles

sunt tare mandra de ce a iesit

MARLEN multumesc kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de 24elena Joi 18 Mar 2010, 9:01 am

Bravo Cosmina!
E superb cred ca se aseaza bine si pe tine.
Ce model ai facut?
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 9:02 am

multumesc
am facut un joc de torsade unele mai mici iar latele mai mari, la guler si jos am facut elastic 2 oc spate 2 oc dos, kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 18 Mar 2010, 9:27 am

draga cosmina,

iuhuuuuu !! bravo !

imi place foarte mult (zise ea, mandra... wink ) dar voiam o poza pe tine, sa vedem cum iti vine ! barfa

bravo, fetelor - incet-incet se aduna rezultatele. eu al meu il termin deseara, ca mai am numai marginea si trebuie sa-l pozez pe un model, sa-l vedeti.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 9:37 am

da nu am cine sa-mi fac poza din pacate, dar va spun imi vine perfect, sta fix pe mine, exact ce mi-am dorit ca imi va tine de cald
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de lennny Joi 18 Mar 2010, 10:00 am

felicitari cosmina,imi place boleroul,sa-l porti sanatoasa!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Joi 18 Mar 2010, 10:42 am

Foarte frumos Cosmina, felicitari !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 12:22 pm

multumesc mult fetelor kiss hug
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 12:37 pm

Felicitari Cosmina!
Este foarte frumos boleroul. Cum n-am ajuns sa incep boleroul ales de mine... mai ca m-as schimba sa lucrez boleroul pe care l-ai lucrat tu...(Canuta, om sucit... Sad )

Cat despre Marlene, este o comoara pentru noi. Multumesc, Marlene! pupi Flowers (Altfel m-as uita la bolerouri ca vitelul la poarta noua...)
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alimami Joi 18 Mar 2010, 1:46 pm

Marlen, eu m-as baga la o jachetzica de primavara-vara pt pitica mea.Am fir de bumbac mercerizat Flavia si habar nu am cu ce crosete,andrele se lucreaza. Pun firul in 2?mi se pare fff subtire si nici nu stiu cam cat ar trebui sa mai cumpar..am vreo 300grame de bumbac,iar pitica are 1an si 4luni.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 18 Mar 2010, 1:54 pm

draga alimami,

o sa ne apucam de jacheta si tu o vei adapta.

nu te teme, vei gasi surse de inspiratie, ca de obicei.

dar... stii proverbul acela chinezesc "sa ne gandim la urmatorul pod pe care-l vom traversa, cand ajungem la el". mai avem putin pana terminam cu toatele.

spor, fetelor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de denygina Joi 18 Mar 2010, 4:13 pm

Felicitari Cosmina! Foarte frumos boleroul! eu nu am avut curaj sa-l fac , am citit indicatiile cum se face , dar nu m-am apucat , am zis ca nu-mi iese! Dupa ce l-am vazut pe al tau , cu siguranta ma apuc , imi place cum a iesit! bravo!
denygina
denygina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alimami Joi 18 Mar 2010, 4:31 pm

cosmina a scris:vin si eu cu boleroul


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Fata boleroului spatele boleroului

imi cer scuze de calitatea pozelor,

am lucrat cu fir aclil cu andrele de 7
exlicatiile lui merlen au fost excelente chiar si pe intelesul meu, ca eu sunt mai batuta in cap si totusi am inteles

sunt tare mandra de ce a iesit

MARLEN multumesc kiss
E superb boleroul!!Sa-l porti cu placere! Multumesc Marlen.Daca poti,imi raspunzila intrebarile de mai sus?Sa stiu cu ce sa ma pregatesc pt lucru.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 18 Mar 2010, 7:49 pm

draga alimami,

daca vrei o jachetica subtire lasa firul asa. eu mi-am imaginat pentru jacheta ceva mai plin.

pentru un pulover mediu de lung -3/4 eu zic ca-ti ajunge.

fa o proba de ochi sa ne dam seama de grosime.

si mai ai putintica rbadare - sa ne apucam impreuna !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty tricot-proiectul saptamanii

Mesaj Scris de racolta melania Joi 18 Mar 2010, 8:01 pm

COSMINA--fff frumos boleroul tau.Imi place tare mult, acuma imi pare rau ca nu am inceput si eu cu un elastic , dar sper sa iasa bine si al meu.Eu termin doar saptamana viitoare (sper) ca vreu sa fac si curatenia de paste.

va doresc spor
Melania
racolta melania
racolta melania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 60
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Joi 18 Mar 2010, 9:20 pm

Eu draga marlen nu am facut marginuta deoarece am inceput o vestuta pentru prislea cel mic al nostru,asa ne place noua sa-i spunem veseliei casei noastre,dar cind am vazut ce bine iese cred ca voi abandona vesta si ma intorc la bolerou numai ca eu cred ca o sa trebuiasca sa stric fiinca aveam facut o marginuta facuta cu crosetul ceva din niste piciorute
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 10:07 pm

fetelor suntei superbe va multumesc ffoooooooooaaaaaarteeee mult pentru aprecieri, nici nu stiticat de mult conteaza pt mine prietenie
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 18 Mar 2010, 11:09 pm

marlen372001 a scris:draga elena,

stii parerea mea : mie imi place f mult. e foarte dulce si se potriveste perfect fetitei tale.

rugam adminele sa ne ajute si sa transforme link-ul in poza.

marlen

S-a rezolvat cu poza Elenei.

Elena, Cosmina, sunt foarte frumoase. Felicitari!
Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de dorutza Vin 19 Mar 2010, 1:23 am

am terminat si eu 2 bolero-uri. dar sunt facute la masina de tricotat, si sunt simple de tot. probabil ca voi nu apreciati masina de tricotat, dar eu sunt tare multumita de ea. pana acuma mi-am facut 2 bolero-uri, amandoua din dreptunghi, unul mai largut si unul stramt. imi plac mult cum au iesit. culorile nu sunt prea speciale ca sunt resturi. si un maieu colorat (am facut mai multe fasii de 6 cm combinatii de culori - bleumaren, albastru deschis, albastru inchis, si albastru verzui + alb- care apoi se cos pe lungime, apoi se face un elastic jos, si la manecute din toate culorile, si gulerul)
masina de tricotat m-a costat 100 lei
acuma ma mai pun sa mi fac un bolero de data asta ori cu torsade ori ajurat - tot la masina. asta probabil ca o sa dureze mai mult (bolero-ul a durat juma de ora+ juma de ora pana m-am prins cum se coase )dar sa vedem ce o sa iasa.
daca vreti o sa va pun si poze saptamana viitoare, ca deocamdata aparatul foto e imprumutat.
dorutza
dorutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : oradea
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 19 Mar 2010, 8:41 am

draga MihaelaT,

iti multumim ca esti langa noi - draguta si saritoare ca de obicei.

draga dorutza,

n-a zis nimeni ca nu apreciem masinile de tricotat, doar ca noi nu avem, atat. si daca tot lucram de mana, facem modele deosebite ca sa se vada ce "maiastre" suntem, nu, fetelor ?

dar posteaza-le, nu ne mai face sa asteptam !

marlen
P.S : si sa stii, dorutza cate invidiem chiar ca stii sa lucrezi si la masina...
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ribana Vin 19 Mar 2010, 10:01 am

Dorutza, sigur ca vrem sa vedem lucrarile tale! Cat despre masina de tricotat ... am o parere foarte buna despre masini. Si pretul la care ai luat-o este super.
Mai demult, tare imi doream o masina de tricotat dar nici nu gaseai si erau foarte scumpe. Tu ce masina ai? Stiu ca te ajuta foarte mult . Numai ca esti limitata la anume dimensiuni si modele.
(Cred ca ar trebui sa avem si topic cu modele facute la masina de tricotat daca sunt mai multe fete care folosesc astfel de masini.)
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Dum 21 Mar 2010, 12:51 pm

Toata lumea este cu ochii la concursul de tricotat. Pe-aici nu mai misca nimic, ori vremea calda de-afara e de vina.... parcuri, gratare, plimbari, etc.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de corilex Dum 21 Mar 2010, 1:18 pm

Eu cred ca ambele sant vinovate si concursul si vremea de afara.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB