Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 02 Aug 2009, 10:25 pm

Buna seara fetelor!
Roxy imi pare sincer rau de pierderea tatalui tau Sad cunosc toate sentimentele pe care le traiesti acum, am trecut prin asa ceva in urma cu cativa ani, tatal meu a murit mult prea tanar la 48 ani, din pacate asa e viata, numai Dumnezeu stie de ce se intampla lucrurile astea. Sa sti ca am fost cu gandul la tine si va doresc ca Dumnezeu sa va intareasca si sa treceti peste durerea asta. Imi pare tare rau! pupi
Alessia multa sanatate lui Vanny!
Ana felicitari pt bebe Ianis, cand ai timp sa ne povesteti mai multe. Sa aiba parte de multa sanatate si sa fie un bebe papacios si norocos!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Giobsy Lun 03 Aug 2009, 8:50 am

Condoleante Roxy. Imi pare rau pentru tine, pierderea unui parinte nu poate fi comparata cu nimic si nimic nu poate inlocui ceea ce el sau ea reprezinta. Tatal meu a murit la 43 de ani. Eu aveam 5 ani jumatate. Mama a ramas singura, cu patru copii si s-a straduit sa nu ne lipsesca nimic. Si pot sa spun cu mana pe inima ca eu nu pot sa ofer copilului meu nici 75% din ce mi-a oferit mama. Dar si acum, dupa 36 de ani de la moartea tatalui meu, ma intreb cum ar fi fost sa mai fie in viata. Dureros este ca si acum, uneori, mama se uita din pragul casei asteptandu-l sa vina de la serviciu.
Sa le spunem copiilor nostri in fiecare zi ca ii iubim. Imi aduc aminte foarte clar cum imi spunea tata: " Lala, esti bulgarele meu de aur!". Nimic nu se compara cu asta.
Dar sa nu ne intristam. Va doresc o zi buna de trait!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 03 Aug 2009, 9:04 am

neata fetelor

alessia sanatate multa lui vani
cris concediu placut
livia sanatate multa sorei tale
ramo LA MULTI ANI mamarutei pupi
ana felicitari pt bebica kiss
roxy nici nu stiu ce sa zic, mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul tau pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Lun 03 Aug 2009, 11:02 am

Livia, cum e sora ta?
Alessia, sa ai grija de pufuletul Vani. Sa se faca bine si sa ne povestesti ce nazbatii mai face.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Lun 03 Aug 2009, 11:04 am

Multumim de urarile de bun venit.
Povestea lui Iannis e cam asa:
Duminica seara (26.07.2009) pe la ora 8 au inceput durerile. Am dat drumul la laptop, dar nu prea am avut chef de el. Am luat un No-Spa in speranta ca vor trece, ca doar nu era vremea inca. L-am sunat pe doctor pe la 9:30, care mi-a zis ca abia dimineata e in Timisoara. Am plecat la maternitate cu inima stransa si cu speranta ca nu voi naste pana dimineata. Cei 60 de km nu au fost asa de grei pe cat ma asteptam.
Am ajuns la maternitate si acolo cred ca am mai stat mai mult de jumatate de ora pana cand a venit medicul de garda. Surpriza a fost ca medicul de garda era chiar fostul rezident al medicului meu. M-a consultat si… dilatatie 3 – 4 cm. Era sigur, in noaptea asta nasteam. Vorbesc cei doi si doctorul meu hotaraste sa nu se intervina cu nimic, ci doar sa mi se faca un antispastic.
Ma transfera din camera de garda la sala de nasteri, mi se face antispasticul si il monitorizeaza pe bb aproape tot timpul. Ma mai consulta si… dilatatie 6 – 7 cm
Pana la ora 3:30 dimineata am avut dureri si apoi… nimic. Am adormit bustean pana la 7, cand a inceput forfota, a venit vizita. Eu nu mai aveam nici dureri si nici contractii. Toata lumea se minuna, ca nu se poate una ca asta. In schimb ma durea capul ingrozitor pentru ca nu am avut voie sa beau nici un strop de apa.
La ora 10 il sun pe doctorul meu si ii spun ca ma doare capul foarte tare. ,,El era chiar la usa maternitatii si s-a intalnit cu sotul. Era foarte mirat si el ca nu am nascut.
Ajunge si medicul la sala de nasteri si ma consulta. Dilatatie 6-7 cm. Practic de la ora 3 totul s-a oprit. Hotaraste sa-mi provoace nasterea. Mi se pune perfuzie, imi rupe membranele (am murit de frica cand am vazut acul, dar nu a durut deloc) si in 15 minute incep contractiile, la 5 minute, apoi la 2 minute. Fuguta pe masa de nasteri. Am impins de vreo 2 – 3 ori si a iesit capul, apoi la urmatoarea contractie umerii. La ora 11:50 s-a nascut Iannis cu 3,750 kg. A avut cordonul in jurul gatului, dar larg. Practic nu a vrut sa se nasca fara nenea doctorul. Aproape ca nu le venea sa creada nici la medici.
Cusutul a durat mai mult decat nasterea, insa am avut puterea chiar sa si povestim.
Am avut mare noroc pentru ca doctorul pleaca saptamana asta in Croatia. Oricum el era in concediu din 20 iulie, dar totusi a venit la nastere. Am toata stima pentru el.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Aug 2009, 11:22 am

Roxana, imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat. Chiar daca ti-e foarte greu si daca suferi foarte mult, ce cred eu ca e foarte important e faptul ca tatal tau a fost o prezenta deosebita in viata ta si ai ramas cu atat de multe lucruri bune de la el. E un lucru mare, chiar daca nu mai este in viata, sa stii ca ai avut un tata minunant si ca a reusit sa isi cunoasca si nepotul. Mesajul tau mi-a parut asa de trist dar in acelasi timp e minunat sa vezi ca cineva poate scrie atat de frumos despre un parinte.
Suntem aici pentru tine daca simti ca vrei sa stai de vorba cu cineva.
Poate reusim sa iti mai distragem atentia
Te pup si ai grija de tine.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Aug 2009, 11:26 am

Ana, ce poveste frumoasa ati avut tu si bebe. Stiu ca ziceai si partea cealalta ca nu vei naste curand.
E foarte fain ca sunteti bine amandoi, sanatosi si frumusei. Cred ca si fratiorul e incantat Smile
Halinutza, ma bucur ca Vani e bine. E fain sa traiesti intr-o tara unde drepturile animalelor sunt importante si lucrurile astea se iau in serios.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Roxy Lun 03 Aug 2009, 1:34 pm

Fetelor, va multumesc pupi Fara sa vreau v-am transmis din starea mea. Nu am vrut sa va intristez sau sa va fac sa plangeti. Dar impartasind cu voi atat de multe lucruri de atat de mult timp, trebuia sa va spun si voua ce s-a intamplat. Mi-e capul pliiin de muuuuuulte......
Livia, nu am stiut ca si tu ti-ai pierdut tatal. Imi pare rau. Stiam doar de Andrica. Giosby, iti multumesc si tie pupi Imi imaginez cat de greu i-a fost mamei tale. Familia e cel mai de pret lucru. Toate jucariile lumii nu valoreaza cat un "te iubesc" spus copilului tau sau cat clipele frumoase petrecute cu el....si asta e valabil viceversa.
Ana pupi Felicitari pentru bebe Ianis ! Sa fie sanatos si sa aveti crestere mare cu multe bucurii !
Ramo, La multi ani Marutei !
Cris, sa ai grija de burtica. pupi Stiu ca va gasesc aici, dar imi vine greu acum sa vorbesc cu oricine. Sunt momente si momente. ieri pur si simplu am vrut sa va scriu. Scriindu-va voua, parca ii scriam lui...


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Lun 03 Aug 2009, 1:36 pm, editata de 1 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Aug 2009, 1:42 pm

Roxa pupi hug , asa tare m-ai emotionat...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 03 Aug 2009, 2:19 pm

buna fetele,am revenit acasa pt vreo 3 zile.acum nu pot sa vb cu voi,va salut doar,va spun ca mi-ati lipsit,ca imi pare nespus de rau ROXA,LA MULTI ANI MARUTA si FELICITARI pt bebe IANNIS si vb mai multe cam intr-o ora dc nu pica netul ca deja a inceput ploaia afara.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Lun 03 Aug 2009, 3:46 pm

Buna fetelor!
Roxy sa sti ca si eu sunt retinuta sa vb despre problemele mele, chiar si cu cei din familia mea, nici cu sora mea nu pot vorbi unele lucruri. Mai am o colega de servici cu care ma inteleg, dar totusi cu voi sunt mult mai deschisa si parca mi-e mult mai usor sa comunic in scris, decat fata in fata cu cineva.
Zic si eu acelasi lucru ca si Cris, daca simti nevoia sa te descarci suntem aici si atat cat putem te incurajam si suntem alaturi de tine. Stiu ce zic si stiu ce inseamna sa ai pe cineva care sa-ti impartasesca durerea sau macar sa te asculte. E tare dureros, dar cred ca Dumenzeu va va ajuta sa treceti peste asta si pe tine si pe ai tai! pupi
Ana tare m-a emotionat povestea ta, ma bucur tare mult ca ati scapat si sunteti bine. A asteptat Iannis cumintel in burtica sa vina nenea dr. love Cum va descurcati, e cumnitel, papa bine, il alaptezi, ce zice Edy despre fratior? Stiu ca nu prea ai timp, dar cand poti sa ne povesteti de el.
Deiutza ma bucur tare mult ca ai revenit. Si noi ti-am simtit lipsa, pupici si te asteptam cu povesti pupi
Cris cum te mai simti? Ai primit rezultatele de la dublul test, oricum sunt convinsa ca totul e ok cu Crixuta wink
Sora mea e mai bine, aseara chiar a iesit la plimbare cu mama, deci e spre bine. Mai are 3 zile injecatabil si apoi merge la control si o sa vada ce face cu pietrele. Multumim ca v-ati gandit la noi hug
Va pup pe toate si va doresc o saptamana superba!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 03 Aug 2009, 8:30 pm

ana f frumoasa povestea nasterii lui bebe iannis kiss
ce bine ca ai mai trecut pe aici deiutza wink

07:30 – prajitura cu visine, cafea cu lapte (370cal)
12:00 – 1rondea orez (80cal)
13:00 – 1pulpa pui (300cal)
15:30 – 150g iaurt muller pezzi di frutta (180cal)
20:00 – piept de pui, legume (300cal)
Total: 1230cal

l.e.: sa-mi tineti pumnii ca maine dim am un interviu wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Aug 2009, 10:44 pm

Buna fetelor
Nu Livia, testul il fac de abia spre jumatatea lui august, atunci sunt programata. De-abia avem astazi 10 saptamani si 1 zi Smile.
Astazi am fost la gratar si i-am dat celei mici numai proteine bune si legume Smile. A fost foarte dragut....am fost romantic numai eu cu sotzul, si a venit la noi o familie de catzei albi, tata catel alb, mama catzica alba si bebe catzel mic alb, asa frumosi...n am vazut asa ceva frumos ever la catzei.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 03 Aug 2009, 10:47 pm

ce frumooos cris wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Aug 2009, 11:15 pm

Te poop Ana pupi , fug la culcare, is asa de obosita, de-abia astept sa-mi treaca starile astea, din aventuroasa cum eram, am ajuns o casnica sforaitoare Smile, da e frumos wink
Noapte buna!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ramomic Mar 04 Aug 2009, 1:38 am

Buna seara fetele dragi hug kiss .

ROXA, imi pare nespus de rau pt.pierderea suferita si sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste durere; cuvintele tale au ajuns cu siguranta acolo unde trebuie hug ... nu ma pricep foarte bine la vorbe, dar sa sti ca sunt cu sufletul alaturi de tine. Te imbratisez cu mult drag si astept sa mai vorbim hug.

ANA hug nu a vrut bebe sa astepte 1 aug. cum il programasem eu wink . Sa va traiasca ingerasul si sa va bucurati de el in fiecare zi pupi hug ; e o frumusete de copil kiss . Ma bucur ca nasterea a fost usoara si sunteti bine amandoi hug .
ANDRICA hug ... bafta pe maine la interviu si sa ne dai mai multe detalii. In 12 pleci in vacanta, nu? Iti doresc distractie placuta si profita la max de atmosfera de acolo wink. Sa sti ca prietena mea cea mai buna pleaca pe 7 aug.la Paralia Smile .
CRIS somnul asta trece dupa primele 3-4 luni de sarcina wink ... cel putin la mine asa a fost Merci . La inceput imi eram mai mare rusinea ca atipeam si pe scaun la birou ametit .
LIVIA ce ne mai spui de Stefan?
ALINUTZA pupi hug pt.tine si Vani - ma bucur ca e bine acum micutzul love .
DEIUTZA mi-a fost dor de tine pupi hug . Abia astept sa intre lucrurile pe fagasul normal si sa ne "auzim" zilnic pupi prietenie .

Va multumesc tuturor pt.urari hug prietenie ... Marutza va transmite multumiri si va trimite mii de pupici lipiciosi wink Smile .
Am pus doar poze cu tortuletele de la ziua ei si incerc sa pun poze si din vacanta + ziua ei wink .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mar 04 Aug 2009, 6:22 am

seara buna fetelor!

roxy-imi pare rau,nu prea stiu ce sa zic,decit ai grija de tine si hug pupi

ramo-faine poze,sinteti toti niste frumosi.cred ca v-ati relaxat si simtit bine in vacanta.mara e tare frumoasa...

deea-bine ai revenit din vacanta.cum stai cu dieta?

alina-sanatate lui vani.

cris-pe cind ar trebui sa nasti?

la mine nimic nou,doar ca lucrez de la 7,30 la 5 in fiecare zi s ca nu mai am chef deloc..
frate-meu s-a intors aici,adica in dc,dupa o experienta de un an jumate de ro,nu f placuta...
sper sa mergem la el..sau el la mine..
cu dieta ,la mine merge..azi am mincat cam mult...dar de dieta..'

o zi buna si va pup pe toate.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 04 Aug 2009, 9:42 am

buna dim fetelor kiss kiss kiss .
ieri n-a cazut netul,dar am plecat cu sotul la o pensiune la 50 de min de mers cu masina de noi,la cota 900 m ,a fost tare frumos si relaxant,chiar dc au fost doar 3-4 ore,am respirat aer curat.
ROXA imi [pare nespus de rau de pierderea suferita,nu am cuvinte,stiu ca la fiecare ne vine randul sa ne pierdem parintii,dar e ceva prea dureros si sa-mi inchipui macar.eu am o rel;atie f frumoasa cu ai mei si as suferi enorm,sper doar sa-i am langa mine cat mai mult si sa ne bucuram unii de altii.multa putere de la Dumnezeu iti doresc hug hug hug .
RAMO tare frumoase pozele,se vede ca v-ati relaxat,tu ai inceput serviciul sau ce faci?acum descarc si eu poze cu mini vacanta si cu un SUPER CADOU de ziua mea wink .inca o data LA MULTI ANI PT MARUTA,sa creasca mare si sa aiba numai bucurii in viata.tot in 1 aug e nascut si fiul Mihaelei Radulescu,a facut 5 ani si ea,Mihaela e in 2 aug.
ANA BELA tare usor ai nascut,cred ca te invidiaza toate mamicile,sa fiti sanatosi amandoi si sa ne mai pov tot ce vrei tu,ca pov cu bebei imi plac f mult intotdeauna.
ANDRICA BAFTA azi la interviu si sa iasa cum vrei tu hug .
LIVIA imi pare rau de sora ta,ma bucur ca acum e mai bine,nu poate scapa totusi de cutit?cu dieta si eu tot vreau sa incep dar nu reusesc,am ajuns la 62 de kg,deja de 1 an ma tot invart aici,nu urc peste dar si dc scad sub recuperez repede.acum vreau sa pap fara oaine ca in ultima vreme am mancar minim 500 g paine alba/zi,luna asta renunt total la paine si din 1 sept vreau sa tin macar 2 luni disociat pe zile,fara o ordine anume,in fiecare zi sa mananc ce simt nevoia de dim.in sept am botezul nepoticii de la Baia Mare si in 10 oct o nunta in jud Alba la un var primar de-al sotului,la Pian,acolo unde terenul ala de golf renumit din Romania si vreau neaparat la nunta sa am sub 60.
ALESSIA imi pare rau de Vani,sper sa nu va mai dea emotii si sa fie bine totul.
JULLI te cred ca esti obo si vrei vacanta,cine n-ar vrea,in Ro se munceste mult cu 2 saptt de concediu vara marea majoritate si pe bani putini,asa ca bucura-te de ceea ce ai.
CRIS o sa treaca faza cu somnul,cam 3 luni dureaza asa ca nu mai ai mult de asteptat,apoi o sa ai o super enrgie,eu la 6 luni spalam peretii sa zugravim,etc.
ARIME distractie placuta in vacanta,tu nu vrei sa te angajezi?eu mai am aug si sep somaj(480 RON Sad ) si apoi tre sa-mi caut ceva,va tin eu la curent.
AN-DEEA nu prea mai intra,sper sa te distrezi pe unde esti.
va multumesc de urarile de ziua mea si de felicitari,vga doresc si voua ce-mi doresc si mie.
DANA imi pare rau ca nu tine cantarul cu tine,lasa ca din sep-oct ne tinem de treaba ca vom avea un program mai ordonat si vom slabi cat de putin dar dexcat deloc.
merg sa fac curat la borcane,ca imediat vine zacusca si alte cele,mere in borcan si castra murati mi-a pus mama,dar mai tre sa-mi pun si eu una alta,macar sa le am puse in ordine.
maine dupa 16 plecam iar la tara pt cateva sapt,poate pana la inceputul lui sept,dar pana atunci mai vb maine dim.
o zi frumoasa in continuare si sa va uitati la poze kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 04 Aug 2009, 11:34 am

Ooooo fetelor, ce de-a lumea Merci Merci Merci wink wink Smile Smile Smile
Ma bucur ca suntem muuuuulte....
Fetelor, sper sa scap de oboseala, daca patesc Smile tine Deiutza, o sa fie suuuper.
Julienne, ar trebui sa nasc undeva jumatatea, sf lui februarie, depinde acuma cand a fost conceput exact, probabil voi discuta cu doctorita ceva mai incolo sa punema tara la cale pt ca eu fac cezariana.
S-ar putea sa iasa o varsatoare ca mine Smile, sper adica....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 04 Aug 2009, 12:10 pm

ce de lumeee kiss
mi-era dor de voi fetelor
ramo eu plec pe 16 wink

l.e.: am vazut toate pozele, SUPERBE hug
deiutza asta da cadou wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mar 04 Aug 2009, 1:56 pm

neata buna..sau ziua buna la voi:)

eu ma pregatesc de lucuru cu mare tragere de inima...Sad

andrica-bafta la interviu daca nu ai fost deja?

faine poze la deea..si faina vacnata !

cris-sarcina usoara.am o colega insarcinata la scoala si ma tot minunez cum ii creste burta,vazind cu ochii...ea e tare schimbata,nu mai prea are rabdare cu copiii ,se misca mai incet,dar e de inteles.si ea vrea fata:) dr am uitat ce nume ii pune..

fetelor,va invidiez ca aveti toate vacanta...si eu vreau!eu nu stiu cum fac ca de cind sint aici,n-am vreme de mai mult de o saptamina,iar aia cind o am ,am o gramada de rezolvat..Sad
mda..cam atita!va pup si va doresc o zi buna in continuare.la mine de abia incepe,..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 04 Aug 2009, 2:06 pm

pupi julie
sa fie, am fost deja de dimineata wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 04 Aug 2009, 3:02 pm

si ANDRICA.............cum a fost?
eu am venit din oras,am scapat de o gramada de bani Sad Sad Sad ,ce greu se fac si ce usor se duc.
am venit acasa fara copii,sa fac mancare si apoi merg iar la mama,si singura fiind m-au apucat nebuniile,mi-am luat un pachet de tigari,mi-era o pofta de o tigare de numama numa,am fumat una deja si mi-a trecut pofta de mancare,voiam sa ma arunc pe o praji din frigider dar mi-a trecut pofta.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 04 Aug 2009, 3:16 pm

a fost ok, am dat o gramada de teste....or sa ma sune zilele astea sa-mi spuna dc trec mai departe sau nu
lasa tigarile, nu-s bune deloc,....iei bataita
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 04 Aug 2009, 4:51 pm

Aoleu Deiutza!!!!!
Si tu fuseshi fumatoare?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB