Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

+55
ANCA ECATERINA
teisoara
crivas
cozma felicia
denis21
tantza_m
istrati constanta
anda81
julix_2007
flori de camp
dienutzababy
STANCIU MARIA
danniela
pufoi
mlizeta
Serban Valentina
CCristinaC
rivka
dorina narita
TZ
canadianca50
eriliana
lelia40
danielabordei
Motzu
mimiady63
Dorulet
crina68
adriuta
SilviaDumitrescu
Ana Maria
elfix
Karina33
ema
Gabica
feliana
Dionisia
diblaru maria
Giorgi
chocolate
kmn
AcidoR
Admina
claudine
Angelica18
ioana soare
Uca
stelian debora
cris_io_mat
mari01
piciul
valentinadof
stejara
cica elena
kerkyra
59 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de mari01 Joi 21 Noi 2013, 9:57 am

Capitolele anterioare:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />Un pulovar pentru mine din lana suvita 4 mm -Diada pupi ,un fir moale ,superb l-am imbracat azi doar peste sutien .Nu am putut sa redau in totalitate culoarea .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Uca in Joi 21 Noi 2013, 5:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 21 Noi 2013, 2:37 pm

Foarte frumos!!!!De unde ai atata spor?
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 21 Noi 2013, 2:42 pm

Si mie imi place, si culoarea, si cum e la gat Smile 
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cica elena Joi 21 Noi 2013, 2:47 pm

mari poti explica modelul de la platca?
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de mari01 Joi 21 Noi 2013, 3:14 pm

Angi de cateva luni se intampla aproape zilnic sa nu mai pot dormi dimineata si asa se explica sporul meu lucrez cand nu ma streseaza baietii in special cel mic .

Elena nu stiu ce e platca dar presupun ca te referi la poza de detaliu.Sunt torsade de 2 ochiuri ,una spate una fata cam migalos randul .Spune-mi daca ai inteles ca nu stiu sa explic dar fac un desen daca nu.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cica elena Joi 21 Noi 2013, 3:19 pm

mari fa-mi un desen daca vrei,eu modelul asta l-am facut acum 27 de ani la hainutele fetitei mele si nu mai stiu cum se face
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de mari01 Joi 21 Noi 2013, 3:32 pm

Elena modelul este format din grupuri de 4 ochiuri
primul ochi il iei pe o andrea ajutatoare si il duci in spate ,lucrezi ochiul 2 normal fata apoi pe cel lasat in spate
ochiul 3 il iei pe andrea ajutatoare si il lasi in fata lucrului ,il lucrezi pe nr 4 tot normal fata si te intorci la nr 3 si il lucrezi fata
asta este tot ,repeti figura tot asa pana la sfarsitul randului ,
randul 2 asa cum apar dos
eu cred ca am lucrat 4 randuri jerse normal intre .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cica elena Joi 21 Noi 2013, 3:35 pm

multumesc mult mari
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 21 Noi 2013, 9:24 pm

Mari e frumos puloverul, modelul de la decolteu e deosebit!
 
Am terminat de curand o jacheta/bolero, lucrata intr-o tehnica noua pentru mine - metoda contigua. Metoda aceasta imita aspectul manecilor rascroite in mod clasic, dar totul se lucreaza dintr-o bucata, de sus in jos, fara a mai coase nimic. Am avut mari rezerve, nu eram sigura ca se va aseza bine, mai ales ca inceputul, atunci cand se formeaza umerii, nu respecta prea fidel anatomia in zonele respective. Dar totul ia forma incet incet si se aseaza bine la final. Eu sunt foarte multumita , rascroielile se aseaza perfect, fara cute, s-ar putea sa mai folosesc aceasta metoda in viitor. Modelul jachetei este Secrecy al Hannei Maciejewska, cu o modificare pe care am facut-o la ceafa, pentru a se aseza frumos. In mod normal metoda contigua nu are rascroiala la ceafa, si prin natura ei ( a inmultirilor) face ca partea respectiva sa se ridice un pic prea mult.
 
Rochia este cea pentru care o tot sacaiam pe Karina la scoala de croitorie:) Sunt tare multumita si de ea, cu doua mici exceptii - trebuie sa desfac un pic la imbinarea cusaturii de mijloc spate cu fermoarul pentru ca acum face o mica cuta (abia cand am vazut pozele am observat), iar a doua - ar fi trebuit sa plasez buzunarele un pic mai sus, pentru a fi mai echilibrata.
 
Iar va umplu de poze:))
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 21 Noi 2013, 9:45 pm, editata de 3 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de stejara Joi 21 Noi 2013, 9:33 pm

Mari, Ioana, ce frumoase puloverele!kiss 
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 21 Noi 2013, 10:35 pm

E minunata jacheta,Ioana.M-a tentat si pe mine aceasta metoda,dar n-am incercat-o inca.Tie ti-a iesit de minune.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de valentinadof Joi 21 Noi 2013, 10:41 pm

Ioana,ti-am mai spus,m-as uita continuu la pozele tale!Sunt un ansamblu perfect!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Vin 22 Noi 2013, 4:51 am

Mari01, reusit pulovarul! Sa-l porti sanatoasa! Spor in continuare la lucru!

Ioana, chiar ma intrebam unde ai disparut si ce surpriza placuta ne pregatesti! Si rochia si jacheta/bolero sunt perfecte. Iti vin foarte bine! Sa le porti sanatoasa!
Ai un fotograf priceput si pozele, facute dupa indicatia ta, descopera minunatiile iesite din mainile tale! Numai bine si spor in continuare! Imi place ca ai curaj sa incerci metode noi, noi... noua, tie...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de mari01 Vin 22 Noi 2013, 6:52 am

Ioana iarasi m-ai topit .Un cadru de poveste iar tu esti zana .Superb absolut totul , jacheta ,rochita,tu....
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 22 Noi 2013, 10:20 am

Ioana ma termini....sunt atat de frumoase ,jacheta si rochita,ca nici nu am ce sa spun!esti minunata si nu cred ca ai dorit sa iti faci ceva si nu ai reusit!te admir si kiss iar felul in care sunt facute pozele scot in evidenta minunatiile lucrate si pe tine in special!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de stelian debora Vin 22 Noi 2013, 3:20 pm

foarte frumos

---------------------------------------

nu stiu sa tricotez....vreau sa invat...cine ma ajuta?? ceva videa daca as vedea mi-ar fi poate mai usor....ceva explicati bune
hug
stelian debora
stelian debora
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : internet
Data de inscriere : 17/07/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 22 Noi 2013, 6:50 pm

Va multumesc mult pentru aprecieri!hug 

Angelica merita sa incerci, sa vezi daca iti place. Eu o vad practica in mai multe situatii - de ex. atunci cand lucrezi cu fire ff subtiri si impletitura iese transparenta, in cazul asta nu mai exista cusaturi ale manecilor care sa se vada si pe fata, sau cand firul e gros, caz in care cusaturile ar fi prea groase.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Uca Vin 22 Noi 2013, 7:09 pm

Ioana, super ansamblu!!!!! Jacheta e superbă, rochia - superbă și decorul de vis!
Încerc să reduc totul la un cuvânt, mă gândeam la "perfecțiune" și totuși îmi mai vine unul în minte, "armonie"! Felicitări!
A... referitor la metoda abordată, oare merge cu polaris de la drops?
Mă gândeam să o aplic la jacheta asta doar că vreau să o fac din polaris.
Am găsit aici niște expicații referitoare la metodă. Comparativ cu cele ale Hadei, cum sunt?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 22 Noi 2013, 9:09 pm

Multumesc mult Uca!pupi 

Teoretic ar trebui sa mearga si cu un fir asa gros ca Polaris, dar incearca mai intai inmultirile pe un esantion. Ce ai gasit pe Ravelry este exact reteta scrisa de inventatoarea metodei. Toate modelele care se lucreaza cu metoda contigua respecta reteta asta. Doar metoda de inmultire difera. La Secrecy Hanna foloseste tRLI si tLLI (twisted right lifted increase si twisted left lifted increase), care creaza o linie a umerilor frumoasa si curata. La sugestia testerilor a facut un ghid cu poze pentru cele doua tipuri de inmultiri, atat pentru cele care se lucreaza pe fata lucrului cat si pentru cele care se lucreaza pe dos.
In afara de a citi reteta lui Susie Myers , parerea mea este sa te mai uiti si pe cateva modele, sa vezi cum arata un tipar cap coada. Sunt multe modele contigue gratis, te uiti pe ele si pe baza lor poti sa-ti faci singura tiparul pentru jacheta din polaris. Ce nu o sa gasesti pe nicaieri este rascroiala de la ceafa. Aproape toate o omit , din comoditate. Iar cateva altele (ca si Secrecy dealtfel) folosesc inmultiri pe zona spatelui in primele randuri, asa cum au puloverele "round yoke"(nu stiu cum sa spun in romana). Inmultirile astea cica rotunjesc zona, coborand un pic ceafa. Dar eu nu cred ca e in regula ca la un model ce imita tiparul "set in sleeve" sa folosesti o metoda de la "round yoke", pentru ca cele doua dau obiectului lucrat forme diferite. Pe nicaieri nu am vazut insa metoda folosita de mine, cu toate ca, dupa parerea mea este cea mai logica si in acelasi timp foarte simplu de realizat. Am scris pe pagina proiectului cum am facut.


ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 22 Noi 2013, 9:16 pm

Sigur o sa incerc metoda,dar dupa sarbatori.Am avut o retinere si nu stiu de ce.Acum n-o mai am dupa ce am vazut cat de bine ti-a iesit.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de claudine Sam 23 Noi 2013, 12:19 am

Ioana, imi place mult ce ai realizat: rochia, boleroul, tu, culorile, pozele, totul e perfect.
Felicitari!
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Admina Sam 23 Noi 2013, 9:20 am

Ioana, esti o poezie in imagini, tu si creatiile tale si sotul care te surprinde in poze, asa frumos. love Este totul la superlativ si se vede cata atentie dai detaliilor, nu are cum sa iasa perfect, fara atentie si migala.
Felicitari!Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de AcidoR Sam 23 Noi 2013, 11:52 am

Ioana felicitari!
Succes in continuare, altceva nu am de adaugat. kiss 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de kmn Sam 23 Noi 2013, 4:35 pm

ioana...superb totul, de mult cochetez si eu cu aceasta metoda dar inca nu am avut curajul necesar...

unde ai pus detalii?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de chocolate Sam 23 Noi 2013, 7:34 pm

Ioana, superb !!! Atat jacheta cat si rochia Smile Sa le porti sanatoasa Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB