Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de mykya Lun 16 Ian 2012, 4:32 pm

Desi sunt inscrisa de ceva timp abia acum vad acest topic! Este foarte interesant si merita readus la suprafata. Iar Marlen este o persoana extraordinara, si pe mine m-a ajutat cand am avut nevoie, explica foarte bine. Il pun pe lista subiectelor urmarite!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Lun 16 Ian 2012, 5:01 pm

Marlen, mi-a fost dor de tine si eu personal, ti-am simtit lipsa.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alessia2007 Lun 16 Ian 2012, 5:03 pm

Cu ajutoul tau Marlen, prin explicatiile la bolerouri am reusit eu sa il fac pe cel crem. De asta am si tinut minte si am pus link-ul catre topicul acesta.
Multumesc Marlen.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de pufoi Lun 16 Ian 2012, 8:58 pm

Alessia mi-a placut tare mult boleroul facut de tine. Incep si eu un bolero din mohair in forma da dreptunchi sa vad cum iese!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alessia2007 Lun 16 Ian 2012, 10:33 pm

Multumesc Pufoi. Cum sa iasa, normal ca va iesi bine. Sa ai spor.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de pufoi Lun 16 Ian 2012, 11:32 pm

Alessia multumesc frumos. esti o draguta!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de diada Mar 17 Ian 2012, 8:33 am

Marlen, bine ai revenit printre noi hug dupa cum poate ai observat la toate sectiunile sunt mici suparari dar asta nu ne impiedica sa continuam, va rog sa ganditi frumos ca sa fie bine in continuare. Fiecare sfat este binevenit si cel putin o persoana are nevoie de el cu siguranta. Faceti cum credeti de cuviinta dar eu v-as sfatui s-o faceti "la vedere" ca sa nu pierdeti timp pretios. prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de LYNDA Mar 17 Ian 2012, 10:45 am

Marlen bine ai revenit[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] mi-a fost dor de tine![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 17 Ian 2012, 10:45 am

Marlen am lucrat doar o palma latime , vreau sa mai fac putin si apoi iti arat cum iese . Sper sa nu fie nevoie sa stric deoerece firul nu mi permite ... e foarte pufos . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de mariaz_09 Mar 17 Ian 2012, 11:27 am

Marlen,eu am lucrat mai multe bolerouri,dar la cel cu dreptunghiul lucrat,este destul de inalt dupa gat.Oare nu este o solutie,sa rascroim putin?M-am tot gandit,dar nu am avut timp sa incerc,fiind ocupata cu altele.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 17 Ian 2012, 3:26 pm

Dragele mele,

De la topicul asta si eu am lucrat multe bolerouri. Sper sa-mi gasesc toate pozele sa le postez.
Am ajuns la concluzia ca cel mai frumos pica (indiferent de silueta) cel facut din raglan. lucrat de sus in jos.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
in felul asta iti dozezi exact firul (max. 200 g) poti incerca pe subiect, poti pune orice model (functie de priceperea fiecareia) si iese totdeauna ceva deosebit.
aici e un fir aproape "paianjen" de mohair 100% finlandez facut pentru o prietena draga.
ivanoiuadela, n-am vazut poza ta.
Alessia: frumos boleroul tau. iti propun sa inlocuiesti brosa cu un trandafir facut din croset, cum am pus eu la boleroul asta. daca n-ai schema, scrie-mi si ti-o dau.
fetelor, va propun sa postati aici ce bolerouri ati lucrat, sa facem schimb de experienta.
spor !
marlen


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Mar 17 Ian 2012, 3:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat text)
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de lennny Mier 18 Ian 2012, 10:44 am


Draga marlen, poate pui pe undeva schema de la boleroul de m-ai sus, am si eu un fir subtirel care s-ar preta la un asa model.
Te pup pupi !
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 18 Ian 2012, 11:45 am

draga lennny,

poate nu-ti vine sa crezi, dar nu exista model. modelul e multiplu de 6 ochi. se formeaza 2 blocuri de 3 ochi care au modelul la randurile pe fata si dosul se lucreaza dos. primul rand pe fata scazi cei 3 din primul bloc, punand jeteuri de o parte si de alta, iar cei 3 din blocul 2 ii lucrezi pe fata, iar la randul urmator pe fata lucrezi primul bloc de 3 si jeteu-scazi 3- jeteu la blocul 2. rezultatul e ceea ce vezi, nici n-ai zice ca e atat de simplu. am mai lucrat si un sal si un pulover de angora alb din firul asta si rezultatul e demential.
raglanul e inceput din 20 ochi per fiecare parte. mai exact : 2 ochi margine - 10 fata- 2 separare - 20 maneca- 2 separare- 20 spate - 2 separare- 20 maneca cealalta - 2 separare- 10 fata- 2 margine. se creste numai la randurile pe fata. e lucrat du-te-vino (deci nu circular), fiindca e deschis. dimensiunile sunt facute pe persoana masurata, are in total 90 grame. poti sa faci si proba de ochi si daca il vrei mai decoltat, poti incepe pe mai multi ochi. numai sa nu uiti de ochii de separare. stii ca la raglan se creste de o parte si de alta a celor 2 ochi.

daca mai ai nevoie si de alte date - intreaba-ma.
spor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de lennny Mier 18 Ian 2012, 11:54 am

Multumesc mult de tot, marlen !
Modelul l-am priceput, m-ai ramane sa fac proba de ochiuri si restul.
Esti o scumpa si ma bucur nespus ca esti din nou alaturi de noi! pupi
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ancush Mier 18 Ian 2012, 7:31 pm

marlen ma bucur sa te vad si sa vad ce ai mai lucrat
boleroul de mai sus e deosebit, notez modelul
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de claras Mier 18 Ian 2012, 8:15 pm

Draga Marlen, Bine ai revenit. Ma bucur ca ai revenit si ma bucur si de re-lansarea acestui topic. Il gasesc foarte util si imi place tare cum explici si cum ne indemni sa nu stricam, ci sa gasim impreuna solutii ...
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 18 Ian 2012, 9:20 pm

Draga Marlen
Pentru ca ivanoiuadela9 nu poate posta poze deoarece ne urmareste de pe telefon eu sunt spiridusa rade care o ajuta si iata ce spune
ivanoiuadela9 a scris: Marlen cam aşa arată ce am lucrat până acum . Cred că trebuie să mai continui un pic dar mă gândeam să fac cumva ca după gât când vine gulerul să nu fie pe dos ci tot pe fata . Aşa că mă gândeam să lucrez invers adică ochiurile să le întorc şi să lucrez acum pe fata . Nu ştiu dacă mă înţelegi ce vreau să fac sau dacă fac bine dar aş vrea să fac guleraşul pe fata. Te pupic kiss[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de pufoi Mier 18 Ian 2012, 10:52 pm

Marlen imi place tare mult acest subiect!
Incepem si un proiect,ca tot e iarna si impletim ? hug
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alessia2007 Mier 18 Ian 2012, 11:05 pm

Multumesc Marlen. In privinta brosei, nu prea mai am fir.
Intr-adevar boleroul facut din raglan iese deosebit. Din ce am vazut la tine, ca eu inca nu am incercat tehnica. Multe calcule, si ma gandesc ca s-ar putea sa ma pierd pe undeva.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de lucky Mier 18 Ian 2012, 11:22 pm

pufoi a scris:Marlen imi place tare mult acest subiect!
Incepem si un proiect,ca tot e iarna si impletim ? hug
Chiar, Marlen, hai sa incepem un proiect te rog si eu!
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de pufoi Mier 18 Ian 2012, 11:49 pm

Bravo Lucky!
bine ca nu sunt singura!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 19 Ian 2012, 9:02 am

dragele mele,

as putea parafraza pe cineva - nu spun cine, persoana importanta - ca sunt "socata" ca nu m-ati uitat.
hai sa le luam pe rand: intai pentru proiect sa va ganditi ce vreti. luam idei de la mai multe fete si vedem ce proiect incepem.

mie de exemplu mi-ar placea un sal sau poncho, ca vine primavara si la ele nu va trebuie masuri. merge aproape din orice fir, se lucreaza in dantela (preferata mea) si sunt un milion de idei la asta.

apoi @alessia : draga mea, poti face brosa si dintr-un fir care nu e neparat la culoare, poate fi o culoare complementara. ca aici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ma rog, sunt martisoare dar pe dos au clama de brosa. eu am uitat numarul celor pe care le-am facut si le-am daruit.

@ivanoiuadela9:
imi place modelul ales. daca te uiti aici la topic, mai inainte vezi ca eu am ales o margine cu crosetul (cat de bine stai cu crosetatul?)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
modelul e similar cu al meu si pot sa-ti dau diagrama cu marginea de croset, daca nu ai rabdare sa o cauti tu. din cate vad, mai ai cam jumate de lucrat. ai masurat partea de spate de la ceafa la talie ? cam atat de inalt trebuie sa fie.
celorlalte fete le multumesc de aprecieri. o sa rog adminele sa deschida si o parte noua la acest topic, sa reincepem pe curat
spor, fetelor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de 24elena Joi 19 Ian 2012, 11:53 am

Buna ziua!
Vreau si eu sa incepem un proiect si chiar poncho ar fi unul potrivit, dar pana la urma cred ca voi lucra orice se propune, vreau sa invat lucrand.
Astept sa ne hotaram ce facem ca sa imi procur materialele necesare.
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 19 Ian 2012, 1:01 pm

Marlen de ce zici ca trebuie sa fie asa de lung ? (de la ceafa la talie ) .
Stiu despre ce bordura zici ca am mai facut fetei mele un bolero tot din dreptunghi dar crosetat si a iesit foarte bine ( nu mai gasesc acum pagina unde a fost postat sa ti l arat ) si am facut asa cum zici tu mai lung si ea fiind slabuta i s a facut gramada subrat asa ca a trebuit sa il stramtez (cos ) subrat . acum trebuie sa merg sa il probez pe fetita nasei sa vad cum vine , dar spune mi daca e bine sa fac asa cum ziceam eu la guler , si nu stiu daca pot croseta cu firul asta de mohair ca e foarte .... pufos . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Uca Joi 19 Ian 2012, 7:09 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 12 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB