Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Mar 02 Mar 2010, 1:14 pm

Hai ca m-am informat si eu despre ce e vorba.Mult succes tuturorTare as vrea dupa ce termin boleroul sa -mi incep un fel de paltonas de primavara,daca se poate spune asa,ar putea sa-mi de cineva o idee unde se pot gasi modele?Multumesc
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mar 02 Mar 2010, 1:16 pm

ei sa sti ca si pe mine m-ar interesa un paltonas sau un zerseu de primavara, idei despre model ne voi da fetele si marlen, dar eu spun sa le lasa sa se cocentreze asupra concursului, si sa le intrebam dupaia, ce spui?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Medi Mar 02 Mar 2010, 1:53 pm

Ref:
draga medi,
(...)
sa stii ca nu e complicat deloc boleroul. si acuma e si in trend. de fapt in ultima vreme, din cauza crizei s-a apucat lumea de tricotat si crosetat...
trebuie sa fii atenta la descriere si indicatii. uite boleroul din patrat e super-usor. nu se creste, nu se scade. trebuie sa ai grija niei dimensiunile ca lumea si sa faci proba de ochi.
ce poate fi mai complicat este la urma cand pui ochii de margine sa-i faci o terminatie.
daca mai vrei detalii, intreaba=ma la topic acolo, ca aici e off.
marlen


marlen, multumesc mult pentru invitatie! pupi
Sincer, intai am pus mana pe andrele, dar mi se pare muuult mai complicat decat la croseta... oi fi eu batuta-n cap...
Acum, daca "inghetati" boleroul, am si eu timp sa ma uit la explicatiile de aici (m-am mai uitat, dar fara vreun gand sigur...). Sincer, imi plac exact bolerourile mai usor de facut, cele patrate, ca se pot face si mai lungi...(gabaritul, ce sa-i faci...)
Iar partea cu incheiatul... daaaaaaa greu; poate o fac totusi cu croseta...
Prima intrebare: modelul din poza Raresucai - pe mov - e modelul boleroului grena patrat?
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty TRICOT-proiectul saptamanii

Mesaj Scris de racolta melania Mar 02 Mar 2010, 8:16 pm

Buna seara


draga MARLEN vreau sa incep si eu boleroul dreptunghi, si as dorii daca ma poti ajuta la nr de ochiuri cu cara sa incep. Am facut proba de lucru si am asa: 30 de ochiuri =12 cm.
Masurile mele sunt de la cot pana la cot 95 cm
Mie mi-a iesit la calcul 225 de ochiuri.
Nu sunt pre multe?
Si asta fara sa mai tin seama de marginea de la guler.
Te rog sa calculezi si tu si sa-mi spui cate ochiuri ar trebuii sa pun cu guler cu tot.

Iti multumesc tare mult.
spor la treaba ruturor.
racolta melania
racolta melania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 60
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 02 Mar 2010, 8:52 pm

draga medi,

sa nu spui niciodata - niciodata ! ca nu stii cand te prinde microbul. daca te razgandesti totusi ...

draga racolta melania,

si mie mi se par multe ochiuri - pe ce andrele lucrezi ? cumva 2 ? atunci nu sunt multe. normal ies in jur de 180- la andrele 3.
verifica andrelele si daca este nr.2 - poate e bine sa pui firul in doua.

spor la lucru, fetelor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de europolis Mar 02 Mar 2010, 9:05 pm

Draga Marlen,
Am si eu o nelamurire, vreau sa andrelesc si eu (nu m-am bagat la asta pana acum dar...).
E cumva vre-o diferenta intre torsada si dorsada? Ca par cam asemanatoare.

multumesc
europolis
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Mier 03 Mar 2010, 12:11 am

Uraaaaa am reusit!

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Si eu sunt de acord cu Marlen sa inghetam proiectul desi eu nu particip o sa va fac galerie de pe margine ... bucurie
Din pacate nu am prea am acces la internet (acum am furat telefonul sotului ...inocent ) si nu am putut sa postez pana acum poze cu stadiul lucrului.
Marlen te rog sa imi spui daca ti se pare ok cum am crescut ( pe rand fata jeteu, pe dos oc lucrat pe bucla din spate) pentru ca pana acum am facut si am desfacut de 2 ori pt ca nu am cascat bine ochii si mi-a fugit modelul cu un oc mai incolo.

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Am uitat sa iti zic: am pus 218 oc pe andrele de 4.5 (se lucreaza cu 4 insa eu lucrez strans rau), proba de lucru 20 oc x 10 r = 10.5x4.5, circumferinta brat 37 (am pus in plus cm ca sa nu iasa stramt). E ok nr de ochiuri?

Succes la concurs!

Marlen te rog mult cand ai timp sa pui explicatiile si pentru bolero-ul

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Mercic mult
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de emi Mier 03 Mar 2010, 12:46 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Succes la concurs!

Am gasit modelul asta si nu m-am putut abtine sa nu vi.l arat! Poate dupa ce terminati salul, va apucati si de el...
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 8:43 am

buna dimineata,

draga europolis,

eu de "dorsade" n-am auzit. la torsada se mai zice si "opturi" sau "serpisori". poate ca e vreo greseala de scriere pentru ca aici fetele nu au totdeauna rabdare sa corecteze si sa verifice ce au postat. eu am mai intalnit greseli.

draga tzepoasa,

iti multumim ca ai avut timp sa postezi ceea ce ai lucrat. cu nr.ochiuri, daca ai calculat dupa proba n-are cum sa nu fie ok.

pentru boleroul alb, n-ai fost atenta la explicatii (partea I, pagina 14)

"Acesta este de departe cel mai interesant : se lucreaza dintr-o bucata. Se incepe spatele, se face scazatura de la gat-spate si apoi cele 2 fete se lucreaza drept si de lungime astfel : una merge pana la subrat, celalta parte se tot lucreaza pana trece de subrat si tot spatele, ajungand in final pana la celalalt subrat. Cele 2 parti se cos intr-o parte subrat. Ca sa nu gresiti, va sfatuiesc sa veti un ac de montat cu fir alaturi si pe masura ce lucrati cele 2 parti sa le si coaseti de partea lateral de la baza spatelui. Incercati sa incheiati la final cat se poate de “invizibil”, astfel nimeni nu-si va da seama cum l-ati lucrat.".

draga emi,
modelul pe care ni l-ai postat foto este cel de la ciudatenii, tipul B cu clin la mijlocul spatelui.

draga madalina78,
"Cum se scad ochiurile la bob de orez?"
nu vreau sa te superi pe mine, dar eu n-am auzit de asa ceva. ochii se scad ca de obicei. depinde unde e portiunea de lucru, cateodata la incheiere unele persoane scad pe dosul lucrului, ca sa semene cu portiunea montata la inceput, in alte parti (la umeri se poate scadea pe dos, cu crosetul luand cate un ochi de fiecare parte, ca sa fie cat mai discret.
daca explicatia mea nu e buna, mai da-ne detalii (eventual o poza) si sa vedem concret la ce te referi.

draga cosmina,

ca de obicei, esti foarte atenta la tot ce se posteaza. fireste ca am notat ideea cu ce sa facem dupa bolero si anume un jerseu de primavara. sa vedem si ce alte pareri mai au fetele, dar e destul de devreme. eu as zice ca pe la inceputul lui aprilie sa mai vorbim din nou despre asta. eu voi fi tot aici,

spor la treaba, fetelor, o zi buna in ceea ce faceti !

marlen


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Mier 03 Mar 2010, 9:50 am, editata de 1 ori (Motiv : corectura)
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alimami Mier 03 Mar 2010, 9:02 am

Sunt de acord si eu cu inghetzarea proiectului bolero,pt ca am alte lucruri in cepute deocamdata si vreau sa le termin.Urez succes la concurs fetelor ce s-au inscris,eu nu fac saluri pt ca nu port .
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mier 03 Mar 2010, 9:19 am

nici nu ma gandeam sa incepem un alt proiect pana nu il terminam pe aces, dar raresuca era interesata de o jacetica de primavara si pe mine m-am incandat ideea si am inceput a ma documentez si i-am trimis pe PM cu niste modele. Succes tuturor fetelor care participa la concurs
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Medi Mier 03 Mar 2010, 10:37 am

emi a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Succes la concurs!

Am gasit modelul asta si nu m-am putut abtine sa nu vi.l arat! Poate dupa ce terminati salul, va apucati si de el...

Chiar ca e ciudatenie boleroul asta, cum spune marlen... cum s-o inchide femeia asta la nasturi (ca butonierele chiar par folosite)?!
Pe modelul asta a pus ochii acum una din colegele mele...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 12:04 pm

draga medi,

cauta mai inainte la :

"modelul pe care ni l-ai postat foto este cel de la ciudatenii, tipul B cu clin la mijlocul spatelui." - partea I - pag.14

si da, se inchide, nasturii/ butonierele sunt folosite - vezi si poza de exemplificat la modelul de acolo.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Medi Mier 03 Mar 2010, 1:49 pm

merci, marlen!
am postat dupa ce citisem deja; colega mea chiar a facut legatura intre boleroul rosu incheiat cu floricica si acesta alb; cica-si face...; da' nu ne explicam si pace cum se incheie asta la nasturi... ne gandeam noi ca poate daca il imbraci invers, cu elasticu'n jos... pana a venit un coleg si ne-a spus ca trage pur si simplu de el, pana ajunge butoniera peste nasture... barbatii...
P.S. Scuze de off...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mier 03 Mar 2010, 1:52 pm

mai fetelor dupa parerea mea, fata asta se incheie cand la un nasture cand la altul, da daca se incheie sus nu mai poate jos, daca se inchei jos nu mai poate sus, in functie de starea ei de spirit e si partea cu incheiatul,o data sus o data jos, amandoua deodata nicodata
boleroul in sine e destul de frumos
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Medi Mier 03 Mar 2010, 3:27 pm

cosmina a scris:mai fetelor dupa parerea mea, fata asta se incheie cand la un nasture cand la altul, da daca se incheie sus nu mai poate jos, daca se inchei jos nu mai poate sus, in functie de starea ei de spirit e si partea cu incheiatul,o data sus o data jos, amandoua deodata nicodata
boleroul in sine e destul de frumos

rade rade rade Oricum, Simona, colega mea a spus ca nimic nu o descurajeaza sa-si faca boleroul exact asa cum e! Punct (cica...)!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ady_kat Mier 03 Mar 2010, 3:37 pm

Medi a scris:
cosmina a scris:mai fetelor dupa parerea mea, fata asta se incheie cand la un nasture cand la altul, da daca se incheie sus nu mai poate jos, daca se inchei jos nu mai poate sus, in functie de starea ei de spirit e si partea cu incheiatul,o data sus o data jos, amandoua deodata nicodata
boleroul in sine e destul de frumos

rade rade rade Oricum, Simona, colega mea a spus ca nimic nu o descurajeaza sa-si faca boleroul exact asa cum e! Punct (cica...)!
si mie-mi p[lace...tb sa-l "dibacesc"...
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 3:47 pm

draga adi_kat,

este explicat la 5b la ciudatenii.

si ochii se inchid si toti si numai 1 si 2. cum vrea ea. se mai trage boleroul peste piept cand sunt inchisi toti nasturii.

si=apoi : fiecare cu gustul lui, nu ?

spor, fetelor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ady_kat Mier 03 Mar 2010, 3:48 pm

marlen372001 a scris:draga adi_kat,

este explicat la 5b la ciudatenii.

si ochii se inchid si toti si numai 1 si 2. cum vrea ea. se mai trage boleroul peste piept cand sunt inchisi toti nasturii.

si=apoi : fiecare cu gustul lui, nu ?

spor, fetelor !

marlen
ce-i asta?
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 3:50 pm

draga adi_kat,

boleroul beige de mai sus. nu despre el vorbeati ? si daca se inchide ... si tot
restul. partea I - pag 14 l-am explicat deja.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ady_kat Mier 03 Mar 2010, 3:51 pm

aha..
da..multam..am citit acolo...
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 03 Mar 2010, 3:54 pm

credeam ca n-am fost atenta eu.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Mier 03 Mar 2010, 8:32 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Buna,acesta este rodul muncii mele de pina acum.M-a intreb daca o sa mai poata sa ne ajute Marlen cu incheerea?
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Mier 03 Mar 2010, 9:21 pm

intrebare
nu vreau sa fiu rea,... dar nu era vorba ca inghetam proiectul pana la finalizarea concursului de primavara?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Mier 03 Mar 2010, 9:29 pm

Pai nustiu,cum spune-ti voi,eu sunt mai noua pe aici si nustiu care-s regulile.Problema e ca eu acum am mai mult timp liber
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 2 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB