Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre croitorie - 1

+95
eliya
tinap
aidil
arielas
olguta cusma
Raifa
vlad_tamysu
lvlyoda
elenav
croitoreasa_gina
luminitza79
mireazma
anacris
dansdk
danutzele
despina13cucli
danniela
marabr
Larisa
ioana.ioana16
iriclau
elutzamicutza
violeta25
DANIELA.I
li
Steluzza
camelia75
m-julie
danabarbu2007
carolina-bubulina
valentinadof
elenaxx
dis26
MihaelaMiha
aurelia.c
ElaTaf
d.dana.c
capsunicazambareatza
louise27
letho
Panea Laura
georgina.popescu
aurishta
amnro
MagdaMarin
Indra
rosita
olympia
ema
bibidesign
Giobsy
constanta12
laurin
bordea_oana1987
maju1810
treinegri
kerkyra
alexandru.gabi
Uca
leonutza69
deeaz
lenuta vlasin
angells
Karina33
mariad
Oarecare
MAYA
chemio
nechita oana
anastasia2010
reni0921
nadina_b2005@yahoo.com
ralucis
Usagy
andreeaX
kla78
ioana soare
Eva
geany
dana_mi16
zylv
Vianne
mary
Dionisia
StMihaela
Camy
comun
cris69
lorinaoo1
vilcris
diada
duchess
tomari
MihaelaT
Admina
99 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Oarecare Vin 08 Ian 2010, 11:18 am

Dionisia, multumesc! Crezi ca as putea undeva specific gasi un asemenea tipar? Am cautat bineinteles la topicul cu linkuri catre tipare gratuite si nu am gasit asa ceva. Am cautat si pe link-urile respective si nu am gasit.

Nici nu-mi dau seama ce grad de dificultate are croirea unei asemenea rochii Sad

Edit: Vilcris, iti multumesc pentru efortul de a explica mura-n-gura. E dificil pentru mine dar apreciez enorm efortul vostru. O sa te intreb si pe tine unde as putea gasi un asemenea tipar?

Va multumesc, fetele! kiss
Oarecare
Oarecare
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de vilcris Vin 08 Ian 2010, 12:43 pm

Intr-o Burda toamna-iarna, chiar si mai veche (eu am de prin 90). Imposibil sa nu gasesti pentru ca sunt croieli clasice standard.

Daca esti insa incepatoare nu te sfatuiesc sa incepi cu un sacou. Nu aceste cusaturi ar fi problema ci sunt altele si mai si. Manecile din 2 piese cu cusatura montanta, imbinarea lor cu haina, finisarea reverelor sunt cateva dintre operatiile mai dificile. Ca sa nu mai vorbim si de montatul captuselii despre care avem o discutie "neverending" cu toatele pe forumul asta rade .
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de lenuta vlasin Sam 20 Feb 2010, 5:52 pm

Buna fetelor hug
Vreau sa fac un costum de clinica(halat scurt si pantalon).Ma puteti ajuta cu un tipar(marimea S) sau niste sfaturi Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 4246
Multumesc mult
lenuta vlasin
lenuta vlasin
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 47
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de deeaz Dum 21 Feb 2010, 3:47 pm

buna,

Am luat si eu din Burda un tipar din numarul din ianuarie ,o rochita. am copiat pentru marimea 42 care dupa dimensiunile lor ar fi fost ok pt mine ,si am pus si adosurile idicate , insa a iesit o catastrofa ; nici nu am dus-o pana la capat ca dupa ce am asamblat reperele si am incercat sa o probez am fost dezamagita total.La gat nu era ok, la maneci cand am incercat sa-i fac un tiv au inceput sa apara incretiturile si se vedea urat tare .Am incercat sa-i fac niste dubluri la gat si la maneci (ca sa nu-mi mai apara incretiturile alea) dar dupa ce am calcat tot nu se aseaza cum trebuie ies partile alea la cele mai mici miscari Sad
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 4:26 pm

tu vorbesti de ianuarie 2010? despre ce model e vb, de curiozitate....eu din burda nu am lucrat inca dar am revista asta m-as uita un pic sa vad despre ce e vb., se poate?
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de deeaz Dum 21 Feb 2010, 4:33 pm

este modelul 137 pag.56 ,numai ca nu am vrut sa mai pun captuseala
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 5:52 pm

deeaz a scris:este modelul 137 pag.56 ,numai ca nu am vrut sa mai pun captuseala
scuza-ma sant ametita am crezut ca o am , revista, am doar februarie si martie..m-am incurcat.Acum dau pe burda sa vad daca mi-o da...vb dupa
imi pare rau nu am gasit nimic, eu sant inscrisa pe burda dar italiana, si oricum am intrat si pe germana si-mi da la modelul 137 un blazer, nu o rochie...imi pare rau...sper sa reusesti pana la urma, spor la treaba!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Dum 21 Feb 2010, 9:34 pm

ucabesty a scris:ancuta_ancuta, te rog imi poti da si mie tiparul de la bluza pe care ai facut-o pentru concurs, am si eu un material asemanator si imi place si croiala , te rog..., pe net l-am cautat dar nu l-am gasit.
Multumesc anticipat!

ancuta_ancuta a scris: ucabesty sigur ca da dar cum sa ti-l dau? e in burda nr 1 de anul asta 2010! poate mai gasesti undeva revista ... ( astea se dau ca painea calda cel putin aici in braila!) eu l-am copiat de-acolo! daca pot sa te ajut altcumva... nu ezita sa-mi zici!

ucabesty a scris:ancuta_ancuta, multumesc mult de tot, incerc sa caut revista, daca o gasesc sau nu, te anunt.
Fara tipar nu ma incumet sa stric materialul.
Multumesc!

mada93 a scris:ucabesty, uite aici revista si tiparele pupi

ucabesty a scris:mada93, multumesc frumos!
ancuta_ancuta, ma ajuta mada93, sper sa pot download-a fisierul, si vroiam sa te intreb daca ai croit fix marimea de care aveai nevoie? am inteles ca in burda sunt croite mai mari decat marimile de care ai nevoie.
Eu ma incadrez la 38, pe care sa o folosesc?
Multumesc!

ancuta_ancuta a scris:ucabesty pt sora mea a fost nevoie de marimea 40 (m-am gandit initial, insa apoi s-a demonstrat ca e intre 38 si 40 - in burda apar marimile dar nu se potrivesc, am mai citit si pe-aici pe forum iar acum mi s-a demonstrat ca trebuia mai mic tiparul decat cel de acolo) ...
eu m-am orientat dupa cel care il dau ei dar m-am dus inapoi, direct proportional (intre marimi e o distanta iar tu masori distanta dintre o marime si alta, apoi calculezi cate marimi iti trebuie in spate - pt ca vrei sa faci un tipar mai mic- si iti trasezi conturul tiparul astfel) pana la marimea care imi trebuia, iar la probe am mai luat mult din materialul croit initial!
sper ca m-am exprimat cat de cat sa intelegi ce am vrut sa zic! daca mai ai intrebari, cu mare placere!

ucabesty a scris: ancuta_ancuta , acum am terminat de download tiparele trimise de mada93.
Multumesc pentru explicatii!
Te rog, imi poti spune ce numar avea modelul de bluza?
Ca inca nu pot downlada revista.
Multumesc!
Merci
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Uca Dum 21 Feb 2010, 9:41 pm

geany, multumesc frumos, si imi cer scuze din nou, trebuia sa imi dau seama ca nu e topicul corect,
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Dum 21 Feb 2010, 10:14 pm

wink atata vreme cat este ceva rezolvabil, nu ramane decat sa fim sanatoase.Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de alexandru.gabi Lun 22 Feb 2010, 8:57 pm

buna fetelor,
vreau sa lungesc o draperie si sa -i aplic un volanas dar nu stiu cum sa - l incretesc si sa l aplic. Va rog tare mult sa mi explicati cum sa fac asta.
Multumesc
alexandru.gabi
alexandru.gabi
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 58
Localizare : trifesti judetul neamt
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Camy Lun 22 Feb 2010, 9:02 pm

buna ,volanul il poti face si cute ,cute,sau daca vrei sa-l incretesti,da pasul mare la masina apoi tragi de ata si increteasti cat vrei ,apoi vii cu multe cusaturi peste sa tina.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de alexandru.gabi Lun 22 Feb 2010, 9:14 pm

ms de sfat am inteles cu incretitul dar cutele cum se fac? de incretit am vreo 5 m cum trag eu de fir 5 m
alexandru.gabi
alexandru.gabi
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 58
Localizare : trifesti judetul neamt
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Karina33 Lun 22 Feb 2010, 9:20 pm

alexandru.gabi a scris:ms de sfat am inteles cu incretitul dar cutele cum se fac? de incretit am vreo 5 m cum trag eu de fir 5 m

Imparti in patru si draperia si volanul, faci pe bucati increteala...sa ai spor!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Camy Lun 22 Feb 2010, 9:29 pm

da asa xcum a zis karina,eu zic cel mai simplu este sa faci cute,pliuri.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de kerkyra Mar 23 Feb 2010, 7:52 pm

Ce am mai tras eu de 10 m sa incretesc o perdea... prin toata casa Laughing
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de treinegri Mar 23 Feb 2010, 8:46 pm

lasa ata de sus, de la ac,de la masina de cusut mai lejera in asa fel incat cea de jos de la bobina sa o traga in jos cand cosi ,apoi este usor sa tragi de ata de jos ca sa o incretesti
treinegri
treinegri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de maju1810 Mier 28 Apr 2010, 11:55 pm

Buna fetelor, am nevoie de ajutorul vostru cu un proiect la care lucrez acum. Este vorba de rochita verde (nr127) de la pagina 31 din numarul acesta din Burda. Am scos tiparul pe hartie transparenta, am croit materialul dupa tipar si acum sunt in faza de asamblat, dar intampin cateva dificultati si mi-ar fi de mare ajutor ajutorul vostru! Pe scurt nelamuririle mele:
- Am scos tiparul pentru marimea 42, dar la bust si talie mi s-ar potrivi marimea 40. Cum sa fac sa potrivesc frumos peste tot? Sa mai tai din material sa-l fac pentru marimea 40? Materialul este tafta elastica, deci s-ar intinde putin dar nu vreau nic sa crape pe mine sau sa s evada urat pe la cusaturi.....
- Ce inseamna "rezerva fetei se cresteaza la colturi"?
- fermoarul pe cusatura inseamna cumva fermoar ascuns? Cum se coase "pe marginea slitului"? Ca un fermoar ascuns?
- ce inseamna "drapaj" si cum se face? Este cumva acelasi lucru cu incretirea materialului?
- zig-zagul cum ma sfatuiti sa-l fac, inainte de a incepe sa asamblez partile, pentru fiecare bucatica in parte, sau dupa asamblat, la 2 bucati odata?
- in explicatii spune: "la colturile cusaturilor fetei se calca mici bucatele de intarirtura", ce inseamna asta? Sa tai fasiute lungi de intaritura si sa le lipesc cu fierul pe marginea de dos a materialului sa nu se desire?

Pentru rochita aceasta folosesc materialul de la o rochita veche lunga si larga, cu talie empire, deci nu-o sa-mi para asa rau daca n-o sa-mi iasa.... dar as vrea sa exersez acum pe materialul acesta pentru ca vreau sa o fac din nou pe alt material pentru o nunta in toamna.

Va multumesc anticipat! Orice sfat, sugestie sau parere este bine venita.

Pupici
maju1810
maju1810
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 39
Localizare : Temse, Belgia
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Buna

Mesaj Scris de bordea_oana1987 Mar 21 Sept 2010, 6:36 pm

Acum vreo doi ani scriai pe forum ca ai o carte veche de croitorie in format PDF. Crezi k mi-o poti trimite si mie?? Adresa mea de mail este [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

Multumesc.
avatar
bordea_oana1987
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Localizare : Roman
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de laurin Vin 22 Oct 2010, 10:04 am

wow, as putea primi si eu carticica aceasta? va rooooooog! se poateeeeee!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

multumesc muuuuult!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de constanta12 Dum 14 Noi 2010, 10:53 pm

am si eu o intrebare.as dori un model de fusta dreapta. multumesc.
constanta12
constanta12
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 12:00 am

Bine ai venit!

Nu crezi ca intrebarea ta e cam seaca pentru a putea fi dat un raspuns multumitor? Ai putea pune o poza daca vrei tipar, ai putea spune mai multe sau internetul este o sursa mult prea microscopica pentru a-ti gasi simgura produsul cautat?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Giobsy Lun 15 Noi 2010, 9:41 am

Constanta, uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In partea de jos a paginii gasesti explicatii si desene pentru construirea tiparului, oferite de Maistra.Cat despre modele, gasesti pe net, sau prin reviste...fara numar.Important este sa intelegi si sa reusesti sa faci tiparul.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de laurin Lun 15 Noi 2010, 2:25 pm

Geany, hai sa fim olecutza mai ingaduitoare. nu toate fetele se pricep la a da explicatii sau detalii. Sau poate fata chiar a fost in criza de timp (un bebe mic acasa, un sef despotic care tocmai urla la ea, etc, etc). Este drept ca si Constanta a vrut initial sa puna o intrebare dupa care a formulat o propozitie cu un continut cat se poate de vag dar hai, Geany, nu o taxa asa de dur ca omul din experienta lui si a altora invata.

Iar pentru Constanta, fie gasesti ceva aici in forum, fie chiar in Burda (daca ai pe acasa) care ti-l da de-a gata, doar sa-l treci pe hartie si de acolo pe material.

toate bune si frumoase tuturor!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 4:58 pm

Laurin, multumec. Poate ai vrea sa iei locul de moderator Smile Esti mult mai ingaduitoare decat mine...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre croitorie - 1 - Pagina 6 Empty Re: Discutii despre croitorie - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB