Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyLun 06 Mai 2024, 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre croitorie - 1

+95
eliya
tinap
aidil
arielas
olguta cusma
Raifa
vlad_tamysu
lvlyoda
elenav
croitoreasa_gina
luminitza79
mireazma
anacris
dansdk
danutzele
despina13cucli
danniela
marabr
Larisa
ioana.ioana16
iriclau
elutzamicutza
violeta25
DANIELA.I
li
Steluzza
camelia75
m-julie
danabarbu2007
carolina-bubulina
valentinadof
elenaxx
dis26
MihaelaMiha
aurelia.c
ElaTaf
d.dana.c
capsunicazambareatza
louise27
letho
Panea Laura
georgina.popescu
aurishta
amnro
MagdaMarin
Indra
rosita
olympia
ema
bibidesign
Giobsy
constanta12
laurin
bordea_oana1987
maju1810
treinegri
kerkyra
alexandru.gabi
Uca
leonutza69
deeaz
lenuta vlasin
angells
Karina33
mariad
Oarecare
MAYA
chemio
nechita oana
anastasia2010
reni0921
nadina_b2005@yahoo.com
ralucis
Usagy
andreeaX
kla78
ioana soare
Eva
geany
dana_mi16
zylv
Vianne
mary
Dionisia
StMihaela
Camy
comun
cris69
lorinaoo1
vilcris
diada
duchess
tomari
MihaelaT
Admina
99 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Mar 20 Ian 2009, 10:52 am

M-am uitat pe Burda de luna viitoare. AICI si nu stiu daca vi se pare si voua dar parca s-au prostit de tot, nu-mi prea place nimic din ea. Asta e directia in moda sau m-am zapacit eu si nu mai stiu ce se poarta? Eu nu zic ca nu sunt purtabile dar nu ma incanta nimic in mod special, parca as cumpara haine din Cora zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de mary Vin 23 Ian 2009, 3:31 pm

Buna fetele si bine v-am regasit As dori sa va intreb daca a incercat careva dintre voi sa lucreze acasa prin intermediul anunturilor din ziar sau de pe internet. Croitorie, bineanteles. M-ar interesa si pe mine, am vazut anunturi in ziare dar nu stiu cat de seriosi sunt. Daca ati auzit sau ati incercat spuneti-mi si mie, va rog.
Va pup. Marilena
avatar
mary
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Ian 2009, 1:40 pm

Mary, eu una nu am auzit. Stiu ca se vorbea pe alt forum, mai demult de lucratul pt niste particulari, care faceau asternuturi. Parca era 1leu manopera pt o bucata(ea primea materialul de la ei, cosea pe masina personala). Nu mai stiu cum s-a terminat, insa. Poti suna sa te interesezi, notezi detalii si compari. Nu stiu cat de bine ar plati, intr-un fel e bine sa lucrezi de acasa dar depinde daca pe masina ta de cusut(se poate strica). Si trebuie sa faci volum, ca sa castigi mai bine. Bafta.
Eu am intrat aici ca sa incerc ceva. Si anume: cos
Si sa va zic Spor la croitorit!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Lun 16 Feb 2009, 7:10 pm

Fetele, ajutati un om amarat... Am cusut de zor la niste jaluzele verticale si partea de sus trebuie sa atasez "arici". Se coase de jaluzea partea mai pufoasa, nu cea cu ace de plastic. Oricum, am cusut 4 de un fel, pana sa plec de acasa si m-am oprit la prima din cel de-al doilea fel. Este alta culoare si cred ca si alta calitate, e mai rara. Dar... problema mea e ca rupe ata, se murdareste acul cu lipici de pe arici rade si mi-o incurca si apoi o rupe. Cos 2cm, curat acul si iar o iau de la capat.
Cum cos ariciul pe un material rar si tare zid zid zid ?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de diada Mar 17 Feb 2009, 11:18 am

Admina, am o veste proasta, nu prea merge sa le cosi la masina! si de mana se cos foarte greu, la fel se ia lipici pe ac. Scopul acestor arici e sa nu-i cosi, vezi daca stau necusuti, doar lipiti wink

mult spor
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Vianne Lun 23 Feb 2009, 9:49 pm

Salutare albinutzelor!

O sa incep si eu incet incet sa postez mai mult. Nu am mai cusut mare lucru, doar o rochita de fetitza f faina, zic eu:-)
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de diada Lun 23 Feb 2009, 10:00 pm

Vianne stim si noi cum e cu copilas mic hug bine ai revenit, inseamna ca v-ati marit, va intelegeti! abia astept sa vad rochita pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Vianne Mier 25 Feb 2009, 12:42 am

Diada, am vrut sa pun poze la topicul cu hainute pt copiii nostri dar nu stiu cum sa pun.
Rochita o poti vedea de AICI
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Feb 2009, 8:31 am

Vianne, bine ai revenit! ura E superba rochita! nor
Neaparat sa o postezi si la subiectul special pt Hainute de copii. Poza o poti atasa copiind din Webshots, codul pt forumuri. In dreapta pozei, putin mai jos, ai un chenar gri cu mai multe variante; alegi Post in a forum si copiezi codul acela si ii dai Paste, aici in mesaj. Dai previzualizare sa vezi ca s-au aranjat bine si apar pozele mici, thumbnail si gata!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Vianne Mier 25 Feb 2009, 7:05 pm

Multzam fain de ajutor si aprecieri, hai ca ma duc si la hainute pt copii.
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de cris69 Joi 26 Feb 2009, 10:14 am

bine te-am gasit vianne.te pup.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de zylv Joi 26 Feb 2009, 11:07 am

Foarte frumoasa rochita,vianne.Imi pare rau ca nu am si eu o ingerasa sa-i cos tot felul de lucrusoare
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty cum cos?

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 12 Mar 2009, 5:42 pm

Buna fetele,

Am citit si am recitit, am admirat si am stat mult cu gura casca la tot ce faceti voi, va admir foarte mult, Camy esti o profy, iar Admina nu am cuvinte, esti polivalenta, mai ales ca am vazut ca te pricepi si la gatit, o latura de hobby in ceea ce ma priveste.

Eu sunt noua in lumea voastra, intrebam la un moment dat ce masina sa imi cumpar, in final am luat una foarte ieftina, dar sunt multumita cum merge, am sa o postez (daca ma pricep) la masinile noastre de cusut, acum incerc sa fac lucruri usoare, sar uneori ma impotmolesc, asa ca strig dupa ajutor, va rog sa ma invatati si pe mine cum as putea sa cos cu ac dublu si la ce este destinat acul dublu, spre exemplu la blug merg cu ac normal?
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Joi 12 Mar 2009, 11:21 pm

Dana, bine ai venit!
Multumim de laude Embarassed eu una nu le merit. Sunt atatea profesioniste pe aici, in multe domenii, incat... ma simt mic copil.
Normal ca ajutam, cum ne pricepem mai bine. Pune poza cu masina de cusut deoarece poate mai are cineva acelasi model, si e si mai simplu sa te sfatuiasca. In general sunt cam la fel, mici diferente, doar. Acul dublu se foloseste doar pt cusaturi elastice si decorative, la blug nu-si prea are rostul. Daca vrei sa obti cusatuta dubla de la blug mai bine o faci cu 2 tigheluri drepte(paralele) cusute cu ac normal, si distanta cam de 0,5cm intre ele. Acul dublu il pui cand faci tivuri la materiale elastice(jersey, tricot, lycra, etc.) sau cand vrei sa cosi cu 2 ate de culori diferite, un tiv sau o cusatura ornamentala.

p.s. astept sa vorbim si despre cealalalt hobby al tau, cel gastronomic foame

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 13 Mar 2009, 11:14 am

Multumesc, Admin, pentru raspuns, am sa pun maine (ca e weekend ) si masina de cusut, iar despre papici nu stiu exact unde sa scriu, am sa mai rasfoiesc putin forumul poate ma prind

Pupici
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mar 2009, 1:41 pm

la blugi ca sa iasa in evidenta cusatura decorativa de la tiv, se baga pe ac 2 ate. Adica ai teava si mai pui o teava de ata, la fel bineinteles (daca nu ai teava pui pe un spon) si se coase cu ac gros de 100 sa nu se rupa de la 2 ate si sa si intre in ac ata. Eu asa am facut multe cusaturi decorative pe fuste, blugi. love
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 13 Mar 2009, 4:07 pm

Multumesc pentru sfat, dar acum eu am alta intrebare la masina am primit pe langa acul ce era direct pe ea, inca 3 ace, nu imi dau seama daca sunt diferite, sincer imi par la fel, dar daca ma duc sa cumpar ac de 100, acesta e universal, pentru toate tipurile de masini sau in general acele de la masinile de cusut sunt universale?
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mar 2009, 7:18 pm

Acele sunt universale, sa ai grija sa iei pilite. Si vezi ca acolo unde e pilitura (dar nu pe pilitura, pe "cotorul" ala) sunt scrise niste cifre 70-80-90-100-110-120, asta iti arata ce marime sunt.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Mar 2009, 11:55 am

Pentru voi un video incredibil despre productia de blue-jeans, industriala:



Eu sa plang, nu alta, cand am vazut ca ataseaza betelia in cateva secunde zid zid zid si noi acasa ne chinuim la pantaloni de panza, mii timp, dar la blugi cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Mar 2009, 12:06 pm

Shocked ce mai?
industrial fac totul cat ai clipi...
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Sam 14 Mar 2009, 3:51 pm

eu sunt la leptop si nu pot vedea acum clipul....dar eu am facut scoala de confectii imbracaminte,si am practicat printre altele intr-o fabrica ...nu se faceau blugi acolo...ci treninguri si ceva pt copiii,,,dar am vazut si de ce merge asa usor...pt ca detaliile sunt croite perfect si cine face operatiune stie poate chiar numai acea faza,,,e normal sa nu apuci tu sa clipesti pana gata ea,,,o muncitoare stie exact ce trebuie sa faca ,dar daca o muti la alta masina se uita ca noi,,,vorbesc de general,sunt si mai invatate sau mai cu experienta,ar cam asa sta treaba in fabrici wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Mar 2009, 8:16 pm

Asa e Geany, ai dreptate ca sunt experte pe o singura operatiune si se invata mana rapid sa faca aceiasi miscare de mii ori, dar totusi sa atasezi o betelie, in cateva secunde, e incredibil... Merita vazut clipul.
p.s. ti-am trimis un PM cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Sam 14 Mar 2009, 8:19 pm

da am citit pm
am sa fac poza la masini si am sa le postez
si am sa si raspund,imi cer scuze ca nu am raspuns inca,dar mereu ma intreb de ce nu reusesc sa ma incadrez in timp deloc pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de diada Sam 14 Mar 2009, 9:11 pm

Exact, am lucrat si eu putin timp (3 luni) intr-o croitorie si doar 1 saptamana intr-o fabrica de blugi (mai mult nu am rezistat) si vreau sa spun ca am intalnit fete care habar nu aveau sa coasa un tiv affraid nici atat de croit ceva, pai nici sa-si surteze o pereche de blugi nu erau in stare.
Cat despre lucratul in fabrica de blugi, da, era mult mai organizata treaba. Adica eu de ex: prima data m-a pus la ornamente buzunare si trebuia sa faci 1000 pe zi (eu abia faceam 450) si apoi tot se avansa la faze. Atasai buzunarul, tigheleai, incheiai, etc. Am renuntat pentru ca stresul era foarte mare (cine a lucrat stie).
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Lun 16 Mar 2009, 1:42 pm

oooookk,am reusit sa vad si eu clipul...mda...cate aveti asa masini si asa dispozitive???e normal ca industrial sa iasa totul la secunda...dupa cum se vede si fermoarul e despartit si la urma se capseaza...pai eu dau in damblageala pana reusesc sa cos fermoarul la un pantalon,ia sa ne perfectionam noi la masinutele noastre sa nu se supere ele pe noi si sa facem cum stim numa frumos ca iasa rade
am mai facut ceva si desi nu stiu unde ar trebui sa postez pun aici....am avut o cutie de plastic si un material mai aspru,nu mi-ar fi placut cred ca ceva din el asa ca am imbracat cutia si acum o folosesc pt firul de crosetat sau tricotat(o idee idioata,dar mi-e practica,pun pe ea o placa ce are si calculator si prind hartia pe care mai notez randuri sau urmaresc modelul:)) )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 16 Mar 2009, 5:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB