Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 22 Ian 2010, 1:42 pm

Ai dreptate Andreea,
Tu cum reusesti sa faci asa mult, nu esti terminata, eu ma apuc acum sa fac pentru ziua de azi.
Va pun dupa in ce stadiu ma aflu.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 1:47 pm

dana azi a fost a4-a zi in care am facut, in primele 3 abia m-am miscat de febra musculara, astazi vad ca nu mai am aproape deloc si de-aia am zis sa incerc niv2, a fost mai greu, am mai facut cate o pauza de cateva secunde dar am rezistat
cu ex pt picioare si brate n-am nici o pb, mi se par f usoare. pb am eu cu partea de cardio si ex pt abdomen

ideal ar fi sa incerci sa faci tot programul, nu sa te opresti dupa cateva min. cand simti ca nu mai poti ia o pauza de cateva secunde si respira adanc apoi ia-o de la capat pana termini cele 25min

diseara plec la munte, n-o sa mai fac exercitile si nu cred ca o sa reusesc sa ma tin nici de SB zid dar macar o sa ma misc cat mai mult pe acolo iar de luni back to SBI
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Vin 22 Ian 2010, 2:00 pm

Buna fetelor!
Eu sunt prin preajma, va citesc destul de des, dar n-am fost in stare sa tin nimic dieta, sport nici atat si cand ma uit la voi ce harnicute sunteti, mie nu-mi vine sa mai zic nimic Sad
Nu stiu cand ma voi apuca de ceva serios, vb Deiutzei mi-e "lehamite de diete", de atatia ani tot la dieta sunt si n-am rezolvat nimic. Trebuie sa ma linistesc putin si sa incep ceva pe termen lung , nu dieta, nu stiu ce, doar ceva...
Cu seviciul m-am obisnuit pot spune, am colege dragute si deocamdata ne intelegem. N-am reusit inca sa merg tot pe schimbul unde am fost cu supervizoarea si colegele cu care am lucrat, dar inca mai sper. Problema e ca nu pot dormi dupa tura de noapte, Stefan face galagie, vecinii fac gauri in pereti, am dormit 1-2 ore dupa 12 lucrate si sunt ca un zombie.
Va urmaresc oricum poate se prinde si de mine ceva.
Va pup pe toate!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 2:25 pm

livia iei bataita, ce dc nu tii nici o dieta, vin-o si vb cu noi pupi
ma bucur ca te-ai ob la servico
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 22 Ian 2010, 2:48 pm

livia1981 a scris:Buna fetelor!
Eu sunt prin preajma, va citesc destul de des, dar n-am fost in stare sa tin nimic dieta, sport nici atat si cand ma uit la voi ce harnicute sunteti, mie nu-mi vine sa mai zic nimic Sad
Nu stiu cand ma voi apuca de ceva serios, vb Deiutzei mi-e "lehamite de diete", de atatia ani tot la dieta sunt si n-am rezolvat nimic. Trebuie sa ma linistesc putin si sa incep ceva pe termen lung , nu dieta, nu stiu ce, doar ceva...
Cu seviciul m-am obisnuit pot spune, am colege dragute si deocamdata ne intelegem. N-am reusit inca sa merg tot pe schimbul unde am fost cu supervizoarea si colegele cu care am lucrat, dar inca mai sper. Problema e ca nu pot dormi dupa tura de noapte, Stefan face galagie, vecinii fac gauri in pereti, am dormit 1-2 ore dupa 12 lucrate si sunt ca un zombie.
Va urmaresc oricum poate se prinde si de mine ceva.
Va pup pe toate!
kiss

Livia, inca esti in perioada de acomodare hug , nu te stresa si vezi cum faci sa te odihnesti mai mult. Eu daca sunt obosita fac mai rau ca un copil mic....
Iti doresc multa putere sa treci peste toate si sa intri intr-un ritm normal, o sa fie bine ai sa vezi....mai treci pe la noi pt cate o doza de incurajare kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 22 Ian 2010, 3:11 pm

Livia- spor la serv, ce ma bucur ca ai colege ok pupi
Cris - pupici
Andrica -sa te distrezi, lasa ca la munte tot faci miscare si numai daca ai merge p jos.
Eu am facut mai mult de 8 minute, am ajun s la 12 si umpic, dar am picioarele cu o super febra bratele nu ma plang, dar la picioare nu ma pot tine de fete.
Am sa fac si maine si tot asa din ce in ce mai mult, poate mai fac si azi umpic daca voi avea timp, daca nu macar am facut umpicutz, decat deloc. faza e ca acum nun ma mai pot tine pe picioare.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 3:21 pm

incearca sa faci dupa tipa aia cu bustiera verde, ca face varianta mai usoara
oricum ai reusit mai mult decat ieri, dc o tii tot asa in curand o sa poti face tot programul
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 22 Ian 2010, 4:23 pm

pai pe asta mizez si eu, sa reusesc sa fac tot programul, dar dat fiind faptul ca eu nu am mai facut miscare de ani buni eu zic ca maine si asa mai departe voi face tot mai mult.
Mersi mult de icurajare, crede-ma conteaza foarte muult
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 4:33 pm

dc faci si in week-end eu zic ca luni-marti cel tarziu o sa-l poti face sigur pe tot pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 22 Ian 2010, 4:51 pm

asa zic si eu, mai ales ca nu o sa mai am febra musculaa, acum om vedea
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 4:55 pm

dar sa si mananci mai bine decat in ultimele zile, da? pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 22 Ian 2010, 5:18 pm

promit
azi mai pap pastrav pane cu cartofi natur si mujdei si gata
ma duc sa prepar ca vin musafirii, va pup si Andrica sa te distrezi, ca nu cred ca mai intru azi, pentru fetele care nu pleaca la distractie weekend placut alaturi de cei dragi!!!
Va pup pe toate
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Ian 2010, 5:21 pm

f bine ca mai papi ceva wink spor la pregatiri
multumesc, o sa ma distrez. week-end placut tuturor kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 22 Ian 2010, 8:58 pm

bravo andrica.weekend fain la munte.
dana ,bravo pt cit ai facut!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Vin 22 Ian 2010, 9:12 pm

Salutare fetele
Vin si eu cu raportul. Saptamana asta am papat si prostii. Ma bucur ca nu am dat iama.
Mic dejun: iaurt, muesli Vitalis cu miere
Pranz: pui cu ciuperci, 1 cremvusti
Cina: 3 linguri de pireu de cartofi
Gustari: o felie de paine integrala cu seminte, un baton cioco dietetic
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Sam 23 Ian 2010, 2:22 am

Buna seara fetele kiss .
Vin si eu la raport wink :
Conserva fasole Bretona Bonduelle - 235 grame, 293.8 calorii
Ceapa - 5 grame, 2.1 calorii
Ulei de rapita - 5 grame, 40 calorii
Faina integrala - 90 grame, 305.1 calorii
Ulei floarea soarelui Unisol - 10 grame, 90 calorii
Ciuperci champignon, crude - 25 grame, 5.5 calorii
Specialitate din piept de pui natur Agricola - 25 grame, 23.9 calorii
Salam cu sunca Caroli - 30 grame, 40.5 calorii
Cascaval vaca Dalia Albalact - 35 grame, 95.2 calorii
Ardei capia - 15 grame, 3.9 calorii
Rosii - 15 grame, 2.7 calorii
Vinete - 25 grame, 6 calorii
Mandarine - 50 grame, 26.5 calorii
Pomelo - 200 grame, 76 calorii
Banane - 250 grame, 222.5 calorii
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1015 grame, 1233.7 calorii

Adik:
- fasole + ceapa + ulei rapita
- pizza cu aluat din faina integrala cu tarate, o ciuperca mare, ardei, o lingurita vinete coapte (pregatite pt.salata), o felie rulada din piept de pui, o felie salam cu sunca, cascaval
- fructe

Am reusit sa beau si eu 1L de ceai + o cana de apa. Imi fac zilnic ceai din diverse amestecuri. Azi am avut de sunatoare, urzica vie, echinaceea si ceai verde. Am inceput sa beau doar o cafea cand ma trezesc si apoi imi fac decaf.daca e cazul. Poate asa reusesc si eu sa dorm la ore mai rezonabile wink (acum e 1.55 rade ).

LIVIA pupi hug treci mai des pe aici ca sigur te apuca cheful de slabit wink .
ANDRICA distractie faina la munte pupi ... sunt de acord cu ce le-ai sfatuit pe fete hug.
Fetelor, felicitari ca va tineti de sport bine. ANA e super-buna eliptica pt.slabit ... eu si pe cea normala de a-si reusi sa ma urc as fi multumita Merci . Deocamdata la capitolul asta sunt zero ups , dar sper ca atunci cand ma apuc serios de dieta sa reusesc si cu miscarea ceva coarda .
ARIME, merg sa vad despre ce concurs e vorba. Orice ne-ar putea stimula e super bine venit pupi . Am vazut tortulet de Marutza - mamarutza si e superb love . Cu siguranta si gustos (vorba Marutzei mele wink ).
DEIUTZA, inteleg ca esti satula de diete zid . Eu nu imi amintesc o perioada din viata mea cand sa nu fi fost stresata de greutate Sad . Pana am devenit eu constienta ca obezitatea face atat rau, a fost mama acolo sa ma urmareasca la fiecare pas, sa vada ce si cand mananc. Prima data a fost in clasa a VI-a cand am slabit spectaculos, dar nu aveam experienta necesara, asa ca am pus rapid inapoi toate kge-ele + ceva "bonus". Sfaturile mamei imi treceau pe langa ureche Rolling Eyes . Si apoi toata viata am tinut-o asa zid ... Sper si eu sa ajung vreodata la 63 kg plange .

Fetelor va pup pe toate si va doresc un weekend superb pupi prietenie.

PS: M-am inscris la concurs bucurie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 23 Ian 2010, 4:35 am

seara buna!
vin si eu la raport:
md-2 oua fierte cu 4 rosii cherry
prinz-o cupa fasole boabe cu o felie piept de pui,un sfert avocado,o ceapa verde,piper
gustare-2 crackers wasa
cina-o cupa squash,o bucata cit palma(fara degete)pipet pui,2 crackers wasa,unul simplu,unul cu peanutbutter si putina miere,2 patratele mici cioca neagra 70%.
sport-o ora eliptica la rezistenta 7!
dupa sport-o gura lapte de soia si o felie piept de curcan

tot ce am mincat nu depasaseste 1300 calorii.

eu nu stiu de ce ,dar cintaresc mai mult acu ...
sa aveti un weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 23 Ian 2010, 11:19 am

Neata fetelor cochetelor care va tineti de slabit si de infrumusetari Smile
De-abia astept sa ma alatur voua, macar cu o alimentatie atenta si renuntat la dulciuri, daca nu de altceva.....
Eu vin de la doctor, inca nu m-a programat la cezariana, de-abia pe 10 februarie imi zice, dar imi dau seama cu stupoare ca de luni intru in saptamana 36, wow, deci mai am foarte putin......luni ma duc la eco sa il vad iar pe cel mititelutz Smile, cat o fi el de grasun acuma....
Acusica plec de acasa ca am un botez, va pup si aveti grija de voi, un weekend frumos si linistit.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 23 Ian 2010, 11:54 am

buna ziua fetele,sa va spun ce am mancat ieri
-cafea cu lapte
-ciorba de fasole cu ciolan
-3 lingurite unt de arahide
-3 felii paine cu unt si miere
-1/2 corn cu cascaval
-2 batoane twix
-1 banana,4 clementine,1 mango,2 felii ananas,2 felii pepene galben si 1 felie pepene rosu.super super mult si prost.
azi am inceput cu 1/4 de pizza facuta acasa si cateva turte dulci in ciocolata,asta dupa cafea,normal.azi dima aveam deja 60 fara sa merg deloc la baie dupa festinul de ieri.
o sa incerc sa nu mai cad in extreme,trec iar la mancat orice,dar in limita a 1500 cal max si dc nu slabesc macar sa ma mentin si cand sunt pregatita sufleteste ma apuc iar de slabit.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Sam 23 Ian 2010, 3:57 pm

Salutare, fetelor !

Vad ca toata lumea se pune pe treaba cu slabitul, Andrica, Ana, Dana, Ramo... Incet incet, ma apuc si eu. Foarte buna initiativa lui Arime, m-am inscris si eu. Poate poate mai miscam ceva...

Noi weekendul asta suntem plecati la socri ca sa ne luam ramas-bun de la cumnatul meu. Pleaca peste mari si tari sa isi caute norocul.

Am multe de povestiti, dar tot pe fuga sunt. Merg aproape zilnic la dentist ca sa imi tratez doua maselute si saptamana ce vine imi fac si un detartraj. Tot acum am inceput si o colaborare, predau un curs de engleza. Saptamana asta am si tortelit, si spre bucuria mea a iesit ceva frumos, cu fluturasi.

Sa aveti un weekend frumos ca voi ! Multi pupici !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Sam 23 Ian 2010, 4:33 pm

Roxiiiiiiii, stai!!!! Nu fugi asa de repde!!!!!
Ei, la mine nu e chiar dieta, dar am inceput sa am grija ce pap. Sper sa reusesc macar sa intru in blugii de dinainte de sarcina, fara sa mai iasa sunculitele.
Deiutza, eu ma urc in masina si vin la tine sa iti dau o bataita. Iar ai inceput sa papi aiurea. Cand papi multe dulciuri, cand nu papi nimic toata ziua.
Apropos, Deiutza, sper ca in vara sa dau o tura pe acasa, pe la Hunedoara si poate reusesc sa vin si la tine, mai ales ca am o prietena in Orastie pe care n-am mai vazut-o de multa vreme si tare as vrea sa o intalnesc. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Sam 23 Ian 2010, 11:17 pm

Buna fetele kiss .
Azi am cam sarit calul, dar vad ca nu stau chiar rau cu caloriile Merci .
Deci:
Mancare de spanac - 300 grame, 210 calorii
Ou de gaina prajit - 100 grame, 196 calorii
Paine Vita Rustica Vel Pitar - 100 grame, 217.6 calorii
Cereale simple Nestle Fitness - 40 grame, 145.2 calorii
Lapte Cedra Napolact 1,5% - 180 grame, 77.4 calorii
Salam cu sunca Caroli - 100 grame, 135 calorii
Branza de burduf Albalact - 100 grame, 280 calorii
Rosii - 90 grame, 16.2 calorii
Banane - 140 grame, 124.6 calorii
Ciocolata neagra cu migdale fara zahar Torras - 25 grame, 121.3 calorii

---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1175 grame, 1523.3 calorii

La cantar am mai mult decat la ticker, dar cred ca de la ciclon se trage wink ... clar ca nu scap saptamana asta.
ROXA tare as vrea sa vad tortuletul pupi . Ma bucur ca ti-ai gasit ceva de lucru si tin pumnii cu dentistul Rolling Eyes . Ar trebui sa merg si eu la stomatolog, dar sa rezolvam odata cu apartamentul sa vedem apoi cum va fi cu banutzii Smile.
Nu stiu daca v-am spus ca am primit raspuns de la banca si primim creditul bucurie. In sfarsit vom avea casuta noastra Merci (chiar daca nu ne mutam inca wink ).
DEIUTZA nu te cert si eu ca nu sunt in masura boo . La mine 2-3 zile sunt ok cu mancatul s apoi 1-2 mananc ca innecata Neutral .
CRIS pupici lui Andreiutz love si distractie faina la botez pupi .
ANA tu mananci foarte frumos si sunt sigura ca vei slabi bine hug . Dupa ce trece ciclonul ma apuc si eu serios de dieta si sport Smile .
De 8 martie trebuie sa fiu macar la kg-le de anul trecut (adik vreo 81 wink ).
JULLIE tot am vrut sa te intreb cum faci vinetele la cuptor. Eu nu stiu sa fac decat salata de vinete si orice altceva am incercat (musaca, rulouri cu vinete) nu prea mi-au fost pe plac. Poate daca imi spui exact cum sa le prepar imi vor placea si mie wink .
Va pup fetele si vorbim maine.
pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 12:53 am

seara buna!
se vede ca i weekend si ca andrica nu i pe aci...
ramo-vinetele le fac asa:curat vinata,o tai in felii de 2 -3 cm grosime.in mijlocul fiecarei felii pun o bucatica de ustiroi si apoi in tava.le pun in cuptor vreo 10-15 minute.in timpul asta curat o ceapa mare si o tai in doua,aoi in felii subtiri,un ardeu rosu,unul verde si unul galben,toti in felii mai lungi,o conserva de rosii ,sau 2-3 rosii mari taiate felii.le pun pe toate in tigaie cu o ling ulei de masilne si le las acolo pina se inmoaie,apoi le torn peste vinetele din cuptor.le mai las vreo 15 minute.pe deaspura poti pune brinza,cascaval.e bun...Smile

raport-o cupa cottage cheese cu 2 bisc wasa
2 bisc wasa cu un triunghi brinza toipa low fat
prinz-o cnserva somon cu 4 rosii cherry si o juma de avocado.
cina-somon la cuptor cu lamiie si mustar +2 felii subtiri rye bread.
am chef de ceva dulce..cred ca mai maninc un bisc cu peanutbutter si miere..


cris-cum e sa fii acasa toata ziua?
am un articol tare fain despre cum sa prepari spatiul bebelui.o sa-l scanez si sper sa-l pot pune aici ,sau trimite celor interesate.
aa..mi-am intins un muschi la piciorul drept si de abia ma misc:((
roxy-mai vino pe aci.
livia-si tu!ce mai face stefan?

duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 24 Ian 2010, 11:38 am

Buna fetelor Smile
Merci Ramo pentru pupaturi, si eu cu Andrei va pupam pe tine si pe Mara Smile, ce misto ca va luati casuta, sa fie intr-un ceas bun!
Roxa, tu esti ocupata, de asta intri mai rar, ai activitati, nu stai tata ziua ca mine acasa :D.
Julienne, legat de amenjarea spatiului, a noi e mai dificil, aici unde stam nu prea avem mult spatiu la dispozitie, am reusit noi acuma sa facem modificari, nu foloseam dormitorul care era f mic, ne-am mutat noi acolo, am varuit, aranjat, dar e f f inghesuit. In schim livingul, desi e micut, e f useful cuma, ca avem totusi 2 canapele, e fain cat de cat de primit ceva prieteni.
Cu amenajatul o sa vedem cand nu vom mai sta cu chirie, si ne vom lua casa noastra, pana atunci din pacate nici nu se pune problema Sad. Sper sa rezolvam ceva dca nu vara asta, macar anul acesta.
Ana, sa mergi sa i dai bataitza Deiutzei Smile. E faina zona Hunedoarei, am fost si noi acu 2 ani la o nunta, e depaaaarte da misto.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Dum 24 Ian 2010, 12:32 pm

Salutare fetelor
Vin si eu cu raportul pe ziua de ieri.
Mic dejun: muesli Vitalis+cereale Fitness cu lapte
Pranz: 2 cremvusti cu branza
Cina: 2 bucati ceafa la cuptor (150g)
Gustari:6 sau 7 biscuiti dietetici, 1 bomboana dietetica
As vrea sa mai reduc din dulciuri, dar nu prea imi reuseste figura, ca parca simt nevoia si dupa ce alaptez as manca si peretii.
Cris, si mie mi-ar placea sa ajung in zona ta. Poate odata si odata o sa ajung.
Ramo, la calorii nu e rau. Eu nu am nervi sa numar calorii si nici timp. Abia apuc sa mai intru sa vad ce faceti.
Juli, da-mi retete de avocado, am incercat cu putina maioneza, dar nu prea imi place.
Alessia, Danutele, Liviaaaa, Arime!!!!!! Unde umblati?
kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB