Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - cap 2

+102
MAYA
miclescumirela
diana_scl
lumy_s
luminitza_fuioaga
AKD
diana_roxana
cory74
ruca
Elle89
veniciuc nicoleta
alinaxeni
M.Emilia
PAULA CONSTANTIN
bumbu antonia
sebi71
milena
myssym
teisoara
nicol
tiana
PAUL
maju1810
mnarcisa
ralucahanc
europolis
lennny
rusudaniela
danielacm
MagdaMarin
hope
1icool
ciucamona
alice07
Camy
Sabina Oncuta2
Giobsy
ELENA76
danae
leonutza69
totolina
stephanie
stoy
scamutza
luce
maximlidia
Karina33
happy_magda
ancuta_ancuta
mdlupu
giros
zylv
io nu
puffetta
clodi
IrinaH
chocolate
mihaela79
SilviaDumitrescu
fifi
ralum
Kristina
RAMONA_VOICU2008
Monica
noel
ppisic
anabel79
kla78
ioana soare
oana_007
biscuitzel
irish05
MihaelaT
alexya
Noemi
umdc
zgayby
geany
StMihaela
Clio_Ela
margot
danastanciu
Laila
stela_cj
ileana cosanzeana
aisha
pisi
andreeaX
niculaie
mes
Adriana13
DANIELA.I
olympia
bluegray
tomari
trice
roxana096
Floric
Admina
Dionisia
RalucaS
diada
106 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de danae Mar 30 Mar 2010, 1:28 pm

mdlupu, eu am luat xl 5500. Acum sunt la servici, dar cand ajung acasa, fac o poza cu el. Mie imi place caci poti sa ii fixezi din el latimea tivului si trag mai drept.


Edit: Gata, am pozat piciorusul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de alinaxeni Joi 08 Apr 2010, 6:29 pm

Buna seara fetelor!

Sunt noua pe forum dar veche in meserie.Am si eu o mare durere.Eu am doar masini industriale.Azi a sucombat triplockul si caut disperata sa cumpar unul la mana a doua.Daca stiti pe cineva care vinde asa ceva v-as fi tare recunoscatoare.In principiu as vrea unul cu 5 ate.
Pup si promit sa vin mai des pe la voi.
alinaxeni
alinaxeni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 51
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de geany Joi 08 Apr 2010, 6:39 pm

Alinaxeni, bine ai venit!
danae, uite asa m-ai luminat si pe mine rade am tot auzit de acel piciorus pentru surfilat si nu stiam cum arata. Acum vad poza ta zi-mi zic "asta il am si eu!", dar il foloseam la cusaturi ce doream sa fie paralele.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 08 Apr 2010, 8:14 pm

Pun si eu un site cu multe picioruse de masini.Sper sa va fie util Smile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 08 Apr 2010, 10:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat link de restul cuvintelor)
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de oana_007 Vin 09 Apr 2010, 10:14 am

Si eu am XL5500, dar piciorusul meu de surfilat arata cu totul diferit...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici sunt instructiunile lui (deci sigur este pentru asa ceva)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Piciorusul pe care l-a postat danae l-am cumparat de la reprezentanta Brother ca fiind piciorus pentru cusatura ascunsa... beat Nu mai inteleg nimic...
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 09 Apr 2010, 1:41 pm

OANA,tu ai dreptate,piciorusul pus de DANAE,este nu cred ca e pt surfilat,dupa mine acel surub seamana cu un distantier,insa mai stii ca nu au inventat un alt model de piciorus pt surfilat?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de danae Vin 09 Apr 2010, 1:45 pm

Eu nu l-am cumparat separat, era in trusa masinii. Cand am intrebat la ce se foloseste, printre altele, mi-a explicat ca se foloseste la surfilat. Acelasi piciorus era intr-o trusa de picioruse pe care o vand ei dar care din cate stiu, nu apare pe site, ci e doar la ei la reprezentanta. De fapt erau 2 truse, una de 100 lei si alta de 200 lei( mie mi s-au parut ok la pret, caci aveau multe picioruse, dar depasisem bugetul). Bluzita de la concurs am surfilat-o cu el, adica am ales modelul de surfilat si din distantier am ales marginea, cum spune Maistra.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 09 Apr 2010, 1:55 pm

DANAE,modelul acesta de piciorus pt surfilat nu l-am mai vazut.Atatea minunatii mai inventeaza pt masinile de cusut,ca nu mai stii ce sa iei.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Elle89 Sam 10 Apr 2010, 5:59 am

Buna. De ieri sunt fericita posesoare de XL 5500 beat Si eu aveam inclus piciorusul acela mai mare cu surub si mi s-a zis ca e pentru surfilat, dar mie nu mi-a iesit...voi mai incerca maine(adica azi...) scratch Deocamdata m-am rezumat la a repara 2 fuste [daca fac pasi mari si uit ca e stramta...asa-mi trebuie, rup ate..] si adaugat gaici si scurtat blugi...asa mai necioplit putin dar ma perfectionez eu Laughing Inca n-am prea multe de spus despre ea, dar am fost foarte placut surprinsa ca in momentul in care am cusut gaicile, a mers ok pe blug pus in 8 straturi..blug subtire dar oricum, nu ma asteptam..trebuia ajutata la trecerea de la 1 sau 2 straturi la partea groasa evident, dar odata ajunsa acolo mergea brici(lungimea cusaturii 4, ac de 90, ata..BBC Question )
De-abia astept sa o pun la lucru zilele astea taie
PS: trebuie neaparat sa va multumesc pt ca citind forumul m-am hotarat ce masina sa imi iau, am aflat multe chestii, si voi mai afla in continuare...ce sa mai, ma bucur ca existati Smile
Numai bine!
Elle89
Elle89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Localizare : Timisoara, Romania
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty carte tehnica masina de cusut

Mesaj Scris de ruca Dum 11 Apr 2010, 4:14 pm

buna ziua1
am cumparat acum cativa ani o masina de cusut automata din magazinul Plus model Victoria model 7910, insa am pierdut cartea tehnica.
acum m-am apucat de croitorie si parca totusi as vrea sa stiu cam ce poate si ce face masina mea.
cine o are si ma poate ajuta cu o copie, i-as fi deosebite de recunoscatoare.
multumesc
ruca
ruca
ruca
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de ralucahanc Sam 17 Apr 2010, 6:13 pm

vin si eu sa va prezint masinuta mea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cu ea incep sa fac tot mai multe lucruri . deja o iubesc!!!!


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 17 Apr 2010, 8:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : editat marime poza)
ralucahanc
ralucahanc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Localizare : curtici-arad
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de cory74 Dum 18 Apr 2010, 10:08 am

Poate parea penibil sa spui ca-ti iubesti masina, dar si eu simt la fel; ba mai mult, ma trezesc mangaind-o cand vad cat de repede pot face lucruri dragute Smile (inainte coseam la mana)
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de tomari Dum 18 Apr 2010, 2:59 pm

Ruca si eu am o masina de cusut mecanica "Victoria" cumparata din Germania prin '96 cu carte si certificat de garantie. Practic n-am folosit cartea dar masina si acum e in stare de functionare.
Pune o poza cu masina daca poti cos
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de maju1810 Dum 18 Apr 2010, 4:36 pm

Buna fetelor,

In sfarsit mi-am luat si eu masinuta de cusut si sunt tare mandra de ea Smile E Toyota JFS 18 si am gasit-o la un pret super: 80 Euro. Are 3 ani garantie, si are incluse: piciorus pentru fermoar, butoniera, placuta pentru broderie, si ace pentru cusut blugi si materiale groase . Chiar daca e ea mai simpluta, sunt atat de mandra de ea, pentru cai prima mea masina de cusut! love
Asa arata: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa ce am cumparat-o am cumparat si un materal mai ieftinut, am ales un model de pantaloni si bluza mai usoare dintr-o revista gen burda, si iata ce a iesit: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
M-am ales cu o pijama noua Smile

Acum vreau sa incerc sa fac din nou bluzica si de data asta sper sa-mi iasa mai bine incat sa o pot purta si afara. As vrea sa incerc dintr-un material ca cel de tricou, dar nu stiu cum sa cos incat sa fie cusatura dreapta si zig-zagul de pe margini un pic elastice, ca si materialul. Sa folosesc alt fel de ata?

Va pup pe toate!
Duminica placuta!
maju1810
maju1810
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 39
Localizare : Temse, Belgia
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de tomari Dum 18 Apr 2010, 5:18 pm

Maju la cat mai multe realizari cu noua masina de cusut cos
Pentru a coase material tip jerse, lycra sau tricot in primul rand iti trebuie ace la masina tip "jerse" care nu gauresc materialul; ar fi indicat sa lucrezi cu ata foarte subtire tip naylon in cazul in care gasesti, iar cusatura zig-zag.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diana_roxana Dum 18 Apr 2010, 7:38 pm

Ruca, si eu am tot o masina Victoria cumparata din magazinul Plus. Am carte tehnica si daca am timp o scanez si ti-o trimit pe mail.
Masinuta, desi nu e una foarte performanta e foarte folositoare si am putut sa cos cam orice fel de material cu ea. Doar in ultima vreme (de cand cos mai mult) a inceput sa faca figuri la materialele elastice si mi s-a dereglat putin. Dar in rest, sunt multumita de ea.

Fetele, am o intrebare pt voi ca sa nu fiu nevoita sa citesc inca o data tot capitolul despre masinile de cusut- cu overlock-ul de la quelle se poate face tivul acela ingust folosit pt voaluri sau materiale foarte subtiri? (cred ca surje ii zice la cusatura). Daca da, cum anume ca nu mi-am dat seama dupa explicatiile din cartea tehnica. E drept ca nici nu am incercat toate variantele descrise acolo. E mai usor sa intreb wink


Ultima editare efectuata de catre diana_roxana in Dum 18 Apr 2010, 7:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare la mesajul anterior)
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diada Dum 18 Apr 2010, 8:21 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 19 Apr 2010, 7:55 am

maju1810 a scris:Buna fetelor,

In sfarsit mi-am luat si eu masinuta de cusut si sunt tare mandra de ea Smile E Toyota JFS 18 si am gasit-o la un pret super: 80 Euro. Are 3 ani garantie, si are incluse: piciorus pentru fermoar, butoniera, placuta pentru broderie, si ace pentru cusut blugi si materiale groase . Chiar daca e ea mai simpluta, sunt atat de mandra de ea, pentru cai prima mea masina de cusut! love
Asa arata: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


maju si a mea e toyota si merge de nu se poate, a costat acum 4 ani 100 euro , pe acolo dar e cam la fel ca a ta,eu cos si materiale elastice cu acul special,folosesc si firul elastic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si am folosit si acul dublu,citesti in instructiunile de folosire acolo scrie ce masura de trebuie sa aibe acul dublu si asa sti ce sa cumperi.sa o folosesti sanatoasa,te asteptam cu alte creatii, pijamaua e draguta tare.


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 19 Apr 2010, 8:44 am, editata de 1 ori (Motiv : sters citat nu-si avea rostul)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de diana_roxana Lun 19 Apr 2010, 8:40 am

Diada iti multumesc din suflet pentru link-uri. hug
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de AKD Lun 19 Apr 2010, 11:39 am

Buna fetelor, de vineri am intrat si eu in randurile voastre, am primit masinuta de cusut de la Brother, au dat dovada de foarte multa seriozitate. Acum citesc manualul de utilizare si incet incet sper sa pot realiza si eu anumite lucrusoare pe care sa vi le prezint. Sunt asa incantata, incat am botezat-o Bubu Smile
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de luminitza_fuioaga Mier 21 Apr 2010, 7:19 pm

buna! am achizitionat si eu de curand o masina de cusut singer modemoiselle si as vrea sa va intreb daca stiti de unde as putea procura anuminte accesorii precum piciorus pt matlasare, surfilare etc
luminitza_fuioaga
luminitza_fuioaga
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bacau
Data de inscriere : 21/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de lumy_s Joi 22 Apr 2010, 7:39 pm

buna fetelor.....am si eu nevoie de un manual de utilizare pt o masina de cusut Toyota FSL-18....ma puteti ajuta?
lumy_s
lumy_s
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de maju1810 Joi 22 Apr 2010, 10:05 pm

Incearca aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E doar in limba engleza. Sper sa te ajute!
O ai de mult, esti multumita de ea?
maju1810
maju1810
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 39
Localizare : Temse, Belgia
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de lumy_s Vin 23 Apr 2010, 8:34 am

merci de pont.......nu e mea...e mamei mele si abia primit-o cadou de iepuras :D :D :D
lumy_s
lumy_s
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de sebi71 Dum 25 Apr 2010, 9:32 am

cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual de utilizare a masinii de cusut sanda sau nicoleta


Mihaela T: Te rog sa incetezi sa postezi acest mesaj peste tot.

************************

Scris de sebi71 Astazi la 9:34 am


cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual de utilizare a masinii de cusut sanda sau nicoleta


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum Apr 25, 2010 9:43 am, editata de 1 ori (Motiv : mutat de la Tehnic)


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 25 Apr 2010, 11:05 am, editata de 4 ori (Motiv : mutat de la "Dificultati tehnice"....fuzionare)
sebi71
sebi71
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/03/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 2 - Pagina 11 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB