Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate II

+53
mica
supergirl
angells
Tache Marilena
sarahmihaela
LYNDA
milexina
came_lia
katynka
ancush
aleinad
silvia adriana
lucica
CCristinaC
Antilopa Bongo
odrina
vasilica
Eva
marlen372001
rucsy
Valentina
danadea
irish05
alinutza80
stella
corina.mihalache
ginab
Noemi
Ramonica
felicia13
geany
mariucab
carmenush
MihaelaT
Ana Maria
Laila
SilviaDumitrescu
MihaelaTM
Giobsy
diada
Dionisia
teisoara
Mada
Admina
julix_2007
elaelaela11
adar
Gabyx
ioana soare
bubu85
aisha
costi_iacob
Felicia2
57 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 09 Ian 2010, 11:39 pm

bravo, noemi !

vezi ca se poate ? si ziceai ca nu-ti prea place sa tricotezi. e foarte frumos si pune firul in evidenta. si i-ai reusit si rascroiala la maneca. suuuper !

imi place mult cum a iesit. o sa te avantajeze si la silueta ta.

la mai multe !

te sarut - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Noemi Sam 09 Ian 2010, 11:43 pm

marlen esti o draguta ca deobicei, sa stii ca l-am gandit ca pt mine, sa stea fix pe corp sa tina cald, ca la cat de slaba sunt n-am strat de protectie termica Smile
Sper sa prind si viteza, ca merge cam greu tricotatul.
Cat despre rascroiala stiu sa fac cat decat, ca stiu cum trebuie sa arate forma manecii si a rascroielii de la croitorie.
Spor la treaba si tie, sa te mai vedem cu noutati, ca doar fire ai acum. tricot
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de danadea Dum 10 Ian 2010, 10:40 am

Noemi, super fain ti-a iesit; sa-l porti sanatoasa
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de milexina Dum 10 Ian 2010, 1:54 pm

Noemi,e frumos si firul ,dar sa vede ca pui suflet la ceea ce faci,cite-am ca te-a intrebat una di fete daca l-ai spalat? sa stie cum se prezinta bluza,iti spun ca daca e lucrat bine nu se intinde,nu dau mai multe detali sa nu creada cineva ca imi fac reclama.lucrez de 20 ani si nu am avut prob cu nimic tricotat si le spal in automata,mai multe detalii daca vrei iti dau pe mesaj,sau cum vrei tu sa vb.pa pa


L.E. Buna marlen,f frumoase pulovarele celor doi baieti,felicitari sunt reusite si ce imi place ca lucrezi uniform lucratura iese egala,foarte mult conteaza ,se vede ca lucrezi de mult,sau poate ma insel? vreau sa spun ca ai mana buna si stii secretul tricotatului,inca odata dami voie sa te felicit si la cat mai multe lucrari frumoase. aplauze



edit diada - pct 6 din regulament


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 10 Ian 2010, 4:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
milexina
milexina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 54
Localizare : forum
Data de inscriere : 07/01/2010

http://elidapasiuneameaarta.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Noemi Dum 10 Ian 2010, 2:29 pm

Nici eu nu cred ca se va intinde, si oricum sincer nu ma stresez. L-am facut de placere, nu ca n-as avea bani sa imi iau din comert. Milexina iar ai uitat sa folosesti EDIT Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 10 Ian 2010, 6:02 pm

draga milexina

lucrez cam din 1972 (aveam 6 ani cand am inceput sa invat ). in 1978 am fost cea mai buna din clasa, ca atunci invatai si la scoala, la ora de lucru manual.

lucrarile cele mai frumoase le-am facut dupa revolutie, cand au navalit firele de mohair pe piata si lucram ca inecata, dupa reviste "strick & schick" ca atunci se gaseau. cu modele/ fotografii, diagrame, poze. complet iar germana nu era o problema. si ieseau... unicate. colegele de serviciu ma rugau sa le lucrez si lor.

am lucrat mult si baietilor, inca dinainte sa se nasca.
URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/baieti6luniwebd.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL][URL=http://g.imageshack

dar de lucrat am lucrat dintotdeauna. nu numai tricot, si croset, brodat, cruciulite, croitorie... de toate.

acum in toamna mi-am gasit firele facand curat si in plus am descoperit blogul asta, si de atunci... lucrez incontinuu.

acum lucrez la o geanta crosetata de lame auriu, mai am vreo 2 zile la ea (ma duc si la serviciu, nu ?) o postez dupa aia.

iti multumesc de aprecieri. si mie imi plac lucrarile tale. imi plac mult fiindca tu combini stilurile de lucru, ceea ce imi place sa fac si eu.

cat despre felul in care lucrezi, uniform sau nu, sa stii ca mi-am luat andrele de bambus drepte si acum sunt preferatele mele. iti odihnesc mana fiindca firele nu aluneca de capul lor pe ele si sunt usoare, sa tot lucrezi.

te sarut si astept sa vad ce mai postezi aici.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty pluover barbatesc tricotat

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 11 Ian 2010, 8:49 am

Ma bucur ca am descoperit acest site si constat cu placere ca se mai lucreaza si manual. Mi-a placut sa invat sa-mi fac singura lucrurile. De tricotat m-a invatat mama, de cusut am invatat din Burda si de cusut goblen am invatat de la sora mea.
Acum vreau sa-i fac sotului meu un pluover si fata intentionez sa o fac din doua culori, albastru si bleo. Poate cineva sa-mi dea o idee? Vreau sa fac ceva geometric, nu dungi. Nu imi trebuie schema.
E de ajuns sa vad o fotografie si eu fac modelul.
Va doresc mult spor la lucru!
Marilena
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 11 Ian 2010, 10:39 am

draguta,

vezi si subiectul "invatam sa tricotam impreuna II" si "pulovere si alte creatii tricotate", daca nu gasesti nimic - revino si te vom ajuta.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de angells Lun 11 Ian 2010, 11:31 pm

Buna fetelor,
minunate creatiile voastre. Marlen, ma lasi fara cuvinte, ce sa mai.
Incep sa atasez ce am terminat si eu anul trecut, pe ultima suta...
un top tricotat simplu, ca deja era materialul destul de pretentios.
Sper sa va placa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tricot
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Ian 2010, 11:37 pm

Angells e super topul, perfect pentru party! Ti-au iesit excelent rascroielile si iti vine foarte bine! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Noemi Lun 11 Ian 2010, 11:42 pm

angells a iesit super, una era pozat intins, si alta e purtat pe tine. Dar incearca sa faci poza mai clara, sa se vada tricotajul si decolteul, cum ai scazut etc.
Oricum merita efortul, a iesit super
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de angells Lun 11 Ian 2010, 11:45 pm

Multumesc frumos Ioana. kiss
Pentru asta l-am si facut, pentru party, club. Eu tot aman maritisul si facutul de copii, si tot prin cluburi mai merg :D lol! off topic

Noemi,
uite inca 3 poze cu detaliile. nu stiu cat de bine se intelege cum am scazut, dar pe cine intereseaza, o sa explic exact.
un san: lol!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
amandoi, si cum am scazut intre ei :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

off topic merci de material wink atentie la cele care mai lucreaza cu asa ceva, pentru ca la purtat se agata relativ usor in bijuterii
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de LYNDA Mar 12 Ian 2010, 8:08 am

Angells,

Super tare!!! si eu am avut o bluza din acelasi material si nu am reusit sa o port decat de doua ori!!!!

Dar modelul e foarte frumos si eu chiar vreau sa stiu cum ai scazut.
kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 12 Ian 2010, 8:23 am

draga angells,

topul e superb, mai ales ca stiu ca aluneca firul asta si deci e destul de rgeu de lucrat.

dar tu i-ai gasit cea mai buna intrebuintare. sa porti sanatoasa topul, si la cat mai multe ocazii de purtat !

bravo !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 12 Ian 2010, 8:24 am

Multumesc Marlen! Astepam o mica sugestie, dar neaparand, mi-am pus ,,factorul creativ" la lucru si am inventat un model. Cand va fi gata puloverul o sa-i fac o poza si o s-o postez aici.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de angells Mar 12 Ian 2010, 12:49 pm

Multumesc fetelor de aprecieri.
Ma bucur ca va place si asta ma impulsioneaza sa mai lucrez, ca's purtabile lucrurile mele =))
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de danadea Mar 12 Ian 2010, 1:28 pm

angells, foarte bine ti-a iesit topul; si-mi place si materialul; am si eu un fir care seamana si abia astept sa incep sa lucrez ceva cu el
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de supergirl Mier 13 Ian 2010, 3:20 pm

Buna fetelor,
Sunt nou venita pe forum si am mare nevoie de ajutorul vostru. In vacanta asta, cum stiam ca voi avea aproximativ trei saptamani libere, mi-am zis ca ce ar fi daca m-as apuca de tricotat, sa-mi fac o bluzita. Zis si facut ( sau mai corect doar zis, ca cu facutu' s-a dovedit a fi mai greu).
Asadar, am cautat pe net un model, mi-am cumparat fire, andrele.............si la treaba.
Doar ca acum m-am impotmolit (da, stiu, chiar la mal.... Embarassed ).
Ideea este urmatoarea: explicatiile sunt in engleza, am facut doar elasticul si nu inteleg ce vor sa zica mai departe. (Am inceput cu fata).
Ma poate ajuta cineva si pe mine cu traducerea, eventual explicatii, ca sunt incepatoare?
asta e modelul pe care vreau sa-l fac: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Va multumesc tare, tare mult.
supergirl
supergirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cluj
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 13 Ian 2010, 4:46 pm

La spate ai un slit, care la fata nu exista . deci tu daca ai inceput cu fata lucrezi dintr-o bucata.

Montezi cate ochiuri iti spun acolo (asta daca mostra ta de ochiuri corespunde cu cea de acolo, daca nu trebuie sa recalculezi si sa montezi numarul de ochiuri potrivit pentru ca puloverul sa iasa de marimea pe care o doresti). Lucrezi elastic 3 pe fata 3 pe dos aprox. 13 cm . Randul urmator(rand de fata - ai fata puloverului spre tine) incepi sa lucrezi jerseu fata (randurile de fata pe fata si randurile de dos pe dos) si inmultesti 1 ochi. Primul si ultimul ochi de la fiecare rand le lucrezi in punct lenes (adica doar pe fata la fiecare rand). Lucrezi drept pana cand lucrul masoara 56 (58.5, 61)cm sau aprox 7.5 cm mai putin decat lungimea pe care doresti sa o aiba puloverul. Continui cu model elastic pentruaprox 7.5 cm dupa care inchei toate ochiurile.

completare: daca vrei sa nu se vada cusaturile laterale lucreaza si ochiurile de margine cu jerseu fata (nu cu punct lenes cum spun ei acolo), apoi cand cosi partile una de alta foloseste cusatura matress stitch link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de lucica Mier 13 Ian 2010, 9:41 pm

Acesta e puloverul pe care la-m terminat initial trebuia sa fie o vesta dar cand am ajuns la sub brat am constatat ca am mai mult material(5 sculuri de 100gr)
in fata am aplicat un snur sa nu mai despletesc.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
lucica
lucica
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 14 Ian 2010, 9:10 am

lucica,

nu stiu cum ti se pare tie, dar puloverul este foarte reusit !

si combinatia cu snurul ii dao nota de originalitate. mie imi place cum iti vine si cred ca e si foarte confortabil.

ce a fost mai greu a trecut. pe cand la pulovere cu model mult ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de mica Joi 14 Ian 2010, 9:23 am

lucica, foarte frumos puloverul tau. am vazut in poza, pantalonii sunt tricotati? mi-ai facut pofta sa imi fac si eu o pereche, as face atat de multe din ce vad la voi...
avatar
mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty milexina

Mesaj Scris de milexina Joi 14 Ian 2010, 12:20 pm

angells f frumos topul felicitari
sa va arat ce am mai tricotat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o bluza ptr fica mea
milexina
milexina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 54
Localizare : forum
Data de inscriere : 07/01/2010

http://elidapasiuneameaarta.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 14 Ian 2010, 12:27 pm

milexina,

asta e facuta tot acuma ? ce viteza ai la tricotat !

frumos pulover. cum ai facut la baza ? mie mi se pare ca are numai o danteluta, n-are elastic, asa-i ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de milexina Joi 14 Ian 2010, 1:03 pm

marlen,

are si putina manseta,am facut punct lenes 8 randuri si pe urma dantela,nu se vede asa bine

milexina
milexina
milexina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 54
Localizare : forum
Data de inscriere : 07/01/2010

http://elidapasiuneameaarta.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB