Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - cap 2

+102
MAYA
miclescumirela
diana_scl
lumy_s
luminitza_fuioaga
AKD
diana_roxana
cory74
ruca
Elle89
veniciuc nicoleta
alinaxeni
M.Emilia
PAULA CONSTANTIN
bumbu antonia
sebi71
milena
myssym
teisoara
nicol
tiana
PAUL
maju1810
mnarcisa
ralucahanc
europolis
lennny
rusudaniela
danielacm
MagdaMarin
hope
1icool
ciucamona
alice07
Camy
Sabina Oncuta2
Giobsy
ELENA76
danae
leonutza69
totolina
stephanie
stoy
scamutza
luce
maximlidia
Karina33
happy_magda
ancuta_ancuta
mdlupu
giros
zylv
io nu
puffetta
clodi
IrinaH
chocolate
mihaela79
SilviaDumitrescu
fifi
ralum
Kristina
RAMONA_VOICU2008
Monica
noel
ppisic
anabel79
kla78
ioana soare
oana_007
biscuitzel
irish05
MihaelaT
alexya
Noemi
umdc
zgayby
geany
StMihaela
Clio_Ela
margot
danastanciu
Laila
stela_cj
ileana cosanzeana
aisha
pisi
andreeaX
niculaie
mes
Adriana13
DANIELA.I
olympia
bluegray
tomari
trice
roxana096
Floric
Admina
Dionisia
RalucaS
diada
106 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de zgayby Mier 02 Sept 2009, 8:37 pm

buna seara, buna seara Smile

pai va ceream sfaturi despre cum sa fie masina ideala si pana sa apuc sa caut ce vreau m-am trezit cu un cadou - o masina de cusut singer serenade care arata ca asta de aici numai ca mai are o floare si alta denumire. Deh, luata din alta tara.
As fi vrut sa va spun si cum merge, dar am o entorsa urata si pana nu se recupereaza cum trebuie nu-mi pot folosi mana dreapta la capacitate maxima.
Intre timp, cautand una si alta, am gasit un site unde se evalueaza masinile de cusut si ma gandeam ca ati avea nevoie, pe viitor. sau chiar si acum Smile

site

asa, acum am o alta intrebare: cat de folositoare e o masina overlock fata de una normala? adica e de maxima necesitate, sau pot sa-mi folosesc masinuta la niste hainute cat de cat simple fara mari batai de cap?
avatar
zgayby
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diada Mier 02 Sept 2009, 9:29 pm

S-o stapanesti sanatoasa! Super tare sa primesti asa cadou love

Cat despre overlock, se foloseste sa surfileze frumos marginile, sa arate ca si cum ar fi luat din magazin produsul finit, plus ca nu te mai muncesti mult sa-i surfilezi marginile in zig zag la masina asta liniara. Oricum, intai te deprinzi cu asta si apoi mai vezi daca iti trebuie neaparat sau nu overlock, si pe forum sunt multe fete care nu au, chiar si eu abia anul asta mi-am luat si lucrez de ceva ani, nu ca nu mi-as fi dorit pana acum.

Asa ca mult spor la lucru, deocamdata nu e urgenta overlockul. cos

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty salut!

Mesaj Scris de umdc Joi 03 Sept 2009, 4:56 pm

Diada, se vinde in Romania masina de cusaturi de acoperire (uberdec) DRAGONFLY 858 ?
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diada Joi 03 Sept 2009, 6:01 pm

habar nu am, uberul este al lui Noemi, o asteptam pe ea sa ne zica de unde l-a luat, oricum cred ca este singura de pe forum care are asa masina. Ea postase la alt subiect pozele, eu doar le-am mutat si aici...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Noemi Joi 03 Sept 2009, 11:43 pm

umdc a scris:Diada, se vinde in Romania masina de cusaturi de acoperire (uberdec) DRAGONFLY 858 ?
La noi nu cred, eu am comandat-o din SUA.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 8:53 am

Din informatiile pe care le posedam, intr-adevar in Romania nu se vinde DRAGONFLY. In schimb la noi se vinde. Sunt niste masinute excelente si accesibile ca pret. Descrierea o puteti gasi aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mersi mult, Diada si Noemi!
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de StMihaela Vin 04 Sept 2009, 9:39 am

Laila a scris:inteleg, asta face si acul dublu wink
Acul dublu e si el integrat in masina de cusut sau este un piciorus care se poate cumpara si adapta la o masina simpla?
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de alexya Vin 04 Sept 2009, 10:13 am

Umdc ai idee cu cat se comercializeaza la voi acest uber DRAGONFLY 858?
Sau Masina de surfilat (triplock) SINGER 14 SH 754?
avatar
alexya
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Romania
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Laila Vin 04 Sept 2009, 10:57 am

StMihaela a scris:
Laila a scris:inteleg, asta face si acul dublu wink
Acul dublu e si el integrat in masina de cusut sau este un piciorus care se poate cumpara si adapta la o masina simpla?

Acul dublu se gaseste in vanzare, se pune la masina in locul acului simplu. Nu stiu daca toate masinile pot coase cu tipul asta de ac, probabil va trebui sa intrebam expertele de aici.
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de StMihaela Vin 04 Sept 2009, 11:32 am

Multumesc frumos. O sa pot intreba la magazin de el fara teama ca ma fac de ras.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Laila Vin 04 Sept 2009, 11:43 am

Nu te faci de ras, linistita hug Uite iubita mea, asa arata:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 12:09 pm

alexya a scris:Umdc ai idee cu cat se comercializeaza la voi acest uber DRAGONFLY 858?
Sau Masina de surfilat (triplock) SINGER 14 SH 754?

Masina de acoperire uberdec DRAGONFLY 858 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa 395 $
Masina de surfilare - triplock DRAGONFLY 854 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa 315 $

triplock SOONTEX 700D [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa 360 $ - este dotat cu un motor puternic de 135 W, ce-l face sa lucreze cu o viteza mai mare si este mai silentios - de obicei, il prefera atelierele si persoanele ce cos mai mult

triplock SINGER 14 SH 754 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa 420 $
triplock SINGER 14 SH 744 costa 390 $ - dar nu este prevazut cu sistemul diferentiat de transportare a tesaturii.
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de alexya Vin 04 Sept 2009, 12:47 pm

Umdc multumesc frumos pentru informatii.
Eu cred ca as fi vrut una gen DF858 combinata cu DF854...probabil "Masina complexa pentru cusaturi de acoperire si de surfilare DF 857 " ar imbina caracteristicele celor doua ...dar costa dublu... wink
avatar
alexya
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Romania
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 1:20 pm

Costa dublu pentru ca suplineste doua operatiuni tehnologice: de asamblare si prelucrare.
Ori avem doua masini - uberdec si triplock.
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 04 Sept 2009, 4:52 pm

umdc, te intreb si eu daca la Singer Mademoiselle 1507 se poate folosi ac dublu?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 5:14 pm

Poti folosi orice marca de ac cu finetea 75 pina la 100, cu distanta dintre ace 2,5 mm pina la 6 mm. Vei alege in functie de materialul pe care-l vei coase. Dar vezi ca SINGER insista mai mult pentru acele sale (la virf bila este putin diferita). la noi gasesti ace duble marca SINGER doar de finetea 90 cu distanta intre ace 3 mm. Am probat deasemea si alt producator - AURORA [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - merge.
Trebuie sa lucrezi la tensiunea firului inferior astfel, incit pe verso sa ai o cusatura in zig-zag (pentru asta eliberezi tensiunea din suveica), iar pe fata o cusatura paralela calitativa (tensionezi in functie de tesatura)


Ultima editare efectuata de catre umdc in Vin 04 Sept 2009, 6:03 pm, editata de 2 ori
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 04 Sept 2009, 5:27 pm

Multumesc!
Am sa caut atunci ac dublu si sper sa si gasesc ca la noi in "sat" cam greu. rade
Si cu rusine intreb, tensiunea inferioara este de la 1 la 4?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 5:40 pm

Tensiunea de la firul inferior vine de la suveica. Daca ai masina cu suveica vertical-oscilatorie din otel, o scoti din greifier si vezi acolo un mic surub pe care-l rasucesti in stinga, pina dai de o tensiune a atei mai mica. la masinile cu suveica orizontal-rotabila, gasesti un mic orificiu in care se gaseste surubul si faci aceleasi proceduri.
Eu am sa incerc sa-ti trimit un filmulet cu tensiunea firului si vei intelege mai usor.
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 04 Sept 2009, 5:43 pm

Am mai umblat acolo la suveica ca atunci cand am cusut cu ata elastica trebuia sa desurubez un pic si cand am cusut cu ata normala am reinsurubat, dar de zapacita ce sunt acu' am inteles ca sus sa aleg tensiunea inferioara si aia nu intelegeam care este...scuze! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 5:55 pm

Mihaela, uite aici un filmulet cu tensionarea firului din suveica verticala



mai gasesti acolo inca o gramada de lucruri utile
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Laila Mier 09 Sept 2009, 5:33 pm

Fetelor, mi-a venit masina de cusut si nu-mi vine sa cred........ In momentul in care am cumparat-o, mi-au spus ca va ajunge la mine intre 1-23 octombrie, si aseara a ajuns .......Nu am vazut-o inca, nu am atins-o, si mai am de asteptat cateva ore pana sotul meu se intoarce de la munca........
Of..........grea asteptarea asta...........
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de irish05 Mier 09 Sept 2009, 9:17 pm

wow, laila kiss s-o stapanesti sanatoasa si sa ai spor!
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de biscuitzel Joi 10 Sept 2009, 12:08 pm

uam primit cadou o masinuta singer si vreau neaparat sa invat sa lucrez cos ,ca altfel se umple de praf Sad
momentan incer sa fac cate ceva,dar arata f rau ce iese din mana mea zid
sper sa mai invat cate ceva aici pe forum
pupi
avatar
biscuitzel
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : constanta
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diada Joi 10 Sept 2009, 1:34 pm

felicitari, primiti cadouri foarte frumoase voi cos love

numai exersand o sa-ti iasa cu adevarat ce vrei, si eu vreau sa zic, a trecut foarte mult timp pana mi-am facut primul obiect vestimentar, adica acum vreo 4-5 ani, si lucrez de multisor la masina (vreo 10 ani inainte).

Asa ca nu dispera, incet, incet o sa inveti toate chichitele croitoriei, si sunt foarte multe, crede-ma, nici noi nu le stim pe toate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de oana_007 Dum 13 Sept 2009, 11:34 am

Fetelor, in sfarsit mi-am luat si eu masinuta de cusut. Am ramas pana la urma la XL5500. Sambata i-am facut inaugurarea si vreau sa va zic ca este de vis love Am reusit sa ii schimb singurica ata, sa ma joc cu toate cusaturile urmand sa ma joc marti cu piciorusele si cu acul dublu... Am fost atat de entuziasmata incat i-am cusut lu' fi-miu toti pantalonii intre picioare si toate fermoarele care stateau sa se descoasa bucurie
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB